print header

התמונות ההיסטוריות האלו מציגות רגע קטן, אך מסתירות משמעות גדולה...

 האם העולם צועד קדימה ומצבנו טוב יותר ממה שהיה בעבר? ככל הנראה רובנו חושבים שהתשובה היא כן. ואכן, במבט על מגוון של תמונות היסטוריות ומשמעותיות אנחנו יכולים להגיד שהתקדמנו מאוד טכנולוגית, תרבותית, ומחשבתית, אך יחד עם זאת ישנם דברים שהם בבחינת "מה שהיה הוא שיהיה ואין כל חדש תחת השמש". הצילומים הבאים, שתיעדו רגע קטן בהיסטוריה שהפך לגדול, נותנים לנו נקודת התייחסות להביט עליה ממרחק הזמן ובדיעבד. את ההכרעה לגבי התקדמות העולם והמין האנושי – נשאיר לכם לאחר שתביטו אל העבר.  

נציג סובייטי רשמי אוחז בבלקה וסטרלקה, 2 כלבות ששבו ממשימה של יום בחללית ספוטניק 5 בשנת 1960, והפכו לבעלי החיים הראשונים שחזרו ממסלול שמחוץ לכדור הארץ. 

תמונות היסטוריות
 

נערות מבלות על החוף בדנמרק בשנת 1932, בזמנים בהם זה היה בגד הים המקובל במערב אירופה המודרנית לשעתה.

תמונות היסטוריות

לוחמי גרילה מצטלמים במקסיקו בשנת 1913. המורדים שנאבקו נגד הדיקטטורה הצבאית במדינה, היו מוכנים לקבל כל מי שהתנדב ללחימה, כולל נשים וילדים. 

תמונות היסטוריות

9 המשתתפות בתחרות מיס אמריקה הראשונה בהיסטוריה שהתקיימה בעיר אטלנטיק סיטי ב-1921. קשה לתפוס עד כמה מושגי היופי השתנו מאז, אך כדי להבין אותם קצת יותר נספר לכם שהמנצחת הייתה השלישית משמאל.  

תמונות היסטוריות

אירועי "יום ראשון העקוב מדם" בשנת 1972 הסתיימו בהרג 14 מפגינים אירים על ידי חיילים בריטים. בתמונה חייל בריטי וילדה אירית מונצחים ברחובותיה המדממים של צפון אירלנד.

תמונות היסטוריות
 

אישה מבוגרת מורחקת מארמון בקינגהאם במהלך הפגנה למען זכויות נשים שהתקיימה בלונדון בשנת 1914. חלק מהמפגינות האמיצות ספגו פציעות מידי השוטרים שהפעילו כלפיהן כוח פיזי.  

תמונות היסטוריות

רועי צאן איראנים לבושים במעילי הצמר הכבדים והמסורתיים שלהם לפני גז כבשים בשנת 1952.  

תמונות היסטוריות

שוטרים חמושים באלות מסתערים על כמה אלפי מפגינים בבריסטול אנגליה. המוחים התאספו כדי להפגין נגד מצב האבטלה והעוני בזמן השפל הגדול.  

תמונות היסטוריות

אדם מברך את אחיו לשלום לאחר שהגיע למזרח גרמניה בשנת 1963, שנתיים לאחר הקמת חומת ברלין שפיצלה את העיר. המחזה הנדיר הזה התרחש הודות לנוהל של מזרח גרמניה לאפשר לאזרחי מערב גרמניה ביקור משפחתי של יום אחד בתקופת החגים. 

תמונות היסטוריות

פועלי הבניין האלה לוקחים הפסקה במהלך השלבים הסופיים של הקמת תעלת פנמה בשנת 1913. התעלה שמחברת בין האוקיינוס האטלנטי לאוקיינוס השקט, הביאה למותם של 34,000 פועלים במהלך בנייתה – בשל מחלות ותאונות עבודה. 

תמונות היסטוריות

אנשי ג'יהאד לבושים במדי צבא, מסתערים ברובים על בימת הכבוד בה ישב נשיא מצרים אנואר סאדאת ורוצחים אותו. הפעולה התרחשה בשנת 1981 במהלך המצעד השנתי לציון הניצחון של מצרים במלחמת יום כיפור (כפי שהמצרים רואים זאת), והמניע מאחוריה היה סירובו של סאדאת להכיר בחוקי ההלכה המוסלמית כחוקי מדינה. 

תמונות היסטוריות

צמד נשים תאילנדיות מתהדרות בתסרוקות "כוורת הדבורים" העצומות שעשו באמסטרדם בשנת 1963. התסרוקת המוגבהת הייתה עניין אופנתי בשנות ה-50 וה-60, וכוכבות קולנוע רבות נהגו לנפח במידה כזו או אחרת את שערן.

תמונות היסטוריות

משפחת אקרובטים מופיעה בתרגיל על אופניים ברחובותיה של ברלין בשנת 1920, ומעוררת בנו מחשבות על קלילות וצחוק מול ההמשך הקודר של העיר. 

תמונות היסטוריות

חברות מועדון אופנוענים בלונדון, אנגליה, שנת 1973 - עוד תיעוד בדרך למהפכה במעמד וזכויות האישה.

תמונות היסטוריות

מבט של חייל יפני לעבר כרזות תעמולה של ארה"ב שנתלו במנילה, בפיליפינים בשנת 1942 - זמן מלחמת העולם השנייה.

תמונות היסטוריות

תזכורת להתפשטות הגזענות והאנטישמיות מחוץ לגבולות אירופה לפני מלחמת העולם השנייה: 20,000 תומכים מצדיעים במועל יד במהלך עצרת תמיכה בנאצים שהתקיימה בבואנוס איירס, בארגנטינה בשנת 1938. עצרות דומות התקיימו גם באנגליה, ארה"ב ומדינות נוספות.  

תמונות היסטוריות

שתי סטודנטיות לרפואה מקשיבות להסבר של הפרופסורית שלהן על דגם של איבר אנושי העשוי מיציקת גבס. הסטודנטיות היו חלק מהפקולטה לרפואה בקאבול, אפגניסטן בשנת 1962, כאשר המדינה הייתה סוג של דמוקרטיה.

תמונות היסטוריות

שוטר מאמן כלבי שיטור בוורשה, פולין בשנת 1929. מזל ששיטות האילוף של היום הן קצת פחות מגוכחות וקצת יותר יעילות.

תמונות היסטוריות

מקור התמונות: imgur

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו