print header

12 אתרים מיוחדים, מרשימים ומרהיבים בעיר הבירה הארגנטינאית בואנוס איירס

 יבשת דרום אמריקה עמוסה במדינות שונות ומגוונות ונדמה לנו כתיירים המערביים כי כולן דומות אחת לשנייה, פרט לשינויים קלים ממקום למקום. לכן, מוטב להכיר את המדינות השונות, הערים החשובות והאתרים המקומיים הרבים שנמצאים ברחבי היבשת הדרומית הזו. היום, אנו נחשוף בפניכם את אתריה החשובים, המיוחדים והמרהיבים של העיר הארגנטינאית הגדולה ביותר, בואנוס איירס, ולאחריהם גם אתם תתרשמו כי לה יש הרבה מה להציע לתיירים שמגיעים אליה. בנוסף, אנו בטוחים שאתם תתרשמו לטובה מכמות ההיסטוריה, האמנות והאטרקציות שיש בעיר כך, שהיא תיראה לכם לרגע קט ממש כמו עיר מרכזית ביבשת אירופה. אז המשיכו לקרוא וגלו 12 אתרי חובה לביקור ברחבי עיר הבירה הארגנטינאית, בואנוס איירס.

1. כיכר מאי וקאסה רוסאדה (Plaza de Mayo and Casa Rosada)

אתרים בבואנוס איירס: קאסה רוסאדה
כיכר מאי שבבואנוס איירס, המוכרת גם בשמה "פלאזה דה מאיו", ידועה בשל הבניינים המרהיבים שסביבה אשר מהווים עדות לתקופה הקולוניאלית העתיקה. הרחבה המפוארת הזו נפרשת על פני שטח גדול והיא הוקמה אי שם במאה ה-16. לאורך ההיסטוריה היא היוותה במה למספר אירועים חשובים כמו מהפכת מאי משנת 1810, במהלכה קולוניות דרום אמריקאיות מרדו נגד ספרד, והפגנות מתמשכות שבוצעו על ידי אמהות פלאסה דה מאיו – ארגון אימהות ארגנטינאיות שילדיהן נעלמו בתקופת שלטון החונטה הצבאית שהיה במדינה בין השנים 1976-1983.
חלק ניכר מהאזור עמוס בהולכי רגל, בעיקר באזור הרחובות הפופולאריים – פלורידה ולבאלה, וקל מאוד להישאב לתוך ההמון וליהנות מסיור רגלי שעובר בנקודות ציון חשובות. אחת מהן היא קאסה רוסאדה – מעון הנשיאות הוורדרד שממנו פנתה אווה פרון אל ההמונים הנלהבים, וכיום משמש כמוזיאון הכולל מידע אודות נשיאי ארגנטינה לדורותיהם וחפציהם האישיים. שווה לחקור גם את שדרת מאיו המפוארת, אשר מפורסמת בזכות הבניינים המשובחים שלה בעלי החזיתות וכיפות מעוצבות, וכן לשבת בבית הקפה טורטוני שהוקם אי שם בשנת 1880.

2. שכונת לה בוקה (La Boca)

אתרים בבואנוס איירס: רחוב בשכונת לה בוקה
זוהי ללא ספק השכונה הצבעונית ביותר של בואנוס איירס, מפני שלה בוקה היא המקום שאליו נוהרים טיפוסים ססגוניים ויצירתיים שרבים מהם מוציאים את האמנות שלהם אל הרחובות. בסיור קצר בשכונה תוכלו להתרשם מעיטורי המרפסות והחצרות, פסלים משעשעים של רקדני טנגו ודמויות אחרות נוספות. אחד המקומות שמושכים אליו מבקרים רבים הוא רחוב קמיניטו – אזור ידידותי להולכי רגל המשמש כמוזיאון ושוק אמנות תחת כיפת השמיים מאז שנת 1959. במקום זה תוכלו להתרשם ממחרוזת בניינים צבעוניים ופוטוגניים, חנויות מזכרות איכותיות, פסלים מיוחדים ורחבות טנגו חופשיות באוויר הפתוח.
יתרה מזאת, בשכונת לה בוקה שוכן לו המוזיאון לאמנות דקורטיבית על שמו של הצייר הארגנטינאי המפורסם שגדל בשכונה  בניטו קווינקלה מרטין  ושם תוכלו להתרשם מאוסף עבודותיו לצד יצירות של אמנים ארגנטינאים אחרים מהמאה ה-20.

3. בית הקברות לה רקולטה (Recoleta Cemetery)

אתרים בבואנוס איירס: בית הקברות לה רקולטה
שכונת רקולטה שאלה את שמה ממנזר פרנציסקני שנבנה בשטחה בסביבות שנת 1732, אך ככל הנראה ידועה יותר בזכות בית הקברות המדהים שבה. אתר זה פופולארי כבר תקופה ארוכה בקרב המקומיים והתיירים כאחד, והם נמשכים אליו בשל המאוזולאומים המפוארים המשמשים מקום מנוחה אחרון לארגנטינאים מפורסמים רבים כמו למשל אווה פרון. למרות שחלקם הגדול ראוותניים למדי, כוכים יפים אלו מהווים עדות להתעניינות הלאומית במוות – הארגנטינאים ממשיכים לחגוג ימי הולדת ופטירה של בני משפחתם.
לאחר ביקור שם, הקפידו לחקור את שאר השכונה ואת גניה הציבוריים הרבים, בתי הקפה, חנויות המלאכה ואטרקציות נוספות כגון הספרייה הלאומית, שאותה ניהל בשנות ה-50 הסופר הארגנטינאי המפורסם חורחה לואיס בורחס, וכן מוזיאונים נוספים ורבים בהם תוכלו להתרשם מאמנות ארגנטינאית ייחודית.

4. הקבילדו של בואנוס איירס (Buenos Aires Cabildo)

אתרים בבואנוס איירס: הקבילדו של בואנוס איירס
הקבילדו היפייפה של בואנוס איירס שימש כמקום מושבה של המועצה הקולוניאלית המוניציפלית והיה אחד המוקדים המרכזיים במהפכת מאי 1810 נגד השלטון הספרדי. המבנה המרשים הזה מתוארך לשנת 1610, כאשר עד המאה ה-18 הוא עבר הרחבה ושיפוצים רבים. כיום, בניין מפואר זה מאכלס את המוזיאון הלאומי של הקבילדו עם תערוכות רבות אשר עוסקות בעיר שהייתה באזור אי שם במאה ה-18, כולל העתק של בית הדפוס הראשון של העיר ותערוכה של אמנות ישועית וקולוניאלית לצד מפות ותמונות עתיקות רבות של העיר. 

5. שכונת סן טלמו ומוזיאון ההיסטוריה הלאומי (San Telmo and the National Historical Museum)

אתרים בבואנוס איירס: קולאז' של תמונות משכונת סן טלמו
שכונת סן טלמו ידועה כאחד המחוזות הססגוניים ביותר בבואנוס איירס, זאת בשל רחובותיה המרוצפים והבניינים בעיצוב קולוניאלי שכיום מאכלסים בתוכם גלריות אמנות ויצירה מעניינות ורבות. אזור זה פופולארי גם בזכות בתי הקפה, מועדוני הטנגו וחנויות הבוטיק הרבות שבו, אותם ניתן לפקוד. יתרה מזאת, בימי ראשון מוקם בשכונה יריד עתיקות שמושך אליו המוני קונים ומבקרים נלהבים כאחד.
האטרקציה המרכזית שבשכונה זו היא ללא ספק מוזיאון ההיסטוריה הלאומי עם תצוגות מרהיבות שעוסקות בהיסטוריה של ארגנטינה. בסך הכל, המוזיאון מאכלס יותר מ-50 אלף מיצגים כאשר החשוב ביותר הוא אוסף ציוריו של הצייר הארגנטינאי המפורסם – קנדידו לופס. נקודת ציון נוספת בשכונה זו היא מוזיאון הטבע שנפתח בשנת 1826 וכיום הוא מתגאה באולמות תצוגה עמוסים בתערוכות מן החי והצומח של ארגנטינה, לצד אקווריום מרשים במיוחד.

6. קתדרלת מטרופוליטן (Metropolitan Cathedral)

