print header

14 אטרקציות מומלצות בז׳נבה

כמקום שבו שלל ארגונים בינלאומיים ושגרירויות מכל רחבי העולם הקימו משרדים, לא מפתיע לגלות שז׳נבה היא העיר השנייה בגודלה בכל רחבי שווייץ, ובהחלט שווה לבקר בה, כי לא חסר מה לראות ולעשות שם. ז׳נבה מלאה במבנים עתיקים ויפהפיים, מוזיאונים מרתקים, פארקים ושלל אטרקציות נפלאות לכל מי שחובב מדע, תרבות והיסטוריה. בעיר עובר נהר הרון שמגיע עד אגם ז׳נבה, כך שגם חובבי הטבע יכולים ליהנות שם מטיול לאורך הנחל או סביב האגם, או ממסלולים הרריים וגנים יפהפיים ופורחים. אם אתם מחפשים המלצות לטיול ביעד הנפלא הזה, הבאנו כאן לפניכם 14 אטרקציות שירכיבו לכם את הטיול המושלם בז׳נבה.
 
לחצו על התמונות על מנת לצפות בהן בגודל מלא

1. הגן האנגלי (Jardin Anglais)

אטרקציות מומלצות בז׳נבה: שעון פרחים
הגן הזה הוקם בשנת 1855 והוא מקום נפלא לטייל בו על קו המים, משם תוכלו לראות גם את מזרקת סילון המים המפורסמת של ז׳נבה, עליה נרחיב בהמשך. זה מקום מושלם להירגע בו ביום שמשי נעים, כשהסגנון שלו מחקה את סגנון הגינות של האחוזות האנגליות, עם צמחייה מטופחת והרבה שבילים שעוברים בין פסלים וערוגות פרחים. במרכז הפארק יש מזרקה יפהפייה, ושם תמצאו גם את שעון הפרחים של ז׳נבה – שעון שעובד ומתקתק על גבי ערוגת פרחים רחבה, והוא שעון הפרחים השני בגודלו בעולם, כשהגדול ביותר נמצא בטהרן. זוהי כמובן מחווה לתעשיית השעונים המפורסמת של שווייץ. 

2. מזרקת סילון המים (Jet d’Eau)

אטרקציות מומלצות בז׳נבה: מזרקת סילון המים
המזרקה הזו היא אחד הסמלים הידועים ביותר של ז׳נבה, והיא תופעה שחובה לראות. סילון מים ענק יוצא מתוך מרכז אגם ז׳נבה ומגיע לגובה של 140 מטר! אפשר אפילו להתקרב אליה, אך היזהרו, כי מובטח שתירטבו. בכל שניה מוזרמים במזרקה הזו מעל ל-500 ליטר מים, והיא נמצאת בדיוק במקום שבו נהר הרון נשפך לאגם ז׳נבה. 

3. מוזיאון הצלב האדום והסהר האדום (Musée international de la Croix-Rouge et du Croissant-Rouge)

אטרקציות מומלצות בז׳נבה: מוזיאון הצלב האדום והסהר האדום
המוזיאון הזה נפתח בשנת 1988 והוא מקום מעורר מחשבה שכדאי לבקר בו אם אתם בז׳נבה. כאן למעשה הוקם ארגון הצלב האדום, עוד בשנת 1863, במטרה להגן על חיי האדם ולהקל על סבל ברחבי העולם. התצוגות שבמוזיאון מתרכזות בנושא זה, ושלושת החלקים המרכזיים של המוזיאון מוקדשים להגנה על כבוד האדם, בנייה מחדש של קשרים משפחתיים והפחתת סכנות מאסונות טבע. תצוגת ״הרפתקה הומניטרית״ היא מומלצת מאוד, כשהיא משלבת אלמנטים חינוכיים עם אלמנטים בידוריים באופן שווה.

