print header

6 טיפים לשמירה וגיבוי קבצים באמצעות OneDrive

  יישום שירותי הענן של מיקרוסופט הנקרא OneDrive הוא אחד משירותי האחסון הפופולריים ביותר כיום. אם יש לכם מחשב עם מערכת הפעלה של ווינדוס, כנראה שנתקלתם לא פעם בסמל הענן הלבן על הרקע הכחול, שצץ כל פעם מחדש ומבקש מכם לגבות את הקבצים שלכם. אז בין אם אתם יודעים מהם שירותי ענן ובין אם מעולם לא שמעתם עליהם, אנו מזמינים אתכם לקרוא את המדריך הבא שיעשה לכם סדר בנושא ויחשוף בפניכם 6 טיפים שיעניקו לכם בסיס של ידע לגביהם. כך תוכלו להפוך את החיים שלכם לקלים יותר בעולם המחשבים, ותוכלו להרגיש רגועים לגבי השמירה על הקבצים החשובים לכם.

מתחילים: מה זה OneDrive?

OneDrive הוא יישומון מבית מיקרוסופט שמציע פתרונות אחסון ושיתוף של קבצים מהמחשב האישי או מהנייד שלכם. בעזרת היישומון הזה תוכלו לגבות מסמכים, תיקיות, תמונות, קבצי וידאו ושמע על שרת חיצוני, שאליו תוכלו לגשת בכל זמן ובכל מקום - כשהתנאי היחיד הוא חיבור לרשת האינטרנט. מלבד גיבוי ושמירה של קבצים, יישומון זה מאפשר לכם לשתף את הקבצים שגיביתם עם משתמשים אחרים, ואף לתת להם הרשאה לערוך אותם במקביל אליכם. אם מצאתם את היישומון הזה ככלי יעיל שיכול לסייע לכם, תוכלו להוריד אותו בקישור הזה. שימו לב! במהלך המדריך יוסבר לכם כיצד לעשות שימוש ביישומון על גבי המחשב, הדפדפן והטלפון החכם שלכם.

1. גיבוי קבצים בצורה יעילה

במחשבים שלנו יש נפח אחסון מוגבל שלא תמיד מספיק לשימוש שלנו, ולכן חשוב מאוד להקפיד על ניצול חכם ויעיל שלו. יש שיעדיפו לגבות קבצים באמצעות דיסק קשיח חיצוני, אך שירותי הענן מספקים לנו דרך זולה וקלה יותר לשמור על הקבצים היקרים לנו. כדי לגבות קבצים ב-OneDrive, פעלו על פי הצעדים הבאים בתמונה מטה: [1] בחרו קבצים או תיקייה שברצונכם לגבות. [2] העבירו אותם אל תיקיית ה-OneDrive במחשב שלכם. [3] סמנו באמצעות העכבר את הקבצים שברצונכם לגבות [4] לחצו על המקש הימני בעכבר ובחרו ב"פנה שטח".
 

באמצעות פעולה זו תוכלו להסיר את הקובץ מהמחשב שלכם ולהעביר אותו לענן. מה היתרון בכך? זה מפנה לכם מקום במחשב, ומעביר את הקבצים שאין בהם שימוש יום-יומי לשרת אחר (שהוא למעשה הענן), שאליו תוכלו לגשת בכל עת, בתנאי שתהיו מחוברים לרשת האינטרנט ולמשתמש שלכם. שימו לב! נפח האחסון על שרתי הענן ב-OneDrive מוגבל ל-5 ג"ב, על כן יש לבדוק מדי פעם את שטח האחסון שנותר ובהתאם לכך לתכנן את הגיבויים הבאים שלכם ולמחוק קבצים במידת הצורך.

מדריך OneDrive: צילום מסך המתאר את פעולת הגיבוי

2. גישה לקבצים ללא חיבור לאינטרנט

בשלב הקודם למדנו כיצד לגבות קבצים על הענן כדי לחסוך מקום במחשב, אך גילינו שהמגבלה היחידה של השיטה הזו היא שכדי לגשת לקבצים הללו עלינו להיות מחוברים לאינטרנט. אם תרצו לקבל גישה לקבצים מבלי להיות תלויים בחיבור לאינטרנט, תוכלו לעשות זאת על ידי יצירה של עותק נוסף על המחשב שלכם. מה הכוונה? תוכלו לגבות את הקבצים שלכם על הענן, אך תיאלצו להשאיר עותק על המחשב שימשיך לתפוס חלק מנפח האחסון. כדי לעשות זאת, עליכם להגדיר זאת מראש בצורה הבאה: [1] סמנו את הקובץ הרצוי ולחצו על המקש הימני בעכבר. [2] לחצו על "שמור תמיד במכשיר זה". [3] לחצו שוב על המקש הימני ואז בחרו ב"פנה שטח".
 
באמצעות הפעולה הזו גם גיביתם את הקבצים, וגם הבטחתם שתוכלו לגשת אליהם ללא חיבור לאינטרנט. כעת, כל שינוי שתעשו בקובץ כשאתם לא מחוברים לאינטרנט יישמר ויתעדכן גם על הענן ברגע שתתחברו שוב.
מדריך OneDrive: צילום מסך המתאר את גיבוי הקבצים ושמירתם במחשב

3. שיתוף חכם ונכון עם משתמשים אחרים

אחד המאפיינים השימושיים של שירותי הענן הוא האפשרות לשתף את הקבצים שלכם עם משתמשים אחרים ואף לאפשר להם לערוך אותם במקביל. כדי לבצע את הפעולה הזאת, עליכם להתחבר לחשבון ה-OneDrive שלכם דרך האתר שבקישור הזה, ולפעול בהתאם לתמונה הראשונה מטה: [1] היכנסו לחשבון ה-OneDrive דרך הדפדפן. [2] סמנו את הקובץ שברצונכם לשתף ולחצו על המקש הימני בעכבר. [3] לחצו על "שתף".
 
