print header

התצלומים הזוכים מתחרות התמונות של החברה לשימור הטבע

 הטבע שמסביבנו, זה הקיים בעולמנו, נראה לנו לפעמים כדבר מובן מאליו - הוא פשוט שם; היה, ישנו ויהיה. אך כשאנו מתייחסים לזה כך אנו מתעלמים מהתיעוש הכבד, המודרניזציה ועוד גורמים אחרים, מעשי ידי אדם, שפוגעים ומשחיתים את הטבע הנהדר שלנו ומעלים חשש כבד שבעתיד הוא כבר לא יהיה. "החברה לשימור הטבע" היא אחד הארגונים המובילים בעולם בפעולותיו לשימור הטבע של עולמנו, ובהגנה על שטחי יבשה וים בעלי חשיבות אקולוגית. על מנת לעורר את המודעות לצורך בשמירת הסביבה, יוזם הארגון תחרות צילום טבע שנתית מוצלחת במיוחד, שהשנה הוגשו אליה יותר מ-50,000 תמונות על ידי צלמים מיותר מ-135 מדינות ברחבי הגלובוס. לאחרונה הוכרזו התמונות המנצחות בתחרות בעלת המטרה החשובה, ואתם מוזמנים להציץ בכמה מהמובילות והמרשימות שבהן, כולל אחת מפלא טבע הקיים פה, בארצנו:

לחצו על התמונות על מנת לצפות בהן בגודל מלא
 

1. "סוסי הרבעה משחקים" – צילום: קאמיל בריוטט מליון, צרפת. התמונה הזוכה בתחרות.

זוכי תחרות התמונות של החברה לשימור הטבע: "סוסי הרבעה משחקים"
 

התמונה המנצחת מציגה זוג סוסי הרבעה העומדים על שתי רגליהם – גופם כולו מונף באוויר, והם משתעשעים בתוך שלולית בוץ, הניתז לכל עבר. ללא ספק, ממלכת הטבע ובעלי החיים באה לידי ביטוי במלוא הדרתה בתמונה פשוטה אחת. 

 

2. "שלווה" – צילום: ג'רמי סטבנס מפנסילבניה, ארה"ב

זוכי תחרות התמונות של החברה לשימור הטבע: "שלווה"

הנוף המושלג והקסום הזה, עם המפל הנוצץ שמברכז התמונה, תועד בינואר 2018 באגם אלדייארפוס שבאיסלנד. הצלם שתיעד את התמונה הנפלאה הזאת, ג'רמי סטבנס, העיד שהוא אוהב להעפיל אל המקומות הקשים ביותר להגעה, מאחר והם הכי שלווים שיש.

3. "אנרגיה ואש טהורות" – צילום: הרננדו אלונסו ריברה ממקסיקו

זוכי תחרות התמונות של החברה לשימור הטבע: "אנרגיה ואש טהורות"

בתמונה העוצמתית שבפנינו מתועדת התפרצותו הלילית של הר הגעש קולימה שבמקסיקו, שבתוספת השמים זרועי הכוכבים המשמשים כרקע האידיאלי, התמונה הזאת אכן משדרת לצופה בה את האנרגיה הטהורה הטמונה בטבע.

4. "צופה בך צופה בי" – צילום: מייגן לורנז מאונטריו, קנדה

זוכי תחרות התמונות של החברה לשימור הטבע: "צופה בך צופה בי"

השועל האדום היפייפיה והמתוק הזה, נתפס בעדשת הצלמת באמצע שדה פורח בתחומי פרובינציית ניופאונדלנד שבקנדה, והצבעים הבוהקים והמיוחדים של פרוותו משתלבים באופן נהדר ברקע המלבלב שמסביבו.

