print header

רשימת אירועים ברחבי הארץ לכבוד ט"ו בשבט 2019

 חגיגות ט"ו בשבט הן מסורת ארוכת שנים בה אנו מציינים את ראש השנה לאילנות ובמסגרתו אנחנו חוגגים את הקשר המיוחד שבין האדם לאדמה, לעצים ולפירות - ובין האדם לטבע בכלל, כמו שכתוב בתורה: "כי האדם עץ השדה" (דברים כ', יט'). לכבוד האירוע השנה, כמו בכל שנה, יתקיימו ברחבי הארץ מגוון אירועים שיתחילו מיום שישי וימשיכו עוד הרבה אחריו, כדי שכל אחד יוכל להספיק ולעשות משהו שיחבר אותו עם הארץ. כדי שגם אתם תוכלו לבלות עם בני המשפחה והקהילה שלכם, ליקטנו עבורכם את האירועים המרכזיים שיתקיימו במהלך ובסמוך לט"ו בשבט 2019 לאורכה ולרוחבה של ארץ ישראל היפה.
 
חגיגות טו בשבט:  יער

אירועי ט"ו בשבט בצפון:

ט"ו בשבט במשתלת גולני

משתלת גולני, השייכת לקק"ל, ממוקמת בסמוך לצומת גולני בצפון וחולשת על כ-65 דונם של אדמה, כאשר 25 מתוכם נועדו למטרת גידול שתילים. לכבוד "חג האילנות", מזמינה קק"ל את הציבור הרחב לבוא ולהכיר מקרוב את המשתלה ממנה "הכל צומח" לפי דבריהם. הפעילות תתקיים ביום שישי ה-18.1.19 בשעות 9:00-14:00, כאשר כל סבב אורך כשעה וחצי, ובמהלכו תכירו את מסלול חייו של השתיל, מאיסוף הזרעים ועד יציאתו מן המשתלה אל היער. בסיום כל סיור תכינו עציץ מקושט בו תשתלו שתיל צעיר שאותו תקבלו מתנה מהמשתלה. הפעילות ללא תשלום ומספר המקומות מוגבל, כך שיש צורך בהרשמה מראש. ניתן להירשם טלפונית דרך משרדי קק"ל צפון בטלפון 04-8470322, או לשלוח מייל לאחת מהכתובות הבאות: ShiranB@kkl.org.il, RevitalA@kkl.org.il.

הפנינג לכל המשפחה בוואדי לוטם בחיפה

בוואדי לוטם יש נחל אכזב היורד במדרון המערבי של הר הכרמל, נקודת המוצא שלו מתחילה בגן האם שבמרומי הכרמל בעיר חיפה, והוא נשפך לכיוון צפון-מערב. אורך הנחל כ-3 ק"מ ובמהלך טיול לאורכו תוכלו לראות צמחים מוגנים וכאלה הצומחים באופן טבעי. לכבוד ט"ו בשבט, הוחלט לקיים הפנינג מדליק לכל המשפחה בוואדי לוטם, בו כל המשתתפים יצעדו עצמאית לאורך הנחל ויוכלו ליהנות מהדרכות והפעלות למבוגרים וילדים בתחנות שימוקמו לאורך המסלול. ההפנינג יתקיים ביום שבת ה-19.1.19 בין השעות 11:00-14:00, הכניסה חופשית ואין צורך בהרשמה מוקדמת. התכנסות בגן אופירה נבון, קרית שפרינצק, חיפה.
 
למידע על אירועים נוספים בחיפה והסביבה לחצו על כאן.

סיורים בפארק השרון הפורח

בין מרבדי כלניות, רקפות וחצב יקינטוני, לעצי אלון עתיקים ובריכת חורף קסומה שוכן פארק השרון שפורח בימים אלו. כדי לחזות ביופי הזה, קהילת חדרה של החברה להגנת הטבע, מזמינה את הקהל הרחב לסיורים ללא תשלום ברחבי הפארק. מדריכי החברה להגנת הטבע, כולם תושבי חדרה והסביבה המכירים את האזור היטב, ידריכו אתכם ויסבירו לכם על החי והצומח שבפארק בסיור מעגלי שאורכו כשעתיים. הסיורים מתקיימים בימים שישי בשעה 10:00 ובשבת בשעה 11:00 בבוקר, בין החודשים ינואר לפברואר. חשוב לציין כי המסלול אינו מתאים לעגלות ילדים והפריחה משתנה לאורך העונה. לפרטים נוספים יש לשלוח מייל לכתובת: hadera@spni.org.il.
 
חגיגות טו בשבט:  חורשה בפארק השרון

אירועי ט"ו בשבט באזור המרכז:

ט"ו בשבט בגבעתיים

גבעתיים חוגגת ט"ו בשבט בשני מוקדים שונים ביום שישי ה-18.1.19 בהשתתפות ללא עלות וללא צורך ברישום מראש. המוקד הראשון כולל סיור טבע עירוני בשעה 11:00 ברחוב המרי 50 – מצפור שלום. המסלול ייצא מגבעת קוזלובסקי אל עבר גן רבקה, בהדרכת החברה להגנת הטבע. הסיור השני יתקיים בין השעות 13:00-15:00 ותחילתו בגן רבקה, רחוב צביה 5, הוא יכלול שתילת צמחי בר, מופע מוזיקלי אינטראקטיבי, סדנאות יצירה להורים וילדים, דוכנים ועוד. המסלול השני מותאם לאנשים עם מוגבלות בניידות ורצוי להצטייד בכובע ושתייה. במקרה של גשם האירוע יבוטל, לפרטים נוספים יש לפנות ליחידה לקיימות ולאיכות הסביבה באגף שפ"ע בטלפון: 03-5710549.

אירועי ט"ו בשבט בהרצליה

בעיר הרצליה חוגגים את ט"ו בשבט במשך שבוע שלם שבמהלכו שלל אירועים שונים: פעילויות נטיעה, שמירה על הסביבה, שקמת גינות, סדנאות מחזור, הצגות ומופעים לילדים ועוד. למיקום ומועד הפעילויות השונות יש ללחוץ כאן ולעבור לאתר עיריית הרצליה - שימו לב שעבור חלק מהפעילויות האלו יש צורך בהרשמה מראש.

הפנינג ט"ו בשבט בעמק גלילות

עמק גלילות שמצפון לרמת אביב הוא אזור מקסים שמתמלא בכל חורף במרבדים של נרקיסים וצמחי בר הגדלים באופן טבעי. אם אתם רוצים לחוות פינה טבעית בשכונה אורבנית בעיר תל אביב, אתם מוזמנים להפנינג ט"ו בשבט בבוקר שבת ה-26.1.19 בין השעות 10:00-12:0 ולהצטרף לחברה להגנת הטבע לסיור, ליקוט והכרת המזון שגדל ליד הבית. המפגש יתקיים ברחוב דב גרונר פינת דב דרזנר. הכניסה חופשית וכדאי להגיע בנעלי הליכה נוחות, מים וכובע, במקרה של מזג אוויר סוער יש להתעדכן בקבוצת הפייסבוק של קהילת תל אביב-יפו והסביבה.
 
חגיגות טו בשבט:  פירות יבשים

הפנינג ט"ו בשבט בנווה אליעזר - תל אביב

המרכז הקהילתי נווה-אליעזר הממוקם בדרומה של העיר תל אביב פועל תוך שותפות מתמדת עם התושבים בשכונה ומציע מגוון רחב של תכנים. לקראת ט"ו בשבט המרכז הקהילתי מזמין את כולם להגיע עם בני המשפחה לשתול שתילים ברחבת המרכז, להכין יצירות המראות אהבה לסביבה ולטעום פירות יבשים בהפנינג שמח במיוחד שיתקיים ביום שלישי ה-22.1.19 בין השעות 16:00-17:30 בשדרות ששת הימים 6 תל אביב-יפו. הפעילות חינמית, למעט שעת סיפור שעלותה 10 ₪ והיא תתקיים בשעה 17:30 כאשר הורה אחד נכנס ללא תשלום. המבנה נגיש לאנשים עם מוגבלות בניידות, כולל חנייה לבעלי תג נכה.

שתילות לט"ו בשבט בגני יהושע

פארק הירקון, או בשמו הרשמי גני יהושע, הוא ריאה ירוקה רחבת ידיים המשתרעת לאורך נחל הירקון, בצפון תל אביב. לכבוד ט"ו בשבט ייערך הפנינג מיוחד של שתילות בגני יהושע, בהם תוכלו לשתול שתילים של צמחי בר האופייניים לטבע בגדות הירקון, לאורך המסדרון האקולוגי של נחל איילון - מומלץ להביא כפות שתילה. נקודת היציאה לשתילה תהיה במתחם הצפרות - ראש ציפור. לבאים בכלי רכב פרטיים, יש לחנות בחניון החווה החקלאית, רחוב רוקח ברמת-גן, מול בית מספר 74. הפעילות תתקיים ביום שבת ה-26.1.19 בין השעות 10:00-12:00, הכניסה ללא תשלום.
למידע על אירועים נוספים בתל אביב לחצו על כאן

ט"ו בשבט המסורתי בגבעות הדרומיות של מודיעין

גם השנה, כבכל שנה, החברה להגנת הטבע מזמינה אתכם לבלות שבת של כיף בגבעות הדרומיות של מודיעין, יחדיו תוכלו לתמוך בשמירת הגבעות כאתר טבע פראי ומיוחד במרכז הארץ וליהנות ממסלול מרהיב בין פרחים ושרידי ישוב קדומים עם נופים ירוקים. בין ההפעלות וההדרכות המותאמות לכל הגילאים תוכלו למצוא הצגות, סיורים למבוגרים עם בכירי החברה להגנת הטבע, עמדות יצירה לקטנטנים, תה ופיתות על הסאדג' לכולם! (יש להצטייד בכוסות רב פעמיות לשתיית התה). הפעילות תתקיים ביום שבת ה-19.1.19 בשעות 10:00-13:00 כאשר הכניסה חופשית. הסעות למקום ייצאו החל מהשעה 10:00 מחניון התרבות וחניון לב רעות. המסלול נוח ומתאים למשפחות (ללא עגלות), יש להצטייד בכובע, מים ונעלי הליכה נוחות. במקרה של גשם האירוע יידחה לשבת שאחרי, ה-26.1.19. לחצו כאן לצפייה במפת ההגעה לאירוע.
 
חגיגות טו בשבט: שדה של פרחים כתומים

אירועי ט"ו בשבט בירושלים והסביבה

"טע וסע" בסמוך ללטרון - חגיגת נטיעות לכל המשפחה

הצטרפו ליערני קק"ל ביום חגם, בנטיעת עצים ביערות ובפארקים, והשנה תוכלו לעשות זאת סמוך ללטרון. האירוע יתקיים ביום שישי ה-18.1.19 החל מהשעה 9:00 בבוקר ועד לשעה 14:00 בצהריים. הרעיון הוא פשוט: הגיעו עם המשפחה אל חניון יד לשריון בלטרון, משם יאספו אתכם על ידי הסעות מאורגנות שייקחו אתכם אל אתר הנטיעה ובחזרה. חשוב לציין כי מפני שמספר השתילים מוגבל, כל משפחה תקבל שתיל אחד בלבד ומוטב להגיע מוקדם. האירוע ללא תשלום ולא מותנה ברישום מראש.
 
לאירועי נטיעות נוספים של קרן קיימת באזורים אחרים בארץ לחצו כאן.

מתחם התחנה הראשונה - ירושלים

מתחם התחנה הראשונה, ממרכזי הבילוי השוקקים ומלאי החיים בעיר הבירה, יציין את ט"ו בשבט ביומיים מלאי פעילויות וחגיגות עם מגוון אירועים ביניהם סדנת שמן זית, יריד פירות יבשים, הרצאות, סדר ט"ו בשבט, שירה בציבור ועוד. החגיגות יתחילו ביום ראשון ה-20.1.19 החל מהשעה 15:00 ועד 21:00, ולמחרת יום שני ה-21.1.19 מהשעה 10:00 ועד 21:00. כתובת התחנה הראשונה, רחוב דוד רמז 4 ירושלים, הכניסה חופשית.

 לאירועי ט"ו בשבט נוספים בירושלים לחצו כאן.

חגיגות טו בשבט:  שמן זית וסבון

אירועי ט"ו בשבט בדרום

חוגגים ט"ו בשבט בצריף בן-גוריון

הצריף של ראש ממשלת ישראל הראשון, דוד בן גוריון, בשדה בוקר הוא אחד המקומות המזוהים ביותר עם הפרחת השממה בנגב, שכללה שתילה ונטיעה של עצים רבים. לכבוד ט"ו בשבט, יקיימו בקיבוץ שדה בוקר ביום שבת ה-19.1.19 בשעות 11:00-14:00 אירוע בו כולם מוזמנים להגשים את החזון של בן גוריון – הפרחת השממה. בין שלל ההפתעות תוכלו למצוא, שפע פרחים נהדרים, השתתפות ביום נטיעות, סדנת נייר ועוד. הכניסה לפעילות כרוכה בתשלום, כאשר על ילד משלמים 20 ₪ ועל מבוגר 15 ₪.
 
חגיגות טו בשבט: שני ילדים נוטעים שתיל

אירוע ט"ו בשבט בבאר שבע

בבירת הנגב חוגגים את ט"ו בשבט בהפנינג גדול בסימן הגינות הקהילתיות. לעיר באר שבע 27 גינות קהילתיות, כאשר העירייה וארגון הג'ויינט העולמי החליטו על יוזמה משותפת לעודד גינון וטיפוח סביבתי בעיר. החגיגות יתקיימו במספר מוקדים, בשעות וימים שונים: ביום ראשון ה-20.1.19 בין השעות 15:00-17:00, תתקיים פעילות בגינת סיגלית, סמוך למרכז סיגלית, שתכלול פעולות לחידוש המרחב הציבורי - שתילת עצים ופרחים, מוזיקה, סדר ט"ו בשבט ועוד. למחרת ביום שני ה-21.1.19 בשעה 15:00 תתקיים שתילה ונטיעת עצים בחורשת טווס במטרה לעבות את החורשה ולהפוך אותה לבית לציפורים ארץ-ישראליות. יומיים לאחר מכן, ביום רביעי ה-23.1.19 יתקיים טקס הנחת אבן פינה של "החווה ד'" שתוקם בגן "שני אליהו" בו יישתלו עצי פרי ויהיו פעילויות יצירה לילדים.
 
מקור התמונות:  תהלה הרץuser:idobi

 

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.