print header

הקונספירציה מאחורי הפיגוע במגדלי התאומים

 

היום מציינים בארצות הברית וברחבי העולם את יום העשור לפיגועים במגדלי התאומים שהתבצעו בתאריך 09/11/2001.  לצד העצב והזיכרון, ובצל הכוננות האמריקאית מפני פיגועי ראווה, החלטנו להציג בפניכם דווקא את עיקרי האלטרנטיבה, שטוענת שהממשל האמריקאי ידע מראש על ההתקפות במקרה הטוב, וסייע לבצע את הפיגועים במקרה הרע. באופן טבעי, השאלה שקופצת לראש היא "מה, השתגעתם?! הממשלה האמריקאית לעולם לא תרצה לפגוע במכוון באזרחים שלה, וגם אם כן - מה היא תרוויח מזה?"
ובכן, הטענה הזאת אכן נשמעת מוזרה בהתחלה, אך ככל שמתעמקים בנתונים מבינים שהיא איננה מופרכת לחלוטין. רק לפני שנתעמת עם השאלות הללו - נתון קצר: כיום, לפי סקר ערוץ החדשות CNN, מחצית מתושבי ניו יורק מאמינים שהתרחיש המוצג על ידי הממשל האמריקני בנוגע  למאורעות 11 בספטמבר הוא שגוי או מפוברק במידה מסוימת. בנוסף, למעלה מ-36 אחוזים, מאמינים שקיים טיוח ממשלתי מורכב בנושא.
כעת, כשראינו שהקהל האמריקאי איננו תמים דעים לגבי כוונותיה של הממשלה, ניגש לתיאוריה עצמה. קודם כל, עלינו לשאול את עצמנו מדוע
שהממשל האמריקאי יהיה מעוניין שהפיגועים האלה יתרחשו?
 

מניעים של הממשל האמריקאי

הממשל האמריקאי שאף להגביר את הנוכחות הצבאית שלו במזרח התיכון - פיגועי 11 בספטמבר היוו תירוץ נוח לממשלת בוש לפלישה לעיראק ואפגניסטן, בעיקר לשם שליטה במקורות הנפט והגז הקיימים באיזור. ארה"ב ידעה שרק הסלמה קיצונית במצב הביטחוני תאפשר זאת. אגב, טענה דומה הופנתה לנשיא ארה"ב לשעבר רוזוולט בנוגע לתקיפה היפנית בבסיס "פרל הארבור" בשנת 1941: לדברי המבקרים, לא רק שרוזוולט התגרה ביפנים על מנת שיתקפו, אלא שהוא גם ידע על המתקפה ולא מנע אותה - כל זאת, לכאורה, על מנת להצדיק את כניסתה של ארצות-הברית למלחמת העולם השנייה.


 

הגדלת תקציבי הצבא והשירותים החשאיים כדי לחזק את הביטחון של ארה"ב - באופן טבעי, המתקפה על מגדלי התאומים היא הזדמנות פז להגדלת תקציב הביטחון. במסמך בשם "הבנייה מחדש של מערך ההגנה האמריקאי", מצוטט מקור בכיר כאומר "הליך הטרנספורמציה (שינוי סדר העדיפויות לטובת הביטחון), אפילו אם יביא לשינוי מהפכני, סביר שיהיה ארוך ביותר, אלא אם כן יקרה איזה שהוא אירוע קטסטרופלי שישמש כזרז." הקטסטרופה שנוצרה אחרי פיגועי 11 בספטמבר בהחלט שינתה את סדר העדיפויות.

כעת, כאשר ראינו שייתכן וקיים אינטרס שכזה, בואו נבחן כמה אירועים שקדמו להתקפה.
 

התרחשויות מוזרות שקדמו לפיגועי התאומים

קשרים עסקיים בין משפחת בוש למשפחת בן לאדן - בשנת 1976, אחיו של אוסמה בן לאדן, סלים, שכר אדם בשם ג'ים באת' על מנת שינהל את ההשקעות של משפחת בן לאדן בארה"ב. באת' הוא במקרה חבר טוב של ג'ורג' וו. בוש מתקופת שירותם בצבא. בנוסף לכך, ג'ורג' בוש האב ביקר את משפחת בן לאדן בערב הסעודית בשנים 1998 ו-2000. הביקור השני, אגב, התבצע לאחר שאוסמה בן לאדן הוגדר כמבוקש מספר 1 של ה-FBI. בבוקר הפיגוע ב-11 בספטמבר, נפגש בוש האב עם אחיו של אוסמה, שאפיק בן לאדן, במסגרת פגישת עבודה של חברה בשם "קבוצת קרלייל", אשר שניהם היו חברים בה. מדוע מקיימת משפחת בוש קשרים עם משפחתו של האויב מספר אחת של ארה"ב והעולם המערבי?

אוסמה בן לאדן עבר טיפול בבי"ח אמריקאי בדובאי, בהשגחת סוכני CIA - בתאריך 4 ביולי 2001 (חמישה חודשים לפני הפיגועים), העיתונאי מייקל מורן מרשת MSNBC חשף כי מנהיג אל קעידה עבר סדרה של טיפולים בבית חולים אמריקאי בדובאי, תחת השגחת סוכנות הביון CIA. יש לזכור כי מדובר בתקופה בה בן לאדן עדיין היה המבוקש מס' 1 של ה-FBI. אם כן, מדוע ארה"ב לא עצרה אותו ואף מימנה והשגיחה מקרוב על הטיפול שלו?

חודשיים לפני ההתקפה, עיריית ניו-יורק השכירה את בנייני התאומים לאדם פרטי - בחודש יולי השכירה עיריית ניו יורק את בנייני התאומים ואת בניין 7 (חלק ממרכז הסחר העולמי) למיליארדר בשם לארי סילברסטין. ב-6 בספטמבר 2001 (חמישה ימים לפני המתקפה) סילברסטין ביטח את הבניינים בסכום של 3.5 מיליארד דולר. בפוליסה היה גם סעיף מיוחד שביטח מפני התקפות טרור. מה הביא לצירוף המקרים המדהים הזה, בו העירייה מחליטה לפתע להשכיר את מתחם הסחר העולמי לתקופה ארוכה, והאדם שקונה אותם מחליט להרחיב את הביטוח שלהם כך שיגן במיוחד מפני פעולות טרור..?

 

ממצאים בזירת האירוע

אין שום עדות לכך שהחוטפים היו על המטוס - הוכח כי אף אחד משמותיהם של כל 19 החוטפים לא הופיע ברשימת הנוסעים של אף אחד מהמטוסים. הם לא נרשמו בשמותיהם וגם לא נרשמו בשמות בדויים. אם אנו מסתמכים על רשימות הטיסה, הם בכלל לא נכחו על המטוס. אם כך, אז כיצד הם נכנסו למטוסים? מדוע שמותיהם לא נרשמו?

בבוקר הפיגוע היו רק 14 מטוסי קרב בכוננות הגנה -
זהו מספר נמוך משמעותית מהתקן הרגיל. שטחה של ארה"ב הוא פי 66 משטחה של ישראל. רק בשביל לקבל פרופורציה - 14 מטוסים ששומרים על כל החוף המזרחי משולים לשישה חיילי גולני ששומרים על הגבול עם סוריה. צריכה להיות סיבה טובה להורדת רמת הכוננות לדרגה שמתאימה יותר למדינה כמו שוויץ. בנוסף, כל המטוסים הללו שהו במרחק של יותר מ-100 קילומטר מרצועת חופי האוקיינוס האטלנטי. זוהי עובדה תמוהה מבחינה בטחונית, שכן על מנת להגן על המרחב האווירי של המדינה, על מטוסי הקרב לשהות באיזור החופים שלה. מדוע הם לא עשו זאת? כמו כן, למטוסי הקרב לקח 80 דקות על מנת להגיב לאותות המצוקה שנשלחו על ידי טייסי המטוסים החטופים. לשם השוואה, ביום רגיל לוקח להם כ-10 דקות להגיב לקריאות ממרחק דומה. עובדה מעניינת נוספת היא שבשנת 2000 מטוסי חיל האוויר האמריקאי ביצעו 67 יירוטי מטוסים ברמת דיוק של 100 אחוז. ב-11 בספטמבר הם פיספסו 4 פעמים מתוך 4 נסיונות שונים.

אין זכר למטוס שהתרסק בבניין הפנטגון - ידוע לנו שנחטפו 4 מטוסים. שניים מהם התרסקו לתוך בנייני התאומים, אחד נוסף התרסק באיזור חקלאי בפנסילבניה. המטוס האחרון, שהתרסק אל תוך מבנה הפנטגון, לא הותיר אחריו שום זכר - חלקי המטוס וגופות הנוסעים עצמם לא נמצאו מעולם. הטענה של הממשל הייתה ש"החום הרב שנבע מהפיצוץ גרם למטוס להתאדות יחד עם יושביו". האמנם? למטוס היו שני מנועים מטיטניום, אשר יחד שקלו 12 טון. מבחינה מדעית, זה בלתי אפשרי לאדות 12 טון של מתכת טיטניום באמצעות פיצוץ שנגרם ממנוע סילון. אם כך, אז היכן שרידי המטוס?
עובדה נוספת היא שהפגיעה בפנטגון לא התבצעה מלמעלה, כמו בבנייני התאומים, אלא בחזית הבניין. כיצד הצליחו החוטפים הבלתי-מיומנים להביא מטוס כבד כמו הבואינג 757 למצב של פגיעה חזיתית בבניין נמוך כמו הפנטגון?

בנוסף, לאחר הפיגוע החרים ה-FBI כ-80 מצלמות אבטחה שפעלו באיזור. ההגיון הבסיסי אומר שבמידה והסרטונים יכולים להוות ראיה חד משמעית לכך שמטוס באמת פגע במבנה הפנטגון, הממשלה הייתה רוצה להציג זאת בפני כולם. לאחר זמן מה הממשל האמריקאי שיחרר סרטון באיכות ירודה אשר מציג את פגיעת המטוס במבנה הפנטגון. צפו בתמונה למטה: האם אתם רואים מטוס, או שמא דבר הנראה יותר כמו פיצוץ שנגרם כתוצאה מירי של טיל?

 

 

קריסת בנייני התאומים - לס רוברטסון ופרנק א. דימיטרי, מומחים להנדסת בניין ואדריכלי בנייני התאומים עצמם, מסכימים כי בנייני התאומים קרסו במהירות של נפילה חופשית ממש. מהירות כזו לא יכולה להיגרם כתוצאה מקריסה, אלא רק מפיצוץ מבוקר שמתבצע מהיסודות של הבניין. עובדה מעניינת נוספת היא שהבניינים לא נפלו על צידם, אלא באופן אנכי, כאילו הקרקע נשמטה תחתם. ממשלת ארה"ב טענה בתגובה שהבניינים נפלו במהירות כה רבה משום שהחום העז המיס את הרצפות וגרם להן לקרוס בזו אחר זו כמו לבנים של דומינו. ההסבר הזה מוטל בספק משום שבמקרה כזה עמודי הליבה של הבניין (העמודים האנכיים שמחזיקים אותו) עדיין היו אמורים לעמוד במקומם. במקום זאת, לא נשאר מהם זכר! ממש כאילו פוצצו בפיצוץ מבוקר מהתחתית! צפו בסרטון:

 

 

קריסתו של בניין 7 - מדובר בבניין המשתייך למרכז הסחר העולמי, אך מרוחק מהתאומים בכמה מאות מטרים. בעת המתקפה, נתגלו בו מספר שריפות בודדות, אך בוודאי לא ברמה שמספיקה למוטט בניין! אז כיצד זה קרה? כאשר מסתכלים בסרטון, ניתן לראות שבניין 7, כמו בנייני התאומים, קרס באופן שמזכיר פיצוף מבוקר. כמו כן, הוא קרס כ-8 וחצי שעות לאחר קריסת מגדלי התאומים. איך זה הגיוני? הטענה של הרשויות הייתה שהקריסה של בניין 7 נגרמה בשל גל חום שעבר בינו לבין בנייני התאומים. הבעיה היא שלגלי חום לא לוקח זמן רב כל כך לעבור מרחק קצר כל כך. יתרה מזאת, אין זה הגיוני שגל חום שעבר מבנייני התאומים לבניין 7, והיה חזק מספיק כדי למוטט אותו, לא המיס את האנשים והמכוניות שעמדו בדרך. כיצד קרה שבניין 7 קרס כתוצאה ממספר שריפות קטנות? מדוע הוא קרס כ"כ הרבה זמן אחרי האחרים?
 

 


אם לסכם את העניין, גם לאחר קריאת שורות אלו זה עדיין נשמע מעט מופרך שמנהיגי ארה"ב יתכננו או ישתפו פעולה עם אירוע טרור שגבה את חייהם של אלפי בני אדם, אך חייבים להודות שהטענות הללו מעלות בכל זאת תהייה טבעית: יכול להיות שיש משהו שלא מספרים לנו? תשפטו בעצמכם.
 

כתב, ערך וליקט: לירון בארי
 

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.