אתרים בבואנוס איירס: קתדרלת מטרופוליטן
למרות שחזית המבנה המרשים הזה נבנתה רק במאה ה-19, קתדרלת מטרופוליטן משקיפה על כיכר מאיו עוד מראשית המאה ה-16 כאשר הספרדים הקימו כאן את אחת הכנסיות הראשונות במדינה. למרות החיצוניות הפשוטה למדי, כנסיה קתולית זו מתהדרת בחללים פנימיים יפיפיים בעיצוב ניאו-רנסנס וניאו-בארוק לצד מספר רב של יצירות אמנות חשובות, כולל מזבח מהמאה ה-18, עוגב משנת 1871 הכולל מעל ל-3,500 צינורות ועוד. כמו כן, במתחם הקתדרלה נמצא קברו של אחד הגיבורים המהפכניים הנערצים ביותר בארגנטינה – המדינאי חוסה דה סן מרטין.
אתר דתי נוסף שכדאי לראות במקום הוא מתחם האורות, בו ניתן לרדת למעברים התת-קרקעיים החוצים את הרובע ולהתרשם ממנהרות מיוחדות ביותר. כמו כן גם מומלץ לבקר ולהתרשם מכנסיית סן איגנציו, שהיא הכנסייה העתיקה ביותר ששרדה בעיר, זו אשר מפורסמת במנהרות התת-קרקעיות שלה וביצירות האמנות המרשימות שמעטרות את חלליה הפנימיים.

7. תיאטרון קולון (Teatro Colón

אתרים בבואנוס איירס: ההיכל הגדול בתיאטרון קולון
אם אתם חובבי תיאטראות, אתם חייבים לבקר באולמות המשובחים והרבים שברחבי בואנוס איירס. אחד המקומות שאסור לכם לוותר עליו הוא תיאטרון קולון – תיאטרון אופרה, בלט ומוזיקה קלאסית ברמה עולמית שנפתח בשנת 1908 ואירח בתוכו אמנים מהשורה הראשונה כמו מריה קאלאס, ארטורו טוסקניני, איגור סטרווינסקי ולוצ'אנו פבארוטי. במקום תוכלו לערוך סיורים מודרכים בהם תתרשמו מאחד מהתיאטראות הטובים בעולם, ולקבל הצצה מרתקת אל מאחורי הקלעים של המקום - החל מבניית תפאורה ועד תפירת תחפושות שמשמשות בהופעות המרשימות באולם המרכזי והמפואר של התיאטרון.
מרכזי תרבות נוספים שאפשר לבקר בהם הם תיאטרון גראן רקס שהוא למעשה קולנוע ארט-דקו מקסים שנפתח בשנת 1937, וכן מרכז אמנויות הבמה סרוואנטס – ביתו של מוזיאון התיאטרון הלאומי של העיר, שבו יש תצוגות העוסקות בהפקות תיאטרון, קולנוע ומוזיקה.

8. שכונת פלרמו והגן הבוטני (Palermo and Jardín Botánico)

אתרים בבואנוס איירס: מבנה בגן הבוטני שבבואנוס איירס
שכונת פלרמו היא אולי מקום הבילוי המועדף ביותר בקרב המקומיים, ושוכנים בה רבים מהפארקים הגדולים והפופולאריים ביותר בעיר. בעבר שמשה שכונה זו כנחלתו של הדיקטטור חואן מנואל דה רוסאס, אך בימינו שוכנים באזור מסעדות אתניות משובחות לצד מוסדות אופנה פורצי דרך. בנוסף, תוכלו למצוא באזור זה את הגן הבוטני המצוין ובו שלל אגמים, גשרים ופסלים הפרושים על פני 80 אלף מ"ר. גן זה הוקם בשנת 1898 ובו תוכלו למצוא למעלה מ-5,000 מיני פרחים וצמחים מרחבי העולם, לרבות מארגנטינה. הגן מחולק לאזורים שונים, על פי מדינות העולם מהן הגיעו אליו הצמחים, וכך ניתן למצוא פה את האזור הצרפתי והאיטלקי, לצד בית ספר לגננות.
כמו כן, שווה לבקר גם בגן היפני של בואנוס איירס, שהוא אחד הגדולים מסוגו מחוץ לגבולות יפן, ומפורסם בזכות אוסף עצי הבונסאי הגדול שלו, תצוגות אמנויות ומלאכות מסורתיות לצד מרכז תרבות מרשים.

9. גלריות אמנות ישנות וחדשות

אתרים בבואנוס איירס: פסל הפרח - פלוראליס חנריקה
לבואנוס איירס יש מוניטין רב שנים כאחת הערים החשובות ביותר בדרום אמריקה באשר למרכזי אמנות. אחת הגלריות החדשות והמרשימות ביותר שיש בה הוא המוזיאון לאמנויות לטינו-אמריקאיות שבעיר (MALBA) – מוזיאון ברמה עולמית אשר מכיל בתוכו יצירות רבות של אמנים מודרניים מרחבי אמריקה הלטינית, ומציג את הקולנוע והאמנות החזותית של המדינה. אתר נוסף הוא המוזיאון לאמנות מודרנית (Museum of Modern Art) אשר מציג אוסף תערוכות משתנות של ציירים ופסלים מקומיים לצד תערוכות קבועות של אמנים מקומיים ובינלאומיים כמו סלבדור דאלי ופבלו פיקאסו.
מוזיאון אמנות חשוב נוסף שמומלץ לבקר בו הוא המוזיאון לאמנות ספרדית אנריקה לארטה (Museum of the Spanish Art of Enrique Larreta) ובו אוסף מרשים של יצירותיו של הסופר הזה לצד גלריית אמנות משובחת. בנוסף, מומלץ למצוא זמן לבקר בפסל המרשים פלוראליס חנריקה (Floralis Genérica) – פרח פלדה ואלומיניום גדול מימדים שנמצא במרכז כיכר האומות המאוחדות - שייחודו בכך שבמהלך היום הוא פתוח ומרשים, ובלילה הוא נסגר ויוצא מתוכו אור אדום נעים.

10. כיכר דורגו (Plaza Dorrego)

אתרים בבואנוס איירס: אנשים רוקדים טנגו בכיכר דורגו
מטיילים אשר נמצאים בבואנוס איירס בימי ראשון לא ירצו להחמיץ את השוק בכיכר דורגו, במיוחד אם הם סקרנים לגבי עתיקות וחפצי פלא שונים. מקום זה הוא אחת הכיכרות הציבוריות העתיקות ביותר בעיר, שהתחילה את דרכה אי שם במאה ה-18 כשוק חקלאים עמוס בעגלות תוצרת מקומית שנועדה למכירה לתושבים בימי ראשון. כיום, הכיכר מארחת שוק עתיקות ולצדו רחבה ענקית מלאה בנגני טנגו ובאנשים הרוקדים לקצב המוזיקה התוססת הזו, שאליהם תוכלו להצטרף בשמחה, או אף לקחת מהם כמה שיעורי ריקוד. 

11. שכונת פוארטו מאדרו (Puerto Madero)

אתרים בבואנוס איירס: גשר האישה ומאחוריו שכונת פוארטו מאדרו
שורת בניינים מלוטשים עומדת לצד קו המים של נהר ריו דה לה פלאטה בשכונת פוארטו מאדרו; בעבר שימש המקום כנמל הראשי של העיר בסוף המאה ה-19, אך ספינות משא גדולות שהרבו להגיע לאזור הפכו אותו אט אט למיושן. הנמל התפרק בשנת 1989 כאשר הוחלט להפוך את המחסנים המזדקנים שבמקום למשהו גדול ומרשים יותר: מבנים שיוכלו לשמש כבתי מגורים, מסעדות, חנויות ועסקים נוספים ואחרים. בשכונה זו תוכלו לשוטט בשבילים היפים או לרכוב על אופניים בפארקים הרבים שבאזור, והשתדלו שלא לפספס את "גשר האישה" המרשים ולשים לב לכך שכל הרחובות בשכונה זו קרויים על שם נשים.

12. המוזיאון הלאומי לאמנות דקורטיבית (The National Museum of Decorative Arts)

אתרים בבואנוס איירס: המוזיאון הלאומי לאמנות דקורטיבית
המוזיאון הלאומי לאמנות דקורטיבית הוא בניין המהווה ציון דרך קלאסי אשר מעוצב בסגנון צרפתי ונפתח בשנת 1911 בלב מחוז רקולטה. מוזיאון זה הוא אתר חובה לחובבי האמנות וגם לאלו אשר נהנים מצפייה בארכיטקטורה נהדרת, ובתוכו יש אוספים מרשימים מיצירותיהם של אומנים ספרדים וצרפתים לצד ריהוט רנסנס ובארוק, שטיחי קיר ויצירות חרסינה וכסף. כמו כן, באותו בניין ניתן למצוא אוסף לאמנות המזרחית ובו תצוגות יצירה רבות ומשובחות מרחבי יבשת אסיה. לבסוף, מומלץ לבקר במוזיאון הלאומי לאמנויות יפות אשר מציג עבודות רבות של כמה מהאמנים הארגנטינאים החשובים לצד כאלו של אמנים אירופיים ידועי שם כמו אוגוסט רודן, וינסנט ואן גוך ופאבלו פיקאסו.

מקור התמונות: Wagner T. CassimiroMatt HintsaWill RussellGobierno de la Ciudad de Buenos AiresBleffRichie DiesterheftCarlos Zito, Helge Høifødt

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.