print header

צפו באוסף תמונות מרהיב מתחרות הצילום ה-13 של הסמית'סוניאן

זו כבר השנה ה-13 שמוזיאון הסמית'סוניאן בוושינגטון עורך תחרות צילום של תמונות שלוכדות רגעים ונופים בלתי נשכחים בקטגוריות שונות כמו טבע, אנשים וקיימות. השנה, נשבר שיא בכמות המשתתפים בתחרות, והעורכים קיבלו כ-46,000 תמונות מדהימות ביופיין מ-168 מדינות ואזורים שונים ברחבי העולם. אתם מוזמנים ליהנות מאוסף התמונות המרהיב שלפניכם, לגלות אילו מהן זכו בתחרות הצילום הנהדרת הזו ומה הסיפור שעומד מאחורי כל אחד מהמראות הנפלאים האלה.
לחצו על התמונות על מנת לצפות בהן בגודל מלא
 
עמק המונומנטים - יוטה, ארה"ב (צילום: מישל פלאצו)
תחרות צילום
 

התמונה שלפניכם צולמה בעמק השוכן בשטחי אומת נאוואחו (עם של ילידי אמריקה) ובשמורת שבט הנאוואחו בגבול בין יוטה לאריזונה, וניתן לראות בה 2 גבעות סלעיות הסמוכות זו לזו ושצורתן דומה, המכונות "כפפת אגרוף" והגבעה מצד ימין שנראית כמו פיל בעל חדק, מכונה "הפיל".

 

אוריינט אקספרס - רוקניה, הולנד (צילום: אליס ואן קמפן)

תחרות צילום
התמונה הזו זכתה ב-40,000 קולות של הגולשים ובתואר "חביבת הקהל". כוכבת התמונה היא קלייר, כלבה מגזע הבול טרייר של הצלמת אליס ואן קמפן, שצולמה יושבת בתוך רכבת נטושה. התמונה הזו צולמה בטכניקה בעלת טווח דינמי רחב, כלומר, התמונות מכילות פרטים באזורים כהים ובאזורים בהירים, וכך ניתן לקלוט פרטים קטנים שבתנאי תאורה ממוצעים לא היו נראים כלל.
 
ערב סרט בפארק בריאנט, ניו יורק, ארה"ב (צילום: נביד ברטי)
תחרות צילום
התמונה הזו הייתה מועמדת בקטגוריית החיים האמריקאים והיא מציגה ערב קיצי בפארק בריאנט במנהטן ממעוף ציפור. אפשר לראות את השמיכות והמחצלות של צופים רבים שמחכים להקרנת הסרט ויוצרים פסיפס אנושי צבעוני ומרהיב.
 
בית תפילה נייד לנהגי משאיות, אוהיו ארה"ב (צילום: לורן פונד)
תחרות צילום
ברחבי ארה"ב נמצאים 45 בתי תפילה שמוצבים בתחנות עצירה של נהגי משאיות, ובהם אפשר ללמוד ולהתייעץ עם כמרים ואנשי דת שמתנדבים במקום. התמונה הזו, הזוכה בקטגוריית החיים האמריקאים, מתעדת את בן בלאקבורן, נהג משאית בן 46, שמשתתף בשיעור תורה בבית התפילה הנייד שבאוהיו.
 
הפגנת שרירים - גורגאון, הודו (צילום: ארחנה סינג')
תחרות צילום
אחת התמונות שהיו מועמדות בקטגוריית עולם הטבע מתעדת שני נמרים מתבגרים שמתרגלים קרב מדומה כחלק מתהליך הלמידה וההישרדות שלהם. זהו ללא ספק רגע נדיר שמתעד את הכוח והנחישות של בעלי החיים היפים והחזקים האלה.
 
קוף קטן על צוק - אוסקה, יפן (צילום: הידטושי וגאטה)
תחרות צילום
התמונה הנהדרת שזכתה בקטגוריית עולם הטבע, היא של קוף קטן וחמוד שצולם בפארק הקופים ג'יגוקודאני שבמחוז נאגנו ביפן. התמונה צולמה בזמן שירד שלג באזור, וזו הסיבה שקוף מכווץ ומחשב את צעדיו הבאים.
 
בלב הנזירים - חבל סרטר, סין (צילום: ואן שון לוק)
תמונות זוכות מתחרות צילום
בסין נמצאים כ-40,000 נזירים ונזירות בודהיסטים וחלק גדול מאוד מהם מתגורר בצריפים קטנים ובסיסים מאוד בחבל סרטר. התמונה המדהימה הזו, שהייתה אחת המועמדות בקטגוריית טיולים, צולמה באור ראשון של בוקר קריר וחורפי, ודרך הצילום הנהדר אפשר לחוש את האווירה השלווה ששוררת במקום המיסטי הזה.
 
קרונות נשים ברכבת פרברים - מומבאי, הודו (צילום: טמינה פלורנטין זוץ')
תמונות זוכות מתחרות צילום

התמונה הזוכה בקטגוריית טיולים מתארת את החוויה של מיליוני נשים שנאלצות לשבת בקרונות נפרדים ברכבות פרבריות במומבאי, כדי להימנע מהטרדות מיניות ואונס.

 

תחת לחץ - ג'ונו, אלסקה (צילום: אדם טיילור)
תמונות זוכות מתחרות צילום
התמונה המרהיבה הזו הייתה אחת המועמדות בקטגוריית קיימות, וצולמה בקרחון מנדנהול שבאלסקה. יופיים של הקרחונים באזור הינו בלתי נתפס, אף על פי שהם נמסים ונעלמים עם הזמן. צלם התמונה מקווה שהמראה המיוחד של המקום הזה יוכל ללמד את האנשים בעולם לשמור על היופי הסובב אותנו, כדי שגם הדורות הבאים יזכו לראות את הקרחונים במציאות ולא רק את התמונות היפות האלה.
 
הזמן שלי - מומבסה, קניה (צילום: טיהומיר טריצ'קוב)
תמונות זוכות מתחרות צילום
התמונה הזוכה בקטגוריית הקיימות, צולמה בכיתה בבית ספר שהוקם בשכונת ליקוני, אחת השכונות העניות ביותר במומבסה. התמונות של הצלם טריצ'קוב שהתגייס כדי לעזור בטיפוח וקידום השכונה, הצליחה לגייס כספים עבור בנייתו של בניין מגורים המיועד ל-30 ילדים יתומים ולבניית בית ספר שיכיל 150 ילדים.
 
רועה הצאן - אורומיה, אתיופיה (צילום: סימון פלגריני)
תמונות זוכות מתחרות צילום
אחד התצלומים שהיו מועמדים בקטגוריית אנשים, הוא התמונה של סימון פלגריני שמספרת את סיפורו של רועה אתיופי באורומיה שמוביל את העדר שלו באזור בו קיימת בצורת גדולה מאוד, ונאלץ ללכת שעות רבות בכל יום ויום כדי להגיע אל מקורות מים.
 
להרפות - קיוטו, יפן (צילום: בנדטה ריסטורי)
תמונות זוכות מתחרות צילום
התמונה המנצחת בקטגוריית האנשים, מתעדת את החיים של עובדי לילה ביפן וכיצד הם מתקשים לשלוט על השעון הביולוגי הטבעי שלהם ולהבדיל בין יום ולילה.
 
מכונת הכביסה - סן דייגו קליפורניה, ארה"ב (צילום: קווין דיליארד)
תחרות צילום

עונת השחייה בסן דייגו מתחילה במירוץ שחייה במים סוערים, כאשר שחיינים נעמדים בשורה כתף אל כתף ומחכים לצופר שיסמן להם לקפוץ למים ביחד, לשחות במהירות ולהתרחק כמה שיותר מהקבוצה - מה שבעיני הצלם קווין דיליארד נראה כמו מכונת כביסה ענקית.

 

סנכרון גחליליות - איווה, ארה"ב (צילום: רדים שרייבר)
תחרות צילום
התמונה שזכתה בקטגוריית תמונות ערוכות, היא צילום נפלא של גחליליות שצולם בחושך כמעט מוחלט. התמונה היא שילוב (סנכרון) של כמה תמונות יחד שצולמו במשך מספר דקות, מה שמבליט את הצבעים המיוחדים של הגחליליות.
 
מותחן, המקום בו אני גרה - הונג קונג, סין (צילום: ונסה וונג)
תחרות צילום
אחת התמונות שהיו מועמדות בקטגוריית צילום בעזרת מכשיר סלולרי, מציגה את מקום המגורים של ונסה וונג שצילמה את המסתורין שחבוי בשכונת מגוריה המשלב בין מתח, סכנה וגם יופי רב.
 
סין האדומה - בייג'ינג, סין (צילום: שיאן וונג)
תחרות צילום
התמונה הזוכה בקטגוריית הצילום בעזרת מכשיר סלולרי, היא תמונתה של אישה בשמלה אדומה שהולכת לצד חומה אדומה, כשברקע אפשר לראות אפקטים של אור וצל שנקלטו בעדשה של טלפון נייד, וגם הם מדגישים את הצבע האדום שמזוהה עם הרפובליקה העממית של סין.
 
זוג צבי ים - פלורידה, ארה"ב (צילום: בן היקס)
תחרות צילום
חוקרים, ביולוגים ומתנדבים רבים מגיעים לאזורי הקינון של צבי הים ועוזרים לזוחלים הקטנים לבקוע מהביצים. תוחלת החיים של צבי הים היא מאוד קצרה ולעיתים הצבים חלשים מדי מכדי לבקוע החוצה, לכן רבים מסיירים לאורך חופי הים ומנסים לאתר את אזורי הקינון שלהם. זוג צבי הים האלה הגיע למרכז שיקום לאחר ששניהם התקשו לבקוע מביצתם, והתמונה הנהדרת הזו מתעדת את הרגע בו הם שוחררו ויצאו להתחיל את חייהם.
 
הנותר על מורד הר סינבונג - מדן, נפת קארו בצפון סומטרה, אינדונזיה (צילום: אלברט איוון דמניק)
תחרות צילום
הר סינבונג הוא הר געש שכבתי פעיל ברמת קארו, השוכנת בנפת קארו בצפון סומטרה שבאינדונזיה. התמונה הזו מתעדת את האפר הגעשי שמגיע מלוע ההר ומתפשט לאורך מדרונותיו אל הכפרים הסמוכים, והיא התמונה שזכתה בפרס הראשון בתחרות הצילום הנהדרת לשנת 2015 של מוזיאון הסמית'סוניאן בוושינגטון.
מקור: שיראל פ.
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו