print header

10 אוספי חידות קשות וקלות שיעבירו לכם את הזמן בהנאה

  יש מומחים שמגדירים אינטליגנציה כיכולת לפתור חידות, וככל שהמוח שלנו מסוגל לפתור חידות מסובכות יותר, זה סימן לכך שהאינטליגנציה שלנו גבוהה יותר. ברמה הבסיסית, החידה האולטימטיבית שכל יצור חי צריך לפתור היא "כיצד לשרוד?", אולם אנחנו בני האדם התפתחנו כך שנוכל לאתגר את עצמנו בשלל חידות נוספות שהמצאנו, וזה בדיוק מה שתמצאו באוסף הבא. אם אתם רוצים לבדוק את האינטליגנציה שלכם ולאתגר את עצמכם, היכנסו לכל אחת מהכתבות הבאות ונסו לפתור כמה שיותר חידות. חלקן קשות יותר מאחרות, בעוד אחרות פשוטות יותר ממה שהן נראות, אך כולן יעבירו לכם ולילדיכם את הזמן בהנאה ובצורה מעשירה.
 

1. חידות "מי אני"

החידות האלה יכולות להיות מאתגרות למבוגרים ולילדים כאחד, ולעיתים הן כל כך פשוטות ומשעשעות שפשוט כיף לגלות את התשובה המפתיעה. תצטרכו לקחת רמזים מכל מילה ומילה בטקסט הקצרצר שמתאר את העצם שאתם מחפשים, וכל שעליכם לעשות כדי לחשוף את התשובה הנכונה זה ללחוץ על התמונה שעליה מופיעה החידה.
 

2. חידות בלשים

היכנסו לנעליו של בלש חוקר ונסו לפתור 10 מקרי רצח, בהם עדים ינסו להטעות אתכם, הראיות מתעתעות ורק מי שיש לו מוח חד יכול לעלות על זהות הרוצח. כל תעלומה תצריך מכם שימוש שונה בהיגיון וביכולת הפיענוח שלכם, ואם תהיה חידה או שתיים שממש תתקיל אתכם, אל דאגה – תוכלו תמיד לראות הסבר מפורט לפתרון הנכון של החידה.
 

3. חידות לילדים

מחפשים דרך להעסיק את הילדים שלכם או שאולי אתם רוצים להפתיע אותם עם חידה שעוד לא שמעו מעולם? היכנסו לאוסף החידות הזה וגלו 15 שהן פשוטות למדי ושיציבו אתגר גדול לילדיכם. חלקן גם יוכלו להיות מאתגרות עבורכם, אך אם תצליחו לחשוב על כל אחת מהן לעומק, אתם תגלו שהתשובות הן כלל לא מסובכות – צריך רק לקרוא היטב את החידה או להאזין טוב למי שחד אותה, וכמובן להשתמש בטיפה היגיון.
 

4. חידות מתמטיות

לפתירת החידות האלה לא תצטרכו מחשבון, אך כן תצטרכו להפעיל קצת את המוח ולחשב מספרים. לכל אחת מהחידות האלה יש דרך אחרת לאתגר את המוח שלכם בנוגע לחשיבה כמותית ומספרית, וביחס לחידות אחרות, הן קשות מאוד ומצריכות אינטליגנציה לא מעטה. לכן אם אתם מחפשים אתגר אמיתי, נסו את יכולותיכם מול החידות המתמטיות האלה.
 

5. חידות מספרים ויזואליות

בניגוד לחידות המתמטיות מהכתבה הקודמת, כאן אתם תיעזרו בתמונה שתופיע מולכם כדי לפתור את התעלומה. תצטרכו להשתמש בהיגיון שלכם כדי למצוא את המספרים החסרים בכל תמונה, ואת זה תעשו אם תבחנו אותה היטב ותבינו מה הלוגיקה שעומדת מאחוריה. אם אתם חושבים שהגעתם לתשובה הנכונה או אם ויתרתם, לחצו על התמונה וגלו הסבר מפורט לדרך שבה ניתן היה להגיע לפתרון. 
 

6. חידות עם תמונות

באוסף הזה תיתקלו ב-10 חידות, שלכל אחת מהן מצורפת תמונה שעליכם להסתמך עליה או להיעזר בה כדי להגיע לפתרון. אל תחשבו שזה יהיה קל, וייתכן אפילו שתצטרכו לצייר לעצמכם על דף את התמונה שתראו כדי שתוכלו לנסות להגיע לפתרון באופן מוחשי. כדי להקל על עצמכם, אנו ממליצים לכם לעשות זאת, לכן קחו איתכם דף ועט לפני שתיכנסו לאוסף החידות הזה.
 

7. חידות גפרורים

אם באוסף הקודם הצענו לכם להיעזר בדף ועט, כאן אתם תהיו חייבים להסתייע בכמה גפרורים, כי כל החידות האלה יצריכו מכם לשחק עם מיקומם כדי להגיע לתשובה הנכונה. אלו חידות מושלמות לנסות לפתור יחד עם הילדים, ותוכלו אפילו לעשות תחרות ביניכם, כשמי שיצליח לענות על הכי הרבה חידות מהר יותר מהאחר, יקבל פרס. ניתן לכם לקבוע מה הפרס הזה יהיה...
 

8. חידות ברמות קושי שונות

אוסף החידות הזה מחולק לפי רמות קושי, כך שעל פי היכרותכם עם עצמכם תוכלו לדעת האם הן מתאימות ליכולת החשיבה הלוגית שלכם או לא. את החידות הקלות אנחנו בטוחים שתצליחו לפתור ללא שום בעיה אם תקדישו לכל אחת מספר דקות של מחשבה, אך ברמה הבינונית כבר תתחילו להתנסות בחידות שיתקילו אתכם ממש, ולא נדבר אפילו על הרמה הקשה...
 

9. חידות קלות שמתחזות לקשות

פעמים רבות אנחנו מתקשים מול חידה שאיננו מצליחים לפתור, ואז כשמציגים בפנינו את התשובה, אנו חשים מבוכה רבה מכיוון שלא הצלחנו לגלות אותה למרות פשטותה. אם תוותרו על הניסיון לפתור את החידות האלה, זה בדיוק מה שיקרה לכם, כי הן כולן קלות מאוד ורק מתחזות לקשות. אנחנו ממליצים לכם שלא לוותר ולנסות לענות על כולן נכונה – אתם בהחלט יכולים!
 
את החידות האלה תוכלו לחוד לחבריכם או לילדיכם כדי להצחיק אותם מעט, מכיוון שהן דורשות פחות היגיון ויותר חשיבה יצירתית והומוריסטית. למעשה, אפילו לא נציע לכם לחשוב עליהן יותר מדי, אלא פשוט לראות את התשובה כדי שתוכלו לצחוק משעשוע. כמובן שאפשר להקדיש קצת מחשבה ולהגיע לפתרון, אך אנחנו מבטיחים לכם שברוב המוחלט של המקרים אתם סתם תחשבו יותר מדי ובכלל לא תהיו בכיוון הנכון.
 
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.