print header

15 דרכים מקוריות לקישוט עם אבנים וחלוקי נחל

 כשאנחנו מטיילים על חוף הים או ליד נחל, נראה לעתים אבנים יפהפיות שמדהימות אותנו בצורתן, צבען ומרקמן. אמנם אסור לנו לאסוף את חלוקי הנחל האלו ולפגוע בטבע, אך אין זה אומר שאי אפשר לשלב את היופי והפשטות שלהם בבית ובגינה שלנו. אפשר לקנות חלוקי נחל במשתלות או בחנויות יצירה ולהעשיר את חייכם עם פרטי נוי מקוריים שיכניסו את הטבע לחייכם , ממש כמו 15 הפריטים הייחודיים שלפניכם. שעונים, מסגרות לתמונות ואפילו אדניות הם רק חלק מהיצירות המיוחדות שניתן להכין מאבנים וחלוקי נחל, ובעזרת הטיפים הבאים תוכלו לעצב בעזרתם את הבית או אפילו לייצור מהם מתנה נפלאה שהכנתם בעצמכם והקרובים אליכם ישמחו לקבל.

1. פמוטים ייחודיים

אם אתם רוצים פמוטים מסוג שאין לאף אחד אחר, הכינו אותם בעצמכם מחלוקי נחל. מעמדי הנרות האלו מחזיקים זמן רב ותוכלו לעצב אותם בכל צבע שתרצו.

חומרים (ל-2 פמוטים):

 • 14 חלוקי נחל (ניתן לשנות את הכמות לפי גובה הפמוטים הרצוי)
 • צבעים בגוונים רצויים
 • מברשת לצביעה
 • דבק אפוקסי
 • 2 אבנים שטוחות וישרות 

יצירות שאפשר להכין מאבנים: פמוטים

 

הוראות הכנה

1. שטפו את האבנים במידת הצורך והניחו אותן בצד לייבוש.

2. לאחר שהאבנים מתייבשות, צבעו אותן או ציירו עליהן לפי העיצוב שבחרתם. תנו לצבע להתייבש במשך שעתיים לפחות.

3. הדביקו את האבנים אחת על השנייה והניחו לדבק להתייבש.

4. הדביקו את האבנים השטוחות והחלקות בחלק העליון של הפמוטים כדי שהנרות יוכלו לעמוד עליהם.

2. שעון טבעי מעץ ואבנים/חלוקי נחל

שעון אחד פשוט יכול להוסיף המון לעיצוב הבית, עד כדי כך שהוא מסוגל לשנות לחלוטין את המראה של הקיר עליו הוא נמצא, ושעון קיר שעשוי מעצים ואבנים, המשמשות כמספרים, מכניס תחושה כפרית וחמימה לבית, שתשמחו ליהנות ממנה.

חומרים:

 • 12 אבנים/חלוקי נחל בגדלים רצויים
 • מנגנון של שעון (ניתן לקנות בחנויות היצירה)
 • דבק אפוקסי
 • לוח עץ ישן
 • מקדחה
יצירות שאפשר להכין מאבנים: שעון מעץ וחלוקי נחל

הוראות הכנה:

1. נקו את העץ היטב כדי שלא יהיה אבק שימנע מהדבק לעבוד. 

2. קדחו חור במרכז לוח העץ וחברו אליו את מנגנון השעון.

3. הדביקו את האבנים במרחק של 30 מעלות זה מזה (מיקום המספרים בשעון).

3. סימונים צבעוניים לצמחים

אם יש לכם גינה קטנה או אפילו כמה אדניות בבית, אתם ודאי מתבלבלים לעתים לגביי מה צומח איפה. כדי לזכור אילו צמחים גדלים בכל מקום או סתם כדי להוסיף קצת צבע לאדמה, השתמשו באבנים הצבועות לפי הצמחים שאתם מגדלים ושימו אותן לצד הזרעים/שתילים.

בחרו אבנים חלקות ובצורה שמזכירה את הפרי/ירק שאתם מעוניינים לסמן (אבנים מוארכות יתאימו לפלפלים למשל וחלוקים עגולים יתאימו לעגבניות). צבעו את הסמנים לפי הצבע של הצמחים, הניחו אותם במיקום המתאים וכעת תוכלו לדעת איפה גדל כל דבר.

יצירות שאפשר להכין מאבנים: קישוטי גינה
 

4. ציורי קיר תלת ממדיים

אמנים רבים ברחבי העולם מכינים יצירות מדהימות מחלוקי נחל וזה לא קשה כמו שזה נראה. גם אתם תוכלו להכין בעזרת אבנים ציורים ייחודיים ותלת ממדיים בפשטות.

חומרים:

 • אבנים חלקות במגוון גדלים
 • צבעים אהובים
 • משטח ציור עבה
 • דבק 3 שניות
 • מברשות לצביעה
יצירות שאפשר להכין מאבנים: ציורי קיר מחלוקי נחל

הוראות הכנה:

1. חישבו איזה ציור אתם רוצים ליצור ושרטטו אותו על משטח הציור כדי לתכנן את המראה הסופי שלו.

2. כשתחליטו על צורות וצבעים, צבעו את האבנים והניחו להן להתייבש במשך שעתיים לפחות.

3. הדביקו את האבנים על משטח הציור שבחרתם והניחו לייבוש למשך הלילה.

5. אדניות עמידות 

צמחים ממלאים את הבית והגינה בצבעים וניחוחות שמעלים חיוך על הפנים, ואנחנו רגילים לראות אותם באדניות שעשויות מפלסטיק או חרס, אך האם ידעתם שגם אבנים יכולות לשמש כחומר גלם לבניית כלים לעציצים?

פשוט הדביקו אבנים אחת על השנייה כך שתיווצר צורה של אדנית (השתדלו להדביק אותן בצמידות כך שהאדמה לא תישפך דרך החריצים), מלאו באדמה ושתלו את הצמחים שאתם רוצים לגדל. אתם יכולים להיות בטוחים שלאף אחד אחר סביבכם לא תהיה אדנית כה מיוחדת.

יצירות שאפשר להכין מאבנים: אדניות

6. מסגרות משודרגות

אם נמאס לכם ממסגרות חלקות ומשעממות, פשוט שדרגו אותן בעזרת אבנים! בחרו אבנים קטנות והדביקו אותן על שולי המסגרות שאתם מעוניינים לשדרג, הניחו לייבוש והנה - יש לכם מסגרת מיוחדת שתחזיק מעמד לאורך שנים.

יצירות שאפשר להכין מאבנים: מסגרות

7. מגנטים "מפלצתיים" למקרר

אם אתם רוצים להוסיף מגנטים מיוחדים למקרר, באמצעותם תוכלו לתלות תזכורות או אפילו פתקיות עם מסר לשאר יושבי הבית, פשוט הכינו אותם בעצמכם! ילדיכם ייהנו להכין יחד אתכם מגנטים "מפלצתיים" או כאלו בצורת חרקים.

חומרים:

 • אבנים חלקות (לפי מספר המגנטים שאתם רוצים להכין)
 • צבעים
 • מדבקות עיניים
 • רצועה דקה של מגנט
 • דבק מגע
 • מברשות לצביעה
יצירות שאפשר להכין מאבנים: מגנטים למקרר

הוראות הכנה:

1. נקו את האבנים אם יש עליהן לכלוך ויבשו אותן היטב.

2. צבעו את האבנים בעזרת הצבעים והמברשות לפי הרעיונות שעולים לכם ולילדיכם לראש (מומלץ להכין מגנטים של מפלצות וחרקים שילדים אוהבים).

3. יבשו את האבנים הצבועות למשך 4 שעות לפחות.

4. הדביקו עיניים במקומות הנחוצים.

5. גזרו את רצועת המגנט לחתיכות קטנות והדביקו אותן בחלק האחורי של המגנטים.

8. מסגרת לחידוש פני המראה

מראות גדולות הן פריט עיצוב שיש כמעט בכל בית, הן נותנות אשליה של מרחב גדול יותר וגם עוזרות להאיר את החלל בו הן נמצאות, אך הן יכולות להיות בעלות מראה דל אם אין להן עיטור כלשהו. אם אתם רוצים להכין מסגרת ייחודית למראה שלכם, השתמשו באבנים והדביקו אותן בצדיה. כדי לקבל חזות "נקייה" יותר, השתמשו באבנים שקופות למחצה שישדרגו עוד יותר את המראות בביתכם.

יצירות שאפשר להכין מאבנים: מסגרת למראה

9. קישוט "מתפרץ" בגינה

אלו מאיתנו שיש להם גינה יודעים שהיא דורשת תחזוקה לא מעטה, ולא תמיד אנחנו מעוניינים לשתול בה צמחים ולטפל בהם יום ולילה. כדי לקשט את הגינה בדרך טבעית ויפה לא פחות, השתמשו באבנים. חפרו בור באדמה בעומק 2 סנטימטרים והניחו אבנים בתצורה שאתם רוצים (מומלץ לעשות צורה "מתפרצת" של אבנים המסודרות מהפנים אל החוץ). מלאו את החללים בין האבנים באדמה שהוצאתם ותיהנו מעיטור גינה עמיד שדורש תחזוקה מעטה מאוד. 

