print header

2 אפליקציות חיוניות לשמירה על הפרטיות בטלפון הנייד

 אמנם לא תמיד נעים להודות בכך או לחשוב על זה – אבל אנחנו חיים בעולם שבו מושג הפרטיות הולך ונעלם. אנחנו כבר לא יכולים להתקשר למישהו בעזרת הטלפון הנייד שלנו בלי שהוא יזהה את מקור השיחה ובלי שהשיחה תופיע ותתועד ביומן השיחות שלנו, ואנחנו גם לא יכולים להשתמש באפליקציות כמו וואטסאפ או הפייסבוק באופן פרטי, כי הן מתחברות אוטומטית לפרופיל שלנו ויודעות עלינו הכל, כל הזמן. אך מתברר שלמצב הזה יש פתרון שימנע מאיתנו לחוש חסרי אונים והוא טמון בשתי אפליקציות יעילות בשם "מספר נוסף" (Secnum) ו-"Parallel Space" שיאפשרו לכם להשתמש בטכנולוגיה הסלולרית שעומדת לרשותכם וגם לשמור על הפרטיות שלכם בלי להיות חשופים לחלוטין. בנוסף, יש עוד יתרונות רבים לכך שניתן להשתמש בשני חשבונות שונים של אפליקציות מסוימות, להוציא ולקבל שיחות בעזרת מספר טלפון שונה, לאפשר לאנשים אחרים להשתמש בסמארטפון שלכם בלי חשש וגם להימנע משיחות לא נעימות. בעזרת המדריכים הקצרים והתמציתיים שהכנו עבורכם תוכלו ללמוד כיצד להשתמש בהן ולשדרג את הטלפון החכם שלכם.

מדריך לשימוש באפליקציית "המספר הנוסף" (SecNumber)

לעיתים ישנם מצבים שבהם אנחנו נרצה להתקשר אל אדם מסוים או לשלוח לו מסרונים (הודעות-אס-אמ-אס) מטלפון בעל מספר מזוהה, אך לא כזה שהוא מכיר, או לקבל שיחות והודעות אל הטלפון הנייד שלנו, אך למספר שונה ממספר הקו האישי שבו אנחנו משתמשים באופן קבוע. מצבים שכאלו קורים לרבים מאיתנו במסגרת החיים המקצועיים וגם האישיים שלנו – ואפליקציית המספר הנוסף היא הפתרון המושלם עבורם.

מדובר באפליקציה פשוטה ונוחה, שבאמצעותה אתם למעשה מקבלים מספר טלפון נוסף שמקושר למכשיר שלכם; אין צורך שתצטיידו בטלפון חדש, תרכשו קו נוסף מחברת הסלולר או תחליפו כרטיס סים – המספר הנוסף הוא וירטואלי לחלוטין ופועל מכל מכשיר אליו תורידו את האפליקציה. דרך המספר הזה תוכלו להתקשר לאחרים, בין אם הם שמורים באנשי הקשר בטלפון שלכם ובין אם לא, לקבל שיחות וכן לשלוח ולקבל מסרונים. רק שימו לב שהשימוש באפליקציה הוא ללא עלות רק עבור זמן שיחה מוגבל בחודש.

הורידו את אפליקציית המספר הנוסף לאנדרואיד

הורידו את אפליקציית המספר הנוסף לאייפון

האפליקציה קלה ונוחה לתפעול, אך כדי שלא תסתבכו איתה כלל, הכנו לכם מדריך קצר לשימוש באפשרויות העיקריות שלה:

1. פתחו את האפליקציה ותנו לה את הרשאות הגישה הנדרשות (גישה לאנשי קשר, מסרונים ועוד).

2. כעת תועברו אל המסך הראשי - בחלק העליון שלו מוצג המספר הווירטואלי שהוקצה לכם. אם תקישו כל מספר באמצעות חייגן האפליקציה, ואז תתקשרו אליו באמצעות לחיצה על לחצן החיוג, הצד המקבל את שיחתכם יראה על הצג שלו את המספר הווירטואלי.


אפליקציות לשמירה על הפרטיות בטלפון הנייד: מסך חיוג באפליקציית "המספר הנוסף" באייפון ובאנדרואיד

3. אם תרצו לחייג לאחד מאנשי הקשר ששמורים במכשיר הטלפון שלכם, לחצו על האייקון אייקון תחנה (באנדרואיד) או אייקון תחנה (באייפון), ורשימת אנשי הקשר שלכם תוצג על המסך.

4. אם אתם רוצים לשלוח מסרונים באמצעות האפליקציה, עברו ללשונית SMS שבתפריט העליון (האנדרואיד) או התחתון (אייפון) של האפליקציה. פתחו מסרון חדש בלחיצה על כפתור ה-+ בחלק התחתון (אנדרואיד) או העליון (אייפון) של המסך. כעת תוכלו להקיש את המספר אליו אתם רוצים לשלוח את ההודעה, או ללחוץ על כפתור אנשי הקשר כדי לשלוח הודעה לאחד מאנשי הקשר שבטלפון.


אפליקציות לשמירה על הפרטיות בטלפון הנייד: שליחת מסרונים באמצעות אפליקציית "המספר הנוסף" לאנדרואיד ולאייפון)

5. בלשונית Log תוכלו לראות את יומן השיחות שניהלתם באפליקציה – המספרים והאנשים שהתקשרת אליהם דרך המספר הווירטואלי, וכן אלו שהתקשרו אליכם באמצעותו.

6. תוכלו לנקות את היסטוריית השיחה שלכם באמצעות לחיצה על הכפתור אייקון תחנה, שבפינה השמאלית העליונה של המסך ואז על Clear Calls History (באנדרואיד) או על ידי לחיצה על כפתור Edit, ואז על כפתורClear  ובחירה באפשרות Clear all Items (באייפון).

אפליקציות לשמירה על הפרטיות בטלפון הנייד: מחיקת היסטוריית שיחות באייפון ובאנדרואיד

7. בלשוניתSet  (באנדרואיד) או Options (באייפון) תוכלו תחת הכותרת Incoming calls לקבוע האם השיחות שיגיעו אל המספר הווירטואלי שבאפליקציה יתקבלו כרגיל (Accept) - כלומר מכשיר הטלפון שלכם ישמיע צלצול ויציג את המספר המתקשר - או ייחסמו, כלומר שלא תהיה שום התראה על הגעתן. אפשרות נוספת היא העברתן הלאה למספר שונה (Forward) – כלומר שכל שיחה שתתקבל אל המספר הווירטואלי שלכם תועבר ישירות לקו אחר על פי בחירתכם.

אפליקציות לשמירה על הפרטיות בטלפון הנייד: הגדרת שיחות נכנסות באפלקציית "המספר הנוסף באנדרואיד

אפליקציית Parallel Spaces

בעזרת אפליקציית Parallel Space אתם למעשה מקבלים שיבוט של הטלפון החכם שלכם; כל האפליקציות המותקנות, או לפחות המרכזיות והעיקריות שבהן, מועתקות אל השיבוט, אך הן מנותקות מן החשבונות המקוריים שלכם, כך שדרך האפליקציה אתם יכולים למעשה לייצר חשבונות כפולים באפליקציות השונות, או לחבר אותן אל חשבונות של אנשים אחרים. כך למשל - אם בן זוגכם או הילד שלכם משתמשים בטלפון שלכם, תוכלו לחבר אותם אל החשבונות שלהם באפליקציות השונות במקום שיעשו שימוש בחשבון שלכם, ובנוסף גם אתם תוכלו ליצור לעצמכם כמה פרופילים שונים ולהשתמש בהם כרצונכם.

נכון לעכשיו אפליקציית Parallel Space פועלת רק על מכשירים מבוססי מערכת ההפעלה אנדרואיד - אם יש לכם מכשיר כזה ואתם רוצים להוריד אותה, לחצו כאן.

המדריך הקצר הבא יעזור לכם להבין כיצד להשתמש באפליקציה:

1. בעת פתיחתה הראשונית של האפליקציה היא תציג בפניכם את האפליקציות המרכזיות (פייסבוק, וואטסאפ, ג'ימייל ועוד) שהיא זיהתה על הטלפון שלכם, וביכולתה לשבט. אם ברצונכם שהיא לא תשבט אחת או יותר מהאפליקציות שהיא מציעה, הורידו את סימון ה-V הכחול שליד שמה באמצעות לחיצה עליה. לאחר שהגדרתם אילו אפליקציות בדיוק מתוך הרשימה ברצונכם לשבט, לחצו על הכפתור הכחול Add to Parallel Space שמופיע בתחתית המסך.

אפליקציות לשמירה על הפרטיות בטלפון הנייד: שימוש ראשוני באפליקציית Parallel Space

2. כעת כל שיבוטי האפליקציות ש-Parallel Space יצרה יופיעו במסך חדש. אם ברצונכם לשבט אפליקציות נוספות שלא הופיעו במסך הפתיחה לחצו על כפתור Add App המופיע בסיום רשימת האפליקציות המשובטות - ותוכלו לבחור אפליקציות נוספות לשיבוט מתוך רשימת כלל אלו המותקנות על הטלפון הנייד שלכם.

אפליקציות לשמירה על הפרטיות בטלפון הנייד: מסך ראשי וסימון אפשרות הוספת אפליקציות לשיבוט, באפליקציית Parallel Spaces

3. במסך הראשי תוכלו לבחור כל אפליקציה משובטת, ולהיכנס אליה באמצעות Parllel Spaces. כאמור, האפליקציה שבחרתם תפתח בפניכם כשהיא מאופסת, כלומר לא מחוברת לשום חשבון – ואתם תצטרכו להגדיר בעצמכם לאיזה חשבון היא תתחבר.

 

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.