maavaron
מיד תועבר לדף המבוקש
print header

רשימת אירועים חינמיים לכבוד ט"ו בשבט 2018

 השנה תופסות אותנו חגיגות ט"ו בשבט המסורתיות בעיצומו של החורף, עת יורדים הממטרים ומרווים את אדמתנו, משקים את הצמחים והאילנות שלכבודם אנו מציינים את החג הזה. במקביל אנחנו שמחים לגלות שממשיכים להתקיים שלל אירועים מהנים ומשפחתיים ברוח החג, הנערכים לכל אורכה ורוחבה של ארץ ישראל, כשחלק לא מועט מהם בעלי אופי קהילתי, נעים וחם שניתן ליהנות ממנו ללא עלות. אספנו עבורכם רשימה של 15 אירועים מרכזיים וחינמיים שכאלה, שיתקיימו במהלך ובסמוך לט"ו בשבט 2018, ואתם מוזמנים להגיע אליהם וליהנות יחד עם כל המשפחה.

אירועי ט"ו בשבט 2018: ילד אוחז בשתיל
 

אזור המרכז והשרון 

חוגגים ט"ו בשבט בחולון

בעיר חולון תמצאו שפע של פעילויות ואירועים לכבוד ט"ו בשבט, ביניהם גם לא מעט כאלו הפתוחים לציבור ללא תשלום - כך למשל הפנינג "יוצאים לגינות" (30.1.18, 16:30) שיתקיים במרכז הקהילתי וולפסון ויכלול פעילויות יצירה ושתילת אילנות בגינת מונטיפיורי וגינת רוטשילד (החל מ-16:30), וכן אירוע שתילת גינת ירק חדשה במועדון השברולט (30.1.18, 17:00) המיועד לנערים ונערות בגילאי 13-18.    

לפרטים נוספים על אירועי ט"ו בשבט בחולון, לחצו כאן

סיור "עצי תפארת מספרים" בראשון לציון

ראשון לציון, עיר ואם בישראל כבר מעל ל-135 שנים, היא מן המושבות הראשונות שהוקמו בארץ ישראל ומרכזה של העיר מספר את סיפורה הארוך של החקלאות, הגינון והבוטניקה באזורנו. סיור "עצי תפארת" שיערך במרכז ראשל"צ מטעם קרן קיימת לישראל 4 פעמים במהלך סוף השבוע (2-3.2.18, בשעות 10:00 ו-12:00) ייקח אתכם אל סיפוריהם המרתקים של העצים שניטעו לאורך גן המושבה, מן הדקלים הנישאים דרך הפיקוסים ועד עצי השקמה המטילים צילם על המקום המטופח. ההשתתפות בסיור מותנה בהרשמה מראש ב"קו ליער" שמספרו: 1800-350-550.

לפרטים נוספים על סיורי "עצי תפארת מספרים" בראשון לציון, לחצו כאן

אירועי ט"ו בשבט 2018: גן העיר בראשון לציון

חגיגות ט"ו בשבט בנתניה

העיר נתניה לובשת חג לקראת ט"ו בשבט הקרוב; בכיכר העצמאות המרכזית ייערך הפנינג חגיגי (31.1.18, 11:00) שיכלול סדנאות יצירה לילדים, שוק איכרים, הצגת הילדים "סיפורה של ורדית" שתופיע במקום ואפילו סיור "על עצים, ים ויער" שייצא מן הכיכר (הרשמה מראש בטלפון 09-8308801). שני סיורי טבע מודרכים נוספים, המאורגנים על ידי מוזיאון העיר נתניה, ייקחו אתכם אל חורשת האלונים שבמזרח העיר (26.1.18, 13:30) ואל "גילוי עצים בין בתי ראשונים" במרכז העיר (9.2.18, 13:30), והם ללא עלות, אך יש צורך להירשם אליהם מראש בטלפון 09-8840020.

לפרטים נוספים על אירועי ט"ו בשבט בנתניה לחצו כאן

חוגגים ט"ו בשבט בתל אביב

ה"עיר ללא הפסקה" תלבש ירוק ותציין את חג האילנות בשפע אירועים חינמיים לכל המשפחה שייערכו במרכזים הקהילתיים ובשכונות השונות בכל רחבי העיר, ביניהם: סדנת פיסול בחפצים "לשימוש חוזר" במרכז קהילתי נווה אליעזר (29.1.18, 17:00), סדר ט"ו בשבט פתוח לציבור במרכז קהילתי רייך שברחוב ארלוזרוב (1.2.18, 16:00) וההצגות הילדים "הענק וגנו" (קאנטרי גני אביב, 31.1.18,17:00) "השורש של טובי" (מרכז העיר הלבנה, 30.1.18, 17:00) ו"אליעזר והגזר" (מרכז קהילתי פלורנטין, 30.1.18, 16:30) שיעלו ויציגו ללא תשלום.

לפרטים נוספים על אירועי ט"ו בשבט בתל אביב לחצו כאן

אירועי ט"ו בשבט 2018: ילדות מצטלמות עם שתילים

אזור ירושלים

טע וסע ביער אשתאול

יער אשתאול הסמוך לירושלים מארח בט"ו בשבט הזה (26.1.18 בשעה 9:00) את אירוע הנטיעות השנתי של קרן קיימת לישראל "טע וסע". הרעיון כאן פשוט: הגיעו עם כל המשפחה אל חניון יד לשיריון בלטרון, משם תיאספו על ידי הסעות שייקחו אתכם אל מתחם האירוע, שם יקבלו את פניכם יערני קק"ל עם "רון בלב ואת ביד" ויחד איתם תטעו אילנות באדמת הארץ.

לפרטים נוספים על טע וסע ביער אשתאול לחצו כאן

סיור בהתנדבות בנבי סמואל

הגן הלאומי נבי סמואל, היושב מצפון לירושלים הוא אתר טבע מרתק המשלב בין היסטוריה, אמונה ונופים יפיפיים. אם אתם לא מפחדים להפעיל את רגליכם וללכלכך מעט את ידיכם – הצטרפו אל אירוע ט"ו בשבט (1.2.18 בשעה 14:30) שמארגנת קהילת מתנדבי המקום בשיתוף רשות הטבע והגנים, במהלכו תשתפו בשתילת צמחים וכן בסיור מודרך באזור הפארק, במסגרתו תזכו לבקר במעיין הסמוך, בגן מקלט למיני צומח בסכנת הכחדה ובתצפית מרהיבה מ"הר השמחה".

לפרטים נוספים על ט"ו בשבט בנבי סמואל, לחצו כאן

אירועי ט"ו בשבט 2018: נבי סמואל

טיש בשבט בבית אבי חי

הטיש, אותו טקס קבלת שבת מסורתי שבמקורו מגיע מחצרות החסידים והאדמו"רים, הופך במרכז התרבות הירושלמי "אבי חי" לחגיגה גדולה של מוזיקה, דברי חוכמה ואוכל טוב. לכבוד ט"ו בשבט ייערך במקום "טיש בשבט" (26.1.18, 21:00) - שבמסגרתו יארח הרב, הדרשן והמוזיקאי חכם דוד מנחם את הסופר ומנחה הטלוויזיה דב אלבוים ואת הזמרת נטע אלקיים, ויחדיו הם יעסקו בטבע, התחדשות ומה שביניהם. האירוע פתוח לציבור, אך מותנה בהרשמה מוקדמת באתר בית אבי חי.

לפרטים נוספים על אירוע טיש בשבט בבית אבי חי, לחצו כאן

ט"ו בשבט במתחם התחנה הראשונה

מתחם התחנה הראשונה, ממרכזי הבילוי השוקקים ומלאי החיים בעיר הבירה, יציין את ט"ו בשבט ביומיים שלמים (30-31.1.18) של חגיגות, עם מגוון אירועים ביניהם סדנת עיצוב פרחים, סדנת צמחי מרפא לילדים בשיתוף מוזיאון הטבע, דוכנים לממכר חליטות תה ועוד. בנוסף ייערך במקום מופע פתוח לציבור של הזמר והיוצר האהוב ארכדי דוכין (30.1.18, 20:00) , ובמתחם "תחנת הילדים" ייחנכו את "עץ משאלות" - אירוע שילווה בהצגת הילדים "אדון שוקו" של האמן דן איילון (31.1.18, 16:00) .

לפרטים נוספים על אירועי ט"ו בשבט במתחם התחנה הראשונה, לחצו כאן

אירוע ט"ו בשבט המסורתי בגבעות הדרומיות של מודיעין

הגבעות הדרומיות של מודיעין הן מפנינות הטבע היפות ביותר בישראל, שחשוב לשמר ולתחזק על מנת שגם הדורות הבאים יוכלו ליהנות מהן. כדי לקדם מטרה זאת מארגנת גם השנה, כמו מדי שנה, החברה להגנת הטבע אירוע ט"ו בשבט מסורתי במקום (3.2.18, 10:00), המיועד לכל המשפחה ופתוח לציבור ללא עלות. פעילויות יצירה לקטנטנים, הפעלות והדרכות לכל הגילאים והרצאות בסגנון Ted של בכירי החברה להגנת הטבע מחכים לכל מי שיגיע לשם.

למידע נוסף על אירוע ט"ו בשבט המסורתי בגבעות הדרומיות של מודיעין לחצו כאן

אירועי ט"ו בשבט 2018: גבעות מודיעין
 

אזור הצפון

טע וסע ביער לביא

יער לביא הסמוך לצומת גולני הוא האתר שיארח השנה את טקס הנטיעות המסורתי של קרן קיימת לישראל (26.1.18 בשעה 9:00), במסגרתו יקבלו אתכם היערנים של קק"ל בשתילים ובדגלים ויחדיו תוכלו לקיים את מצוות החג ולשתול עם "רון בלב ואת ביד". האירוע פתוח לציבור ואין צורך בהרשמה או בתשלום – רק הגיעו למשתלת "קק"ל גולני" ומשם שלטי הכוונה ינחו אתכם לאירוע.

לפרטים נוספים על אירוע טע וסע ביער לביא, לחצו כאן

חגיגה במשתלה בצומת גולני

בין שהגעתם לצומת גולני על מנת להשתתף באירועי טע וסע של הקרן הקיימת ובין שתחליטו לשים פעמיכם במיוחד אל האזור – כך או כך מומלץ לכם לבקר במשתלת קק"ל הנמצאת במקום, שם ייערכו אירועי חגיגה במשתלה (26.1, 30.1 ו-31.1.18, ב-10:00) - ימים של פעילויות חוויתית לכל המשפחה, בהם תזכו בין היתר להכיר את מסלול חייו של השתיל, ללמוד כיצד מנהלים משק יערני ולהכין יצירות מחומרים מן הטבע.

לפרטים נוספים על אירוע חגיגה במשתלה, לחצו כאן

אירועי ט"ו בשבט בחיפה

חיפה שעל הכרמל, "ההר הירוק תמיד", מציינת את ט"ו בשבט בשורה ארוכה של אירועים קהילתיים, ביניהם טקסי נטיעות במעמד ראש העיר (31.1.18) שיתקיימו בגן דניאל מנצ'ל (9:30), בגן פרומר (12:00)  ובגן הזיכרון (16:30). במרכז הנוער נווה דוד מתארגן מירוץ מיוחד לכבוד החג (30.1, 16:00), שיכלול תחנות ומשימות בנושא ט"ו בשבט, ובבית הספר נאות פרס יחגגו בהפנינג "עושים שכונה" שיכלול פעילויות יצירה מן הטבע, סדנת תה, חידון אינטראקטיבי ועוד. חוויה קולינארית לכבוד החג תוכלו למצוא במרכז פנורמה, שם ייערך שוק איכרים (30.1 בשעה 10:00) שיציע מגוון טעמים ושלל מטעמים לכל המשפחה. 

לפרטים נוספים על אירועי ט"ו בשבט בחיפה, לחצו כאן 

אירועי ט"ו בשבט 2018: דוכן שוק עם פירות יבשים

אזור הדרום

"אצלנו בגינה" – אירועי ט"ו בשבט בגינות עירוניות בב"ש

בבירת הנגב חוגגים את ט"ו בשבט עם דגש מיוחד על הגינה הקהילתית – דגם ייחודי של גינה המוקמת ומתוחזקת על ידי גרעין קבוע של מתנדבים בשיתוף עם העירייה, כשבאר שבע היא מהערים המובילות בתחום זה. פעילויות ט"ו בשבט שייערכו בגינות הקהילתיות רוטנברג (29.1.18, 15:30), גרייס (1.2.18, 14:30), והחווה העירונית (2.2.18, 11:00) יכללו בין היתר נטיעות, בישולי שדה, דוכני יצירה, סיורי עצים ועוד.         

לפרטים נוספים על אירועי "אצלנו בגינה" בבאר שבע, לחצו כאן

סיורי פריחות בפסטיבל ב"דרום אדום"

פסטיבל דרום אדום נפתח השנה ממש בסמוך לחגיגות ט"ו בשבט, מה שמאפשר לכם ליהנות מחגיגת הטבע היפה הזו באווירה מיוחדת במינה. דרך מצוינת לבלות עם הילדים ולהכיר את נופי הטבע של האזור היא באמצעות סיורים ללא תשלום, שנערכים בהדרכת מדריכי הקרן הקיימת לישראל ורשות הטבע והגנים, בכל יום שישי ושבת במהלך חודש הפסטיבל (2-3, 9-10, 16-17, 23-24.2.18). בין הסיורים, המשלבים בתוכם מורשת, היסטוריה והרבה טבע: סיור ביער בארי, סיור אל פריחת הכלניות בצומת סעד, סיור אל נחל הבשור, ולמדוושים שבינינו – סיור אופנים משפחתי בשדות בית קמה.

לפרטים נוספים על סיורי הפריחות בפסטיבל "דרום אדום", לחצו כאן

אירועי ט"ו בשבט 2018: כלניות פורחות בדרום

התערוכה החקלאית בערבה

ענף החקלאות המשגשג שהוקם באזור הערבה הצחיח הוא ללא ספק הגשמת חלום "הפרחת השממה" של מקימי הארץ, וכיום ניתן לחגוג את ההישג – וללמוד מה צופן לנו העתיד – בתערוכה החקלאית בערבה, אירוע פתוח לציבור שיתקיים בתחנת יאיר שבקיבוץ חצבה. במהלך שני ימי התערוכה (31.1-1.2.18), המציגה את שלל החידושים בתחום החקלאות, יערכו במקום שפע אטרקציות לכל המשפחה, כולל סיורים מודרכים במרכז הפיתוח והמחקר של המקום, שוק איכרים ופעילויות קטיף.

לפרטים נוספים על אירועי התערוכה החקלאית בערבה, לחצו כאן

מקור התמונות: דנית בן אדמוןAVRAHAM GRAICERellaתיכון הראל מבשרת ציוןAlex2303 ,, Ella fitussi

 

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו