print header

15 עיצובים שיהפכו כל גינה למקושטת במיוחד

  רבים מאיתנו אוהבים לבלות זמן בטיפוח הגינה הקטנה שלהם, אולם לעיתים אנחנו מצטערים על כך שאין באפשרותנו לקשט ולעצב אותה בדרך מקורית ומעניינת שתוסיף לה מעט "פלפל". פתרונות עיצוב מקוריים רבים הם יקרים במיוחד, ואחרים מסורבלים יתר על המידה ודורשים השקעה ארוכה וממושכת. 15 רעיונות העיצוב הבאים הם פשוטים ומהנים להכנה, והתוצאות ירשימו את כל מי שיגיע להתארח אצלכם, בזכות הצבע, האור והמגע האישי שבהחלט לא רואים בכל יום ויום.

1. מגדל עציצים צבעוני

העציצים הבאים נראים לכל מי שמביט בהם מהצד כאילו הם "צפים" באוויר זה מעל זה, מה שמעניק להם מראה מרשים ומפתיע שאי אפשר להתעלם ממנו. למעשה, על מנת ליהנות מהתוצאה הייחודית דרושה רק מעט עבודה שתוכלו לעשות באחר צהריים אחד. שימו לב שחשוב להקפיד לבחור בעציצים בעלי חורים קטנים לניקוז מים.
מגדל עציצים צבעוניים
 
רכיבים:
 • עציצים ריקים מפלסטיק או מחרס בגודל בינוני, בכמות בה אתם מעוניינים
 • כד חרס גדול לבסיס המגדל
 • מוט ברזל – אורך המוט תלוי בכמות העציצים ובגודלם, כך שכדי לאמוד את האורך שאתם זקוקים לו, הציבו את העציצים זה על גבי זה ומדדו את גובהם
 • מגוון שתילים בצבעים שונים
 • אדמה לשתילים
עציצים מונחים הפוך על עיתונים שמונחים על דשא

הוראות:

1. הציבו את כד החרס הגדול במקום בו בחרתם בגינה, מלאו אותו במעט אדמה ותקעו במרכזו את מוט הברזל.

2. המשיכו ומלאו את העציץ באדמה כמעט עד לסופו, תוך שאתם מוודאים שהמוט מוצב היטב במקומו.

3. כעת קחו את אחד מהעציצים הבינוניים, השחילו את המוט דרך חור ניקוז המים שבתחתיתו והניחו אותו בשיפוע על גבי העציץ הגדול.

4. המשיכו להשחיל את העציצים באותה הצורה עד לכיסוי מוט הברזל.

5. מלאו כל אחד מהעציצים הקטנים באדמה עד לכמחצית מגודלם. הימנעו מלהגזים בכמות על מנת שהעציצים לא יזוזו ממקומם או שהאדמה לא תיפול מהם.

עציצים שהונחו אחד על השני

6. כעת שתלו את השתילים שבחרתם בתוך כל אחד מהעציצים. תוכלו לשלב בין צבעים או סוגי פרחים שונים על מנת לקבל אפקט מיוחד.

7. לאחר השתילה השקו את הפרחים שלכם במים. הפרויקט שלכם מוכן!

2. אנשי עציצים על ספסל

העיצוב הבא הוא רעיון מקסים עבור חצרות שיש בהן ספסלים, וניתן לקשט באמצעותו גם כסאות גינה. בחרו מספר עציצי פלסטיק בגדלים שונים בעלי חורים בקרקעיתם, וצרו באמצעותם אנשי עציץ מקוריים. הניחו את העציצים הגדולים על הספסל עצמו, וחברו אליהם את העציצים הקטנים יותר באמצעות חבל שתשחילו דרך כל עציץ. תוכלו לצבוע את העציצים, לצייר להם עיניים וכמובן גם לשתול על ראשם פרחים צבעוניים.
אנשי עציצים על ספסל
 

3. תבליט עלים יוצא דופן

עלים שנושרים בגינה בחודשי הסתיו והחורף עשויים להיות מטרד לא קטן, אבל חלקם בעלי צורות כל כך מיוחדות שחבל לנו לזרוק אותם. הפרויקט שלפניכם יאפשר לכם להכין יחד עם הילדים יצירת גבס בצורת עלה שיכולה לקשט את הגינה וגם את הבית.
צביעה של תבליט עלה
רכיבים:
 • עלה גדול
 • חול
 • שקית ניילון גדולה
 • תערובת גבס
 • דלי
 • מים
 • כף למריחה
 • מכחול וצבעי גואש - רשות

הוראות:

1. מצאו פינה נוחה ומוצלת לעבודה בחוץ. פרסו את שקית הניילון, ופזרו מעליה שכבת חול דקה.

2. הניחו את העלה על חול, כשצדו הפנימי כלפי מטה (כפי שניתן לראות בתמונה).

3. ערבבו את הגבס במים בהתאם להוראות היצרן, ומרחו שכבה עבה ואחידה ממנו על גבי צדו האחורי של העלה שלכם.

4. אפשרו לגבס להתייבש לחלוטין. כדאי להשאיר את העלה במקומו למשך הלילה.

שלבי הכנה של תבליט עלה
5. למחרת, הרימו את יציקת הגבס וקלפו ממנה את העלה בעדינות.
הסרת עלה מתבליט גבס
6. הכלי שלכם מוכן! הצורה הייחודית של העלה הוטבעה על גבי הגבס ואתם תוכלו ליהנות מיצירה יפה שהכנתם בעצמכם. תוכלו לצבוע אותה אם תהיו מעוניינים בכך, או להשאירה בצבע טבעי.
חתול שוכב על תבליט עלה

4. פוף מצמיג

אם אתם מחפשים מה לעשות עם כריות ושמיכות ישנות, תוכלו להפוך אותן בקלות לפוף יוצא דופן לגינה. צבעו צמיג בצבעים עליזים, דחסו את השמיכות והכריות בחור שבמרכזו ותיהנו מתוספת צבעונית, נהדרת ומקורית לגינה שכל אורח ירצה לשבת עליה.
פוף מצמיג

5. קישוט לבבות לגינה

היצירה הבאה היא דרך מקורית ונהדרת להפוך משהו פשוט כמו אבנים קטנות לקישוט שובה לב שימלא את הגינה שלכם באהבה. תוכלו לתלות אותו בגינה, על המרפסת או בכניסה לבית. לאחר שתתנסו ביצירת לב, תוכלו ליצור באותה הדרך גם צורות רבות נוספות. כל הרכיבים ניתנים לרכישה בחנויות כלי עבודה.
 
רכיבים:
 • חוט ברזל עבה
 • חוט תיל דק
 • אבנים קטנות בצבעים ובצורות שונות
 • חתיכה קטנה של גדר מתכת, בהתאם לגודל הלב שאתם מעוניינים בו 
 • מספריים
 • צבת
 • שרשרת מתכת לתלייה
ברזל בצורת לב מלא באבנים

הוראות הכנה:

1. עצבו את חוט הברזל העבה בצורת לב. 

2. חברו את שני קצוות החוט זה לזה ולפפו סביבם חוט תיל דק בעזרת הצבת.

3. הניחו את הצורה מעל לחתיכת הגדר וגזרו ממנה שני לבבות עבור שני חלקי היצירה שלכם.

4. הצמידו את שני הלבבות משני צדי הלב שיצרתם מחוט הברזל, ולפפו סביבו חתיכה נוספת מחוט התיל הדק. השאירו מרווח להכנסת האבנים.

5. כעת מלאו את הלב באבנים קטנות ואטמו את המרווח שנותר בחוט נוסף.

6. היצירה שלכם מוכנה! חברו אליה את שרשרת המתכת באמצעות העברתה דרך אחד מחורי הגדר שבחלקו העליון של הלב, ותוכלו לתלות אותה בכל מקום בגינה.

6. גינה אנכית 

אם גם אתם הסתפקתם עד כה בגינה רגילה למראה, את הרעיון הבא ודאי תרצו לאמץ. כל שעליכם לעשות הוא לחפש ברחבי הגינה שלכם אחר מקומות שניתן לשתול בהם שתילים קטנים בצורה מעניינת: זה יכול להיות מרווח בין חלקי גדר כמו בדוגמה שבתמונה, או כל מקום אחר שתראו לנכון לקשט. הכניסו אל תוך המרווח מעט אדמה, הצמידו אותה היטב באמצעות הידיים, הוסיפו את השתיל ועליו עוד שכבת אדמה נוספת.
גינה אנכית

7. משפחת יצורי גינה מאבנים 

הפכו את אבני הגינה למיוחדות במינן באמצעות יצירת משפחת יצורי גינה מקסימה. בחרו באבן גדולה אחת, שאליה תדביקו מספר אבנים בגדלים שונים. לאחר שהדבק יתייבש תוכלו לצייר לאבנים הללו עיניים קטנטנות, ותוך רגע תגלו כיצד הן קמות לתחייה!
משפחת יצורי גינה מאבנים

8. קקטוסי אבן

אם אתם מעוניינים לקשט את החצר באמצעות שתילים שלא דורשים השקיה, גם כאן תוכלו להיעזר באבנים מהגינה. בחרו בכמה אבנים גדולות שניתן לסדר בעציץ, צבעו אותן בירוק וציירו על גביהן נקודות לבנות קטנטנות. לאחר שהתייבשו, הניחו אותן בעציץ שבחרתם, ותוכלו לקשט את הגינה בקקטוסי אבן מקסימים.
הכנה של קקטוסי אבן

9. שטיח אבנים 

הוסיפו מגע ייחודי גם לכניסת החצר או הבית באמצעות שטיחון אבנים שקל ופשוט להכין. התוצאה נראית מיוחדת ומקצועית, ואיש לא יאמין שהכנתם אותו בעצמכם.
שטיח אבנים
רכיבים:
 • אבנים בגדלים שונים, בעדיפות לאבנים שטוחות
 • דבק מגע
 • שטיחון גומי – ניתן להשתמש בשטיח אמבטיה ישן
 • סכין יפנית

הוראות הכנה:

1. גזרו את השטיח בצורה המבוקשת באמצעות הסכין היפנית. הגומי הוא משטח קל לעיצוב, מה שיאפשר לכם לחתוך אותו במגוון צורות מקוריות.

2. הניחו את האבנים על גבי השטיח על מנת לוודא שהן יכסו את כולו באופן אחיד.

3. כעת הדביקו כל אבן באמצעות נקודת דבק בחלקה האחורי.

4. אפשרו לשטיחון להתייבש במשך הלילה.

יצירות לגינה

10. עציצי מטריה

הילדים שלנו, וגם אנחנו, חוזרים מדי חורף הביתה עם לא מעט מטריות שבורות שנכנעו לרוחות העזות, ובחלק מהמקרים מדובר באבדה לא נעימה, שכן כמה מהמטריות הן צבעוניות ויפות במיוחד שחבל לנו לוותר עליהן. אם תהפכו את המטריה האהובה עליכם ותמלאו אותה באדמה ובאבנים כבדות, תוכלו לשתול בתוכה שתילים ולהפוך אותה לעציץ ייחודי שימשוך תשומת לב רבה.
עציצי מטריה

11.  גינה בצנצנת

אפשרו לילדים ליצור גינה קטנטנה בתוך צנצנת שקופה שתוכל לקשט את השולחן או המרפסת בגינה המשפחתית. תנו להם צנצנת אותה יוכלו למלא בשכבה של אבנים בינוניות ומעליה שכבה של אדמה. את השכבה העליונה אפשר למלא בעלים קטנים שנשרו מעצים, צדפות וכדומה. בנוסף, יוכלו הילדים ליצור "פטריות" מקסימות שיקשטו את הגינה באמצעות צביעת אבנים קטנות באדום ולבן. אם מדובר בפעילות של כמה ילדים, ניתן להדביק מדבקה עם שמו של כל אחד מהם על הצנצנת שלו, על מנת שיוכלו לדעת מי עמד מאחורי כל יצירת אמנות.
גינה בצנצנת

12. פעמוני רוח

רבים מאיתנו נהנים מהצליל המרגיע של פעמוני רוח בשעה שהרוח נושבת בחצר, והרעיונות הבאים הם רק דוגמה קטנה לכל מה שאפשר להפוך לפעמון רוח בקלות. צרו חורים באמצעות סכין יפנית או מברג בתחתיתם של עציצים ישנים שצבעתם, השחילו צדפות וחרוזים על חוטי דיג, חברו אותם לענף מעץ ותיהנו מיצירה נהדרת.
פעמוני רוח

13. שדרוג כל משטח אבנים בקלות

בין שאתם מעוניינים לקשט שביל ובין שכמה אבני מדרכה משעממות, הרעיון הבא הוא דבר שתוכלו לנסות בקלות. בחרו במפת שולחן קטנה שכבר איננה בשימוש או כל משטח רקום אחר בעל צורה מעניינת, והניחו אותו על גבי האבן המבוקשת. רססו את האבן בספריי צבע המיועד למשטחים שמחוץ לבית ואפשרו לו להתייבש. המפה תשמש אתכם כשבלונה יוצאת דופן, והאבנים ייראו אחרת לגמרי תוך דקות ספורות.
ציורים על משטחי אבן
14. עציצים מעוצבים מעציצי חימר שבורים 

עציצי חימר נשברים לעיתים קרובות כאשר אנו רוצים להזיז אותם ממקום למקום או אפילו בשל רוחות חזקות, ורובנו מתאכזבים ומניחים שעציץ שבור יש לזרוק לפח. עם זאת, דווקא עציצים כאלה הם המצע הטוב ביותר ליצירות נהדרות, כמו זו בתמונה שלפניכם. לחצו כאן על מנת לגלות כיצד להכין גינות ננסיות נהדרות מעציצים שחשבתם שסיימו את תפקידם.

עציצים מעציצי חימר שבורים

15. אבני טביעות רגליים או ידיים של בני המשפחה 

הדבר היפה ביותר שתוכלו להוסיף לגינתכם הוא קישוט אישי, שלא ניתן למצוא באף מקום אחר. בנוסף לכל הרעיונות שהוזכרו בכתבה, תוכלו ליצור אבני טביעות רגליים או ידיים אישיות של בני המשפחה, שמעבר להיותם פריטי נוי נהדרים, הם יהיו גם מזכרת נפלאה שתלווה אתכם שנים רבות.
אבני טביעות רגליים
רכיבים:
 • עיסת גבס
 • צבעי גואש
 • מברשת
 • עפרון
 • אבנים צבעוניות
 • דבק מגע

הוראות הכנה:

1. ערבבו את עיסת הגבס במים בהתאם להוראות היצרן, וחלקו אותה למספר קערות או כלים עגולים אחרים, בהתאם לכמות האבנים שתרצו להכין.

2. אפשרו לעיסה שבכל אחד מהכלים להתגבש מעט, אך לא להתקשות לחלוטין.

עיסת גבס

3. כעת כל בן משפחה יכול להטביע את כף היד או הרגל בעיסה שלפניו, כמו גם לכתוב עליה את שמו בעזרת קצה של עפרון.

4. לאחר שכולם עיצבו את האבנים שלהם, אפשרו לעיסה להתקשות לחלוטין.

5. בשלב הבא, הפרידו את העיסות מהמכלים שלהן, צבעו אותן בצבעים יפים והמתינו לייבושן.

ילד צובע עיסת גבס

6. הדביקו על גבי יציקות הגבס היבשות אבנים צבעוניות, צדפות יפות וכדומה בעזרת דבק מגע, ותוכלו לקשט עמן את הגינה!

מקור: ליזה ב.
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.