print header

14 טיפים מקצועיים לצילום

כל אחד יכול להוציא את הסמארטפון שלו ולצלם תמונה, אך הטריק הוא למקם את המצלמה במקום הנכון, בזמן הנכון ועם ההגדרות הנכונות כדי לקבל תמונה איכותית ומרשימה. יש שלל טריקים שאפשר ללמוד מהם כיצד לצלם תמונות איכותיות בסמארטפוןאך הטיפים הבאים מגיעים מפי צלם טיולים מקצועי בשם לורנס נורה, שמלמד בבלוג שלו איך לשפר את איכות התמונות של כל צלם חובבן או מקצועי. בין שאתם מצלמים בסמארטפון ובין שאתם מצלמים במצלמה מקצועית, 14 העצות והחוקים הבאים יעזרו לכם לייצר את התמונות הטובות ביותר שאתם יכולים.
לחצו על התמונות על מנת לצפות בהן בגודל מלא

1. צילום בחוף הים

טיפים לצילום: סוסים על החוף
"את הים עדיף תמיד לצלם בזמן השקיעה או הזריחה, כשקל לעבוד עם התאורה המתקבלת כדי לספק תוצאה טובה", אומר נורה. הטיפ שלו הוא: "הימנעו מצילום באמצע היום משום שקשה ליצור תמונה איכותית כאשר אור השמש מגיע מלמעלה". בנוסף, הימנעו מצילום בנאלי של חול ושמים ובמקום זאת חפשו מוקד מעניין שיופיע בתמונה שלכם.
טיפים לצילום: אישה בחוף

2. צילום במזג אוויר מעונן או גשום

טיפים לצילום: השתקפות עץ בשלולית
"אל תניחו את המצלמה בצד רק משום שיורד גשם או שהשמים מעט אפורים", מדגיש נורה. "מצאו השתקפויות יפות של חפצים צבעוניים בשלוליות או כנגד השמים האפורים, כמו למשל מטריות או כרי דשא".
טיפים לצילום: שביל אחרי גשם

3. צילום בשלג

טיפים לצילום: אישה בשלג
צילום בשלג עלול להיות בעייתי, משום שאם לא תכוונו את הגדרות המצלמה שלכם כמו שצריך, אתם עלולים לקבל תמונה לבנה ומעורפלת. זה קורה בשל מד החשיפה שפועל כברירת מחדל ברוב המצלמות, אשר מחשב באופן אוטומטי את החשיפה שבתמונה. המד הזה מתוכנת לחשוף כל פרט בתמונה באותה הרמה, מה שיעיל ברוב המקרים, אך בצילום באזור מושלג הוא יוצר בעיה. "כדי לדאוג לקבל תמונה איכותית, כוונו את החשיפה של המצלמה שלכם על +1", ממליץ נורה. בנוסף דאגו שיהיו לכם בתמונה אובייקטים בצבעים נוספים, כמו למשל אנשים שלובשים מעילים בצבעים שונים מאלה של השלג והשמים.
טיפים לצילום: אישה עם מצלמה בשלג
 

4. צילום בזמן טיול בהרים

טיפים לצילום: אישה על מצוק
"במהלך טיפוס על הר תוכלו לצלם תמונות נוף מרשימות במיוחד", אומר נורה. כדי לקבל את התמונות הטובות ביותר, מומלץ שתצלמו גם עצם נוסף שיספק את תחושת הגודל העצום של הנוף; הרבה יותר קל להבין עד כמה ההר גבוה כשרואים את הנוף שתחתיו בהשוואה לאדם או אפילו רק לחלק ממנו. "תוכלו להשתמש גם בדברים שתמצאו בדרך, כמו שבילים שמובילים לנקודת העניין שבה תרצו למקד את עיני הצופה, או בצבעים שייצרו ניגודים לצבעי הנוף", הוא מוסיף.
טיפים לצילום: שביל על רכס הרים

5. צילום בלילה

טיפים לצילום: קשת אבן בלילה
"קשה לשלוט על איכות התמונות שנצלם בלילה אם אין בבעלותנו הציוד המתאים", אומר נורה. "עדשה מהירה ומצלמה עם חיישן טוב יכולים לשפר את איכות התמונות שלכם פלאים!" הסיבה לכך היא שעדשה מהירה קולטת יותר אור, מה שמוביל לכך שהתמונה נראית פחות חשוכה. "אם אין לכם ציוד מתאים, נסו למצוא מקורות אור בסביבה שבה אתם נמצאים, כמו תאורת רחוב, והציבו את אובייקט הצילום שלכם תחתיה", אומר נורה.
טיפים לצילום: דמות עם מטרייה בעיר

6. צילום בסביבת מים

טיפים לצילום: דולפין
פעם היינו צריכים מצלמה עמידה במים כדי שנוכל לצלם בסביבה רטובה מבלי להזיק לציוד שלנו, אך אם אתם מצלמים בסמארטפון תוכלו לקנות מגן פשוט שעמיד בפני מים. אם בכל זאת אתם רוצים להשתמש בציוד מקצועי יותר, נורה ממליץ על מצלמות הגו-פרו; "לדגמים המתקדמים יש מסך מגע שמאפשר עבודה קלה ונוחה, ואיכות התמונה היא מצוינת עבור תמונות וגם עבור סרטונים", הוא אומר. בין שאתם משתמשים בסמארטפון ובין שאתם משתמשים במצלמה מקצועית, נורה ממליץ להתקרב למוקד התמונה שלכם, שכן תמונות בסביבה מימית בדרך כלל לא נראות טוב כשמצלמים אותן בזווית רחבה.
טיפים לצילום: אלמוגים

7. צילום נופים עירוניים

טיפים לצילום: נגנית רחוב
כשאתם מצלמים רחוב בעיר שבה אתם מטיילים, חשוב שתחפשו את הרגעים והסצנות שמספרות את הסיפור הטוב ביותר, ואז תקפיאו אותם בתמונה שתישמר לנצח. "כדאי להתחיל בשווקים, שכן הם צבעוניים ותוססים. אל תשכחו להסתכל גם למעלה, לפעמים הדברים המעניינים ביותר קורים ממש מעל לראשכם."
טיפים לצילום: פירות בשוק

8. צילום בסביבת פנים

טיפים לצילום: אולם
צילום בסביבת פנים יכול להקשות על קבלת תמונה איכותית, משום שלרוב התאורה הטבעית שיש בה אינה מספקת והתמונה יכולה לצאת חשוכה. כדי להתמודד עם הבעיה, נורה ממליץ להניח את המצלמה על חצובה. "אם תשמרו על מצלמה יציבה בתנאי אור נמוך, המצלמה תשתמש במהירות תריס נמוכה יותר, מה שיאפשר לעדשה לקבל יותר אור. הסיבה לכך היא משום שכשהמצלמה בתזוזה ובמהירות תריס נמוכה, התמונה המתקבלת לרוב יוצאת מטושטשת. אם אין לכם חצובה, פשוט ייצבו את המצלמה שלכם על משטח שטוח כמו שולחן. "אם יש לכם עדשה עם זווית רחבה או עדשת עין דג, חללים פנימיים הם המקום המושלם להשתמש בהן. זה יעזור לכם להכניס את כל החלל לתוך התמונה."
טיפים לצילום: חדר מעוצב

9. צילום אנשים

טיפים לצילום: ילדים בטבע
כשאתם מצלמים את חבריכם, עשו זאת מבלי שהם שמים לב. "כך תקבלו תמונות שיראו את חבריכם בטבעיות, במקום שיעמדו מול המצלמה ויחייכו חיוך מאולץ", אומר נורה. זו הדרך הטובה ביותר לצלם את האישיות של חבריכם ולא רק את המראה שלהם.
טיפים לצילום: זוג מבוגר

10. צילום עצמים בתנועה (כמו זיקוקים או איש שרץ)

טיפים לצילום: זיקוקים
צילום איכותי של עצמים בתנועה הוא קשה, אך בהחלט אפשרי אם יש לכם מצלמת DSLR. הטריק הוא לשלוט במהירות התריס ולא להשאיר אותה במצב אוטומטי. "שליטה על מהירות התריס תאפשר לכם באופן תיאורטי לשלוט בזמן עצמו – צילום במהירות תריס גבוהה יאפשר לכם להקפיא את התנועה, לעומת צילום במהירות תריס נמוכה שידגיש את התנועה." תוכלו גם לשלוט על מהירות התריס במצלמה של הסמארטפון, אולם לרוב תצטרכו להוריד אפליקציה שתאפשר לכם לעשות זאת בצורה הטובה ביותר.
טיפים לצילום: כלב במים

11. צילום בעלי חיים

טיפים לצילום: חתול
כשאתם מצלמים בעל חיים, רדו לגובה העיניים שלו. "צלמו אותם בסביבתם הטבעית והתרכזו בעיניים שלהם, שיספרו את הסיפור שתרצו להעביר. בנוסף תוכלו לשחק איתם בזמן שתצלמו אותם, כדי לגרום להם להתנהג בטבעיות ולהעביר לצופה את האופי שלהם."
טיפים לצילום: כלב בדשא

12. צילום אוכל

טיפים לצילום: עוגות
אוכל נראה טוב כשמצלמים אותו מלמעלה. "זו דרך מומלצת לקבלת תמונה איכותית, אך אם אתם רוצים לצלם תמונה טובה עוד יותר עליכם לדאוג לתאורה טובה". אור טבעי הוא הבחירה המומלצת ואם אתם נמצאים במקום סגור או מצלמים בשעות החשכה, היו יצירתיים והשתמשו בכל האפשרויות שיש לכם, כמו למשל תאורה מפנס של סמארטפון אחר. בנוסף, השתמשו בעדשה רחבה. "הסמארטפון שלכם מצלם בעדשה רחבה, כך שגם איתו תוכלו לקבל תמונה איכותית". אם אתם מצלמים במצלמת DSLR נסו לצמצם את עומק השדה, כלומר השתמשו בזום של המצלמה. זה יספק לכם תמונה עם פוקוס מרשים יותר שתעורר את התיאבון. 
טיפים לצילום: ירקות

13. צילום נופים יבשתיים

טיפים לצילום: נוף הרים
ההבדל בין תמונת נוף יבשתי טובה לתמונת נוף יבשתי גרועה מושפע מתאורת היום והלילה: "חשוב לצלם תמונות נוף בשעה הנכונה של היום. השעות שלפני השקיעה והזריחה מספקות את התמונות הטובות ביותר", אומר נורה. גם הקומפוזיציה חשובה. "אל תתרכזו במוקד רחב מדי. בחרו חפץ אחד שבו תרצו להתמקד ומקמו אותו בין חזית התמונה לרקע שלה". במילים אחרות, צרו שכבות בתמונה שלכם.
טיפים לצילום: כלב באזור הררי

14. צילום נופים ימיים

טיפים לצילום: מגדלור
"נוף ימי מצטלם בצורה הטובה ביותר כשמדגישים את הצבע הכחול של המים", אומר נורה. העצה שלו היא להגיע למקום גבוה שממנו תוכלו לצלם עצם בחזית התמונה, כך שיהיה ניגוד בינו לבין הצבעים של המים והשמים.
טיפים לצילום: סלעים בחוף
מקור התמונות: Angelo Antonelli

 

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.