print header

מערכת התראה RD140 - שומרת עליך בכביש

לעתים אנחנו לא רואים את המכונית שלנו בתור מה שהיא. קופסת פלדה ופלסטיק הדוהרת על שביל אספלט במהירות מדהימה בעודה עושה דרכה בין עשרות ומאות דומות לה, כולן מאיצות באותה זריזות מבעיתה. במהירויות כאלה, קל מאוד לחוות את הנורא מכל - תאונת דרכים. מספיק שהתבוננו לרגע בשלט, ברדיו, או שהתכופפנו להרים משהו מהרצפה - ואנו עלולים להחמיץ את הרכב שהאט מולנו או את ההולך רגל שהתפרץ לכביש - ואז כבר מאוחר מדי.

למטרה זו נבנתה מערכת הרדאר RD140.

מערכת RD140 באה לגבות אותנו ברגעים הללו ממש - רגעים בהם דעתנו מוסחת, ואיננו בודקים את הכביש מולנו כיאות.
מערכת RD140 משתמשת בשילוב של מצלמה, רדאר ומעבד משוכלל כדי לעבד מידע חזותי ולזהות כלי רכב, אופנועים, אופניים או הולכי רגל מטווח של 140 מטר ויותר - ביום, לילה וגם במזג אוויר גשום או סוער. המערכת מורכבת ממצלמה הממוקמת על השמשה הקדמית וכן יחידת בקרה אשר מנתחת את פסי השוליים ומרחק הרכבים מלפנים. היא משגיחה שאנו שומרים על המרחק הנאות מכלי הרכב שלפנינו ומאחורינו, ואף מזהה מתי עוקפים אותנו או אפילו מתי הולך רגל נמצא לפנינו.

במיוחד עוזרת המערכת בנהיגה בתוך אזור עירוני, אשר גלומות בו סכנות רבות - רכבים היוצאים מחניות, הולכי רגל, רוכבי אופניים, ילדים על סקייטבורדים ובימינו - גם צעירים על קורקינטים חשמליים ומבוגרי גיל הזהב על קלנועיות.

המערכת נחשבת כמערכת 'אקטיבית' מערכת שאיננה 'מתערבת' בנהיגה על הרכב, אלא מתריעה על ידי צפצוף לפני שמתרחשת תאונה.

מחקרים בארה"ב, אשר חקרו מערכות למניעת תאונות, משערים כי מערכות אלה מסוגלות למנוע עד כ 30% ויותר מנפח תאונות הדרכים, כאשר יותר מ 80% מהתאונות מתרחשות בעת שדעת הנהג מוסחת והוא אינו שם ליבו לסכנות שעל הכביש. מערכת ה RD140 ממקדת את תשומת ליבו ממרחק בו עוד יש בידו זמן למנוע את התאונה לפני התרחשותה.

 
 

סוגי התאונות אותן יכולה למנוע המערכת:

1.      תאונות 'חזית צד', 'חזית בחזית' או התהפכות  משום שהרכב סטה מנתיב
         הנסיעה המותר והתנגש ברכב הבא בנתיב המקביל, או התנגש חזיתית
         ברכב ממול בנתיב דו מסלולי.
2.      התנגשות 'חזית אחור' - התנגשות ברכב מלפנים משום שזה בלם לפתע.
3.      התנגשות ברכב שלפנים עקב אי שמירת מרחק.
4.      התנגשות 'חזית אחור' ברוכב אופנוע או אופניים.

המערכת מגיעה עם זוג רמקולים המגיעים לעוצמה של 7 וואט כך שאפשר לשמוע את צפצוף האזהרה גם מעל לקול הרדיו, מסך תצוגה צבעוני בעל ממשק ידידותי למשתמש כך שיש גם אזהרה חזותית המלווה את האזהרה הקולית.
את המצלמה והרדאר מתקינים בפגוש הקדמי של האוטו, בין השמשה למראה, בכדי שלא לפגוע בשדה הראיה. הפעלת הרכב מפעילה גם אוטומטית את המערכת כך שלא נשכח להדליק אותה, והיא מחוברת למכווני הרכב, ולא למחשב הרכב (במידה ויש).

חברות ביטוח מסוימות כגון מנורה, AIG, וכלל ביטוח, אף מעניקות הנחה בביטוח המקיף כאשר מותקנת ברכב המערכת.

יכול ויבוא יום בו רכב שלא תהיה מותקנת בו המערכת יחשב כרכב שאינו תקין. בל נשכח שרק שניה מפרידה בין נסיעה לאסון, ועלינו תמיד להיות מוכנים ודרוכים בעת הנהיגה.

מעוניינים בפרטים נוספים על המערכת? לחצו כאן, מלאו את הפרטים ונציג יחזור אליכם.

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.