print header

חוזרים ללימודים חוזרים לדרכים

 בספטמבר השנה חזרו יותר משני מיליון תלמידים לספסל הלימודים. ההורים הנרגשים ליוו את תלמידי כיתות א' לשנתם הראשונה והילדים הבוגרים יותר החלו לנסוע בהסעות, אוטובוסים או ברכב הפרטי של ההורים. אם אתם נמנים על ההורים המסיעים את הילדים לבית הספר לפני שאתם יוצאים לעבודה כדאי להתכונן עם רכב חדש ובטיחותי שיעניק גם לכם וגם לילדים את חווית הנסיעה הטובה ביותר. מה נכלול בו?

הסעת ילדים ברכב: נערה על מכונית

מאפייני בטיחות לרכב

כאשר קמים בבוקר ומתחילים בשגרת ההתארגנות ליום הלימודים חלקנו עדיין עייפים. למרבה המזל כיום קיימים חיישנים מיוחדים המוטמעים בחלק מהרכבים המסוגלים לזהות אם אנו קרובים מדי לרכב שלפנינו או שילד התפרץ לכביש. במצב כזה מופעל מאפיין "בלימה אוטונומית" בצורה אוטומטית והרכב יבלום בלי לסכן את הנוסעים או את סביבתם. כמובן שחשוב להיות ערני בזמן הנסיעה ולא להסיח את הדעת – אך לפעמים הממשק הממוכן יכול להציל אותנו מטעויות אנוש.

מערכת בידור לרכב

אתם נוסעים בפקקים 10 דקות בין בתי הספר והגנים – מה הילדים עושים בזמן הזה? חלק מהילדים נרדמים ואחרים מתחילים לריב ולהציק זה לזה. תוכלו לסייע להם להתחיל את היום עם תכנים מרתקים באמצעות מערכות בידור לרכב עם מסכים התלויים על המושבים ופונים למושב האחורי. היום יכול להתחיל בשירים לילדים עם מופעים ב-DVD, בתוכנית מרתקת המלמדת אותם שפה, קריאה או חשבון או בסרטים מצוירים קלילים.

איך נמנעים מלשכוח את הילדים ברכב?

כאשר יש לכם יותר מילד אחד דעתכם עלולה להיות מוסחת ותגלו כי ילד אחד שנרדם נשכח במושב האחורי. על מנת למנוע זאת תוכלו לרכוש מגוון רחב של אביזרים ואפליקציות למניעת שכחת ילד ברכב. חלק מהאביזרים פשוטים מאד כמו: שרשראות פלסטיק המחברות בין מושב הילד למחזיק המפתחות של האוטו. אחרים, יציעו ממשק מקוון המזהה מתי הטלפון הנייד שלכם מרוחק מהרכב ומהילד. בנוסף, כדאי לשים תזכורת קבועה על ההגה להביט במושב האחורי ולוודא שהוא ריק. חודשי הקיץ החמים יכולים להוות סכנת חיים לילדים שנשכחו – גם אם מדובר רק בזמן קצר.

רכב תקין הוא רכב בטוח 

אנו מתקרבים לעונת החורף ויש מגוון טיפולים שכדאי לעשות לרכב. בדקו את הצמיגים שלכם וודאו כי האחיזה שלהם בכביש עדיין טובה (באמצעות בדיקת החריצים הטבועים בהם). כמו כן, כדאי לבדוק את המגבים ואת מערכות הבלימה ברכב. זכרו, כי רכב תקין הוא רכב בטוח ויכול להגן עליכם במקרה של בלימת חירום, תאונה או תנאי מזג אוויר קשים. כאשר אנו מסיעים את הילדים כל יום, נרצה לשמור על הרכב תקין לאורך כל השנה – לא רק לפני הטסט.

האם יש לכם את כל אביזרי החובה ברכב?

כיום, על מנת לעבור טסט עליכם להציג את כל אביזרי החובה ברכב. פח קטן להשלכת פסולת, אפוד צהוב ומחזיר אור על מנת להגן עליכם כאשר אתם יוצאים לבצע תיקון ברכב או להחליף גלגל ומשולש אזהרה. כאשר אנו מסיעים את המשפחה ברכב כדאי לוודא שאיש אינו מוציא את חפצי החובה מתא המטען או מתיק ייעודי. בנוסף לכל אלה כדאי להוסיף גם ערכת עזרה ראשונה הכוללת תחבושת, בקבוק אלכוהול לחיטוי, פלסטרים, מספריים, צמר גפן ופדים סטריליים.
 
לסיכום, כאשר אנו מתחילים לחזור לשגרת בית הספר ומסיעים את הילדים לגנים ולבית הספר מומלץ לוודא כי הרכב שלנו בטיחותי ומתאים לנסיעה. נוכל להוסיף לילדים פינוקים כמו מערכת בידור לשעות בהם אנו עומדים בפקקים. הוסיפו גם אמצעי כלשהו – אפליקציה, אביזר טכנולוגי או אביזר פשוט יותר על מנת למנוע שכחה של הילדים ברכב. שתהיה לכם שנת לימודים פורייה ובטוחה.
 
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.