print header

16 תמונות היסטוריות מרתקות ומעניינות במיוחד

לא מעט תמונות היסטוריות ואייקוניות, שנחרטו בזיכרון הכלל עולמי, נלכדו בעדשת המצלמה מאז החל עידן הצילום במהלך המאה ה-19. עם זאת, אף אחת מן התמונות ההיסטוריות הנדירות והמעניינות שבהן תחזו כאן אינה מן המוכרות ביותר, אך הן עדיין בולטות בייחודיותן וכך שהן בעלות ערך רב. בין התמונות שתראו פה ישנם תיעודים של אירועים היסטוריים מוכרים, יחד עם תצלומים נוסטלגיים מחיי היום היום של העולם, וכולם יחדיו נותנים לנו הצצה לחלק קטן מסיפורה של האנושות במהלך המאות ה-19 וה-20. אתם מוזמנים לצפות בהן, ליהנות מהן, וכן גם להכיר את הסיפורים המרתקים שעומדים מאחוריהן. 

1. בתמונה הזאת, שצולמה ב-1960, נראה בכיר במשטר הסובייטי מציג לראווה את זוג הכלבות בלקה וסטלקה, שחזרו ממסע לחלל החיצון אליו נשלחו מטעם ברית המועצות, והן למעשה צמד היצורים הארציים הראשונים ששהו מחוץ לכדור הארץ. רק כשנה לאחר מכן הפך הקוסמונאוט יורי גגארין לאדם הראשון שהגיע לחלל. 

תמונות היסטוריות מעניינות: בכיר סובייטי מציג לראווה את הכלבות הראשונות ששהו בחלל
 

2. חבורת הבנות המחויכות בצילום הזה, בילו והשתזפו באחד מחופיה של דנמרק בשנת 1932. השמלות והחצאיות ארוכות הגזרה שהן לובשות היו לבוש חוף מקובל באירופה באותם השנים.

תמונות היסטוריות מעניינות: חבורת בנות דניות על חוף הים

3. בשנת 1926, השנה שבה צולמה התמונה הזאת, נמצאה ארה"ב תחת "תקופת יובש" שבה נאסר על פי חוק ייצורם, ייבואם והעברתם של משקאות חריפים בכל רחבי המדינה. בצילום זה, שנתפס בעיר לוס-אנג'לס, נראים סוכן פדרלי ושוטר מקומי כשהם חושפים משאית שתא המטען שלה הוסב לתא להברחת אלכוהול, תחת הסוואתו כמטען קורות עץ לבנייה.

תמונות היסטוריות מעניינות: אנשי חוק חושפים משאית להברחת אלכוהול בארה"ב

4. בתמונה העוצמתית הזאת, שצולמה בצפון אירלנד בשנת 1972, נראית ילדה צעירה ומבויישת הרכובה על גלגיליותיה, עומדת לצד חייל בריטי שפוף האוחז בנשקו במצב "הכן". התמונה צולמה במהלך "יום ראשון העקוב מדם", אירוע ידוע לשמצה בהיסטוריה הבריטית, שבמסגרתו פתחו באש חיילים בריטים פרוטסטנטים על הפגנה שקטה של צפון-איריים קתוליים, והרגו 14 מן המפגינים.

תמונות היסטוריות מעניינות: חייל בריטי לצד ילדה אירית במהלך אירועי "יום ראשון העקוב מדם"

5. רוקדים ונהנים במועדון הלילה המפורסם "סטודיו 54" שבניו יורק, בשנת 1978. במועדון המצליח הזה נהגו לבלות כל ה"מי ומי" של אותה תקופה, כשמדי ערב נצפו שם הכוכבים הגדולים ביותר של אותם הזמנים. הילת הזוהר שנוצרה סביב המקום השאירה את חותמה על העיר ניו יורק במשך כל שנות ה-70 וה-80.

תמונות היסטוריות מעניינות: מסיבה בסטודיו 54 שבניו-יורק

6. בצילום החביב הזה מתועדת חבורת ילדות קנדיות הנהנות ממשחק הוקי גלגיליות סוער במהלך שנת 1922. אם תסתכלו היטב על התצלום, תוכלו לשים לב שלחלק מהילדות אין אפילו זוג גלגיליות על רגליהן. יכול להיות שהדבר נבע מכך שמשפחתם סבלה מחוסר באמצעים, דבר שהיה רווח בקנדה באותה תקופה, אך כך או כך מפתיע לראות שבכל זאת גם הן הורשו לשחק. 

תמונות היסטוריות מעניינות: ילדות קנדיות משחקות בהוקי גלגיליות

7. בשנת 1950, שבה צולמה התמונה הזאת, עדיין נהרו ההמונים אל האטרקציה הגדולה ביותר של אותה התקופה – הצגה יומית בדרייב אין, כשזה המופיע בתמונה שלפניכם ממוקם בג'ורג'יה שבארה"ב. על המוטות שלצד המכוניות מונחים הרמקולים, מהם בוקע קולו של הסרט אל הצופים שברכב, כשבדרייב אין שבצילום שלפניכם נמצאת גם תזמורת חיה, המלווה במנגינות את הסרט המוקרן על המסך הגדול.

