print header

19 החיות הקטלניות ביותר

עולם החי מלא ביצורים, מסוכנים יותר ופחות, המסוגלים לגרום להרג של בני אדם. ברוב המקרים בני האדם הם שאיימו על החיות ואלה תקפו אותם בתגובה, אך בחלק מהמקרים מדובר בבעלי חיים קטלניים שניסו להשיג ארוחה דשנה. האם תוכלו לנחש איזה בעל חיים הוא הקטלני ביותר לבני האדם? התשובה המפתיעה בסוף הרשימה.

 

19. נמרים

חיה קטלנית

למרות שאין תיעוד מסודר של המקרים השונים, נמרים התוקפים בני אדם היא תופעה מוכרת למדי בהודו. גורמים ממשלתיים מעריכים כי בכל שנה נהרגים לפחות 5 אנשים על ידי נמרים ובשנה אחת הספירה הגיעה אפילו ל-15.

 

18. סוסים

חיה קטלנית

הסוסים בוודאי שאינם מתכוונים להרוג בני אדם, אך נטייתם של בני האדם לרכוב על הסוסים עלולה לגרום לתאונות. בארצות הברית בלבד נהרגים כ-20 אנשים בשנה עקב תאונות רכיבה, רובן ברכיבת הרודיאו המסוכנת.

 

17. פרות

חיה קטלנית

אמנם אנו לא רוכבים על פרות, אך קרבת בני האדם אליהן יכולה להסתיים באסון. למרות מזגה הרגוע של הפרה, היא יכולה להיבהל בקלות ולבעוט בחוזקה באדם הסמוך אליה. בארצות הברית בלבד מתים מעל 20 אנשים בכל שנה מבעיטות פרה.

 

16. נמלים

חיה קטלנית

אתם בטח שואלים את עצמכם איך נמלה יכולה להרוג בן אדם. נמלה בודדת לא יכולה, אך היתרון הגדול של הנמלים הוא במספרן. ישנם זנים, כמו נמלי האש מדרום אמריקה, בעלי תפוצה גבוהה ועוקץ יעיל במיוחד המסוגל אף לגרום למוות במקרים קיצוניים. מספר מקרי המוות בעקבות נמלים בעולם מוערך בכ-30 אנשים בשנה.

 

15. דבורים

חיה קטלנית

למרות העוקץ המכאיב שלהן, דבורים לא מסוגלות לגרום למקרה מוות של בן אדם, אלא אם כן אותו בן אדם אלרגי לארס הדבורים. בשנה שעברה בלבד הרגו דבורים 53 אנשים שהיו אלרגיים.

 

14. אריות

חיה קטלנית

נראה שמלך החיות מטיל את מרותו גם על בני האדם. מומחים מעריכים כי בכל שנה נהרגים כ-70 אנשים עקב תקיפת אריה, אך האמת היא שרוב התקיפות מתרחשות על ידי הלביאות, כפי הנראה עקב קרבה לגורים.

 

13. מדוזות

חיה קטלנית

אולי תתפלאו לשמוע, אך הכריש הוא לא היצור המסוכן ביותר באוקיינוס. בישראל אנו מכירים את העקיצה הצורבת של המדוזה, אך מדוזות יכולות להיות גם בעלות עקיצה קטלנית. המדוזה הקובייתית (נקראת גם צרעת הים) למשל היא מין קטלני במיוחד ויכולה להרוג כ-100 בני אדם מסביב לעולם בכל שנה.

 

12. טיגריסים

חיה קטלנית

האריה הוא אמנם מלך החיות, אך כפו של הטיגריס על העליונה בתחום הרג בני האדם. מקרי המוות שנגרמו על ידי טיגריסים מוערכים בכ-100 אנשים מדי שנה, אך חשוב לציין כי ברוב המכריע של המקרים, האדם הוא שהתגרה בטיגריס ראשון.

 

11. איילים

חיה קטלנית

למרות שהם מסוגלים לכך, האיילים לא משפדים אנשים על הקרניים שלהם. במקום זאת, האיילים חוצים את הכביש במפתיע וגורמים לתאונות מהן מתים כ-120 אנשים בכל שנה. מיותר לציין שגם האייל נפגע בתאונה.

 

10. כלבים

חיה קטלנית

הכוונה היא לא לזאבים ולא לכלבי בר דוגמת הדינגו, אלא לכלב הבית, מי שנקרא בחיבה "ידידו הטוב של האדם". ברוב מקרי המוות שנגרמו על ידי כלבים, האשמה נחה על הבעלים ולא על הכלב עצמו, שכן בעלים איומים יכולים לגרום לכלב להיות תוקפני, או אפילו לאמן אותו להיות כלב תקיפה. כ-180 אנשים מתים מדי שנה מתקיפות כלבים.

 

9. תאואים אפריקניים

חיה קטלנית

התאו האפריקני, שנקרא גם הבאפלו, הוא חיה מאסיבית עם קרניים חדות במשקל של 1.5 טונות. למרות שאינו בעל מזג פרוע, כאשר הם מותקפים או חשים בסכנה, התאו האפריקני לא יהסס לתקוף. תקיפות אלה גורמות לכ-200 מקרי מוות בכל שנה.

 

8. פילים

חיה קטלנית

לא מפתיע למצוא את הפיל ברשימה זו. גודלו של הפיל, בעל גובה ממוצע של 3.5 מטרים ומשקל של 5.5 טונות, הופך אותו למסוגל בהחלט להרג. במהלך כל שנה נהרגים כ-500 אנשים על ידי פילים, רובם על ידי רמיסה.

 

7. תנינים

חיה קטלנית

התנין הוא טורף אכזרי וחסר פחד שאינו חושב פעמיים לפני שהוא תוקף אדם בתקווה לעשות ממנו ארוחה. מקרי המוות השנתיים שנגרמים על ידי תנינים ואליגטורים למיניהם ברחבי העולם מוערך בין 1,500 ל-2,000.

6. היפופוטמים

חיה קטלנית

ההיפופוטם לא נתפס כבעל חיים מסוכן או אכזרי במיוחד, אך האמת היא שסוס היאור נחשב לחיה המסוכנת ביותר באפריקה. במשך רוב הזמן ההיפופוטם מעביר את ימיו באיטיות מנומנמת, אך אם הוא חש בסכנה הוא יתקוף במהירות מפתיעה. בכל שנה נהרגים כ-3,000 בני אדם מהתקפות היפופוטמים.

 

5. עקרבים

חיה קטלנית

מתוך כ-1,500 זנים של עקרבים, רק 25 הם בעלי ארס קטלני, אך אותם 25 זנים, כאשר הם מותקפים, הופכים להיות קטלניים למדי. בכל שנה, הורגים זני העקרבים השונים כ-5,000 בני אדם מסביב לעולם.

 

4. נחשים

חיה קטלנית

משפחת הנחשים היא מגוונת ומסוכנת במיוחד. לא כל הנחשים הם ארסיים, אך יש גם נחשים שאינם ארסיים המסוגלים להרוג בן אדם. כל זני הנחשים יחד הורגים כ-50,000 בני אדם בשנה.

 

3. זבובים

חיה קטלנית

לא כל הזבובים, למען האמת, אלא רק זבובי הצה-צה הידועים לשמצה. זבובים אלה אחראים להדבקה של כ-500,000 איש מדי שנה במחלת השינה האפריקאית, ממנה מתים 80% מהחולים.

 

2. יתושים

חיה קטלנית

גם כאן לא מדובר בכל היתושים, אלא רק ביתושי האנופלס שחיו בעבר גם בישראל. יתושי האנופלס מסוגלים להדביק בני אדם במחלת המלריה, הנחשבת לאחד מגורמי המוות העיקריים בעולם גם היום. בכל שנה מתים כ-1,000,000 אנשים ממחלת המלריה, המגיעה אלינו על ידי יתוש האנופלס באופן בלעדי.

 

1. בני אדם

חיה קטלנית

מופתעים לראות גם בני אדם ברשימת בעלי החיים הקטלניים ביותר? כשחושבים על זה, בסופו של דבר אנחנו רק בעלי חיים אינטיליגנטים במיוחד. כמה מהכלים הראשונים ביותר שהומצאו על ידי בני האדם היו כלי נשק והאמת המרה היא שאף אחד לא הורג בני אדם ביסודיות כמו בני אדם אחרים.

 

מקור: אביב תאורי
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו