print header

אוסף קטעים מפסטיבל מספרי סיפורים

בתולדות העם היהודי, כמו גם מדינת ישראל, שזורים סיפורים רבים משאפשר למנות. חלקם מבדחים, חלקם מרגשים, אך ללא ספק כולם מרתקים. מאז שנת 1993, מתקיים מדי שנה בחול המועד סוכות אירוע המוקדש להם במלואו – פסטיבל מספרי סיפורים, שנחשב לאחד המעניינים והאיכותיים בתכניו. הפסטיבל הזה, בהנחייתו של הסופר ואיש התיאטרון יוסי אלפי, מביא בפני הקהל את תולדותיו של העם היהודי ואת סיפורה של ההוויה הישראלית על שלל גווניה: סיפוריהם של עדות ישראל, החברה הישראלית, ההיסטוריה והתרבות המקומית. שורה ארוכה של אמנים לקחו חלק בפסטיבל לאורך השנים, ביניהם סופרים, משוררים, מוזיקאים ואנשי רוח, שקורות העם היהודי משתקפות דרך סיפוריהם וחוויותיהם. אתם מוזמנים ליהנות מכמה ממיטב הפרקים של הפסטיבל העוסקים בנושאים שונים, ואין לנו ספק שתפיקו מהם תענוג גדול!

 
 
הומור יהודי מכל העדות: חלק א'
הפרק שלפניכם עוסק בתולדות ההומור היהודי כפי שהוא משתקף בסיפוריהם של בני עדות ישראל השונות. מעלילותיו המבדחות של הרשל'ה ממזרח אירופה ועד הסיפורים המשעשעים אודות ג'וחא מארצות ערב והעולם המוסלמי - לגיבורי עולם ההומור והצחוק היהודי מכל רחבי תבל יש לא מעט מאפיינים דומים, ודרך הבדיחות והסיפורים עליהם משתקף חלק נכבד מקורותיו של העם היהודי בגולה.
 
צחוק יהודי מכל העדות: חלק ב'
המשך לחלק הראשון המביא את סיפורו של ההומור היהודי דרך הבדיחות והסיפורים הבולטים של עדות ישראל השונות.
 
שייטת 13: מפקדי השייטת מספרים חלק א'
שייטת 13, יחידת הקומנדו הימי הישראלית, בנתה לעצמה מוניטין בשל הפעולות והמבצעים המורכבים והמסעירים להגנת ישראל, בהם נטלה חלק לאורך השנים. הפרק הזה של פסטיבל מספרי הסיפורים הידוע מוקדש לשייטת, ללוחמיה ולסיפורי הגבורה שלהם, המובאים אליכם דרך עיניהם מפקדי השייטת השונים המתארחים בפסטיבל. אורח מיוחד: איש התקשורת יוצא שייטת 13 גדי סוקניק. 
 
כשייטת 13: מפקדי השייטת מספרים חלק ב'
המשך סיפוריהם המרתקים והמופלאים של מפקדי שייטת 13 לדורותיה; שי ברוש, ידידה יערי, זאב אלמוג ועוד. 
 
שייטת 13: מפקדי השייטת מספרים חלק ג'
בחלק זה מובא בפניכם המשך סיפוריהם המרתקים של מפקדי השייטת לדורותיהם, בהשתתפות ההיסטוריון הצבאי בני מיכלסון.
 
סיפורי ותיקי הפלמ"ח: חלק א'
הפעם מוקדש הפסטיבל לסיפורים המרתקים ביותר אודות הכוח הצבאי של ארגון "ההגנה", הלא הוא הפלמ"ח. בפרק זה, כמה מבני דור הפלמ"ח משתפים את היושבים בקהל במיטב סיפורי היחידה האגדית, שיצרה הוויה ייחודית של לוחמים ומפקדים, שחלקם הפכו לשם דבר בתולדות מדינת ישראל כדוגמת יגאל אלון ויצחק רבין. בין משתתפי הפרק נכללים רפי איתן, מפקד הפלמ"ח לשעבר עמוס חורב והסופרת יוצאת הפלמ"ח נגה מרון, וכן לוקחת פה חלק גם הזמרת שרה'לה שרון.  
 
סיפורי ותיקי הפלמ"ח: חלק ב'
חלקו השני של הפרק המוקדש לסיפוריהם המפעימים של חברי הפלמ"ח לשעבר. בחלק זה, יובאו בפניכם סיפורים מפי חברי הפלמ"ח הסופר ישראל ויסלר (המוכר בשם העט פוצ'ו) וישעיהו (שי) גביש.
 
סיפורי חמין: סיפורים סביב השבת, חלק א'
מאז ומעולם היה ליום השבת מעמד מיוחד בקרב העם היהודי, הן מסיבה דתית והן מסיבות נוספות וטובות. הפרק שלפניכם מוקדש לשלל סיפורי השבת מזמנים ותקופות שונות בתולדות העם היהודי, בגולה, דרך ימי המעברות וכן הלאה. הפרק, בהשתתפותם של אישים כאורי אורבך ז"ל, ג'קי לוי וקובי אריאלי, מביא בפניכם את המרתקים, המשעשעים והמדהימים שבסיפורי השבת היהודיים.
 
סיפורי חמין: סיפורים סביב השבת, חלק ב'
חלקו השני של הפרק מביא לכם את המשך סיפורי השבת המרתקים מפיהם של משתתפי הפסטיבל שרה בלאו, הרב ישראל גליס, עוזי רוזנבלט ועוד.
 
היקים מספרים: סיפוריהם של היהודים דוברי הגרמנית
השם ''יקה'' ביידיש הוא כינוי לאדם המתאפיין בנימוסים, דייקנות ונוקשות - ותכונות אלו אכן עזרו לבנות את תדמיתם של היקים, כפי שהיא משתקפת בסיפורים המשעשעים והמופלאים של יוצאי יהדות גרמניה, שמסופרים באירוע זה של הפסטיבל. בין משתתפי המופע נמנים הסופר והמשורר גד קינר, הבמאית והכוריאוגרפית גבי אלדור, העיתונאי והסופר רוביק רוזנטל והעיתונאי דוד ויצטום.
 
היקים מספרים: חלק ב'
חלקו השני של האירוע "יקים מספרים" המוקדש כולו לסיפוריהם המרתקים של יוצאי יהדות גרמניה. 
מקור תמונת נושא: אנונימי
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
המשך עם: Google
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
המשך עם: Google
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.