5. "הצייד" – צילום: רוברטו מוקיני פורמיג'ה מריו דה ז'ניירו, ברזיל

זוכי תחרות התמונות של החברה לשימור הטבע: "הצייד"

מי מביניכם שצפה בסרט המיתולוגי "מלתעות", אולי יצטמרר מעט מן התמונה המאיימת הזאת, שבה עמלץ לבן (אותו כריש שכיכב בסרטו של סטיבן שפילברג) פוער את פיו מלא השיניים החדות ותוקף להקת דגים תמימה, המשמשת עבורו טרף קל.

6. "דב קוטב" – צילום: פלוריאן לדוקס מצרפת

זוכי תחרות התמונות של החברה לשימור הטבע: "דב קוטב"

בתמונה הנפלאה הזו, שנלקחה מזווית עילית, אנו חוזים בדוב קוטב לבן משוטט על גבי גוש קרח צף המאיים להימס. אמנם התמונה נראית כאילו תועדה בקוטב הצפוני עצמו, וגם הדוב מוסיף לאווירה הזאת, אך למעשה מיקומה בנונאווט, טריטוריה קפואה בצפון קנדה.

7. "ברוכים הבאים לבית החמר הצנוע שלי" - צילום: דאנקן מקנאוט מבריטניה

זוכי תחרות התמונות של החברה לשימור הטבע: "ברוכים הבאים לבית החמר הצנוע שלי"

ומדוב הקוטב גדול המימדים שתועד מן האוויר בתמונה הקודמת, נעבור אל זבוב התסיסה הזעיר, המתועד ממרחק מילימטרים בודדים תופס צל תחת כיפתה של פטריית כובע, בדרום סקוטלנד.

8. "לה פאצ'ה מאמא" – צילום: רובן דריו מחיה מקולומביה

זוכי תחרות התמונות של החברה לשימור הטבע: "לה פאצ'ה מאמא"

בתמונה המסתורית ושובת העין הזאת נראית דוגמנית חיננית, המסתירה את פניה מאחורי עלה גדול ושקוף כמעט, שמסתיר וחושף בו בזמן.

 

9. "חיבוק צפרדע" – צילום: טרה פונדריסט מארקנסו, ארה"ב

זוכי תחרות התמונות של החברה לשימור הטבע: "חיבוק צפרדע"

האם הנשיקה שהרעיפה הילדה זהובת השיער על הצפרדע הקטנטן והחמוד שבידיה הפכה אותו לנסיך יפה תואר? לא בטוח בכלל, אך עם זאת אהבת הטבע בהחלט נשקפת מהתמונה הנהדרת והמתוקה הזו.

10. "פלאי המפל" – צילום: הארי רנדל מזימבבואה

זוכי תחרות התמונות של החברה לשימור הטבע: "פלאי המפל"

מפלי ויקטוריה העוצמתיים, השוצפים את מימם בגבול המדינות זימבבואה וזמביה שבאפריקה, נחשבים לאחד מפלאי העולם – ולא בכדי. התיירים המגיעים לאפריקה נוהרים למקום, וכך גם 3 הנערות שנתפסו בעדשת המצלמה יושבות ומתבוננות בזרם המים האדיר היורד במפלים.

11. "פגישת תנינים" – צילום: חורחה אנדרה דיהל מברזיל

זוכי תחרות התמונות של החברה לשימור הטבע: "פגישת תנינים"

את הלגונה שורצת התנינים הזו תמצאו במחוז פוקנו שבברזיל, שם תועדה ישיבת הזוחלים הזאת. התמונה בעלת צבעי הכחול העזים הללו צולמה בשעות אחר הצהריים המאוחרות, אז האור הטבעי המעומעם השליט על האזור גוון ייחודי ביותר.

