print header

איך לצלם צלליות מרהיבות?

צילומי סילואט/צללית הם דרך נפלאה להעביר דרמה, מסתורין, רגש ומצב רוח. ברוב הפעמים, אלה תמונות הצללית שמתבלטות באלבום, בשל הפשטות והניגודיות שלהן, כאשר עיקר היופי הוא שהן לא מספקות את הסיפור השלם, אלא רק מציתות את הדמיון.

האסטרטגיה הבסיסית היא למקם את האוביקט מול מקור אור כלשהו ולכפות על המצלמה להתרכז ברקע הבהיר, כך שהאוביקט יישאר מוחשך. ישנם הרבה תיאורים טכניים איך לצלם צלליות בצורה מקצועית, אבל אנחנו רוצים להציע לכם את השלבים הבסיסיים שיגוונו לכם את אלבום התמונות. למדו כיצד לצלם תמונות צללית ושתפו אותנו בתוצאות!

איך לצלם צלליות?
 

1. בחרו נושא חזק
כמעט כל אובייקט יכול להפוך לצללית, עם זאת יש אובייקטים יותר טובים מאחרים. בחרו אובייקט עם צורה חזקה לזיהוי, שיהיה מספיק מעניין בפורמט דו-מימדי ויגרום לאנשים לרצות לשקוע בתוך התמונה. צלליות לא מסתמכות על הצבע, המרקם והגוון של האובייקט, אלא על קווי המתאר שלו, לכן בחרו אובייקט עם קו מתאר ברור וחזק.

איך לצלם צלליות?


2. בטלו את הפלאש במצלמה
אם המצלמה שלכם מכוונת באופן אוטומטי להפעלת פלאש, כבו אותו. זה רק יהרוס את הצללית. בעיקרון, האוביקט צריך לקבל מעט אור חזיתי או בכלל לא, לכן צריך לכבות את הפלאש.

איך לצלם צלליות?
 


3. התאימו את האור שלכם
כשמדובר בתאורת האובייקט, עליכם לשכוח את רוב מה שאתם יודעים על צילום ולהתמקד דווקא ברקע. במקום להאיר את האובייקט, עליכם לוודא כי יש יותר אור שמגיע מהרקע מאשר מקדמת התמונה, או במילים אחרות, עליכם להציב אור אחורי במקום אור חזיתי.

זו הסיבה מדוע צילומי צלליות על רקע שקיעות או זריחות מצטלמים כל כך יפה. אור החמה משמש תאורת רקע מצוינת. יחד עם זאת, לא חייבים לצלם תמיד על רקע שקיעה או זריחה. אפשר גם למקם גוף תאורה שיאיר על הרקע.

איך לצלם צלליות?
 

איך לצלם צלליות?
 

4. מסגרת התמונה
תחמו את התמונה כך שהאובייקט יבלוט בחזית שלה והרקע מאחוריו יהיה בהיר. בדרך כלל, הרקעים הטובים ביותר יהיו שמיים בהירים.

איך לצלם צלליות?
 

איך לצלם צלליות?
 


5. וודאו שהצורות שבצללית יהיו ברורות ומסודרות
אם יש יותר מאובייקט אחד בתמונה, נסו להפריד בין האובייקטים, כך שלכל אובייקט יהיה קו מתאר ברור משלו. כך למשל, אם אתם מצלמים אדם נשען על עץ, יש סיכוי ששתי הצלליות יתמזגו זו עם זו והעין תתבלבל.

זו הסיבה מדוע תמונות של אנשים בדרך כלל מצולמות תוך כדי תנועה או התרחשות, כך יש מסגרת ברורה לכל אובייקט. בנוסף, כאשר מצלמים אנשים מומלץ לצלם אותם בפרופיל.  משמעות הדבר היא שהפה, האף והעיניים יקבלו דגש יותר בולט.

איך לצלם צלליות?
 

איך לצלם צלליות?
 

6. מצב אוטומטי
מצלמות דיגיטליות מודרניות יודעות למדוד באופן אוטומטי את מידת חשיפת האור שבתמונה ולהתאים את עצמן. הבעיה היא שחשיפת האור שמספקת המצלמה, בדרך כלל תאיר על האובייקט המפוקס, מה שיהרוס את רעיון הצלליות. לכן, עליכם לעשות טריק.

רוב המצלמות משקללות את רמות חשיפת האור, כאשר אנחנו מורידים את תריס המצלמה חצי דרך למטה (כדי להשיג פוקוס בתמונה). לכן, עליכם תחילה לכוון את המצלמה לחלק הבהיר של התמונה ואז ללחוץ חצי לחיצה על התריס. מבלי לשחרר את הלחיצה, הסיטו את המצלמה חזרה אל מסגרת התמונה, אל האוביקט המבוקש ורק אז השלימו את הלחיצה עד למטה. ברוב המצלמות הדיגיטליות זה יצור צללית.

למעשה, פעולה זו מטעה את המצלמה לחשוב כי החלק הבהיר של התמונה הוא הטון האמצעי וכל מה שכהה הוא הרקע, כשלמעשה, זה בדיוק הפוך.

איך לצלם צלליות?
 

איך לצלם צלליות?
 

7. פוקוס
ברוב המקרים, תרצו שהאובייקט שבמרכז התמונה יהיה הצללית המפוקסת והחדה. מה שאומר שההנחיות מהסעיף הקודם, יהיו קשות לביצוע, שכן, שם הפוקוס משתנה וייתכן מאוד ותתקבל תמונה יחסית מטושטשת. כדי לעקוף זאת, תוכלו להשתמש בשתי אסטרטגיות:

הראשונה, אם למצלמה יש אופציה של התמקדות ידנית, השתמשו בה.
האופציה השניה היא להשתמש בצמצם כדי למקסם את עומק השדה (מה שיקבע את כמות האלמנטים בתמונה שיהיו בפוקוס). הגדירו צוהר קטן (כלומר, הגדילו את טווח הצמצם) כדי להגדיל את עומק השדה - זה אומר שאתם עשויים לקבל חזית ורקע חדים.

היתרון הוא שבמצלמה דיגיטלית אתם יכולים לנסות כמה שתרצו עד שתצליחו לקבל את התוצאה שאתם רוצים. ייתכן גם שתעדיפו כי הצלליות שאתם מצלמים יהיו מחוץ לפוקוס.

איך לצלם צלליות?
 

איך לצלם צלליות?
 

עכשיו כשקיבלתם את כל הכלים, צאו לצלם ושתפו אותנו בתוצאות!

לחצו כאן והעלו לדף הפייסבוק שלנו את התמונות המרהיבות שצילמתם. 
התמונות היפות ביותר יתפרסמו באוסף מיוחד!

 

מקור: אבינועם. ל
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.