print header

אירועים ללא עלות לכל המשפחה במסגרת פסטיבל דרום אדום 2020

 מתחילת חודש ינואר ועד לסוף פברואר הכלניות מתחילות להופיע כמעט בכל פינה ברחבי הנגב. עם הפריחה הצבעונית הזאת מגיעה גם מסורת נפלאה שמציעה לכם ולכל בני המשפחה שלכם שורה ארוכה של פעילויות נהדרות בחינם במסגרת פסטיבל דרום אדום. מדובר באירוע שנערך מדי שנה החל משנת 2007, ובשנת 2020 הוא מציע יותר הפתעות ופעילויות מגוונות מאשר בעבר, אז בהחלט שווה לכם לקפוץ להגיד שלום. כדי שתדעו בדיוק מה מצפה לכם ועל מנת שתוכלו לבחור את המועד המתאים ביותר עבורכם מבין הימים שבהם הפסטיבל נערך (30.1.2020 – 29.2.2020), ריכזנו עבורכם ברשימה הבאה את מיטב האירועים החינמיים וגם מידע כללי על הפעילויות בתשלום שמהן ניתן ליהנות.
 
אירועי פסטיבל דרום אדום 2020: פריחת כלניות

סיורי פריחה מודרכים ללא תשלום:

במהלך ימי הפסטיבל יצאו ממוקדים שונים ברחבי צפון הנגב סיורים מודרכים, חלקם בשיתוף פעולה עם אנשי קרן קיימת לישראל, שיאפשרו למשתתפים להכיר את עולם הצומח באזור וגם את ההיסטוריה שלו. רוב הסיורים הם בדרגות קושי קלות שמתאימות למשפחות, חלקם כוללים מקטעי רכיבה או נסיעה ברכב ורובם הגדול מתקיים בכל סוף שבוע לפחות פעם אחת לאורך כל תקופת פסטיבל דרום אדום.

סיורים לדגמה:

מאגרים וגשרים ודרך נופית על נחל הבשור – סיור מודרך של רשות הטבע והגנים. הסיור יתקיים מדי יום שבת בכל שעה עגולה מ-10:00 עד 15:00, ונקודת ההתחלה שלו היא מ"מצפור הגנים" שעל דרך הבשור. לפרטים נוספים, חייגו 3639*.
 
אל שדות המרעה, שרידי כפר ומרבדי כלניות – סיור מודרך של קרן קיימת לישראל. הסיור יתקיים מדי יום שישי בשעות 9:30, 11:30 ו-13:30 וייצא מחניון איבים שביער ארז. במסגרת הסיור ילמדו המשתתפים על ההיסטוריה של האזור וכמובן שיזכו לראות פריחה מדהימה.
 
סיור בשמורת כרמיה – בחודשים הקרובים עתיד להיפתח באופן רשמי מסלול שביל הנגב המערבי, אבל כבר עכשיו ניתן ליהנות מבעלי החיים והצמחייה באזור במסגרת סיור מודרך חינמי שיתקיים לאורך ימי הפסטיבל בכל יום שישי בשעה 11:00. נקודת המוצא שלו היא בכניסה לשמורת כרמיה דרומית לאשקלון, ואם יש לכם שאלות בקשר לסיור, פנו לטלפון: 077-7295779.

גלגלים באדום

באירוע הזה אתם וכל המשפחה שלכם מוזמנים לחוויית רכיבה בשבילי יער גברעם לצד מרבדי כלניות אדומים נפלאים. אם אין לכם אופניים משלכם תוכלו לשכור זוג במתחם האירוע, ויחכו לכם שם גם סדנאות יצירה, מבחר דוכנים שונים כגון דוכני מזון ותוצרת חקלאית ועוד.
 
האירוע יתקיים ביום שישי 14.2 בשעות 9:00 – 14:00 ובימי שבת 15.2 וה-22.2 בשעות 9:00 – 15:00. לפרטים נוספים חייגו לטלפון מספר: 077-7295804.

הפנינג ביער שוקדה

במסגרת אירועי דרום אדום, ביער שוקדה שבין קיבוץ בארי לנתיבות יתקיים יריד נפלא בימי שישי שיכלול אטרקציות רבות. תמצאו שם שוק איכרים, דוכנים של אמנים ויוצרים מהאזור, ובימים מסוימים גם מתחם טיפולי בריאות אלטרנטיביים ופעילויות ספורט לכל המשפחה.
 
ההפנינג יתקיים בימי שישי 14.2 וה-21.2 בשעות 10:00 – 14:00 ביער שוקדה.
אירועי פסטיבל דרום אדום 2020: של פסטיבל דרום אדום ביער שוקדה

חוויה ביער

אם אתם והמשפחה שלכם אוהבים משחקי קופסה, אתם מוזמנים לבוא וליהנות מהם באווירה מיוחדת ובחיק הטבע באירוע החינמי הנפלא הזה. משחקי שולחן עתיקים ומאתגרים מחכים לכם ביער דבירה וביער ניר משה, ואיתם גם מפעיל לילדים, פינות איפור מתקני ישיבה ושפע של צמחייה עשירה.
 
האירוע יתקיים ביום שבת 15.2 ביער דבירה בשעות 10:00 – 15:00 וביום שבת 80.2 וה-22.2 ביער ניר משה בשעות 10:00 – 15:00.

שבת מחזור

ביום האחרון של פסטיבל דרום אדום יתקיים ביער דבירה הפנינג בשיתוף קרן קיימת לישראל וחוגי הסיור שלה. האירוע נערך בסימן מיחזור וטבע, ויכלול שפע של פעילויות שונות: סיורים מודרכים ללא תשלום, תחנות למידה וחקר על עולם החי והצומח באזור, פינות יצירה ומלאכה עם דגש סביבתי, הכנה ושתילה של צמחי תבלין מבקבוקים ועוד. 
 
האירוע ייערך ביער דבירה ביום שבת 29.2 בשעות 10:00 – 14:00. 

מכייפים בכיסופים

בקיבוץ כיסופים תיערך חגיגה מיוחדת למבקרים בדרום במסגרת אירועי הפסטיבל, ובמרכזה מתחם אתגרי לכל הגילים – שימו לב שהכניסה לאירוע היא בחינם, אך חלק מהפעילויות האתגריות הן בתשלום סמלי. בנוסף, יוצגו במקום הצגות לילדים מבית "התיאטרון הנודד", יהיו מתחמי אוכל, סדנאות יצירה ומזון ינעימו את זמנכם ותוכלו גם לצאת לסיור מודרך אל אתרי פריחה נהדרים של כלניות אדומות באזור הקיבוץ.
 
האירוע יתקיים בימי שבת ה-15.2 וה-29.2 בשעות 10:00 – 16:00, לפרטים נוספים חייגו: 077-7295840.

יום של כיף בקיבוץ נחל עוז

גם קיבוץ נחל עוז פותח את שעריו בחינם למשתתפי פסטיבל דרום אדום ומציע פעילויות "מבוכים ודרקונים" שיכללו ירי בחץ וקשת, מתחמי איפור ותחפושות, סדנאות יצירה ואומנות והפתעות נוספות. בנוסף, אתם והילדים שלכם מוזמנים לבקר ב"משק ילדים" שבו ניתן להאכיל וללטף בעלי חיים, ובשעות 12:00 ו-14:00 יצאו סיורים בין שבילי הקיבוץ על ההיסטוריה של המקום מימי הנח"ל ועד ההווה.
 
האירוע יתקיים בקיבוץ נחל עוז בתאריך 22.2 בשעות 10:00 – 16:00, לפרטים נוספים חייגו: 052-3420446.
אירועי פסטיבל דרום אדום 2020: קיבוץ נחל עוז

שוק איכרים ומעצבים בכוכב מיכאל

במושב כוכב מיכאל שממוקם מזרחית לאשקלון ייערך בכל אחד מימי השישי של פסטיבל דרום אדום שוק איכרים ומעצבים של תושבי וחקלאי האזור. אם לפני או אחרי יום של טיול בטבע תחפצו בפירות וירקות טריים מהשדה, חפצי אומנות תוצרת יד, מאפים ביתיים ובירות בוטיק, תמצאו כאן מהם בשפע. במקביל, גם אמני האזור יגיעו לשוק ויציעו למכירה תכשיטים, פרטי נוי מעץ לבית, פרחים ועוד. אם תגיעו עם ילדיכם הקטנים ואתם חוששים שהם ישתעממו ודאי תשמחו ללמוד שיהיו במקום הפעלות מיוחדות לקטנים ומופעי מוזיקה חיה.
 
השוק יתקיים בכל יום שישי לאורך פסטיבל דרום אדום, בשעות 9:00 – 14:00 , לפרטים נוספים חייגו: 077-7295874 

חוויה בחווה – חאן נעמ"א

בחאן נעמ"א יתקיים אירוע נוסף לאורך ימי שישי של חודש פברואר, ובמסגרתו תוכלו להשתתף בסיורים ללא עלות באזור נחל גרר ובשטחי החאן. לצד נופי צפון הנגב ושטיח המרעה יוקמו פינות יצירה, דוכני מזון ופינת חי, והיציאה לפעילויות תהיה בשעות 11:00, 12:00 ו-13:00. 
 
האירוע יתקיים בימים שישי לכל אורך פסטיבל דרום אדום בחאן נעמ"א, לפרטים נוספים תקשרו לטלפון: 077-7295723.

הופעות מוזיקה ותרבות בתשלום

בנוסף לפרחים הנהדרים שמקשטים את הדרום, השנה יגיעו גם מיטב אמני ישראל להתארח ביישובי האזור. אם אתם מתגוררים בסמוך או שאתם רוצים ללון באזור באחד מסופי השבוע של פברואר, יש לכם הזדמנות נהדרת לראות אותם בהופעה חיה. רשימת האמנים כוללת בין השאר את עמיר בניון, חנוך דאום, יהלי סובול, דיקלה, ישי ריבו, דניאלה ספקטור, אביתר בנאי ורבים אחרים. מחירי הכרטיסים משתנים ממופע למופע.
 
אירועי פסטיבל דרום אדום 2020: איש מנגן על גיטרה על במה

ועוד הרבה הפתעות...

בנוסף לכל האירועים החינמיים שהוצגו בכתבה הזאת, אירועי דרום אדום כוללים עוד הרבה חוויות מיוחדות בטבע וביישובי הנגב, חלקן ללא עלות וחלקן בתשלום. השנה, חלק גדול מתמיד מהם מתקיים גם במהלך השבוע כדי להקל על העומס בימי שישי ושבת. אך זה לא באמת משנה מתי תגיעו ובאילו פעילויות תשתתפו, העיקר שתיהנו מהטבע הנפלא של הארץ, מפריחת הכלניות ומההיסטוריה המרתקת של מפעל ההתיישבות בדרום.
 
 
מקור התמונות: Zachi EvenorDr. Avishai TeicherIan McKellar
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.