print header

פסטיבלים מדהימים מהעולם

אחת החוויות המרגשות ביותר בכל טיול היא ביקור בפסטיבל. פסטיבלים הם למעשה חגיגות תרבויות אשר מרכזות מספר אירועים גדול בעל מכנה משותף, על פני זמן קצוב ולעתים קרובות הם נחגגים כמסורת שנתית. מסביב לעולם התפתחו תרבויות שונות ומגוונות ולכל אחת מהן פסטיבל משלה. הפסטיבלים מוציאים את ההמון לחגוג עם מאכלים מקומיים, תלבושות מסורתיות, אירועי ספורט, אמנות ושאר הפתעות מהנות, שהופכות את הטיול לחוויה בלתי נשכחת.

פסטיבל השלג והקרח של סין - נחגג מדי חורף בעיר חרבין שבצפון סין. זהו פסטיבל הקרח הגדול בעולם ומפורסם בזכות המבנים העצומים מבלוקים של קרח, חלקם מגיעים עד לגובה של 6 מטרים.

פסטיבלים מומלצים בעולם
 

 

פסטיבל הולי - מקורו בהודו, אך כיום אומץ בקהילות רבות בכל רחבי העולם. הפסטיבל נפוץ בעיקר במדינות הודו, נפאל, סרי לנקה ובאזורים הינדיים נוספים. הפסטיבל הוא חגיגה של צבעים עזים ומטרתו להיפרד מהחורף ולקבל את האביב. אבקות הצבע הפכו מפורסמות בשל המחזות המרהיבים שהן יוצרות.

פסטיבלים מומלצים בעולם
 

 

פסטיבל קאסקמוראס מספרד - בעיירות באזה וגואדיקס שבמחוז גרנדה בדרום ספרד, מתרחש מדי שנה פסטיבל מוזר ומיוחד במינו. המקומיים צובעים עצמם בגריז כדי לציין את אירוע גניבתו של פסל מלפני 500 שנה. איכר בשם קאסקמוראס מהעיר גואדיקס, מצא פסל בשטחה של באזה. העיירות שכבר היו יריבות פתחו חזית חדשה, אך לבסוף השלימו ומאז תושביהן עורכים פסטיבל של 3 ימים בכל שנה בסוף הקיץ.

פסטיבלים מומלצים בעולם
 

 

קרנבל ונציה - פסטיבל עתיק עוד מהמאה ה-13 שנחגג בעיר התעלות של צפון איטליה. במסגרת הפסטיבל מתחפשים האנשים ועוטים מסיכות אותניות, בחגיגה של שירים, ריקודים ומופעי תרבות. הפסטיבל משמש צוהר מרתק להיסטוריה האירופאית.

פסטיבלים מומלצים בעולם
 

 

פסטיבל האש של סקוטלנד - בשפה המקומית שמו של הפסטיבל מבוטא  - אופ הלי יא - והוא נחגג באזור לרוויק שבסקוטלנד. זהו פסטיבל האש הגדול ביותר באירופה שנחגג לציון ה"יול" - הכינוי הסקוטי לתקופת חג המולד. הסקוטים עוטים חליפות ססגוניות וצועדים עם לפידים ברחבי הכפרים והערים. הגרנד פינאלה של הפסטיבל הוא הבערת ספינת ויקינגים בגודל מלא.

פסטיבלים מומלצים בעולם
 

 

פסטיבל טומורלאנד (Tomorrowland) - פסטיבל שנערך בעיר בום שבבלגיה וכל כולו מוקדש למוזיקה אלקטרונית. בשנים הגדול הפסטיבל קיבל ממדים עצומים, עם מעל 100 אלף בני אדם שמגיעים לבלגיה מכל קצוות תבל, על מנת לקחת חלק בחגיגה המודרנית.

פסטיבלים מומלצים בעולם
 

 

מרדי גרא - במקור היה זה חג שנוצרי שמשמעות שמו בצרפתית היא "יום שלישי השמן" על שום חגיגת האוכל שלפני התענית הנוצרית. אולם כיום ניתק הקשר בין הפסטיבל לבין הדת והוא נותר כחגיגה ססגונית ומלאת שמחת חיים. הפסטיבל הפך לאחד מסמלי המסחריים של העיר ניו אורלינס, שם הוא נחגג כבר 250 שנה. המרדי גרא נפוץ גם בסידני ובמקומות נוספים.

פסטיבלים מומלצים בעולם
 

 

אוקטוברפסט - זהו פסטיבל הבירה המפורסם ביותר בעולם, שנחגג במינכן מדי שנה מהשבועות האחרונים של חודש ספטמבר עד לסוף השבוע הראשון של אוקטובר. הפסטיבל הזה קנה לו שם עולמי והוא הגדול בעולם מסוגו. במהלכו מתלבשים החוגגים בתלבושת גרמנית מסורתית, אוכלים מאכלים מסורתיים, שרים שירים ושותים המון, המון בירה. בפסטיבל שנערך ב-2013 נמזגה מדי יום בשווי של מעל 96 מיליון דולר.

פסטיבלים מומלצים בעולם
 

 

טומטינה - מלחמת העגבניות המפורסמת של ספרד היא פסטיבל שנחגג בעיר בוניול, במחוז ולנסיה שבמזרח המדינה. שורשיו של הפסטיבל הם בשנת 1945 כאשר כמה מקומיים החלו לזרוק פירות זה על זה בשעת פסטיבל מקומי. מאז, מלחמת האוכל הפכה לאחד הפסטיבלים המיוחדים, המלוכלכים והכיפיים בעולם.

פסטיבלים מומלצים בעולם
 

 

פסטיבל הכדורים הפורחים של אלבקרקי - בכל שנה בניו מקסיקו מתרחשת ההתקבצות הגודל ביותר של כדורים פורחים על פני כדור הארץ, הטייסים מציגים לראווה את הכדורים הצבעוניים, והחוויה היא מחזה מרגש הם מהאוויר והן מהקרקע.

פסטיבלים מומלצים בעולם
 

 

קרנבל ריו - אין צורך להכביר במילים על הפסטיבל שהוא כנראה המוכר ביותר בעולם. הוא נחגג בעיר ריו דה ז'ניירו בכל חודש פברואר, כאשר רקדנים ורקדניות צועדים לצלילי סמבה בתלבושות מינימליות אך מפוארות. הקרנבל נחשב לאחד האירועים המבוקשים ביותר על תיירים בכל העולם והוא תמצית של התרבות הברזיאלית השמחה.

פסטיבלים מומלצים בעולם
 

 

פסטיבל גלגול הגבינה של קופר היל - חגיגה משונה כמו שרק הבריטים יודעים, המתרחשת בגלוצ'סטר, אנגליה. זוהי למעשה תחרות במסגרתה מאות גברים שועטים במורד גבעה במרדף אחרי... גלגל גבינה. נשמע מוזר, אך הפסטיבל הינו אירוע פופולרי שקנה לו מעריצים אדוקים.

פסטיבלים מומלצים בעולם
 

 

פסטיבל קוצ'הלה - פסטיבל מוזיקה הנערך בכל שנה במדינת קליפורניה שבארה"ב. הוא הפך למוקד עלייה לרגל של צעירים המגיעים ליהנות מהשמות החמים ביותר בתעשיית המוזיקה וכן בכובי הוליווד המתארחים גם הם. מחנות אוהלים קמים לרגל הפסטיבל שנמשך מספר ימים.

פסטיבלים מומלצים בעולם
 

 

יום המתים - פסטיבל של התרבות המקסיקנית, החגג בקהילות גם מחוץ לגבולות מקסיקו, בעיקר ארה"ב וקנדה. מקור החג הוא בתרבות האצטקים ששלטה במקסיקו טרם הכיבוש הספרדי. מטרתו היא להוקיר את כל המתים ואבות המשפחה שהלכו לעולמם ועם השנים הוא עבר התאמה לנצרות שאימצה את החגיגות. המקומיים עוטים תלבושות ומסיכות ססגוניות, עולים לקברים ומביאים מנחות, בעיקר פרחי ציפורני חתול.

פסטיבלים מומלצים בעולם
 

 

פסטיבל השוורים - פסטיבל שניתן לכנות אותו בעדינות "משוגע". בפמפולה, ספרד, שוורים זועמים משוחררים ברחובות הומי אדם, כאשר הללו מנסים להימלט מאימת הבהמות השועטות. לא אחת הרגו שוורים בני אדם בפסטיבל, אך זה לא הביא לביטולו.

פסטיבלים מומלצים בעולם
 

 

פסטיבל המים של צ'אנג מאי - במדינה כמו תאילנד, בה גשם ומים נפוצים כמו החול, אף אחד לא חש נקיפות מצפון בשפיכת מים. זוהי בעצם מלחמת מים אחת גדולה, בה כל האמצעים כשרים, מרובי מים קטנים ועד לזרנוקי כיבוי אש.

פסטיבלים מומלצים בעולם
 

 

האיש הבוער - בלב מדבר הסלע ההחור שבנבאדה נערך אחד הפסטיבלים המיוחדים ביותר, אליו מגיעים אנשים כדי לשחרר עצמם ממוסכמות החברה. עשרות אלפי בני אדם צובאים את המדבר ומקימים מחנות אוהלים לצורך חגיגה של שיתוף, נתינה, ביטול המסחר, קהילתיות ואיכות סביבה. האירוע המרכזי, על שמו נקרא הפסטיבל, הוא שריפת פסל עץ ענק בדמותו של אדם.

פסטיבלים מומלצים בעולם
 

 

טורניר היאבקות השמן של טורקיה - בעיר ארדיין נערך פסטיבל ספורטיבי משונה. מדובר בהיאבקות רגילה, רק עם תוספת אחת קטנה - שמן. הלוחמים המכוסים בחומר החלקלק מנסים נואשות להכניע זה את זה וכמובן שחומר הסיכה "מוסיף הרבה שמן למדורה".

פסטיבלים מומלצים בעולם
 

 

פסטיבל וואנדרלוסט ליוגה - בניגוד לשאר הפסטיבלים, כאן לא יהיה רעש, המולה ובלגן, אלא מנוחה ומרגוע. הפסטיבל נערך באי אואהו שבהוואי ובו מגיעים המשתתפים לקבל סדנאות הרצאות ותרגולים של יוגה באופן שיתופי והמוני, ברקע האווירה השליוה של הוואי.

פסטיבלים מומלצים בעולם
 

 

פסטיבל הבוץ של קוריאה - בעיר בורייאונג בדרום קוריאה מתרחש האירוע החגיגי, בו צובעים עצמם המקומיים בבוץ וחוגגים החל משנת 1998. בדומה לבוץ של ים המלח, הבוץ הקוריאני נחשב למכיל מינרלים רבים והוא מגיע בהובלה מיוחדת מאזור מסוים אל חוף דאצ'און. הפסטיבל בכלל החל כאירוע לקידום מוצרי קוסמטיקה, אך מהר מאוד הפך לאטרקציית תיירות כיפית.

פסטיבלים מומלצים בעולם
 

 

פסטיבל המנורות של טאיוואן - זהו הפסטיבל הגדול ביותר של מנורות סיניות בעולם, שנועד להביא שפע של מזל והתגשמות משאלות עם כל הפרחת מנורה. הנרות המעפפים צובעים את שמי הלילה ויוצרים מחזות מיסטיים מופלאים. תמונות מהפסטיבל היו מועמדות לפרס התמונה הטובה ביותר בעולם בתחרויות צילום שונות.

פסטיבלים מומלצים בעולם
 

 

פסטיבל גלאסטונבורי - התשובה הבריטית לאירוע מוזיקה בקנה מידה גלובליים. הפסטיבל מושך להקות צעירות וותיקות כאחד, בהם באים לצפות תיירים מכל העולם. הופעות שנערכו בפסטיבל הפכו לקאלט, בשל האווירה האנרגטית והמחשמלת.

פסטיבלים מומלצים בעולם
 
מקור: רעות דגני
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו