print header

15 תמונות שייקחו אתכם למסע מרתק אל העבר

 העולם שלנו עבר הרבה מאוד תהפוכות לאורך השנים ומה שהיום נחשב לעובדה מוגמרת או להישג מופתי של תכנון ובנייה בעבר היה רעיון מהפכני או פרוייקט ארוך ומסורבל שכמעט ולא הסתיים. ספרי ההיסטוריה מלאים בתיאורים ארוכים של התהליכים שגרמו לשינויים האלו, אבל כפי שכולנו יודעים, תמונה אחת שווה אלף מילים. לכן זה מזל גדול שכבר בימים הראשונים של טכנולוגית הצילום היה אנשים שתיעדו אירועים קטנים וגדולים כאחד, ובזכותם אנו יכולים לחוות את ההיסטוריה מחדש ולראות את מה שהם ראו. זה בדיוק מה שתוכלו לעשות בעזרת 15 התמונות הנדירות האלו, שייקחו אתכם למסע מרתק אל העבר...
 
עובדי בנייה עומלים על קירות תעלת פנמה בשנת 1913, שנה לפני פתיחתה הרשמית. תנאי העבודה על הפרויקט הענקי הזה היו קשים מאוד ולאורך השנים מתו יותר מ-27 אלף פועלים.
תמונות היסטוריות: עובדי בנייה עומלים על קירות תעלת פנמה בשנת 1913
ילדה קטנה בת 5 עובדת במפעל טקסטיל בארה"ב בשנת 1902. לאחר המהפכה התעשייתית מראות שכאלו היו נפוצים למדי, מפני שבעלי מפעלים חיפשו כוח עבודה זול ומשפחות עניות רבות שלחו את ילדיהם לעבודה בתת תנאים וללא שום ביטוח או זכויות. תמונות היסטוריות: ילדה קטנה בת 5 עובדת המפעל טקסטיל בארה"ב בשנת 1902
דוגמניות שהשתתפו בפרויקט Bathing Beauties (יפות מתרחצות) של המפיק והבמאי מאק סנט שנחשב לאבי קומדיות הסלפסטיק.
תמונות היסטוריות: דוגמניות שהשתתפו בפרויקט Bathing Beauties (יפות מתרחצות) של המפיק והבמאי מאק סנט
קהל מתאסף בשיקאגו לקראת כנס המפלגה הרפובליקנית בשנת 1912. בחינה לעומק של התמונה מעלה פרט חריג למדי, כמעט ואין בה נשים. הסיבה לכך היא שבאותן שנים לנשים עוד לא הייתה זכות להצביע בארה"ב (מצב שישתנה כעבור 7 שנים) ולכן נאסר עליהן "לתפוס כיסאות חיוניים". 
תמונות היסטוריות: קהל מתאסף בשיקאגו לקראת כנס המפלגה הרפובליקנית בשנת 1912
אישה צעירה עובדת כדייגת בעיירה האנגלית וויטבי בשנת 1891.תמונות היסטוריות: אישה צעירה עובדת כדייגת בעיירה האנגלית וויטבי בשנת 1891.
גיישות וגיישות מתלמדות (מאיקו) נהנות מכוס תה בקיוטו, יפן בשנת 1922. בשנים האלו המדינה התחילה להשתנות באופן דרמטי בעקבות השפעות מערביות, מה שהפך מראות שכאלו לנדירים למדי.תמונות היסטוריות:גיישות וגיישות מתלמדות (מאיקו) נהנות מכוס תה בקיוטו, יפן בשנת 1922
ילדים צרפתיים משתעשעים עם גרסאות מוקדמות של גלגליות מול מגדל אייפל בשנת 1941. תמונות שכאלו הן לרוב תרמית של תעמולה נאצית, ומטרתן הייתה להראות כמה החיים היו "יפים ושמחים" בפריז הכבושה.
תמונות היסטוריות: ילדים צרפתיים משתעשעים עם גרסאות מוקדמות של גלגליות מול מגדל אייפל בשנת 1941
2 אנשי שבט אפריקאים מחקים את "האדם הלבן" בעיר קטנה שהייתה חלק ממלכת זולו לפני הכיבוש הבריטי. התמונה מתוארכת לשנת 1903.תמונות היסטוריות: 2 אנשי שבט אפריקאים מחקים את "האדם הלבן" בעיר קטנה שהייתה חלק ממלכת זולו לפני הכיבוש הבריטי. התמונה מתוארכת לשנת 1903.
נשים וילדים ארמניים במחנה ריכוז בטורקיה תחת השלטון העות'מאני בשנת 1915. במהלך התקופה הזאת כמיליון וחצי ארמנים נכלאו במחנות עבודה ורבים מהם נרצחו או הופרדו ממשפחותיהם. תמונות היסטוריות: נשים וילדים ארמניים במחנה ריכוז בטורקיה תחת השלטון העות'מאני בשנת 1915
יהודים מתפללים סמוך לכותל המערבי בשנת 1899. ראשי השלטון העות'מאני הרשו לקיים תפילות במקום, אך רק תחת תנאים מסוימים שלפעמים כללו "מס תפילה" שהיה צריך לשלם לרשויות. תמונות היסטוריות: יהודים מתפללים סמוך לכותל המערבי בשנת 1899
כתבה שדנה בתחרות יופי שנערכה במצרים בשנות ה-50 כחלק מגל התחרויות הדומות ששטף את העולם.
תמונות היסטוריות: כתבה שדנה בתחרות יופי שנערכה במצרים בשנות ה-50 כחלק מגל התחרויות הדומות ששטף את העולם.
תמונה משנת 1903 של שני בני זולו יושבים בתוך מכונית מתוצרת מקומית שזכתה לשם Zulu Motor Cab.
תמונות היסטוריות: תמונה משנת 1903 של שני בני זולו יושבים בתוך מכונית מתוצרת מקומית
מכוניות מתנגשות היו אטרקציה מלהיבה לבני כל הגילאים כשהן הומצאו בשנות ה-20 של המאה ה-20. ניתן היה למצוא מתקנים שכאלו בכל רחבי פארקי השעשועים של ארה"ב, כמו זה שבשיקאגו שמוצג בתמונה הזאת משנות ה-30.
תמונות היסטוריות: מכוניות מתנגדות בפארק שעשועים בארה"ב בשנות ה-30
חיילים אוסטרלים מחכים למסוק לאחר מבצע מוצלח במסגרת מלחמת וייטנאם בשנת 1967. כוחות מאוסטרליה נלחמו באזור כבר משנת 1956 יחד עם כוחות צרפת, והמשיכו לתמוך גם בצבא ארה"ב עד לסוף העימות.
תמונות היסטוריות: חיילים אוסטרלים מחכים למסוק לאחר מבצע מוצלח במסגרת מלחמת וייטנאם בשנת 1967
אישה מקבלת טיפול שיזוף במכון מיוחד בניו יורק בשנת 1930. טיפולים שכאלה נערכו לעיתים קרובות ללא פיקוח וגרמו לכוויות ואף להתפתחות מחלות קשות. בתמונה ניתן לראות שאמצעי ההגנה היחיד שנעשה בו שימוש הוא מגן עיניים ולמרבה המזל כיום כבר יש מודעות הרבה יותר גבוהה לחשיבות ההקפדה על הבריאות בכל מה שקשור לשיזוף וחשיפה לשמש.
תמונות היסטוריות: אישה מקבלת טיפול שיזוף במכון מיוחד בניו יורק בשנת 1930.

מקור התמונות: imgur.com 1, 2, 3

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.