יצירות שאפשר להכין מאבנים: קישוט מתפרץ לגינה

10. מתלה שיעשה סדר בתכשיטים

שרשראות, צמידים ופריטי אופנה אחרים עוזרים לשדרג את המלתחה שלנו, אך כאשר אנו מניחים אותם במגירה, הם מסתבכים אחד בשני והופכים לבלתי ניתנים להפרדה. כדי לפתור את הבעיה הזו, הכינו את מתלי התכשיטים המיוחדים הבאים: בחרו אבנים בגודל שאתם רוצים, מרחו עליהן דבק דו צדדי חזק והדביקו אותם על הקיר. תלו עליהן את התכשיטים האהובים עליכם והימנעו מבזבוז זמן בהתרה שלהם.

יצירות שאפשר להכין מאבנים: מתלה תכשיטים

11. שדרוג כלי אחסון

מברשות איפור שנשמרות בתיקים מיוחדים נוטות להתלכלך ולצבור חיידקים, ולכן מומלץ לשמור אותן במקום מאוורר כדי למנוע את המצב הזה. על מנת להכין כלי אחסון מיוחד למברשות האיפור שלכם פשוט בחרו כלי זכוכית שאתם אוהבים (ניתן להשתמש גם בכוס שתיה פשוטה) ומלאו אותה באבנים קטנות עד חצי מגובהה (לכל היותר). כך תוכלו לשמור על אביזרי האיפור שלכם ולספק להם מקום אחסון ייחודי ויפה.

יצירות שאפשר להכין מאבנים: שדרוג כלי אחסון

12. אריחים בעלי מראה כפרי

שיפוץ הבית עלול להוביל להוצאות גדולות שמכבידות על הכיס, ולכן רובנו נמנעים מכך למרות הרצון לשדרג את מראהו. כדי לתת למטבח למשל מראה מיוחד תמורת סכום זעום, רכשו אבנים והתחילו לעבוד: הדביקו את האבנים על האריחים שאתם מעוניינים לשפר את מראם (מומלץ להשתמש באבנים גדולות יחסית כדי לחסוך בזמן), הניחו לדבק להתייבש והתפעלו מתוצאות השיפוץ הקטן שעשיתם במו ידיכם.

יצירות שאפשר להכין מאבנים: שדרוג אריחי מטבח

13. תליונים של "אבני חן"

תכשיטים מספקים דרך נחמדה וצבעונית לשדרוג מראה הלבוש, ואבנים הן חומר גלם מעולה להכנת אביזרי אופנה! פשוט כרכו חוט תיל או חוט צמר / משי סביב "אבן החן" שבחרתם והכינו תליונים רבים ככל שתוכלו, שכל אחד מהם יוכל להתאים לסט אחר של בגדים.

יצירות שאפשר להכין מאבנים: תליונים

14. ידיות קשיחות 

ידיות הן פריט הנוטה לעתים להתבלות ואף ליפול מהארונות והמגירות אליהם הוא מחובר, דבר שפוגם במראה הרהיט. אם אתם רוצים להחליף ידית חסרה או פשוט לתת מראה טבעי וייחודי לרהיטים שלכם, הכינו ידיות מאבנים!

חומרים:

 • אבנים עגולות וגדולות עם צד אחד חלק (לפי מספר הידיות הרצוי)
 • ברגים 
 • אומים לחיזוק
 • קערה עם חול
 • דבק אפוקסי
יצירות שאפשר להכין מאבנים: ידיות

הוראות הכנה:

1. הניחו את האבנים בקערת החול כאשר הצד החלק פונה כלפיי מעלה (החול נועד לייצב את האבנים תוך כדי העבודה).

2. מרחו דבק על ראשי הברגים והדביקו אותם על הצד החלק של האבנים.

3. הניחו לדבק להתייבש ולהתחזק למשך כ-4 שעות.

4. החדירו את הידיות עם הברגים במקום הידיות שאתם מעוניינים להחליף וייצבו אותם במקומם בעזרת האומים.

15. משטח טבעי לשימור חום של מזון

אבנים סופגות חום בצורה יעילה ושומרות עליו לאורך זמן, לכן הם חומר גלם מושלם להכנת משטחי חימום. קחו צלחות מתכת ישרות עם שוליים נמוכים, הדביקו עליהן חלוקי נחל חלקים ושטוחים יחסית ותנו לדבק להתייבש. תוכלו להניח על המשטחים האלו סירים חמים או צלחות עם מנות מהבילות ולהיות בטוחים שהאוכל שתגישו לשולחן לא יתקרר במהרה.

יצירות שאפשר להכין מאבנים: משטחי הגשה לכלים חמים

אנו נתקלים באבנים מפוזרות כמעט בכל מקום אליו אנו הולכים, אך מי שיער שאפשר לעשות בהן שימוש בכל כך הרבה דרכים? כעת שאתם יודעים זאת, תוכלו להשתמש בהן כחומר גלם טבעי שישדרג את המראה של פריטים רבים בביתכם. 

מקור התמונות: רחבי הרשת

 

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
המשך עם: Google
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
המשך עם: Google
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.