תמונות היסטוריות מעניינות: הצגה יומית בדרייב אין שבג'ורג'יה

8. כיום אנחנו לא יכולים לדמיין את קו הרקיע של העיר סידני האוסטרלית ללא מבנה בית האופרה המרהיב שלה, אבל כאשר התמונה הזאת צולמה, בשנת 1966 היה בית האופרה של סידני בתהליך בנייה בלבד. הפרויקט להקמת המבנה האייקוני הזה ארך כ-14 שנה, ומחירו האמיר לכ-102 מיליון דולר (שווה ערך למיליארד דולר כיום).

תמונות היסטוריות מעניינות: בניית בית האופרה בסידני, אוסטרליה
 

9. חבורת הגברים החמושים והמצוידים במסכות גז הללו, הם חברי יחידת הקומנדו הבריטית המיוחדת SAS, בעת שהם פורצים אל שגרירות איראן בלונדון, עליה השתלטו בשנת 1980 6 מחבלים שלקחו 26 מעובדי השגרירות כבני ערובה. במבצע שחשף את יכולותיו של ה-SAS לעולם, חולצו בשלום כל בני הערובה פרט לאחד, וכל המחבלים נהרגו, פרט לאחד שנתפס חי ונשפט.

תמונות היסטוריות מעניינות: לוחמי הקומנדו הבריטי פורצים אל שגרירות איראן בלונדון

10. היום, יש לקוות, כבר לא נוהגים כך בקרקסים ברחבי העולם, אך ב-1920 עדיין נהגו לאלף פילים בשיטות אכזריות למדי, על מנת שיבצעו פעלולים שנראים כמעט בלתי אפשריים לחיות בגודלם העצום. התמונה הזאת צולמה באחד מן הקרקסים שהיו קיימים בארה"ב - שימו לב לשוטים בהם אוחזים המאלפים, שנועדו על מנת לוודא שהפיל יבצע את מבוקשם.

תמונות היסטוריות מעניינות: פיל עומד על קביים בקרקס

11. נעבור לרגע קט אל הזירה המקומית: בתמונה הזאת שצולמה בשנת 1969, ניתן לראות את ליילה ח'אלד, טרוריסטית פלסטינית ידועה, יושבת לצד סבה בפתח ביתם ואוחזת בנשק. באותה שנה הייתה מעורבת ח'אלד בחטיפת מטוס נוסעים אמריקני ושביית שני נוסעיו הישראליים. בשנת 1970 נעצרה בבריטניה בעת ניסיון נוסף לחטיפת מטוס שנכשל, ולאחר שיחרורה פרשה מטרור פעיל והפכה לדוברת בולטת כנגד ישראל ובעד הפלסטינים.  

תמונות היסטוריות מעניינות: הטרוריסטית הפלסטינית ליילה חאלד אוחזת בנשק בפתח ביתה ולצידה סבה

12. בתמונה הזאת, שצולמה בשנת 1933, הוכנסה אל זירת אגרוף חבורת דוגמניות אמריקאיות, הלבושות בלבוש מתאגרפים חושפני למדי, והבנות החייכניות הדגימו אל מול המצלמה את כישורי האיגרוף שלהן.

תמונות היסטוריות מעניינות: דוגמניות בזירת איגרוף מדגימות כישורי אגרוף

13. אפשר בהחלט להתבלבל ולחשוב שזוג התאומים המחויכים הללו, המאוחסנים בתוך תיקי היד של האדון בחליפה ובמגבעת, הם ילדיו הצעירים והרכים בשנים. אך למעשה, מדובר בצמד אמני קרקס בני 36, שהפרעה גנטית נדירה שדבקה בשניהם מנעה מהם לצמוח ולגדול וכן השאירה את תווי פניהם ילדותיים למדי. 

תמונות היסטוריות מעניינות: אדון בחליפה מחזיק שני תיקים יד שבתוכם צמד תאומים בני 36

14. כישורי פעלולי האופנוע המרשימים של צמד הנשים הללו נחשפו בתמונה הנפלאה הזאת, שצולמה במהלך תצוגת ראווה שנערכה בעיר לקסינגטון שבקאנטקי, בשנת 1953.

תמונות היסטוריות מעניינות: צמד פעלולניות על אופנוע

15. התמונה ההיסטורית הזאת היא עתיקה במיוחד – היא צולמה אי אז בשנת 1882 ביפן, והלוחם מכוסה השריון שנראה בה הוא סמוראי אמיתי, חלק מאותו מסדר לוחמים יפנים מסורתי ורב תהילה. האישה הכורעת לצידו של הסמוראי בתמונה זוהי אישתו, המסייעת לו בלבישת השריון, בהתאם למסורת שהייתה קיימת אז ביפן.

תמונות היסטוריות מעניינות: סמוראי יפני לבוש בשריון המסורתי

16. חאג' אמין אל-חוסייני, המופתי של ירושלים וממנהיגי הציבור הערבי בארץ ישראל במהלך שנות ה-20' עד שנות ה-40', הואשם פעמים רבות בתמיכה בנאצים ובחבירה אליהם, ולא בכדי. מעבר לכך שנפגש אישית עם אדולף היטלר, בתמונה הזאת שצולמה בשנת 1943 ניתן לראות אותו מברך במועל יד חיילים בוסנים מוסלמים שהתנדבו לשורות ה-SS

תמונות היסטוריות מעניינות: המופתי של ירושלים, חאג' אמין אל חוסייני, מצדיע במועל יד לחיילים בוסנים המתנדבים ל-SS

מקור התמונות: (imgur (1)(2)(3

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.