print header

10 סדרות וסרטים ישראליים מומלצים בנטפליקס

  מהרגע שבו נכנסו שירותי נטפליקס לישראל, ידענו שזה יקרה – ובאמת תוך זמן קצר התחילו להופיע שם גם סדרות וסרטים ישראליים. אולי הם עדיין לא הגיעו לנטפליקס בכמויות, אך התכנים דוברי העברית שכן מצויים שם הם בהחלט איכותיים ושווים צפייה, ואם יש לכם מנוי לשירות הזה מומלץ מאוד שתיתנו להם הזדמנות. בכל סדרה וסרט ישראליים בנטפליקס תיחשפו לעולם שטרם ראיתם קודם לכן או לסיפור תיעודי מרתק שלא הכרתם לעומק (למעט כותר אחד משעשע למדי), והם כולם מומלצים לצפייה. אז אילו סדרות וסרטים ישראליים אפשר למצוא בנטפליקס? לפניכם הרשימה.

סדרות ישראליות בנטפליקס

1. פאודה (Fauda)

תיאור נטפליקס: סוכן ישראלי בכיר לשעבר חוזר לפעולה כדי ללכוד מחבל פלסטיני שחשב שחיסל. חזרתו מפעילה שרשרת אירועים כאוטית.

 
נתחיל את הרשימה שלנו עם סדרת הדרמה-פעולה הישראלית הידועה ביותר שהגיעה לנטפליקס ושזכתה בשלל פרסים, בין היתר "סדרת הדרמה הטובה ביותר" (שנתיים ברצף), "הבימוי הטוב ביותר" ו"השחקן הטוב ביותר בדרמה" (ליאור רז). יוצרי הסדרה ,העיתונאי אבי יששכרוף והשחקן ליאור רז, ביססו אותה על חוויותיהם משירותם הצבאי ביחידת דובדבן ובנוסף ייעצו לסדרה גם גונן בן יצחק, שהיה רכז ביטחון בשב"כ ואיש סיירת מטכ"ל בעברו, וכן אבירם אלעד, שהיה איש סיירת מטכ"ל בעברו, ועמוס הראל, פרשן צבאי.

2. בשבילה גיבורים עפים (When Heroes Fly)

תיאור נטפליקס: דרכיהם של ארבעה חברים לפלוגה נפרדו בעקבות ריב צורב. כעבור מספר שנים, הם יוצאים ביחד לקולומביה בחיפוש אחר חברתם, שנחשבה למתה.
 
עלילת הסדרה הזו מתבססת על סיפור מסגרת שהופיע בסוף הספר "בשבילה גיבורים עפים" של אמיר גוטפרוינד, שיצא לאור בשנת 2008. הסדרה עוסקת הרבה בסוגיית הפוסט טראומה מהצבא, והשחקנים אף התכוננו לתפקידיהם על ידי עריכת תחקיר מקיף בשיתוף עם עמותת "רסיסים". מדובר בסדרה שזכתה לרייטינג הגבוה ביותר מאז פיצול ערוץ 2, והיא אף זכתה בפרס "הסדרה הטובה ביותר" בפסטיבל קאן בשנת 2018.

3. השוטר הטוב (Hashoter Hatov)

תיאור נטפליקס: שוטר ישר, גם אם נלהב מדי, שואף לבצע את עבודתו על הצד הטוב ביותר ובתוך כך מתמודד עם הוריו המסוכסכים ועם עמיתיו הלא מוכשרים.
 
עוד בתחילת דרכה הייתה הסדרה הזו לקומדיה הנצפית ביותר של YES בכל הזמנים, ובנטפליקס אהבו אותה כל כך עד שהכריזו כי גם יפיקו גרסה אמריקאית שלה, ואכן כך קרה. אם מעניין אתכם לראות את הסדרה האמריקאית, פשוט חפשו 'The Good Cop', אך אין ספק שתדבר אליכם הרבה יותר הגרסה הישראלית, בכיכובו של יובל סמו. 

4. שטיסל (Shtisel)

תיאור נטפליקס: משפחה חרדית שחיה בשכונה חרדית בירושלים מתמודדת עם אהבה, אובדן וקשיי היומיום.
 
הסדרה הזו נוצרה על ידי שני חרדים-דתיים לשעבר, אורי אלון ויהונתן אינדורסקי, אולם השחקנים כולם הגיעו מהעולם החילוני. כדי להתכונן לתפקידם הם התארחו אצל משפחות חרדיות, למדו את השפה היידית וספגו את ההווי החרדי שבשכונות. בעונה הראשונה תזכו לראות את דובל'ה גליקמן בתפקיד ראשי, ובעונה השנייה מצטרפים לצוות השחקנים ששון גבאי וחנה לסלאו. הסדרה זכתה לשבחים גם במגזר החרדי, וכן בשלל פרסים בארץ ובעולם.

5. המוסד: סיפור כיסוי (Inside The Mossad)

תיאור נטפליקס: בסדרת התעודה הזו, עשרות סוכני מוסד לשעבר חושפים את הסודות הגדולים ביותר של מבצעי ארגון המודיעין של ישראל.
 
במשך שנים רבות ארגון המוסד היה סגור בפני חשיפה תקשורתית, אולם בסדרה הזו, בפעם הראשונה מאז קיומו, אנחנו מקבלים הצצה לעולמם של הלוחמים והמפקדים שלו. הם עוברים ראיונות וחושפים את האתגרים השונים שעמם התמודדו לאורך המבצעים החשאיים שלהם, שכולם עיצבו את ההיסטוריה של מדינתנו. אתם תיחשפו כאן לדילמות המוסריות, לנקודת המבט ולמחיר האישי שמשלם כל אחד שבחר להגן כך על מדינתו.

6. צל של אמת (Shadow of Truth)

תיאור נטפליקס: הסדרה הדוקומנטרית הזו חוקרת את מקרה הרצח הידוע משנת 2006 של נערה ישראלית בת 13, ואת הרשעתו של מהגר אוקראיני.
 
לסדרה הזו 4 פרקים בלבד, שכולם עוסקים באחת מפרשיות הרצח הידועות ביותר בישראל, של הילדה תאיר ראדה. במסגרת הסדרה תחשפו לביקורת שקיימת על מערכת המשפט והצדק בישראל, בעיקר סביב טיפולה במקרה הזה, כשהסדרה כולה מעידה על מורכבות הפרשייה. לאורכה מרואיינים בין היתר קרובי משפחה של המעורבים, אנשי הפרקליטות והסנגוריה ומומחים שונים, ונעשה שימוש בחומרים מקוריים מתיק החקירה של משטרת ישראל, לצד שחזורים קולנועיים וחומרי ארכיון.

סרטים ישראליים בנטפליקס

7. מכתוב (Maktub)

תיאור נטפליקס: אחרי ששרדו פיגוע, שני מאפיונרים זוטרים מירושלים משנים את דרכיהם ומתחילים להגשים משאלות של אנשים אחרים מהכותל.
 
היוצרים של של הסרט הזה, חנן סביון וגיא עמיר, הם גם השחקנים שמככבים בו ושיגרמו לכם להיקרע מצחוק, כשבו זמנית הם גם יחממו לכם את הלב. לאורך השנים, מאז שיצא "מכתוב" לאקרנים, הוא הפך לסרט המצליח ביותר מבחינה קופתית בתולדות הקולנוע הישראלי, כשמכירות הכרטיסים שלו הסתכמו בכ-570,000 כרטיסים – יותר מכל סרט ישראלי אחר. 

8. התאבדות (Suicide)

תיאור נטפליקס: עודד צור, איש עסקים כושל, חייב להתאבד כדי להחזיר חוב למלווה בריבית אכזרי אחרת משפחתו תמות, אך חוקר במשטרה מגלה את המקרה וחושף סוד מזעזע. מותחן ירושלמי אפל.
 
ייתכן שאתם מכירים את הסרט הזה בשם ובפורמט אחר, כשהוא שודר בערוץ 10 כמיני סדרה בשם "חשודה". מדובר באותה יצירה בדיוק, אלא שכאן הפרקים שזורים יחדיו לכדי סרט אחד שלם, ולמעשה כך התחילה היצירה את חייה – בקולנוע. המותחן הזה זכה בתחרות הישראלית של פסטיבל אוטופיה למדע בדיוני ואימה, והוא צולם כולו בירושלים. 

9. סופת חול (Sand Storm)

תיאור נטפליקס: כשראש משפחה בדואי לוקח אישה שנייה, אשתו הראשונה מתנגדת לשינוי הסטטוס שלה, בעוד שבתו רודפת אחרי חלומותיה ותחושת אוטונומיה.
 
הסרט הזה זכה ב-6 פרסי אופיר, דורג במקום הראשון בדירוג חבר השופטים בפסטיבל סאנדנס והגיע למקום הראשון בשלל פסטיבלים ברחבי העולם ואף נבחר לייצג את ישראל בטקס פרסי האוסקר, למרות שלא נכלל לבסוף בחמשת המועמדים הסופיים. כך או כך מדובר בסרט יוצא דופן שמציג דמויות נשיות חזקות בחברה הבדואית, כמו גם את המסורות וחיי המשפחה של הבדואים, כך שהוא יכול לחשוף אתכם לעולם שלא הכרתם קודם לכן. 

10. ספורים (Numbered)

תיאור נטפליקס: סרט תיעודי החוקר את ההיסטוריה והמשמעות של המספרים שקועקעו על זרועותיהם של אסירי אושוויץ, ומלווה בעדותיהם של ניצולים.
 
אפשר רק להעריץ את האומץ והכוח של האנשים שתראו בסרט המדהים הזה, שמהווה תיעוד חשוב לאחד האירועים המכוננים ביותר בהיסטוריה של עמנו. אתם תיחשפו למסע מרגש וקולנועי בליווי לא מעט ניצולי שואה שמספרים על זמנים אפלים בחייהם, כולם דרך קעקוע המספר שנחקק על האמה בידם. עבור חלק זו צלקת קשה, עבור חלק זו מעין 'מדליה', ואתם מוזמנים להכיר את הסיפור של כל מספר ומספר בסרט המרתק הזה.

 

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.