maavaron
מיד תועבר לדף המבוקש
print header

6 אתרים מגניבים מרחבי הרשת שכדאי להכיר

  האינטרנט הוא מקום נפלא, ומעבר לשלל המגזינים, אתרי החדשות והרשתות החברתיות, יש בו לא מעט אתרים שמספקים שירותים מגניבים שיכולים להעשיר, לרתק, להעביר את השעמום ואפילו לחסוך לנו כסף. אספנו עבורכם 6 אתרים שכאלה, שבכל אחד מהם תמצאו חוויה אחרת מבלי לקום מהכיסא – האזנה לתחנות רדיו מכל רחבי העולם, גילוי מידע מרתק על היקום והפיכה של תמונות השחור-לבן שלכם לצבעוניות בחינם בקלות ובצורה נגישה במיוחד.
 
לחצו על שמות האתרים או על התמונות שלהם כדי לעבור אליהם

1. Radio Garden – תחנות רדיו מכל העולם

אתרים שכדאי להכיר: Radio Garden
 
כולם אוהבים להאזין לרדיו בזמן נסיעה או סתם במהלך הניקיונות בבית, ובעזרת האתר הבא לא תהיו מוגבלים לגלי הרדיו שעוברים בסביבתכם. על המפה תראו נקודות ירוקות בכל מקום שבו יש תחנת רדיו שמשדרת, ותוכלו להאזין לה פשוט על ידי התמקדות בה; השתמשו בגלגלת העכבר כדי להתקרב או להתרחק מהמפה ומקמו את סימן הפלוס שבמרכז המסך על התחנה שברצונכם לשמוע. אם לתחנה יש כמה סוגים של שידורים היא תסומן בעיגול גדול יותר, ותוכלו ללחוץ על החצים שבפינה הימנית התחתונה [1] כדי לעבור ביניהם או לבחור אותם בעצמכם באותו אזור.
בנוסף לתחנות הרדיו שמשדרות כעת, תוכלו לראות בפינה השמאלית העליונה [2] אפשרויות נוספות פרט ל-LIVE (שידור חי):
 • History – מאפשר לכם לשמוע שידורי תחנות רדיו מהעבר, כמו למשל קול השלום, שהייתה תחנת הרדיו הפיראטית הראשונה של ישראל ושידרה מספינה ששטה מול חופי הארץ.
 • Jingles – האפשרות הזו דומה לקודמת, אלא שבאמצעותה תשמעו את הג'ינגלים של תחנות הרדיו הישנות במקום את שידוריהן.
 • Stories – אפשרות זו תשמיע לכם סיפורים של שדרני רדיו מתחנות נבחרות על עבודתם.
אתרים שכדאי להכיר: Radio Garden

2. אם הירח היה בגודל פיקסל – מפה מדויקת ומפורטת של מערכת השמש

אתרים שכדאי להכיר: : אם הירח היה בגודל פיקסל
רוצים להכיר את העולם שמעבר לכדור הארץ? בעזרת האתר הבא תוכלו לעבור מסע במערכת השמש ולראות השוואה בין גדלי כוכבים ואת המרחקים שביניהם אם הירח היה בגודל של פיקסל אחד במסך המחשב שלכם. כל שעליכם לעשות זה לגלול את העכבר, ובדרך אתם תראו גם שורות טקסט שיתארו לכם עד כמה מערכת השמש שלנו באמת גדולה.
כדי להשתמש באתר בעברית, לחצו על סימן הגלובוס שבחלקו הימני העליון של המסך [1] ובחרו באפשרות "עברית". אחרי שתגללו מעט את העכבר יחשפו בפניכם אפשרויות שונות ומעניינות:
 • בחלקו העליון של המסך תראו רשימת סמלים של הכוכבים שבמערכת השמש [2] – לחיצה על כל אחד מהם תוביל אתכם לכוכב הנבחר.
 • בחלקו התחתון של המסך תוכלו לבחור את האופן שבו יוצג המרחק שעברתם [3] על מנת להבין בדרך יחסית עד כמה הוא גדול – בין האפשרויות השונות תמצאו "כדורי ארץ", "אוטובוסים", "החומה הסינית הגדולה" ועוד...
 • בחלקו התחתון הימני של המסך תמצאו כפתור [4] שיעביר אתכם באופן אוטומטי קדימה במהירות האור – המהירות הגבוהה ביותר שקיימת ביקום.
אתרים שכדאי להכיר: אם הירח היה בגודל פיקסל
 

3. Facebook Live Map – סרטונים בשידור חי מכל העולם

אתרים שכדאי להכיר: Facebook Live Map
את אפשרות השידור החי בפייסבוק רובנו כבר ראינו, אך במקום להיות מוגבלים לשידורים של חבריכם, למה שלא תחשפו את עצמכם לשידורים החיים שנערכים בכל רחבי העולם? כל נקודה במפה מייצגת אדם שברגע זה ממש מצלם בשידור חי אירוע מסוים – לחצו על הנקודות ותוכלו להיות עדים לאותם אירועים, או פשוט הציבו עליהן את סמן העכבר. השתמשו בגלגלת העכבר כדי להתקרב ולהתרחק מהמפה.
 
בצד שמאל של המסך תוכלו לראות גם רשימה מסודרת של כל הסרטונים שמשודרים כעת באזור שעליו אתם מסתכלים [1]. בנוסף לצפייה בסרטונים, אם יש לכם מצלמת אינטרנט תוכלו לבצע שידור חי בעצמכם מאותו אתר על ידי לחיצה על Go Live שבפינה הימנית עליונה של המסך [2]. לעת עתה האתר הזה זמין אך ורק במחשב, כך שלא ניתן להשתמש בו דרך הסמארטפון.
אתרים שכדאי להכיר: Facebook Live Map

4. See Now – איך זה להיות "עיוור"?

אתרים שכדאי להכיר: See Now
האתר הפשוט הבא מאפשר לכם לראות או להראות לאחרים איך זה לסבול מעיוורון ברמה כזו או אחרת בשל 3 מחלות ראייה שונות: קטרקט, גלאוקומה ורטינופתיה. אם אתם סובלים מהמחלות האלה ורוצים להראות לחבריכם, לילדיכם או לנכדיכם כיצד אתם רואים, זו אפשרות נהדרת שתעזור להם להבין אתכם ואת המצב שלכם. מנגד, אם אתם נמצאים בסיכון לסבול ממחלות אלו או שפשוט מעניין אתכם לראות למה הן גורמות, האתר הזה יספק לכם הצצה למה שמגיע איתן.
 
כדי להתחיל להשתמש באתר, הקלידו כתובת שברצונכם להגיע אליה – ניתן להקליד בעברית. אחרי שבחרתם מקום תועברו אליו ותוכלו לצפות בכל סביבתכם. בצדו השמאלי התחתון של המסך תמצאו כפתורים [1] שיראו לכם את כל אחד מהמצבים:
 • 1 – קטרקט
 • 2 – גלאוקומה
 • 3 – רטינופתיה
בצדו הימני התחתון של המסך תוכלו להגביר או להפחית את חומרת המחלה [2].
אתרים שכדאי להכיר: צילום מסך מתוך האתר See Now - מגדלי עזריאלי במבט עם מחלת רטינופתיה

5. Fluky – מקל על קבלת החלטות

אתרים שכדאי להכיר: Fluky
לפעמים קשה לנו להחליט מה ברצוננו להכין לארוחת חג, לאן כדאי לטוס לחופשה או אפילו איזו מוזיקה בא לנו לשמוע ברגע זה. הטלת מטבע אמנם יכולה לעזור, אך היא מגבילה אותנו לשתי אפשרויות בלבד. עם זאת, באתר הבא תוכלו להציב כמה אפשרויות שתרצו, והוא יעזור לכם לבחור באופן אקראי אחת מהן.
 
כל שעליכם לעשות זה ללחוץ על Start שבתחתית המסך ולאחר מכן לרשום את האפשרויות שבידכם בשורת הטקסט שבפינה העליונה השמאלית של המסך [1]. לאחר מכן לחצו על סימן הפלוס [2] והמשיכו כך עד שתוסיפו את כל האפשרויות שלכם. לבסוף לחצו על GO שבפינה הימנית התחתונה של המסך [3], והגלגל יבחר בשבילכם את אחת האפשרויות.
אתרים שכדאי להכיר: Fluky

6. Colorize Photos – צובע תמונות שחור-לבן

אתרים שכדאי להכיר: Colorize Photos
האתר הנהדר הזה מאפשר לכם להעלות אליו תמונה בצבעי שחור לבן, והוא יצבע אותה באופן אוטומטי עבורכם. האלגוריתם של האתר נבנה בעזרת מיליוני תמונות שסיפקו לו מאגר ידע בנוגע למה שעליו לצבוע ואיך, והוא עושה עבודה שבדרך כלל הייתם צריכים לשלם עליה כסף רב ולחכות לא מעט זמן. זה פשוט, קל ובחינם, ותוכלו לעשות זאת כך:
 • לחצו על כפתור [Upload [1 או הדביקו את הכתובת של התמונה שלכם בשורת הכתיבה [2]. 
 • לאחר מכן לחצו על [COLORIZE IT [3 ולאחר מספר שניות תוכלו לראות את התמונה שלכם בצבע. 
אתרים שכדאי להכיר: Colorize Photos
 • הזיזו את הקו הסגול [4] ימינה ושמאלה כדי לראות את ההבדלים של לפני ואחרי.
 • מתחת לתמונה תוכלו ללחוץ על [DOWNLOAD COMPARISON [5 כדי להוריד את ההשוואה, או על [6] DOWNLOAD COLORIZED IMAGE כדי להוריד את התמונה הצבועה.
אתרים שכדאי להכיר: Colorize Photos

 

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו