print header

המדריך השלם לשירות AirBNB והמלצות לשירותים למציאת מדריכים מקומיים

 טיול בחו"ל הוא לרוב חוויה מהנה ומרגשת, אך אם אנחנו לא מכירים אף חבר או קרוב המתגורר ביעד אליו אנו מגיעים שיכול לארח אותנו ולהראות לנו את העיר, אנו נבקר ונטייל בה כמו כל תייר ממוצע שנקלע לעיתים ל"מלכודות תיירים", משלם מחירים מופקעים ולא חווה את התרבות המקומית באמת. לכן וודאי תשמחו לשמוע שזה לא כבר לא כך כיום, כשיש בידינו אפשרות לשנות את כל חווית הטיול מהקצה אל הקצה באמצעות שימוש בשירותים דיגיטליים, כדוגמת AirBNB ומספר שירותים דומים לו. בזכות הכלים האלו נוכל לחסוך כסף רב על לינה וטיול, ולחוות את היעד ממש כפי שהתושבים המקומיים נהנים ממנו. כדי שתוכלו ליהנות ממגוון האפשרויות הפתוח בפניכם, הכנו עבורכם מדריך מיוחד שיעשה לכם סדר בנושא ויסביר גם לכם איך אתם יכולים לצאת לחופשה זולה ומהנה ביותר.

המדריך השלם לשירות AirBNB: זוג מטייל בפריז

מהו AirBNB וכיצד תשתמשו בו

AirBNB הוא שירות השכרת דירות לטווח קצר שהוקם ב-2008 ומאז צבר הצלחה בינלאומית רבה. השירות מאפשר לחפש דירות המוצעות להשכרה על ידי תושבים ביעד אליו אתם מגיעים, לרוב במחיר זול בהרבה ממחירו של חדר  במלון. השימוש ב-AirBNB הוא קל ופשוט, תוכלו למצוא כאן מגוון שלם של דירות המתאימות לזוגות וגם למשפחות, ובנוסף לחסוך הרבה כסף ולשהות בשכונות ובאזורים בהם חיים ומבלים תושבי המקום ולא רק תיירים.
 
אז כיצד נשתמש ונחפש דירות באמצעות שירות AirBNB? ראשית לחצו כאן כדי לפתח את האתר או הורידו את אפליקציית השירות מחנות האפליקציות בסאמרטפון שלכם, ולאחר מכן עקבו אחר ההוראות הבאות. שימו לב כי ההוראות מתייחסות לפעילות באתר האינטרנט של השירות, אך דעו כי השימוש באפליקציה דומה למדי.
 
 • בשלב הראשון יש לצמצמם את הדירות שהאתר יציג בפנינו; בסרגל החיפוש הראשי נזין את יעד חופשתנו, התאריכים בהם אנו מחפשים לינה ומספר הנפשות המתארחות. 
המדריך השלם לשירות AirBNB: סרגל חיפוש ראשי - AirBNB
 • נלחץ על כפתור החיפוש Search ומגוון הדירות, החוויות והמסעדות המוצעות בעיר בה חיפשנו יופיעו בפנינו, כפי שתוכלו לראות בתמונה הבאה.
המדריך השלם לשירות AirBNB: סרגל חיפוש בין דירות, חוויות ומסעדות
 • כאשר נלחץ על Stays, תיפתח בפנינו רשימת הדירות כולל מחיר ללילה ודירוג כוכבים שניתן למקום על סמך חוות דעתם של גולשים אחרים שהתארחו במקום ודירגו אותו - זאת ניתן לראות גם בנוגע לחוויות ומסעדות אם תלחצו על אפשרויות אלו. לצד הדירות המוצעות מופיעה גם מפת היעד, עליה מסומנות הדירות על פי מיקומן. אם יש לכם אזור לינה מועדף ברחבי העיר, גללו את המפה כדי לזהות מראש אילו אפשרויות נמצאות באזור זה.
המדריך השלם לשירות AirBNB: עמוד תוצאות - AirBNB
 • באמצעות אפשרויות הסינון הנמצאות בסרגל העליון תוכלו לסנן את התוצאות על פי טווח מחירים (Price), סוג יחידת הדיור שאתם מחפשים (Type of Place) ומאפיינים נוספים אותם תוכלו למצוא על יד לחיצה על הלשונית More Filters, כדוגמת הציוד שתכלול היחידה, השכונה בה היא ממוקמת ואפילו אילו שפות דובר המשכיר.
המדריך השלם לשירות AirBNB: סרגל סינון תוצאות- AirBNB
 • אם אתם מתעניינים באחת מהיחידות המוצעות, היכנסו אל הדף שלה באמצעות לחיצה על שמה. על ידי שימוש בסרגל העליון, שיופיע לאחר שתגללו את העמוד מעט למטה, מתחת לתמונות היחידה, תוכלו לנווט ברחבי הדף: באפשרות Overview תוכלו לקרוא פרטים על הדירה ולסקור את המפרט שלה, באמצעות האפשרות Reviews תוכלו לקרוא ביקורות על הדירה ועל המארח שרשמו גולשים אחרים שהתארחו בה, באמצעות האפשרות The Host תוכלו לקרוא פרטים אישיים על משכיר הדירה כפי שהוא הזין אותם, באמצעות האפשרות Location תוכלו לראות את הדירה על מפת העיר, ובאמצעות האפשרות Policies תוכלו לראות את מדיניות ההשכרה וחוקי הבית לפי מה שהגדיר המשכיר.
המדריך השלם לשירות AirBNB: דף יחידה - AirBNB
 • אם יש לכם שאלות בנוגע ליחידה או שאתם מעוניינים בהזמנתה, מומלץ קודם כל לייצור קשר עם המשכיר, וזאת באמצעות לחיצה על כפתור התקשרות עם משכיר המופיע תחת תיאור היחידה. אז ייפתח בפניכם חלון שיאפשר לכם לרשום ולשלוח הודעה פרטית למארח דרך האתר.

 • בתפריט הנמצא לצד תיאור היחידה תוכלו לראות את פרטי התשלום תמורת השכרת הדירה לפרק הזמן שהגדרתם. אם אתם מעוניינים להירשם אליה ולקבוע את הגעתכם, לחצו על Book ותועברו לעמוד בו תוכלו למלא את פרטיכם ולבצע תשלום מאובטח למשכיר. 

המדריך השלם לשירות AirBNB: הזמנת דירה - AirBNB

טיפים לחיפוש והשכרת דירות ב-AIRBNB

כאשר מחפשים דירה ב-AirBNB ישנם מספר כללים מהותיים שחשוב שתקפידו עליהם, גם כדי לבחור את היחידה הנכונה שתתאים לכם ולטיול שלכם, וגם כדי להגן על עצמכם מפניי תרמיות שונות. אז שימו לב והיו ערניים לטיפים הבאים כאשר אתם מחפשים ומזמינים דירה דרך האתר או האפליקציה:
 • צרו את הקשר הראשוני עם המשכיר ושלמו לו אך ורק דרך האתר 

מכיוון שAirBNB הוא אתר פתוח, כל אחד המעוניין בכך יכול להירשם כמשכיר ולהציע את דירתו, אך הדבר פותח את הפתח גם עבור רמאים ונוכלים למיניהם. ל-AirBNB יש שיטות לבטח אתכם כך שלא תיפלו בפח, אך רק במקרה שהקשר עם המשכיר מתבצע דרך האתר בלבד. לכן, פנו אל המשכיר באמצעות אפשרות יצירת הקשר באתר, ושלמו לו  באמצעות אפשרות התשלום המוצעת באתר בלבד. במקרה שאתם מקבלים מייל עם בקשת תשלום מהמשכיר שלא דרך האתר, ואפילו אם במייל מופיע קישור אל האתר, אל תתפתו להאמין לכך מכיוון שרבים אחרים נפלו בתרמית הזאת ומומלץ לכם מאד להיזהר ממנה.
 • הקפידו לחפש דירות בלבד

באפשרויות סינון החיפוש המופיעות בדף תוצאות החיפוש, סמנו את האפשרות Entire Place תחת קטגוריית Type of Place. כך תוכלו לסנן ולצפות אך ורק בדירות שלמות המיועדות להשכרה, ללא חדרים פרטיים או משותפים בתוך דירות של אחרים. אם אתם מטיילים לבדכם ואין לכם בעיה לישון עם שותפים הסינון הזה פחות מהותי עבורכם, אך אם אתם מתכננים טיול כזוג או כמשפחה, תסמכו עלינו שלא תרצו למצוא את עצמכם עם שותף לא רצוי בדירה.
המדריך השלם לשירות AirBNB: סימן אפשרות חיפוש דירה AirBNB
 • בדקו לגבי מיקום הדירה בה אתם הולכים להתאכסן ואת נגישותה לשירותים מרכזיים  

חפשו מידע באמצעות בדיקה בגוגל ובשירותי מידע נוספים לגבי מיקום הדירה שאתם עומדים לשכור והאם היא נגישה אל כל מה שאתם צריכים ורוצים בזמן שהותכם בעיר. גם אם אתם ממש רוצים לחיות כמו המקומיים במהלך טיוליכם, אל תתפתו לשכור דירות בשכונות בעלות מוניטין רע או במקומות מרוחקים ונטולי גישה אל האטרקציות שאתם מעוניינים לבקר בהם במהלך שהותכם בעיר.
 • סיקרו את תנאי ההשכרה

באמצעות לחיצה על הלינק Policies במפרט הבית תוכלו לצפות בחוקים שקבע בעל הדירה, ולוודא שהם מתאימים ותואמים את מצבכם. כך למשל אם אתם בטיול משפחתי וודאו שהדירה מותאמת לשהות עם הילדים ושיש בה את אמצעי הבטיחות הנדרשים, ואם אתם מתכוונים לקחת לטיול את חיית המחמד שלכם, וודאו שבעל הדירה מאשר זאת.
המדריך השלם לשירות AirBNB: סימון תנאי ההשכרה- AirBNB
 • בדקו את פרטי המשכיר 

אל תוותרו על קריאת הפרטים האישיים של המשכיר ושימו לב לתאריך בו הוא נרשם ב-AirBNB. אם נראה שהמשכיר חדש בתחום או שלא קיימות לגביו ביקורות מספקות, שקלו שנית אם אתם מעוניינים לייצור עימו קשר. הקפידו לשים לב שהמשכיר דובר אנגלית או שפות אחרות שאתם שולטים בהן, כדי שתוכלו לתקשר עימו. 
 • עיינו בביקורות ושימו לב לתמונות המתפרסמות

אל תתפתו ללכת שולל אחר מחיר זול או תיאור יפה שכתב המשכיר. וודאו שלנכס שאתם מעוניינים להשכיר התפרסמו ביקורות של גולשים אחרים שהתאכסנו בו, ואם אין ביקורות הימנעו מלהזמין אותו. אם התפרסמו ביקורות, קראו אותן בעיון והתרשמו ממה גולשים אחרים חשבו על הדירה ואם היא מתאימה לכם. בנוסף לקריאת הביקורות, הקפידו לעיין בתמונות הדירה שפרסם המשכיר, אותן ניתן לראות בראש עמוד היחידה שבחרתם. וודאו שהתמונות משקפות את מה שתיאר המשכיר ושמופיע בהן כל הפרטים שאתם צריכים לדעת על הדירה.
המדריך השלם לשירות AirBNB: צפייה בתמונות - AirBNB

שירותי הדרכת טיולים על ידי מקומיים

באמצעות האינטרנט תוכלו למצוא לא רק דירות זולות להשכרה ביעד אליו אתם נוסעים, אלא גם מדריכים מקומיים לשלל חוויות, אטרקציות, מסעדות ועוד, כמו שכבר ראיתם באתר AirBNB. מדריכים אלו יוכלו ללוות אתכם לאורך הטיול, להציג בפניכם את העיר כפי שהיא באמת ואת כל פינת החמד הנסתרות שרק המקומיים מכירים, ולקחת אתכם למקומות הבילוי אליהם מגיעים תושבי העיר, ולא רק תיירים. באמצעות שלושת האתרים המומלצים הבאים, המזכירים באופיים את AirBNB, תוכלו למצוא ולייצור קשר עימם - ליד כל שם אתר תוכלו למצוא קישור שיעביר אתכם לעמוד הראשי שלו.

1. סינוטריפ (Synotrip)  

באתר הזה תוכלו למצוא יותר מ-1,000 מדריכי טיולים עצמאיים ומוסמכים מכל רחבי העולם. רק הזינו את היעד אליו אתם נוסעים והאתר יציג בפניכם רשימה של מדריכים עצמאיים הרשומים בעיר ויאפשר לכם לייצור עימם קשר.
המדריך השלם לשירות AirBNB: עמוד ראשי - Synotrip

2. שואו אראונד (Showaround

אם אתם מעוניינים להכיר תושב מקומי שאיתו תוכלו לבלות זמן בעיר אליה אתם נוסעים שייקח אתכם לכל המקומות הנכונים, פנו אל האתר הזה. הזינו את היעד שלכם והאתר יציג בפניכם רשימה של אנשי המקום המוכנים להכיר אתכם ולתת לכם טעימה מהחוויה האמיתית במקום אליו אתם נוסעים, בתשלום סמלי או אפילו בחינם.
המדריך השלם לשירות AirBNB: עמוד ראשי - ShowAround

3. טרייפ (Triip)

לעומת האתרים האחרים, האתר הזה מתמקד יותר באטרקציות אותם אתם יכולים לחוות. אם תחפשו פה את היעד אליו אתם נוסעים, תקבלו רשימה של אטרקציות מעניינות שמציעים תושבים מקומיים בעלי רעיונות יצירתיים, במחירים שווים לכל נפש. יש כאן שפע של אטרקציות מעניינות: סיורים, סדנאות ושיעורים בנושאים שונים מחכים לכם כאן.
המדריך השלם לשירות AirBNB: עמוד ראשי - Triip
עכשיו כשאתם מכירים את כל האתרים האלה יש לכם את כל הכלים שצריך כדי לתכנן טיול זול ומהנה שיבטיח לכם חוויה הרבה יותר מעניינית ומיוחדת משהות במלון או יציאה לטיול מודרך. שתהיה לכם חופשה נעימה!

 

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו