print header

עיגול לטובה - דרך פשוטה ויעילה לסייע לעמותות עבור נשים במצוקה

 המורה של הילדים, חברה טובה, השכנה ממול, אפילו קרובת משפחה - כולן עלולות להיות במצוקה ובסכנה מסיבות בשלב כזה או אחר בחייהן, אם לא היום אז מחר או מחרתיים… אלימות נגד נשים ומצבן הקשה של הנשים במצוקה בישראל הם נושאים שעולים לכותרת באופן קבוע, במיוחד בעקבות ההשפעות של מגפת הקורונה. כולנו מודעים לכך, אך קשה לנו לראות דרך שבה נוכל לשנות את המצב הזה לאור העומס והקושי שכולנו חווים בחיים באופן כללי. למרבה המזל דרך שכזו קיימת, היא ממש פשוטה והיא מאפשרת לכולנו להרתם למאמץ לשינוי מצבן הקשה של נשים רבות בישראל. אתר בא במייל חבר לעמותה ללא מטרת רווח, "עיגול לטובה" למען עזרה לנשים במצוקה, כדי להציג אותה בפניכם ולפעול ביחד למען הפסקת מעגל האלימות נגד נשים.

נשים במצוקה בישראל - תמונת מצב

לפי נתוני משטרת ישראל, מתחילת 2018 ועד ה-8 בנובמבר 2020, נרצחו בישראל 69 נשים - ב-24 מהמקרים החשוד המרכזי היה בן הזוג של האישה. מגפת הקורונה השפיעה לרעה על השכיחות של תופעת האלימות כלפי נשים - בחודש ינואר 2021 הייתה עלייה של כ-20% במספר התיקים שנפתחו במשטרה בגין אלימות כלפי נשים במשפחה בהשוואה לינואר 2020 (1,163 תיקים בהשוואה ל-1,451). עליות דומות התרחשו בשנים האחרונות גם בכל הקשור לעבירות מין, פניות למוקדי הנשים של משרד הרווחה ועוד. בנוסף, לפי תמונות מצב מחודש מרץ 2021 של מרכז אדוה לשוויון וצדק חברתי בישראל, בראש הרוב הגדול (84%) של המשפחות החד הוריות בישראל עומדות נשים. משבר הקורונה פגע במיוחד באוכלוסייה הזו, וההערכה של המוסד לביטוח לאומי היא שיותר מ-31% מהמשפחות האלו חיות מתחת לקו העוני.
 
עיגול לטובה - יוזמה חברתית לעזרה לנשים: ארנק ריק

איך אפשר לשנות את המצב של הנשים במצוקה בישראל?

את התשובה לשאלה החשובה הזאת ניתן לחלק ל-2: שינויים שיש לעשות ברמת החברה והממשל, ופעולות שונות שכל אחד ואחת מאיתנו יכול לבצע - אפילו בלי להתאמץ. זה בדיוק מה שהמיזם הנפלא "עיגול לטובה" מאפשר לעשות -  בזכות פיתוח חכם שהעמותה יצרה עם חברות האשראי בארץ (ישראכרט, מקס וכאל). מדובר למעשה בפיתוח המאפשר לעגל כלפי מעלה כל רכישה עם כרטיס האשראי בסכום שאינו עגול, וההפרש נתרם באופן אוטומטי לעמותות ומטרות חברתיות לפי בחירתכם. קניתם ב-9.80? התשלום שלכם יעוגל ל-10 ש"ח ו-20 אגורות ייתרמו למען הנשים בישראל. ממוצע התרומה החודשי של כל "מעגל לטובה" הוא 4 ש"ח בחודש - זה לא נשמע הרבה, אך משום שישנם למעלה מ- 425,000 כרטיסי אשראי הרשומים בתוכנית, עד היום העבירה "עיגול לטובה" מעל ל-85 מיליון ש"ח לטובת עמותות, אגודות שיתופיות, חברות לתועלת הציבור, ארגוני צדקה וכדומה - הכל מאגורות בודדות!

העמותות השותפות לקמפיין המאבק באלימות נגד נשים

לאור הנתונים הקשים על העלייה במקרי אלימות נגד נשים בתקופת הקורונה, 8 עמותות מובילות השייכות לתחום "נשים במצוקה" ב"עיגול לטובה", יצאו בקריאה לציבור בישראל לעגל עסקאות בכרטיס האשראי כתרומה למען נשים בסיכון. 
  • איתך - משפטניות למען צדק חברתי
  • רוח נשית - עצמאות כלכלית לנשים נפגעות אלימות
  • איגוד מרכזי הסיוע לנפגעות ונפגעי תקיפה מינית בישראל
  • עמותת בת מלך - מחסה פיזי, הגנה וסיוע נפשי ומשפטי לנשים דתיות-חרדיות הסובלות מהתעללות
  • כייאן - עמותה לקידום מעמד האישה הערבייה וזכויותיה בישראל
  • עמותת מעון חירום לנשים - מפעילה מעונים, מקלטים ודירות מעבר לנשים מוכות ולילדיהן
  • מרכז יעוץ לאישה - הפועל לקידום נשים באמצעות פיתוח והטמעת הידע והפרקטיקה של תחום בריאות הנפש בראייה מגדרית
  • שדולת הנשים בישראל - עמותה לקידום מעמד האישה באמצעות פעילות ציבורית, לובי לקידום חקיקה בכנסת ופעולות חינוכיות ומחקריות
עיגול לטובה - יוזמה חברתית לעזרה לנשים: אישה עצובה

מעגלים לטובה - משפיעים לטובה

זה פשוט, מהיר ונוח לעגל לטובה כדי להביא לשיפור במצבן של אינספור נשים בישראל וכך להפוך את החברה שלנו בכלל למקום טוב, בטוח ושוויוני יותר. אם כמה מהארגונים בקמפיין הזה מושכים אתכם וחשובים ללבכם במיוחד, תוכלו לבחור לתרום בממוקד להם, או לתרום באופן שווה לכל החזיתות החשובות במאבק כנגד מצוקת הנשים בישראל.
 
 
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.