print header

17 רעיונות מקוריים לכלי מטבח שאינם בשימוש

כל הבשלנים שבינינו מבלים במטבח זמן רב, ואחד מהתוצרים של הבישול, האפייה וכמובן גם האכילה, הוא הצטברות של כלי מטבח ישנים שאין לנו שימוש בהם. במקום לזרוק את הכלים הללו או להחביא אותם בחלקו האחורי של הארון עד שנשכח מהם, תוכלו לעשות בהם שימושים חוזרים מקוריים במיוחד עבור כל פינה בבית. הכירו 17 רעיונות עיצוב מקוריים במיוחד שתרצו לאמץ לסכו"ם, פומפייה, מערוך ועוד!

 

1. אהיל למנורה מקומקום

ממש כמו בסיפורי האגדות, תוכלו ליצור אהיל בעל רגליים או כזה הנוטה על צדו באמצעות קומקום ישן וסכו"ם בלבד. קדחו חור בתחתית קומקום קטן וישן, הדביקו את הקומקום לבסיס האהיל או חברו אותו למזלגות מעוקמים, העבירו דרך החור את הכבל וחברו אותו אל הנורה, אותה תמקמו בתוך הקומקום שלכם. איש לא יוכל להתעלם ממנורה שכזו.

שימוש חוזר בכלי מטבח
 

2. שעון כוסות צבעוני

שדרגו כל שעון בקלות באמצעות כוסות וצלוחיות, ותדעו ללא בעיה מתי הגיעה השעה לשתות כוס תה! הדביקו צלוחיות אל המקומות המתאימים בבסיס השעון באמצעות דבק מגע, ולאחר ייבושן הדביקו על כל צלוחית כוס תה אחת. תוכלו לגוון עם כוסות בצבעים שונים, כך שזה פיתרון נהדר לכוס או לצלוחית שאיבדו את הסט שלהן.

שימוש חוזר בכלי מטבח
 

3. שלטי גינה מכפות עץ

אם אתם מגדלים באדניות או בגינה שלכם עשבי תיבול או ירקות, תוכלו לסמן כל ערוגה בקלות באמצעות שלטים יפים וצבעוניים. צבעו כפות עץ ישנות בצבע לבחירתכם, רשמו בעזרת צבע גואש או באמצעות טושים את שם העשבים או הירקות שגדלים בערוגה או בעציץ, ונעצו את הכפות במקום המתאים.

שימוש חוזר בכלי מטבח
 

4. מתלה כפות

לרובנו אמנם אין את יכולותיו של אורי גלר בכל הנוגע לכיפוף כפיות בעזרת כוח המחשבה, אולם עם מעט מאמץ תוכלו ליצור לעצמכם מתלי כפות וכפיות יפים שכאלה. פשוט כופפו את הסכו"ם שבחרתם, והדביקו או קדחו אותו אל חתיכת עץ לבחירתכם. את העץ עצמו תוכלו לצבוע או להשאירו בגוון טבעי. 

שימוש חוזר בכלי מטבח
 

5. לוח גיר משודרג ממגש

לוח גיר יכול לשמש אותנו בכל מטבח עבור רשימת קניות, רישום רכיבים למתכון ועוד, וכמובן גם כדרך נהדרת להעסיק את ילדינו בזמן שאנו מבשלים. אם ברשותכם מגש שאינכם זקוקים לו יותר אולם חבל לכם לזרוק אותו, רכשו בחנות לחומרי בנייה צבע מיוחד ללוחות גיר, וצבעו באמצעותו את המגש שלכם. הצבע יהפוך את המשטח הצבוע ללוח גיר באופן מיידי, ואתם תהנו מתוספת צבעונית ושימושית למטבח.

שימוש חוזר בכלי מטבח
 

6. מעמד להגשה מצלחות

מחפשים אחר מעמד יפה לעוגה או למנה ראשונה? למה שלא תדביקו צלחת שאינה בשימוש לכוס בעלת בסיס רחב? רבים מאיתנו רכשו בעבר סטים מרשימים של צלחות או כוסות, אך מאלה נותרו עם השנים רק כוס בודדת או צלחת אחת. במקום לשמור אותן בארון, חברו אותן זו לזו ותוכלו להציב אותן במרכז השולחן בגאווה.

שימוש חוזר בכלי מטבח
 

7. לוח מגנטי מפומפייה

עד לפני כמה שנים, בכל מטבח הייתה לפחות פומפייה שטוחה אחת ששימשה אותנו כמעט בכל תחום בבישולים. כיום כבר קיימות פומפיות נוחות בהרבה שדחקו את הפומפיות הישנות אל חלקו האחורי של הארון, אך הרעיון הבא מציע לכם להוציא את הפומפיות הללו מהארון, לחבר ביניהן בעזרת חבל ולהפוך אותן ללוח מגנטי בעל מראה נוסטלגי במיוחד. תוכלו להציג עליהן תמונות ישנות ואהובות, כמו גם להשתמש בהן לכל מטרה אחרת. 

שימוש חוזר בכלי מטבח
 

8. מעמד לאייפד מקרש חיתוך

במטבחים רבים החלו המסכים האלקטרוניים להחליף את ספרי הבישול והמתכונים המסורתיים, וכך הפך האייפד לאחד מהעוזרים הנאמנים של בשלנים רבים. אם גם אתם נעזרים בו, תוכלו להפוך קרש חיתוך שאינו נחוץ לכם למעמד עבורו, וכך לשמר מעט מן המראה הנוסטלגי גם בסביבה החדשה הזו. בחרו בקרש שבצדו פס עץ בולט המאפשר להעמיד את האייפד עליו, והצמידו לצדו האחורי חתיכת עץ או פלסטיק שתאפשר לו לעמוד ביציבות. תוכלו כמובן גם פשוט להשעינו באלכסון כנגד קיר המטבח.

שימוש חוזר בכלי מטבח
 

9. מתלה ממערוך

מערוך ישן הוא בדיוק בגודל המתאים לתליית המגבות שלנו. הצמידו אותו אל פינת שולחן עץ או אל כל מקום אחר במטבח, ותוכלו להשתמש בו כמתלה נהדר ומקורי.

שימוש חוזר בכלי מטבח
 

10. מעמדי נרות ממשפך

אם אתם רוצים לארגן ארוחת ערב רומנטית אך לא מוצאים את הפמוטים שלכם, הוציאו מהארון את המשפכים הישנים, הפכו אותם והכניסו את הנרות שלכם לתוכם. הפיה של רוב המשפכים מתאימה בדיוק לגודלם של נרות, מה שימנע את החשש מנפילתם לאחר ההדלקה.

שימוש חוזר בכלי מטבח
 

11. מתלים ממכסים

על פי המשפט המוכר אנחנו מורגלים לכך שלכל סיר יש מכסה, וכאשר נמצא את עצמנו אך ורק עם מכסה של קומקום תה או של סיר קטן, נניח שהגיע הזמן לזרוק אותו לפח. הרעיון היצירתי הזה יאפשר לכם להדביק את המכסים הבודדים אל לוחות עץ או פלסטיק לבחירתכם, ולהשתמש בחורים ובחריצים השונים שבהם על מנת להפוך אותם למתלים, מעמדים חפצים שונים וכדומה. 

שימוש חוזר בכלי מטבח
 

12. מתלה לעגילים מפומפייה 

כל אישה יודעת כמה מתסכל זה לחפש אחר זוגות עגילים בקופסת התכשיטים. כמה שלא ננסה לשמור על סדר בקופסה, התכשיטים הקטנים נוטים ללכת לאיבוד והחיפוש אחריהם גוזל זמן רב. גם מתלים שונים לתכשיטים אינם מספקים תמיד מספיק מקום לזוגות עגילים רבים, אך פומפייה עומדת יכולה להפוך בקלות למתלה נהדר עבורם. החורים הקטנים בה מאפשרים להשחיל כל זוג עגילים בקלות מבלי שייפול, ואם תקשטו אותה מכל הכיוונים תזכו לתצוגה יפה של כל הזוגות שברשותכן.

שימוש חוזר בכלי מטבח
 

13. צנצנות מעופפות

איש מאיתנו לא רוצה לחורר מכסה של צנצנת שאנו זקוקים לה, אולם אם ברשותכם צנצנות שאינן בשימוש, תוכלו לשדרג אותן ולהכין צנצנות "מעופפות" שמחוברות למדפים בחלקם התחתון של המכסים. מסמרו את המכסים אל המדף באמצעות 2-3 מסמרים, והשתמשו בצנצנת עבור כל מוצר קטן שאינו זקוק לקירור, כמו למשל לאחסון מסמרים, גומיות וכדומה.

שימוש חוזר בכלי מטבח

14. מתלי מערוך

אפילו מערוך שבור יכול לשמש אתכם שוב בדרך אחרת. בחרו בקצה ההאסתטי מבין השניים, נסרו אותו, ותוכלו להצמיד אותו לקיר או לפינת שולחן ולהשתמש בו כמתלה נהדר.

שימוש חוזר בכלי מטבח

15. עציצי מסננת

שתילים רבים זקוקים לכמויות גדולות של מים, ואלה בתורם זקוקים לעציצים עם חריצים שדרכם יוכלו להינקז החוצה. מה טבעי יותר לשם כך מאשר מסננת שאינכם זקוקים לה? תוכלו להפוך את המסננת לעציץ תלוי על ידי קשירת חבלים אל הידיות שבצדדיה, או לחבר אל בסיסה מספר חלקי עץ או מתכת קטנים כדי לאפשר לה לעמוד על השולחן.

שימוש חוזר בכלי מטבח
 

16. פתרון לחוטי תפירה או סריגה

את הטיפ הזה ירצה לאמץ כל מי שתופר או סורג, ונזקק לפתרון נוח לחוטים שמסתבכים זה בזה. במקום לחפש אחר קצה החוט שדרוש לכם, הכניסו כל פקעת חוטים אל תוך משפך, ואת קצה החוט העבירו דרך חור היציאה שלו. את המשפך עצמו חברו אל הקיר או אל כל פינת עבודה, ותוכלו להתחיל בתפירה או בסריגה בקלות בכל פעם מחדש.

שימוש חוזר בכלי מטבח
 

17. מחזיק קלחי תירס מסכו"ם

אם אתם רוצים לשמור על ידיהם של ילדיכם כשהם אוכלים תירס חם, תוכלו לעשות זאת על ידי חיבור קצה של מזלג לכל אחד מקצוות הקלח, בו ניתן לאחוז בנוחות.

שימוש חוזר בכלי מטבח

 

מקור: דליה ש.
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.