print header

11 תמונות טבע מרהיבות של חיות ומראות עוצרי נשימה

אתם ודאי יודעים שבעולם שלנו יש פלאי טבע ומראות מיוחדים כמעט בכל פינה - אך לדעת את זה ולראות את זה הם שני דברים שונים לחלוטין... צלם אומנות-הטבע (WildArt Photographer) של השנה היא אחת מתחרויות הצילום שמזכירות לנו זאת באופן קבוע, והייחוד שלה בהשוואה לרבות אחרות הוא בעל משקל לא קטן. היא מאורגנת על ידי צלמי טבע, למען צלמי טבע ושופטים בה, ניחשתם נכון, הם צלמי טבע. כאשר רואים את המחזות המרהיבים שהזוכים במקומות הראשונים ובציונים לשבח זכו במסגרת אחת מהתחרויות של הארגון בשנת 2022, אי אפשר שלא להישאר חסרי מילים לנוכח היופי המדהים של הטבע שלנו...

 
לחצו על התמונות על מנת לצפות בהן בגודל מלא

#1 "מתיזים בגדול" של Vicki Jauron - הזוכה במקום השני

נהר מארה שעובר דרך מחוז מארה בטנזניה מושך הרבה חיות וכאשר עדר של גנו נאסף בגדה האחת שלו, צוות צילום שהיה באזור זיהה הזדמנות לתמונה מדהימה. הבעיה הייתה שצוות הצילום היה על אותה גדה כמו העדר וכדי לקבל את התמונה הדרמטית ביותר שאפשר, היה עליהם לנסוע בשיא המהירות למעבר הקרוב ביותר. למרבה המזל הם הגיעו לצד השני בדיוק בזמן כדי לתעד את הרגע שהעדר החל לחצות את המים והגנו הראשון התיז מים לכל עבר.
תמונות טבע יפות: עדר גנו נכנס לנהר

#2 "תנער את זה" של Florian Warnecke - זוכה בציון לשבח גבוה במיוחד

שועל ארקטי זה גודל על ידי בני אדם אך הוא משוטט במרחבים באופן חופשי. לפני צילום התמונה הזאת הוא בדיוק שחה דרך נחל קטן ויצא ממנו נוטף מים לחלוטין. למרבה המזל פרוותו נועדה להגן עליו במצבים שכאלה, ואחרי כמה רגעים הוא פשוט התנער ויצר ענן של מים באוויר. 
תמונות טבע יפות: שועל מתנער ממים

#3 "הד ביערות הגשם" של Bernhard Schubert - הזוכה בפרס מקימי הארגון

זן הצפרדעים Megophrys nasuta הוא אייקוני ביערות בגשם של דרום-מזרח אסיה. זה לא רק בשל ה"קרניים" שמעטרות אותו, אלא גם בשל קריאות הזכרים שמושכים אליהם נקבות. זכר קורא שכזה תועד ממש מול אחד מהמפלים של האזור, וממש לא היה אכפת לו להמשיך בהופעה מול המצלמה.
תמונות טבע יפות: צפרדע בגשם

#4 "שקיעת משי" של Sean Chinn

כריש משי, המכונה גם כריש חרמש, הוא אחד הכרישים הנפוצים ביותר באזור האוקיינוס, וניתן למצוא אותו במים טרופיים ברחבי העולם - אפילו לחופי קובה. משום שהוא תועד שוחה קרוב מאוד לפני המים, ניתן היה לתעד אותו על רקע צבעי השקיעה המרהיבים בתמונה אחת שמשלבת שני עולמות.
תמונות טבע יפות: כריש קרוב לפני המים בזמן שקיעה

#5 "השתקפות השלדג" של Luca Lorenz - הזוכה בקטגוריית הצעירים

אחרי הרבה מאוד מעקב ושעות צילום, נקבת השלדג הזאת עצרה לצוד דגים ממש מאחורי אוהל ההסוואה של הצלמת הצעירה מגרמניה שתיעדה אותה במשך ימים ארוכים. היא עצרה במרחק של כ-30 ס"מ ממנה וממש מעל פני המים, מה שאפשר לצלם את תמונות השתקפות המופלאה הזאת בה צל הציפור שמר על צורה מאוד ברורה ביחס לסביבה.
תמונות טבע יפות: השתקפות ציפור על מים

#6 "אני תקוע!" של Lukasz Sokol - זוכה בציון לשבח

השועל האדום הזה טייל לאורך נהר קפוא וחיפש טרף, כאשר לרוע מזלו הקרח הדק נשבר מתחת לרגליו וחלק מגופו שקע לתוך המים הקפואים. כאשר הוא יצא, המים שעל פרוותו קפאו כמעט מיד. מאוכזב מביש מזלו, השועל המשיך כך עד לנקודה בה המים עוד לא קפאו ועצר כדי לשתות ולנוח.
תמונות טבע יפות: שועל שותה מנהר מוקף שלג וקרח

#7 "עושים גלים" של Vicki Jauron - זוכה בציון לשבח

בורות המים והנחלים במרחבי אפריקה הם מקום שבו פילים צעירים משתוללים ומשתובבים במים בדיוק כמו ילדים קטנים. בתמונה הזאת אפשר לראות פיל צעיר שהושב אל הטבע לפני זמן קצר, שמנצל את המים והחופש כדי להשפריץ מים לכל עבר.
תמונות טבע יפות: פילון משחק במים

#8 "טבילה בנהר קפוא" של Pål Hermansen - זוכה בציון לשבח

ציפור השיר הקטנה שיושבת בשלוות נפש בלב המים השוצפים והקפואים של הנהר הזה בנורווגיה היא אמודאי אירופי. כאשר מפריעים לאמודאי המצוי בקרבת מים הוא יצלול לתוכם כדי להסתתר ולכן לתפוס תיעוד שכזה מעל פני המים הוא לא עסק קל. מה שהופך את התמונה לדרמטית ומיוחד עוד יותר היא מהירות הצמצם האיטית של המצלמה, שאיפשרה ללכוד את הקסם והעוצמה של תנועת המים.
תמונות טבע יפות: ציפור באמצע נהר קפוא ושוצף

#9 "נמל" של Csaba Daróczi - זוכה בציון לשבח

בשנת 2021 האגם ליד הבית של הצלם הזה קפא כמעט לחלוטין ומעט הציפורים שעברו מעל האזור הצטופפו בחלק האגם שנותר נטול קרח. ברכיות שעברו במקום אף יצרו שבילים על הקרח שמציינים את "כבישי הגישה" את הנמל הטבעי שנוצר בתוך האגם.
תמונות טבע יפות: ברכיות הולכות על קרח

#10 "גשם זהב" של Norbert Kaszás - הזוכה במקום השלישי

יש הרבה זנים שונים של שפריריות וה-Banded demoiselle שבתמונה הזאת הוא האהוב על נורברט. שלוש שנים הוא חיפש הזדמנות לצלם אותו בטבע עד שהתמזל מזלו לצלם את התמונה הזאת בפארק לאומי שבעיר בודפשט בהונגריה. למרות שבאותו הזמן ירד גשם עז, הוא לא ויתר על הזדמנות לצלם והתוצאה פשוט מרהיבה!
תמונות טבע יפות: שפרירית בגשם

#11 "הציד המוצלח" של Vicki Santello - הזוכה במקום הראשון

תמונה זו צולמה בשנת 2017 בפארק הלאומי ילוסטון והיא תוצר מעקב של 4 שעות בעקבות שונר מצוי בשעת צייד. פרוותו מוכסת השלג סיימה לו להשתלב בסביבה ולארוב לטרף, עד שבסופו של דבר הוא תפס ברווז מסוג ברכייה ונסוג איתו למעמקי היער.
תמונות טבע יפות: שונר אחרי צייד מוצלח בשלג

מקור התמונות: mymodernmet.com

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.