כעת, תפתח חלונית חדשה שבה תוכלו לקבוע את הגדרות השיתוף שלכם: אם תרצו לשתף אנשים מסוימים בלבד, הזינו את כתובת המייל שלהם בשורה המתאימה, ובחרו האם ברצונכם לאפשר להם לערוך את הקבצים (רא בתמונה הראשונה). אך אם ברצונכם לשתף באמצעות קישור שכל מי שיקבל אותו יוכל לצפות בקבצים, לחצו על הסמל הירוק שמעל שורת ההזנה של המייל, ופעלו בהתאם להעדפותיכם (תוכלו להיעזר בתמונה השנייה). לבסוף, העתיקו את הקישור ושתפו אותו עם מי שתחפצו. 
מדריך OneDrive: צילום מסך עם הסבר לשיתוף
מדריך OneDrive: צילום מסך עם הסבר לשיתוף

4. גיבוי אוטומטי של תמונות וסרטונים מהסמארטפון

היישומון של OneDrive בנייד מאפשרת לגבות באופן אוטומטי את כל התמונות והסרטונים הנמצאים על הטלפון החכם שלכם. כדי לעשות זאת, עליכם תחילה להוריד את האפליקציה מהחנות הסלולרית (לחצו כאן להורדה לאנדרואיד ולחצו כאן להורדה לאייפון) ולהתחבר למשתמש שלכם, ולפעול על פי הצעדים הבאים: [1] במסך הראשי של היישומון לחצו בצד שמאל למעלה על תמונת המשתמש שלכם, ואז יפתח התפריט שבתמונה מימין. [2] לחצו על הגדרות. [3] בחרו בהעלאת תמונות. [4] סמנו את הלחצן שליד כתובת המייל שלכם, ואפשרו לאפליקציה גישה לגלריה שלכם בנייד. כעת, כל תמונה או סרטון שתצלמו יגובו באופן אוטומטי בענן.

מדריך OneDrive: צילום מסך עם הסבר כיצד לגבות תמונות מהנייד

5. שחזור קבצים ששונו או נמחקו

כבר קרה לכם שלא הייתם מרוצים משינוי שערכתם בקובץ או שלפתע גיליתם שהוא נעלם מהגיבוי שלכם? אל דאגה, יש לנו פתרון עבורכם! אם ביצעם שינוי בקובץ מסוים והתחרטתם, תוכלו לשחזר את הגרסאות הקודמות שלו באמצעות מספר צעדים פשוטים: [1] היכנסו לתיקיית OneDrive במחשב שלכם. [2] סמנו את הקובץ המבוקש ולחצו עליו באמצעות המקש הימני בעכבר. [3] בחרו ב"היסטוריית גרסאות". כעת, יפתח חלון ובו פירוט של כל השינויים שנעשו בקובץ (ראו תמונה ראשונה). תוכלו לבחור באחת משתי אפשרויות: שחזורו על חשבון הקובץ העדכני יותר, או הורדה כקובץ נפרד.
אם הקובץ נמחק או נעלם מהמחשב שלכם מסיבה כלשהי, תמיד תוכלו למצוא אותו בסל המחזור שנמצא בתפריט הימני של יישומון OneDrive על גבי הדפדפן: [1] היכנסו ליישומון דרך הדפדפן. [2] לחצו על סל המחזור. [3] סמנו את הקבצים שברצונכם לשחזר. [4] לחצו על כפתור השחזור הממוקם בחלקו העליון של המסך (ראו תמונה שנייה). 
מדריך OneDrive: צילום מסך עם הסבר כיצד לשחזר קבצים
מדריך OneDrive: צילום מסך עם הסבר כיצד לשחזר קבצים

6. צילום מסמכים באמצעות היישומון בנייד

אפליקציית OneDrive בנייד מאפשרת לכם לסרוק מסמכים באמצעות המצלמה שלכם, ולשמור אותם כתמונה או כקובץ PDF בעל איכות תמונה גבוהה, ממש כמו בסורק מקצועי. הפעולה מתבצעת באמצעות שני שלבים פשוטים: [1] לחצו על סמל המצלמה בתחתית המסך. [2] ודאו שאתם על מצב "מסמך" (DOCUMENT), וצלמו. באפשרותכם לחתום על המסמכים שאתם מצלמים באמצעות לחיצה על העט שיופיע במסך הבא לאחר הצילום. לבסוף, בחרו שם לקובץ ולחצו שמירה. 

מדריך OneDrive: צילום מסך עם הסבר כיצד לסרוק מסמכים בנייד

אם המדריך שלנו עזר לכם להוציא את המירב מחשבון ה-OneDrive שלכם, שתפו אותו עם חבריכם כדי שיוכלו גם הם ליהנות ממנו. אם אתם מרגישים שנפח האחסון שמוצע ב-OneDrive אינו מספיק לכם ואתם זקוקים למקור אחסון נוסף - הכירו דרכים נוספות לשמירה וגיבוי של הקבצים החשובים לכם. 

מקור תמונה ראשית: Wikipedia

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.