maavaron
מיד תועבר לדף המבוקש
print header

מיטב התמונות מתחרות צלם השנה בתחום האסטרונומיה

 חקר החלל והגלקסיות הגדולות והרחוקות תמיד סיקרן את האדם, ובזמן שארגונים כמו נאס"א משתדלים להביא אותנו עד לשם, צלמים רבים בעולם מצליחים לקרב אותנו יותר מתמיד לכוכבים הרחוקים. בתחרות צלם השנה בתחום האסטרונומיה משתתפים צלמים רבים מכל העולם, שעבדו קשה מאוד כדי לתפוס את התמונה המושלמת שתתחרה על הפרס היוקרתי. לפניכם 15 תמונות מרהיבות ביותר שצולמו על ידי המועמדים לתחרות צלם השנה בתחום האסטרונומיה לשנת 2018, והם יראו לכם עד כמה היקום שלנו עצום, מרתק ויפהפה.
 
 
לחצו על התמונות על מנת לצפות בהן בגודל מלא
 
בתמונה זו ניתן לראות את שביל החלב המפורסם משתרע על פני שמי הלילה מעל קייבל ביי, ליד העיירה נלסון, ניו זילנד. הצלם האוסטרלי מארק ג'י היה צריך לצלם 42 תמונות נפרדות שהורכבו לתמונה פנורמית גדולה אחת שאותה אנו רואים. 
תחרות צלם השנה בתחום האסטרונומיה: שביל החלב מעל קייבל ביי ניו זילנד
כאן בתמונה ניתן לראות את תחנת החלל הבינלאומית בין שני כתמי שמש מסיביים, במהלך המעבר מול השמש במסלולה בחלל. את התמונה צילם הצלם הספרדי דני קקסטה בדיוק בשנייה שתחנת החלל עברה בנקודה זו.
תחרות צלם השנה בתחום האסטרונומיה: תחנת החלל הבינלאומית מול השמש
בתמונה שלפניכם ניתן לראות את הזוהר הצפוני מתלקח בשלל צבעים על פני המים במפרצים הדרומיים ליד קרייסטצ'רץ', ניו זילנד. הצלם האמריקאי פול וילסון הצליח לצלם את התמונה המרהיבה, בה מודגשת אחת מנפלאות הגלקסיה שלנו.
תחרות צלם השנה בתחום האסטרונומיה: הזוהר הצפוני ליד ניו זילנד
בתמונה זו ניתן לראות את שביל החלב מעל אחד מהעצים העתיקים ביותר בכדור הארץ ביער הלאומי איניו שבקליפורניה. הצלם הבריטי ג'ז יוז צילם את התמונה הזו במהלך סופות רעמים מתגלגלות שעברו באזור.
תחרות צלם השנה בתחום האסטרונומיה: שביל החלב מעל היער הלאומי איניו שבקליפורניה
כאן בתמונה של הצלם ההונגרי, פיטר פלטוטי, ניתן לראות את גלקסיית אנדרומדה המיוחדת בעלת נתיבי האבק וצבירי הכוכבים הבהירים שבתוכה.
תחרות צלם השנה בתחום האסטרונומיה: גלקסיית אנדורמדה
 
הצלם האמריקאי ברנדון יושיזאווה הצליח לצלם את גלקסיית שביל החלב בתוך מערת ים בקרבת מאליבו, קליפורניה. את התמונה הוא צילם בשתי חשיפות על מנת לקלוט את פרטי המערה ואת שביל החלב.
תחרות צלם השנה בתחום האסטרונומיה: שביל החלב מצולם מתוך מערה בקרבת מאליבו, קליפורניה
בתמונה שלפניכם ניתן לראות את אחד מכתמי השמש הפעילים ביותר בשנת 2017. הצלם הפולני לוקאש סויקה הצליח לתפוס גם התפרצות רגועה יחסית של השמש בצד ימין של התמונה.
תחרות צלם השנה בתחום האסטרונומיה: התפרצות רגועה של השמש
זוהי תמונה פנורמית של הצלם הספרדי, קרלוס פ. טוריינזו המורכבת משמונה צילומים שונים. בתמונה ניתן לראות את שביל החלב מעל הרי הדולומיטים שבאיטליה, לצד אורות הבית המאירים את השטח.
תחרות צלם השנה בתחום האסטרונומיה: שביל החלב מעל הרי הדולומיטים שבאיטליה
בתמונה זו ניתן לראות את שביל החלב במהלך סופת רעמים המאירה את שמי פלורידה. הצלם האוסטרלי, טיאניואן שיאו, מצליח להראות לנו את הניגוד בין עצמים יציבים (שביל החלב) לבין חפצים נעים (סופת רעמים) בשמים.
תחרות צלם השנה בתחום האסטרונומיה: שביל החלב במהלך סופת רעמים מעל פלורידה
התמונה המרהיבה שלפניכם מציגה את הצבעים והפרטים המדהימים של פני הירח. הצלם הצרפתי ניקולאס לפאודה לכד את הירח במהלך ליקוי חמה, כך התאפשר הצילום המדהים בו נראים מגוון רחב של גוונים וצללים של הכוכב.
תחרות צלם השנה בתחום האסטרונומיה: הירח במהלך ליקוי חמה
הצלם האוסטרלי ג'יימס סטון צילם את שביל החלב מעל מגדלור מבודד בטסמניה. הוא תכנן את התמונה כך שהוא יספיק לטפס במעלה המגדלור ולצלם את עצמו עומד בודד באור המבנה תחת שביל החלב.
תחרות צלם השנה בתחום האסטרונומיה: שביל החלב מעל מגדלור מבודד בטסמניה
זוהי ערפילית אוריון, ערפילית מפוזרת מרשימה בקבוצת הכוכבים אוריון הנקראת גם "מלכת הערפיליות", והיא ממוקמת מדרום לחגורת אוריון במרכז החרב. בתמונה המשותפת של הצלמים הספרדיים מיגל אנחל גארסיה בורלה ולואיס רומרו ונטורה, ניתן לראותה בשיא תפארתה כאשר בזכות צילום משותף של שניהם ממקומות שונים, הם הפיקו את התמונה המרשימה הזו.
תחרות צלם השנה בתחום האסטרונומיה: ערפילית אוריון
בתמונה זו ניתן לראות את קבוצת הכוכבים "ג'ירף", הידועה גם בשם "הגלקסיה המוסתרת". את ג'ירף ניתן לראות רק מחצי הכדור הצפוני ובתמונה זו של הצלמים האירים, טום אודנהיו ואולי פנרייס, ניתן לראותה בשיא תפארתה.
תחרות צלם השנה בתחום האסטרונומיה: קבוצת הכוכבים "ג'ירף"
בתמונה זו ניתן לראות את ליקוי החמה ואת הילת השמש מבעד לירח. הצלם האוסטרלי פיטר וורד הצליח לצלם את התמונה המרהיבה הזו בדיוק מושלם, כך שאנו רואים את אור השמש מקיף את הירח.
תחרות צלם השנה בתחום האסטרונומיה: ליקוי החמה והילת השמש מבעד לירח
בתמונה המשותפת של הצלמים האמריקאים מארק הנסון, וורן קלר, סטיב מזלין, רקס פרקר, טומי טסה, דוד פלסקו ופיט פראולקס, ניתן לראות את ערפיליות ההשתקפות של קבוצת הכוכבים "הכתר הדרומי". בתמונה ניתן לראות את הצבע הכחול שמאפיין אותה, שנוצר על ידי אור הכוכבים החמים שנמצאים בה.
תחרות צלם השנה בתחום האסטרונומיה: ערפיליות ההשתקפות של קבוצת הכוכבים "הכתר הדרומי"
מקור התמונות: theguardian
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו