print header

8 טיפים מדליקים לצילום עם הסמארטפון

היום לכל אחד מאתנו כבר יש מצלמה בתוך הסמארטפון והמצלמות האלה רק הופכות להיות איכותיות ומקצועיות יותר עם השנים. מספר צלמים מקצועיים אפילו עובדים אך ורק עם סמארטפונים, אליהם הם מחברים עדשות צילום מיוחדות, אך אתם לא חייבים לקנות ציוד מקצועי כדי ללמוד כיצד להפוך כל תמונה ליצירה מרשימה. כל שאתם צריכים זה להכיר את 8 הטריקים והשיטות לצילום מקצועי ומדליק בסמארטפון.

טיפים לצילום בסמארטפון
 

 

1. פילטר ממשקפי שמש

בדרך כלל המצלמה בסמארטפון עובדת על אפשרויות אוטומטיות שידאגו להחשיך או להאיר את התמונה שצילמתם בהתאם לתנאי התאורה. אולם לפעמים דווקא אובייקט הצילום שרצינו לצלם יוצא חשוך כי השמים מוארים מדי או ההפך במידה וקיימים יותר מדי אובייקטים כהים בתמונה. 

טיפים לצילום בסמארטפון
 

אם יש לכם משקפי שמש גרדיאנט, כאלה שצבע העדשה הכהה משתנה מלמעלה למטה, תוכלו לצלם תמונות נהדרות כשהשמיים מוארים מדי בעוד שהאדמה חשוכה מדי. כל שעליכם לעשות הוא להניח את עדשת המשקפיים מול עדשת המצלמה ולהשתמש בה כפילטר מקצועי. כך השמים לא יהיו שרופים בתמונה והאדמה לא תהיה חשוכה, ובנוסף תזכו לצבע מיוחד שבדרך כלל תשיגו רק בעזרת עבודה בפוטושופ או אפליקציות ייעודיות.

טיפים לצילום בסמארטפון
 

 

2. אפקט וינייט ממוקד עם איכות נוסטלגית

היום כשצלמים רוצים להוסיף אפקט וינייט מסביב לתמונה שלהם (החשכת הפינות סביב אובייקט הצילום), הם משתמשים בפילטרים מקצועיים או בתוכנות עריכה כמו פוטושופ, אך אתם יכולים להשיג את אפקט הצילום במראה הקלאסי שלו בעזרת חור אחד קטן בפיסת קרטון. 

טיפים לצילום בסמארטפון
 

פשוט העבירו סיכה בפיסת קרטון קטנה שמספיקה כדי לכסות את עדשת המצלמה שלכם כדי לעשות בה חור, הניחו אותה על העדשה וצלמו את התמונה שלכם. האפקט יזכיר תמונות מפעם וייתן ליצירות שלכם איכות נוסטלגית מרשימה, שאותה תוכלו להכפיל אם תצלמו את התמונה שלכם בשחור לבן (ניתן לבחור את האפשרות בכל אפליקציית צילום בסיסית שמגיעה עם הסמארטפון).

טיפים לצילום בסמארטפון
 

 

3. מסגרת תלת ממדית

יש אינספור טריקים שיכולים להפוך את התמונות שלכם למיוחדות, אך הטריק הזה הוא אחד המקסימים והשימושיים ביותר. בעזרתו תוכלו למקד את תשומת הלב של הצופה באובייקט התמונה שלכם בעוד שתוסיפו לה אפקט מדליק של מסגרת תלת ממדית. 

טיפים לצילום בסמארטפון
 

כל שעליכם לעשות זה לגזור פיסת קרטון או נייר לצורה של מסגרת פולורויד (החלק התחתון צריך להיות טיפה עבה יותר) ולהחזיק אותה מול אובייקט הצילום שלכם בזמן שאתם מצלמים. אם תניחו את המסגרת בצורה כזו שאובייקט הצילום יוצא מתוכה ומסתיר חלק קטן ממנה או אפילו רק מצל עליה, תקבלו אפקט תלת ממדי מדליק שיוסיף עניין לכל תמונה שתצלמו.

טיפים לצילום בסמארטפון
 

 

4. "צילום סטודיו מקצועי"

כפי שכבר ציינו, רוב המצלמות של הסמארטפון עובדות בברירת מחדל עם פונקציות אוטומטיות שמסירות מאתנו את האחריות בנוגע לתאורה וצבע בשעת הצילום. ואכן, בדרך כלל המצלמה עושה עבודה טובה, אך אנחנו יכולים לנצל את הפונקציות האוטומטיות האלה כדי ליצור תמונה טובה עוד יותר. צילום בחשיפה גבוהה עוזר לתת לתמונה מראה מקצועי יותר על רקע שרוף (לבן) שמדגיש את אובייקט הצילום, ואף ניתן לעשות בו שימוש כדי ליצור תמונות מיוחדות ומדליקות אם מגיעים לרמות גבוהות מאוד של חשיפה.

טיפים לצילום בסמארטפון
Raphael Goetter

כדי לעשות זאת, כוונו את המצלמה לאובייקט כהה כדי שתכוון את החשיפה באופן אוטומטי לגבוהה. כעת, בהתאם לסמארטפון / אפליקציית הצילום שלכם, לחצו על המסך לחיצה ארוכה או על לחצן הצילום מבלי לשחרר אותו. כוונו את המצלמה על אובייקט הצילום שלכם וצלמו את התמונה או שחררו את הלחיצה (בהתאם לסמארטפון) והתמונה תיראה כאילו צולמה בסטודיו מקצועי.

טיפים לצילום בסמארטפון
 

 

5. השתמשו באפליקציות שישדרגו לכם את התמונות

מכיוון שכמעט לכולם יש סמארטפון וכל בעל סמארטפון נוהג לצלם בו תמונות, קיימות שלל אפליקציות חינמיות וקלות לשימוש שיכולות לעשות פלאים לתמונות של חובבנים ומקצוענים כאחד. אפילו תוכנת הפוטושופ לסמארטפון קלה לשימוש עבור מי שלא משתמש בה במחשב באופן מקצועי. חלקן יכולות לשדרג את איכות התמונות שלכם וחלקן האחר יכולות להוסיף פרטים משעשעים לכל תמונה, אך מה שבטוח זה שאם תשתמשו אפילו באחת מהן, התמונות שלכם יקבלו מראה אחר לגמרי שיגרום לכם להיראות כמו מקצוענים אמיתיים.

לחצו כאן כדי להכיר 6 אפליקציות מומלצות וחינמיות לצילום ועריכה בטלפון

 

6. נקו את העדשה בצורה הנכונה

לפעמים נדמה שהמצלמה שלנו מצלמת תמונות מטושטשות מדי ואנחנו פשוט לא מצליחים למצוא את מקור הבעיה, או שהעדשה מתלכלכת ואיננו מצליחים לנקות ולהחזיר אותה למצבה הקודם. באופן כללי, מצלמות הסמארטפון כבר מזמן איכותיות מספיק כדי לצלם תמונות עם מספר רב מאוד של פיקסלים, אך אחרי זמן מסוים העדשה צוברת אבק ואם אנחנו לא מנקים אותה כמו שצריך, אנחנו עלולים לגרום נזק תמידי לעדשה ולאיכות התמונות שנצלם.

טיפים לצילום בסמארטפון
 

כדי לדאוג שהעדשה תישאר נקייה ושהאיכות של התמונות שלנו תהיה גבוהה, הימנעו ממגע בינה לבין האצבעות (השומניות שלהן מלכלכת את העדשה בדיוק כפי שהיא מלכלכת את עדשת המשקפיים). לעולם אל תנשפו על העדשה עם הפה שלכם, משום תסתכנו בלכלוכה עם רוק שבו יש חומצות שמזיקות לה. כדי לנקות את העדשה בדרך הנכונה והבטוחה ביותר, השתמשו במטלית לניקוי עדשות (כמו זו של המשקפיים). אם תרצו להיות יסודיים יותר, השתמשו במקל אוזניים טבול באלכוהול ובתנועות סיבוביות. כדי להימנע מרטיבות שעלולה להזיק למכשיר, חכו מספר שניות ותנו לאלכוהול להתאדות מעט לפני שאתם מנקים את העדשה.

טיפים לצילום בסמארטפון

7. תמונות פנים מצחיקות ומשעשעות

רבים מכירים את האפקט שמתקבל כשמניחים שטר מקופל מול הפנים בזווית ובמרחק הנכונים כדי ליצור אפקט שמדמה שילוב של פניכם יחד עם פני הדמות שעל השטר, אך במקום ללכת על הטריק הנדוש הזה, תוכלו לעשות זאת עם כל פרצוף אפשרי כל עוד יש לכם עוד סמארטפון בסביבה.

טיפים לצילום בסמארטפון
 

כדי ליצור תמונת פנים משעשעת ומדליקה, צלמו תקריב של חלק מפנים של אדם, פסל או אפילו בעל חיים, פתחו את התמונה בסמארטפון והשתמשו בסמארטפון אחר כדי לצלם את התמונה שלכם בזמן שאתם מניחים את הסמארטפון הראשון על הפנים. תוכלו ליצור תמונות משפחתיות מיוחדות יחד עם בני משפחתכם ואפילו לשלב את חיית המחמד שלכם בתהליך.

טיפים לצילום בסמארטפון
 

 

8. תפסו בעדשה רגעים שאי אפשר לראות בעין האנושית

מצלמת הסמארטפון עדיין לא עובדת באיכות השווה לאיכותן של המצלמות המקצועיות, אך אפשר לנצל את החסרון הזה ולהפוך אותו ליתרון ענקי. בסמארטפון שלכם המצלמה מכילה חיישנים מסוג CMOS שמצלמים תמונה עם תריס מתגלגל (Rolling shutter), זה אומר שזמן הסריקה של החיישן איטי יותר מהזמן שבו לוקח לאור להגיע למצלמה, בניגוד למצלמות מתקדמות שמשתמשות בתריס גלובאלי (Global Shutter). אם תנסו לצלם אובייקט דומם שאינו זז, לא תראו ממש הבדל, אך אם האובייקט יזוז במהירות הוא יראה מרוח או מוכפל במקרה של תנועה חזרתית.

טיפים לצילום בסמארטפון
מדחף של מטוס בזמן סיבוב בצילום מהסמארטפון

בעזרת החומרה ה"זולה" הזו תוכלו לתפוס מצבים שהעין האנושית לא מסוגלת לראות בצילום סטילס ווידאו, ביחוד כשמדובר בתנועות מהירות כמו מדחף של מטוס או גלגל של מכונית. הדוגמה הטובה ביותר לכך נראית כשמנסים לצלם מיתרים של גיטרה בזמן הניגון, כמו בסרטון הבא שצולם במצלמה של אייפון 4. אם יש לכם גיטרה בבית נסו בעצמכם וספרו לנו בתגובות איך הסרטון שלכם יצא.

 
מקור: אלעד מ.
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו