print header

כל פרקי סדרת המופת "אפוקליפסה - מלחמת העולם השנייה"

 "אפוקליפסה - מלחמת העולם השנייה" היא סדרת מופת צרפתית עטורת שבחים שמציגה את מלחמת העולם השנייה בעיני האירופאים. הסדרה מביאה תיעוד נדיר - מהחזית ומהעורף - שעבר תהליך של צביעה דיגיטלית אשר הופך את הצפייה בו למרתקת במיוחד. חלק מהתיעודים המקוריים שמוצגים לאורך פרטי הסדרה כולל סרטונים ותמונות שמעולם עוד לא פורסמו, וכן סרטים אישיים שצולמו על ידי חיילים שלחמו בשטח, ולכן יש בה ממד של אותנטיות מדהימה. אתם מוזמנים לצפות ב-6 הפרקים של הסדרה המרשימה שהופכת את אירועי מלחמת העולם השנייה והשואה למוחשיים ומצמררים יותר מאי פעם.

 
 

פרק 1 - המתקפה (1933-1939): עליית הנאציזם, הפלישה לפולין והמלחמה המדומה

ב-1933 היטלר והנאצים משתלטים על גרמניה והיהודים מואשמים בתבוסה הגרמנית במלחמת העולם הראשונה, במצב הכלכלי ובאבטלה. כמה שנים לאחר מכן גרמניה כובשת את פולין, הבריטים והצרפתים נמצאים במצב של "מלחמה מדומה" עם הגרמנים ואף ששום מתקפה משמעותית לא יצאה לפועל, כולם מנצלים את הזמן כדי להיערך לסערה המתקרבת.   
 
 

פרק 2 - מפלה ניצחת (1939-1940): הקרב בדנקרק, המערכה על צרפת, הקרב על בריטניה

לאחר השקט היחסי של השנים הקודמות המצב משתנה וצנחנים גרמנים נוחתים בהולנד והנאצים פולשים לבלגיה, לוקסמבורג דנמרק ונורווגיה. הגרמנים פותחים במתקפה על דנקרק שבצפון צרפת תוך שהם מבצעים תכסיס הטעייה מלחמתי מוצלח. הקרב על בריטניה מתחיל ו-ווינסטון צ'רצ'יל נחוש להילחם, בזמן שפריז נמסרת לגרמנים ללא קרב...
 

פרק 3 - התלקחות (1940-1941): המערכה בצפון אפריקה, החזית היוגוסלבית, הקרב על יוון, הקרב על כרתים, מבצע ברברוסה, הקרב על סמולנסק והקרב על מוסקבה

הגרמנים כובשים את מרבית ערי הבירה של אירופה מלבד לונדון. המערכה עוברת למדינות צפון אפריקה והמזרח התיכון, בהתאם למדינות האירופאיות ששלטו בהן. במקביל, המערכה נגד ברית המועצות יוצאת לדרך ב"מבצע ברברוסה" והגרמנים מצליחים לכבוש את אוקראינה וחצי האי קרים. זוהי גם התקופה שבה הנאצים מתחילים בהשמדה המונית של יהודים, קומוניסטים וצוענים.
 

פרק 4 - נקודת מפנה (1941-1942): המתקפה על פרל הארבור, קרב מידוויי וגוודלקנל, מבצע בראונשווייג

יפן תוקפת את ארצות הברית בפרל הארבור, אך 6 חודשים לאחר מכן מתקיים קרב מידוויי בו הביס הצי האמריקאי את הצי הקיסרי היפני שלא התאושש מהמכה. באותו הזמן באירופה, "הפתרון הסופי", שיאה של השואה, יוצא לפועל ומטרתו היא השמדתם של כל היהודים.
 

פרק 5 - הנחיתות הגדולות (1942-1943): כישלונות ראשונים למדינות הציר, קרב סטלינגרד, קרב אל-עלמיין השני, מבצע לפיד, המערכה בתוניסיה, קורסק ואיטליה

המצור הגרמני על לנינגרד ממשיך והגרמנים אינם מצליחים להתקדם לכיבוש מוסקבה, אך במקביל הם מתקרבים לתעלת סואץ ומגיעים עד אל-עלמיין שבמערב מצרים. במסגרת "מבצע לפיד" בעלות הברית נוחתות בחופי צפון אפריקה המערבית, שם נמצא משטר וישי הצרפתי שמשתף פעולה עם הנאצים. לאור זוועות השואה, אזרחים אירופאים אמיצים מסתירים יהודים בביתם ומסתכנים בענישה ומוות.
 

פרק 6 - קץ הסיוט (1944-1945): שחרור צרפת והפלישה לגרמניה, כניעתה של גרמניה, הטלת פצצות האטום על הירושימה ונגסאקי וכניעתה של יפן

פרק זה מתאר את תחילת הסוף של עידן השלטון הנאצי: הפלישה לחופי נורמנדי שבצרפת, ניצחונות הצבא האדום, שחרור מחנות ההשמדה וחשיפת הזוועות שהתקיימו בהם. בעקבות התבוסה המרה של כוחותיו, היטלר מחליט להתאבד, אך בצד השני של העולם - במסגרת המערכה באסיה - היפנים אינם מוכנים להיכנע ומתחילים לבצע פעולות קמיקזה. ההתנהגות הזו מובילה את ארה"ב להטיל פצצות אטום על הירושימה ונגסאקי, ובכך להביא לסיומה של מלחמת העולם השנייה.   
 
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.