4. המוזיאון לאומנות ולהיסטוריה (Musée d'Art et d'Histoire)

אטרקציות מומלצות בז׳נבה: המוזיאון לאומנות ולהיסטוריה
אם אתם מחפשים מוזיאון קלאסי יותר, המקום הזה מלא ביצירות וחפצי אומנות, ואפשר לטייל בו במשך שעות מבלי להספיק לראות את הכול. הוא ממוקם במבנה מרשים במרכז העיר, והוא למעשה המוזיאון הגדול ביותר בכל שווייץ. תמצאו כאן מומיה מצרית בת יותר מ-3,000 שנה, וכן יצירות אומנות של אמנים גדולים וידועים כמו רמברנדט ורודן.

5. פארק דה באסטיון (Parc Des Bastions)

אטרקציות מומלצות בז׳נבה: פארק דה באסטיון
הפארק המקסים הזה הוא גן עדן של שקט ושלווה, והוא מקום נהדר להירגע בו אחרי יום שלם של טיול ברחבי העיר. יש כאן כרי דשא גדולים, מסעדות, מגרשי משחקים לילדים ומשטחי משחק ענקיים של שחמט. לאורך השנה נערכים כאן גם אירועי תרבות שונים, כך ששווה להתעדכן לפני שמגיעים, או פשוט לטייל כאן בסוף השבוע.

6. קיר הרפורמציה (Monument international de la Réformation)

אטרקציות מומלצות בז׳נבה: קיר הרפורמציה
הקיר הזה נמצא בפארק דה באסטיון, והוא מתאר את אחד הרגעים החשובים ביותר בהיסטוריה של אירופה כולה. הוא נבנה לכבוד ארבעת התאולוגים הרפורמים הגדולים של הנצרות הפרוטסטנטית הרפורמית, אשר פילגו את הנצרות לזרם החדש והפרוטסטנטי במאה ה-16. הקיר הוא יצירת אומנות יפהפייה עם שלל פסלים לאורכו, כך שאם אתם בפארק כדאי גם לראות אותו.   

7. מוזיאון פטק פיליפ (Musée Patek Philippe)

אטרקציות מומלצות בז׳נבה: מוזיאון פטק פיליפ
המוזיאון הזה מוקדש ליצרן השעונים השוויצרי הידוע ביותר בעולם, ובו תחשפו להיסטוריה ולאומנות של השענות. המוזיאון מתאר סיפור שמתרחש לאורך יותר מ-500 שנה, והוא מקום מרתק לסייר בו, כששם תוכלו לראות גם את השעון העתיק ביותר בעולם, ובאופן כללי אוסף של שעונים עתיקים ומרשימים. יש שם יותר מ-2,000 תצוגות וגלריה שתראה לכם את האבולוציה של תהליך הרכבת השעונים, ותוכלו אפילו לראות שענים מקצועיים בעת עבודתם.

8. ארמון האומות (Palais des Nations)

אטרקציות מומלצות בז׳נבה: ארמון האומות
המבנה הזה הוקם בשנת 1938, והוא משמש כבניין המשרדים של ארגון האומות המאוחדות. זה אחד המקומות בעלי כוח ההשפעה הגדול ביותר בעולם, והוא השני בחשיבותו לארגון האומות המאוחדות אחרי המטה שנמצא בעיר ניו יורק. אפשר להצטרף שם לסיור מודרך שיראה לכם את כל האתרים המרכזיים שבארמון ובסביבתו, כולל אולם הכנסים המרשים.

9. הגן הבוטני (Jardin Botanique)

אטרקציות מומלצות בז׳נבה: הגן הבוטני בז׳נבה
הגן הזה נמצא בגדה המערבית של אגם ז׳נבה ויש בו למעלה מ-14,000 מינים שונים של צמחים מכל רחבי העולם. זהו מקום מושלם לחובבי הטבע, בו תמצאו ערב רב של ערוגות פרחים, ובפרט גינות ורדים ואוסף של פריטי צמחייה משומרים עם למעלה מ-6 מיליון מינים שונים. יש פה גם גן חיות שאפשר לטייל בו, וניתן להעביר פה שעות שלמות עם כל המשפחה.

10. מוזיאון ההיסטוריה של הטבע (Musée d'histoire naturelle)

אטרקציות מומלצות בז׳נבה: מוזיאון ההיסטוריה של הטבע בז׳נבה
המוזיאון המרשים הזה נפתח בשנת 1966, וזה מקום מושלם למי שמגיע לז׳נבה עם ילדים. יש בו אוסף ענק של יותר מ-200 פוחלצים ואינספור חרקים, אבני ירח, מאובנים ועוד. אחד הדברים המרשימים ביותר במוזיאון הוא הצב החי שבו, שנקרא ג׳נוס, ויש לו שני ראשים! הוא חי כבר יותר מ-25 שנה, וזה הרבה יותר מהנורמה הביולוגית לצב עם מקרה כמו שלו.

11. הר סלב (Mont Salève)

אטרקציות מומלצות בז׳נבה: הנוף הנשקף מהר סלב
בקצה העיר מתנשא לו הר סלב, שפסגתו מגיעה לגובה של כמעט 1,400 מטר. משם תוכלו לראות נוף מרהיב אל עבר כל העיר והאגם הענק, כולל הרי היורה והמון בלאן שבמרחק. ההמלצה היא לעלות להר בעזרת רכבל, ושם תוכלו לטייל כאוות נפשכם, או פשוט ליהנות מהנוף שנשקף מ״המרפסת של ז׳נבה״.

12. קתדרלת סן פייר (Cathédrale Saint-Pierre)

אטרקציות מומלצות בז׳נבה: קתדרלת סן פייר
הקתדרלה הזו נמצאת במרכז העיר העתיקה, ויש לה שני מגדלים ענקיים – צפוני ודרומי – שמתנשאים מעל כל המבנים שבסביבתה. היא נבנתה בין השנים 1160-1252 בסגנן גותי ברובו, עם מעט נגיעות נאו-קלאסיות בחזית, שהתווספו במאה ה-18. זהו המבנה הדתי החשוב ביותר בכל ז׳נבה, ואפשר לעלות במעלה מגדליו ולחזות בנוף של העיר העתיקה ולפעמים אפילו עד הרי האלפים. החלל הפנימי לא כל כך מרשים ביחס לקתדרלות וכנסיות אחרות באירופה, ומה שמעניין פה זה בעיקר האדריכלות והנוף שנשקף מלמעלה.

13. סרן (CERN)

אטרקציות מומלצות בז׳נבה: מוזיאון סרן
זהו המרכז הגדול ביותר בעולם לחקר חלקיקים, שם עורכים ניסויים מדעיים פורצי דרך מדי יום, וזהו גם ביתה של המעבדה הגדולה ביותר בעולם לחקר פיזיקת חלקיקים. אפשר להצטרף לסיור ולראות מה בדיוק קורה במקום, כולל את מאיץ החלקיקים, שמהווה בעצמו אטרקציה מרתקת במיוחד. בנוסף לסיור יש שם גם מוזיאון של פיזיקת חלקיקים וההיסטוריה של הארגון, כולל כל ההישגים שלו והדברים שעליהם עובדים שם היום.

14. העיר העתיקה (Vieille ville)

אטרקציות מומלצות בז׳נבה: העיר העתיקה
אי אפשר לטייל בעיר אירופאית תיירותית בלי לבלות חלק נכבד מהזמן בעיר העתיקה שלה, וזו של ז׳נבה היא בעלת עבר היסטורי עשיר. זהו מבוך של ממש שכיף לטייל וללכת בו לאיבוד, כשבכל פינה יש מבנים היסטוריים, בתי קפה, גלריות ומוזיאונים. כבר המלצנו לכם להגיע לקתדרלת סן פייר, והמלצה נוספת שלנו היא כיכר בורג׳-דה-פור (Bourg-de-Four), שהייתה בעברה שוק רומי.
 
מקור התמונות: depositphotos, Tiia Monto
 
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
המשך עם: Google
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
המשך עם: Google
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.