print header

המקומות המדהימים שאליהם כדאי לברוח בזמן סכסוך עולמי

שוויץ
שוויץ היא מדינה אלפינית מוקפת יבשה במרכז אירופה ומיקומה חבוי בין העמקים של האלפים.  מדינה שמאופיינת ברמת חיים גבוהה וכלכלה חזקה. לשווייץ יש מסורת ארוכת שנים של נייטרליות פוליטית וצבאית יחד עם שיתוף פעולה בינלאומי חזק ולכן היא משמשת כביתם הטבעי של ארגונים בינלאומיים רבים. למרות שהיא גובלת במספר מדינות, היא עדיין הימור בטוח.
טבע, שוויץ, נופים, מקום מפלט, מקום בטוח
 

קוסטה ריקה
קוסטה ריקה שוכנת בדרום מרכז אמריקה. האקלים שלה הוא טרופי ומרבית תושביה דוברים ספרדית. קוסטה ריקה מפורסמת בעיקר משום שהיא מהווה דמוקרטיה יציבה, כלומר, היא הרבה יותר שקטה ובטוחה מהמדינות הסמוכות לה. היא גם מדורגת במדד השלום העולמי ,מדד הפלנטה המאושרת (שזה מדד של שמחת חיים, אורך חיים, וטביעת רגל אקולוגית) ובמדד שביעות רצון מהחיים בדירוג מאוד גבוה. למרות שהיא ממוקמת באמצע אזור סוער, קיימים מקומות הרבה יותר גרועים להיות בהם כאשר העולם מסביב מתפרק.

קוסטה ריקה, נופים, מקום בטוח, סכסוך עולמי
 
פפואה גינאה החדשה
פפואה-גינאה החדשה, מדינה במזרח האי גינאה החדשה, בדרום מערב האוקיינוס השקט
במדינה קיימים עדיין אזורים בתוליים. היא הררית ושופעת צמחייה והינה אחד המקומות המבודדים ביותר בעולם. חיפרו לעצמכם גומחה ונתקו עצמכם לחלוטין מציוויליזציה.

 
לחיות בטבע, פפואה גינאה החדשה, נופים, סכסוך עולמי
 

קנדה
קנדה היא המדינה השניה בגודלה בעולם, אך יש בה מעט מאוד אוכלוסיה ביחס לשטחה. כלומר, יש מרחב גדול כדי לברוח, אם יהיה בכך צורך. יש לה רק גבול יבשתי אחד עם ארה"ב, והוא נחשב כגבול של שלום. קנדה היא אחד המקומות הכי טובים בעולם לחיות בו. היא נחשבת למדינה מודרנית ומתקדמת בכל הקשור לאקולוגיה. קיימים בה משאבי טבע רבים וכלכלה מפותחת מאוד ביחס לשאר מדינות העולם. יתר על כן, לקנדה כמעט ואין אויבים בעולם, מדורגת גבוה באופן עקבי על המדד השלום העולמי, והיא הומוגנית למדי.

 

קנדה, ביטחון, טבע, נוף, שלום עולמי, מקום בטוח
 
סיישל
הרפובליקה של סיישל היא מדינת איים באוקיינוס ההודי, 1,600 קילומטר מיבשת אפריקה, צפונית מזרחית למדגסקר. סיישל משוייכת בדרך כלל לאפריקה.
בשל העובדה שהמקום מנותק מהעולם ושוכן בלב האוקיינוס ההודי, האי היפה הזה הוא  מקום מצויין לשכוח את הדאגות שלכם. בידוד הוא המפתח כאן. הסכסוך העולמי הוא שקוף כמו מים...
טבע, סיישל, ים, מקום בטוח, יעד נופש, סכסוך עולמי
 

פינלנד
לפינלנד יש גבול ארוך עם רוסיה במזרח, שבדיה במערב ונורבגיה בצפון מערב. רוב האוכלוסייה מרוכזת במישורי החופים שבדרום מערב המדינה. אקלימה של פינלנד מתאפיין בטמפרטורות קרות, כמעט ארקטיות, אך עדיין מתונות יחסית בזכות השפעתם של הים הבלטי ואגמיה הרבים. פני השטח נמוכים ומישוריים ברובם, עם גבעות קטנות ומשופעות ביותר מ-100,000 אגמים.
לפינלנד יש היסטוריה ארוכה של התנתקות מסכסוכים בינלאומיים, תמיד נחשבת נייטרלית ותמיד מדורגת ב 10 העליונים על מדד השלום העולמי. באזורים מרוחקים של פינלנד יש מקומות מושלמים להיעלם בהם.

טבע, פינלנד, הרים, מקום בטוח, סכסוך עולמי
 
טובאלו
טובאלו היא מדינת איים באוקיינוס השקט. אוכלוסיית המדינה מפוזרת בין תשעה איים סמוכים, חמישה מהם אטולים. למעט קריית הוותיקן, טובאלו היא בעלת האוכלוסייה הקטנה מבין כל המדינות הריבוניות בעולם, כ-11 אלף נפש. האיים מגיעים לגובה מרבי של 5 מטרים מעל פני הים ונמצאים לפיכך בסכנת הצפה במקרה של עליית גובה פני הים. סכנה זאת כרגע אינה ממשית וטובאלו, המבודדת באמצע מיקרונזיה, היא אחד מבין המקומות הבטוחים והמרוחקים ביותר בעולם.  

טבע, טובאלו, אי אתול, מקום בטוח, סכסוך עולמי
 
בהוטן
ממלכת בהוטן היא מדינה בהרי ההימלאיה שבדרום מזרח אסיה בין הודו לבין סין והיא אחת המדינות המבודדות בעולם. כלכלתה המסורתית כוללת בעיקר חקלאות לצריכה עצמית.
תיירות והשפעות זרות מנותבות על ידי הממשלה כך שלא יתערבו בהלך הדת הבודהיסטית הטיבטית בקרב תושבי המדינה. בהוטן היא דוגמה נהדרת ליציבות בין מודרניזציה ושמירה של תרבות עתיקה. האוכלוסייה הדתית מאמינה שפתרון לכל סכסוך הוא שלום, ולמרות שבהוטן יושבת באזור בעייתי, תנאי השטח שלה משאירים אותה מוגנת
טבע, בהוטן, בודהיסט, הר, מקום בטוח, סכסוך עולמי
 
ניו זילנד
ניו זילנד היא אחד המקומות היפים ביותר על פני כדור הארץ. היא מדינת איים בדרום-מערב האוקיינוס השקט המורכבת משני איים גדולים הנקראים "האי הצפוני" ו"האי הדרומי", ומספר איים קטנים יותר.
ניו זילנד היא מדינה מבודדת אבל העם שלה הוא המפותח ביותר בעולם. אין לה גבולות עם מדינות אחרות, יושבת רחוק יחסית מעמים אחרים ואין לה אויבים לאומיים אמיתיים. לניו זילנד יש דמוקרטיה בטוחה ונופים מגוונים עם מקומות רבים להסתתר בהם. נוסף על כך,היא מדורגת מס 1 במדד השלום העולמי לשנת 2009.

טבע, ניו זילנד, אי, שלום עולמי, סכסוך עולמי, מקום בטוח
 
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו