print header

הילת האדם והתפילין

אנשים רבים דיווחו בעבר, כי בהביטם באדם כלשהו הם רואים סביבו הילה זוהרת, בצבעים המשתנים מאדם לאדם. אולם איש מהם לא יכל להוכיח זאת, ומשום כך עולם המדע התייחס לעניין בביטול. יחס כזה היה מנת חלקם גם של ראשוני המדענים שהחלו לחקור את קיומה של ההילה: ניקולה טסלה מארה"ב, הראה בשנת 1888 שכאשר גוף האדם נחשף לשדה אלקטרומגנטי במתח ובתדר גבוה, נוצרת סביבו הילה זוהרת; והמהנדס רוברטו לנדל דה-מורה מברזיל, המציא בשנת 1904 "מכונה ביו אלקטרו-גרפית" שהפיקה תצלומים של הילה סביב בני אדם. אך תגליותיהם לא זכו להתייחסות רצינית בקהילה המדעית.

רק באמצע המאה ה-20 החל מסתמן שינוי בקרב חלק מאנשי המדע. ב-1939 גילו בני הזוג סמיון וואלנטינה קירליאן כי כאשר הם משתמשים בזרם חשמלי בעל תדר גבוה בעת צילום, מתקבלת תמונת המצולם כאשר הוא מוקף בהילה עדינה. כתוצאה מתגלית זו פיתח קירליאן את המכשיר הקולט את תנודות הקרניים האולטרה-סגולות, מכשיר שנקרא על שמו - מצלמה קירליאנית.

הילת אדם

התגלית עוררה עניין רב אצל מדענים ברחבי העולם. ביו-פיזיקאים וביו-כימאים מהמעבדה לביופיזיקה באוניברסיטה הלאומים באלמה-אטה שבקזחסטן, שם פעל קירליאן, בדקו במחקרים שנמשכו שנים רבות, בעזרת מיקרוסקופ-אלקטרונים, את שדה האנרגיה הנראה בתצלומים של קירליאן וכינו אותו "גוף הפלסמה הביולוגי" (הפלסמה הוא גז מיונן שגרעיני האטומים שלו הופרדו מכל האלקטרונים שסביבם). המדען הסובייטי פרופ' ו. מ. איניושין מאותה אוניברסיטה סיכם את תוצאות מחקריו במילים: "זוהי אנרגיה ביולוגית האופיינית לכל אורגניזם חי. וקרוי ביופלסמה".

במילים פשוטות יותר השתמשה הפסיכולוגית ד"ר תלמה מוס מאוניברסיטת קליפורניה. לדעת ד"ר מוס ההילה היא "אנרגיה רוחנית הנפלטת מגוף חי". ואילו החוקר האמריקני ד"ר קנדל ג'ונסון התבטא כי "זה יכול לתת לנו אפשרות להביט אל תוך הצד הבלתי חומרי של החיים".

לאחרונה הגיעו החוקרים להבנה עמוקה יותר של התופעה, והחוקר הגרמני פיטר מנדל הוכיח כי גוף האדם מכיל בתוכו ומסביבו שדות אנרגיה שאינם נראים לעין הרגילה, אך ניתן לצלמם באמצעות מכשירי צילום מיוחדים. הוא עקב במשך שנים רבות אחרי סוגי השינויים במראה ובצבע ההילות, וניתח את הקשר שבין צורות ההילה לחוסר איזון אנרגטי ברמות שונות ובאברים שונים. מנדל מצא התאמה מוחלטת בין הפרעות בהילה לבין מחלות שונות. ויותר מכך, התברר כי מחלה מראה את ביטויה בהילה לפני שהיא מתגלית בגוף עצמו. הפרעה בריאותית מתגלה בצורת כתמים כהים או מנומרים בתוך שדה ההילה.

כיום מקובל להשתמש לצילומי הילה ב"עמדת וידאו לצילומי הילה". זוהי מערכת ביופידבק משוכללת הכוללת מחשב, מצלמת וידאו וחיישן. מניחים את כף היד על החיישן הדוגם נתונים שונים כגון: אנרגיה אלקטרו-מגנטית המשתחררת מכל אצבע, חום, לחות, מוליכות ועוד.החיישן מעביר את הנתונים למחשב המתרגם אותם על פי התדרים שלהם לצבע, והתוצאה נראית על מסך: תמונת המצלום כשסביבו הילה, בצבע המשתנה מאדם לאדם. מפתח המערכת, החוקר האמריקני ג'יי קוגינס ריכז בקליפורניה כמאתיים איש ואישה 'רואי הילות' ובדק אם אמנם יש התאמה בין צבעי ההילה המתקבלים על ידי המערכת לבין צבעי ההילה המדווחים על ידי 'רואי ההילות'. ב-86% מהנבדקים הייתה התאמה! יש לציין כי בהתחשב בעובדה שיש צבעי ביניים המקבלים שמות שונים, כגון צבע כתום עז, היכול להקרא אצל אדם אחר בשם אדום בהיר, הרי שאחוז זה גבוה במיוחד. פענוח הצבעים והבנת משמעותם מתבססים כיום בעיקר על מחקרים של הפסיכיאטר השוויצרי ד"ר מקס לושר.

דירוג הצבעים הוא בסדר עולה, מהחומרי ביותר לרוחני ביותר: אדום בהיר, צהוב, ירוק, כחול, לבן. כלומר, הילת אדם בצבע אדום כדם, מצביעה על היות אדם זה חומרני מאוד ונמוך מבחינה רוחנית, ואילו הילה בצבעים הגבוהים מצביעה על היותו רוחני ונעלה. בין צבע לצבע קיימים גם צבעי ביניים.

והנה, בהרצאה שהתקיימה בפני ציבור אקדמאי במלון פרדייז בבאר שבע, הזכרתי בדבריי את דברי המקובלים אודות המבנה המיוחד של התפילין. אותם בתים-שחורים מרובעים ידועים, שבתוכם כתובות ארבע פרשיות מהתורה בכתב יד באצעות דיו מיוחד, על גבי קלף העשוי מבהמה טהורה דווקא. מבנה מיוחד זה, אומרים חכמי הקבלה, כאשר קושרים אותו ברצועותיו המיוחדות על המקום התפוח שבזרוע ומכוונים אותו כנגד הלב, ועל הראש במקום המהווה שער כניסה אל המוח, הרי באותה שעה מוקרנת הארה מיוחדת אל תוככי נשמת האדם. הארה זו, שבמונחים מודרניים תיקרא אנרגיה חיובית גבוהה, מוקרנת בפרט אל הרוח ששוכנת בלב ומופקדת על הרגשות, ואל הנשמה ששוכנת במוח ומופקדת על החשיבה, והן על איכות ורמת הרגשות. וכמו כן יוצרת הארה זו חומת מגן רוחנית סביב האדם, כאשר כל זה אינו אלא רק חלק מהמעלות הנפלאות להן זוכה מניח התפילין מידיי יום ומקיים בכך את מצוות בוראו.

תפילין

באותה הרצאה נכח ד"ר אריק נווה - מבכירי הפיזיקאים בארץ ומרצה חשוב בתחומו, וכששמע את הדברים החליט לבדוק אותם בכלים מדעיים. הוא קיבץ 11 אנשי אקדמיה נכבדים, כולם יהודים שאינם דתיים, ובקשם להשתתף עימו במחקר צילומי הילה - תחילה בצילום ללא תפילין, ואחר כך בצילום עם תפילין.

התוצאה היתה מדהימה!

אצל כולם, ללא יוצא מן הכלל, לאחר הנחת התפילין שינתה ההילה את צבעה, והופיעו בה צבעים גבוהים יותר! תכלת, כחול ואפילו סגול. בחלק מהמקרים השינוי התחולל באורח דרסטי ועלה לדרגה רוחנית שאינה מצויה כלל. התקבלה הילה שכולה סגולה. צבע גבוה שרק הלבן הנדיר לחלוטין כיום, למעלה ממנו.

לדעת העוסקים בחקר ההילות, המסקנה הבלתי נמנעת היא שהתפילין אכן מרוממות את רמתו הרוחנית של האדם, ואף מספקות לנו הגנה חזקה מפני אנרגיות חיצוניות שליליות.

מאז מרחיב ד"ר נוה את מחקרו ומשתף עמו עוד רבים, ובכולם מושגת התוצאה המרשימה: הילה גבוהה וחזקה יותר.

והרי התמונות לפניכם:

תפילין והילות

בסיכומם של דברים נמצא כי האדם המרכין ראשו בפני בוראו אשר חפץ רק בטובת האדם, ומתייחס בענווה להוראות התורה גם כאשר הבנתו אינה יורדת לסוף פנימיותם, מועיל ומטיב לעצמו לא רק לאחר עזיבתו את העולם, אלא גם כאן, בעולם הזה. יצויין, שמחקרי ההילה הוכיחו כי גם בעת הגייה בפה בלימוד תורה וכן לאחר העלייה מטבילה במקווה, מתרוממת הארתו הרוחנית של האדם.

אכן, הדברים מרשימים. אך לאמיתו של דבר, הקורא אפילו רק את הדברים שהובאו לעיל, אודות מעט מן הטמון בתפילין, מבין שהאמת עמוקה הרבה יותר עד אין קץ. שהרי עדיין לא הזכרנו את סוד תכני הפרשיות - המחולקות בתפילין של ראש בארבע תאים, ובתפילין של יד בתא אחד, והקבלת התכנים לתחומי הפיקוד של ארבעת חלקי המוח ועוד..

מקור: נלקח מהספר "המהפך" של הרב זמיר כהן.
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.