12. "זריחה בואמה ואצ'ה" – תמונתו של של ג'ורג' בופן מטימישוארה, רומניה

זוכי תחרות התמונות של החברה לשימור הטבע: "זריחה בואמה ואצ'ה"

מאחורי התמונה הפשוטה הזאת סיפור מעניין – בכפר הרומני ומה ואצ'ה שעל שפת הים השחור, בסמוך לגבול עם בולגריה, ישנו חוק בלתי כתוב שאומר כי כל התיירים והמבקרים המגיעים למקום צריכים ללון על אוהלים בחוף במקום בבתי המלון החדישים שהוקמו בסביבה, כמחאה שנועדה להחזיר את המקום ואת הטבע שבו לידי התושבים המקומיים. בתמונה הזאת ניתן לראות שהמחאה אכן עובדת ורבים נוטים לישון על החוף.

13. "השבחת הקרקע" – צילום: ג'ס יאנג מניו ג'רזי שבארה"ב

זוכי תחרות התמונות של החברה לשימור הטבע: "השבחת הקרקע"

ג'ס יאנג הרחיק עד המדבריות של איחוד האמירויות הערביות כדי לתפוס את התמונה רבת הרושם הזו, שמראה לנו את עוצמתו של הטבע. הבית מוצף החול הזה מתקיים בעיירת רפאים נטושה שאליה נקלע הצלם.

14. "הבית שלי העיר שלי" – צילום: קווי אנדוס טסה מהונג קונג

זוכי תחרות התמונות של החברה לשימור הטבע: "הבית שלי העיר שלי"

סלע האריה (Lion Rock) הנישא, שגובהו 495 מטרים, הוא אחד מסמליה של הונג-קונג – ותושבי המחוז הרבים, כולל הצלם של התמונה המרשימה הזאת, גדלו בצילו של ההר ומאמינים כי בעמידתו האיתנה הוא מייצג את רוחם ואופיים.

15. "הסוף קרב" – צילום: אנדרה מרסיר מלוס אנג'לס שבארה"ב

זוכי תחרות התמונות של החברה לשימור הטבע: "הסוף קרב"

כפי שכבר ראינו בתמונה "דוב קוטב" שהוצגה קודם לכן, בלא מעט צילומים שהוגשו לתחרות תועדה תופעת הקרחונים הנמסים מעוררת הדאגה. פיסת קרחון שכזה, שנשבר והחל להמס, נתפסה בעדשת המצלמה בסמוך לחופי איסלנד.

16. "התפרצות לבה" – צילום: אליס בטלר מהוואי

זוכי תחרות התמונות של החברה לשימור הטבע: "התפרצות לבה"

בשנה האחרונה היינו עדים ללא מעט התפרצויות געשיות באיי הוואי הרחוקים, שבשטחם הקטן קיימים שני הרי געש פעילים. בתמונה שלפניכם מתועדת במלוא עוצמתה התפרצותו של קילוואה, הר הגעש שנחשב לפעיל ביותר בכדור הארץ כיום.

17. "חריץ הצנומים" צילום: טנר לאת'ם ממונטנה, בארה"ב

זוכי תחרות התמונות של החברה לשימור הטבע: "חריץ הצנומים"

הפארק הלאומי אסקלנטה, הנמצא בתחומי מדינת יוטה שבארה"ב, הוא ביתם של כמה מהקניונים הצרים ביותר באמריקה, שההליכה בהם – כפי שאתם ודאי מתרשמים מהתמונה הנהדרת שלפניכם – אפשרית רק עבור כאלו שניחנו במימדי גוף צנומים במיוחד.

18. "לצוף בים המוות" – צילום: אלינה פורטונה מברזיל

זוכי תחרות התמונות של החברה לשימור הטבע: "לצוף בים המוות"


ולסיום – תמונה ממקומותינו; מהנקודה הנמוכה בעולם שממוקמת פה, בארץ ישראל שלנו, ומהווה גאווה לאומית לא קטנה: ים המלח. אלינה פורטונה, שתפסה בעדשתה את האשה שצפה במים על רקע הנוף עוצר הנשימה הזה, טוענת בפשטות כך: "אנחנו קשורים לטבע, ולא ההיפך. ללא הטבע לא היינו חיים, אבל בלעדינו, הוא עדיין היה חי וקיים".

מקור התמונות: Bored Panda

 

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.