print header

רשימת 8 היונקים המסוכנים בתבל

קשה מאוד לקבוע איזה בעל חיים הוא המסוכן ביותר. ישנם הרבה מאוד משתנים
המשפיעים על תוקפנותו של בעל חיים. בנוסף לכך, אגרסיביות היא ברוב המקרים תולדהשל נסיבות. ידוע שחיה פצועה היא המסוכנת ביותר, אך גם אם המגינה על גוריה, זכר הנלחם על טריטוריה וכל בעל חיים רעב מאוד. 

גודלו של בעל החיים בנוסף לתוקפנות הם שילוב מנצח ההופך בעל חיים למסוכן, אך ישנם גם חריגים, בעלי חיים קטנים ומסוכנים.
גורם חשוב נוסף הוא סטטיסטיקת נפגעים וגם היא נכנסת לדירוג הסכנה.
ברשימה זו תמצאו את בעלי החיים המסוכנים ממשפחת היונקים והתוצאות יפתיעו אתכם, רק 2 מ- 8 היונקים המסוכנים ביותר הם טורפים! עוד אמונה נפוצה שהטבע מנפץ.


חזיר הבר
תפוצה: כל העולם.
ממוצע הרוגים: אין מספר ידוע.
חזירי הבר חיים בלהקות של כ- 20 פרטים. הם אוכלי כל, מצמחים ושורשים ועד יונקים קטנים. אלו הן בהמות גדולות למדי כשמשקלן יכול להגיע ל- 200 ק"ג.
חזיר שיופתע או ידחק לפינה יגן על עצמו ועל צאצאיו בנחישות רבה. הזכרים שניביהם בולטים וגדולים, מרכינים את ראשם מסתערים ומכים ומניפים כלפי מעלה בעזרתם. הנקבות שניביהן אינם בולטים, תוקפות עם ראש מורם ונושכות.
תקיפות אלו לרוב אינן קטלניות לבני אדם אך עלולות להסתיים בפציעות חמורות. אולם אם חזיר בר נפצע, הוא הופך אגרסיבי ביותר והסיכוי לתקיפה קטלנית עולה.

בעלי חיים מסוכנים
 
 
בעלי חיים מסוכנים
 
 
בעלי חיים מסוכנים
 

דוב
תפוצה: צפון אמריקה, קנדה, הקוטב הצפוני ורוסיה.
ממצוע הרוגים: 5-10 בשנה.
פגישה עם דוב בטריטוריה שלו עשויה להביא למוות. זוהי חיה גדולה מאוד אך בעלת יכולות מרובות. דובים מסוגלים לשחות מעולה, לטפס על עצים ולרוץ במהירות של עד 50 קמ"ש.
הם אוכלי כל, מגרגירי יער ועד ציד של חיות גדולות כמו צבאים.
במרבית המקרים הם יפחדו מבני אדם, אך אם הם ניצדים, מגנים על גורים או באים או יבואו לחפש אוכל במחנה מטיילים, הם עשויים להיות מסוכנים ביותר.
במקרה ונתקלים בדוב, צריך לדעת שלפעמים הוא רק יבצע מפגן ראווה בכדי להפחיד ולא יתקוף באמת. אך אם דוב רץ לעברך, אסור להראות פחד ולברוח! צריך לעמוד, להסתכל לדוב בעיניים ולצעוק כדי להרתיע אותו, מה שאמור לגרום לו לעצור את התקיפה.

בעלי חיים מסוכנים
 
 
בעלי חיים מסוכנים
 
 
בעלי חיים מסוכנים
 


קרנף
תפוצה: אפריקה ואסיה
ממוצע הרוגים: 12-14 בשנה.
קרנפים הם בעלי חיים גדולים, כבדים, לא שקטים ולא צפויים. קרנף ינגח וירמוס בקלות כל יצור בקרבתו שיראה מסוכן או יציק לו. עם משקל של עד 3.5 טונות, קרנפים יכולים לגרום להרס רב. ב-1928 הוריד קרנף 2 קרונות ממסילת רכבת ונעלם לסוואנה ללא פציעות. בנוסף לכך הם גם מהירים מאוד ביחס למשקלם העצום ויכולים להגיע ל - 30 קמ"ש.

אם נתקלים בקרנף רצוי לא להציק לו. ברוב המקרים הוא ימשיך בשגרתו מבלי לתת תשומת לב מיוחד לבן האדם. הקרנפים הם די עיוורים והם יכולים לבלבל בין רכב לנקבה, כך שאם קרנף רץ לכיוון הרכב שלכם, סעו משם מהר.
 

בעלי חיים מסוכנים
 
 
בעלי חיים מסוכנים
 
 
בעלי חיים מסוכנים
 


היפופוטם
תפוצה: אפריקה
ממוצע הרוגים: 100-150 בשנה.
מבט ראשון יכול להטעות ולהקנות לבהמה הזו מראה מגושם ועצל, אך זה לא המקרה. הם נחשבים לבין המסוכנים ביותר בבעלי החיים עם משקל של עד 4 טונות וגודל של  עד 3.5 מטרים. אם פצעת היפופוטם או התקרבת לאם עם גור, סביר להניח שתיהרג.

הם יכולים לרמוס את הפולש לטריטוריה שלהם או לפצוע אותו בעזרת ניבים עצומים. לעיתים הם חבויים מתחת לפני המים, והם כל כך עוצמתיים, שהם מסוגלים להפוך כלי שיט קטן או לחורר אותו בנשיכה. הם מגיעים למהירות של 35 קמ"ש כך שהסיכוי להימלט מתקיפה הוא אפסי.

בעלי חיים מסוכנים
 
 
בעלי חיים מסוכנים
 

תאו
תפוצה: אפריקה.
ממצוע הרוגים: 200 בשנה.
ידוע גם בשם בופאלו אפריקאי ונמנה על בעלי החיים המסוכנים ביותר באפריקה.
הם לא תוקפים בני אדם לשם שעשוע, אך אם יראו בו כטורף, הוא בסכנה. המספרים מדברים על יותר ציידים שנהרגו מתקיפות תאו מאשר תקיפות של אריות!
לכן, רעיון טוב יהיה לא לגרום להם להרגיש חוסר ביטחון, לשם ביטחונכם שלכם.

בעלי חיים מסוכנים
 
 
בעלי חיים מסוכנים
 
 
בעלי חיים מסוכנים
 

פיל
תפוצה: אפריקה ואסיה.
ממוצע הרוגים: 300-500 בשנה.
פילים ידועים כבעלי חיים חכמים וידידותיים, אך האמת היא שהם הורגים כמות גדולה של בני אדם. הם בלתי צפויים ויש מקרים בהם הרגו מטפלי גן חיות שהיו איתם במשך 15 שנים. אלו הם בעלי חיים עצומים, עם משקל ממצוע של 6 טונות וחטים ארוכים ומחודדים. בהסתערות הם יכולים להביא להרס שקשה מאוד לאמוד את חומרתו.

אם נדמה לך שפיל עומד לתקוף אותך, נסה להשמיע קול רם או לצעוק, אך מבלי להבהיל אותו. עצה יותר פרקטית היא למצוא עץ גבוה ועב גזע לטפס עליו.

בעלי חיים מסוכנים
 
 
בעלי חיים מסוכנים
 
 
בעלי חיים מסוכנים
 


החתולים הגדולים
תפוצה: אפריקה , אמריקה ואסיה.
ממוצע הרוגים: 800 בשנה.
חתולים גדולים כמו  אריה או טיגריס, בדרך כלל לא יתקפו בן אדם, אך אם נקלעת לטריטוריה של חתול רעב במיוחד הוא יראה בך כטרף אפשרי.
במצב כזה אסור להראות פחד ולברוח, כי אין בכך אפילו סיכוי קלוש של הינצלות. יש לנעוץ מבט בעיניהם ולנסות להופיע כגדולים יותר באמצעות מעיל פתוח או  ענפים.
חתולים מבוגרים הם מסוכנים יותר עבור בני אדם כיוון שהם לא מסוגלים לצוד טרף מהיר כמו אנטילופות ולכן בני האדם ישמשו טרף קל.

בעלי חיים מסוכנים
 
 
בעלי חיים מסוכנים
 
 
בעלי חיים מסוכנים
 
 
בעלי חיים מסוכנים
 

חולדה
זהו היונק המסוכן ביותר עבור בני האדם. יש לו פוטנציאל הרג של אלפי בני אדם.
חולדות נושאות יותר מ- 20 סוגים של מחלות זיהומיות כולל דבר, לפטוספירוזיס וסוגים של קדחת וטיפוס.

 
בעלי חיים מסוכנים
 
 
בעלי חיים מסוכנים
 
 
בעלי חיים מסוכנים
 

 

עם כל האמור לעיל, חשוב לזכור דבר אחד: רוב תקיפות בעלי החיים הן כתוצאה מהתנהגות לא נכונה של בני האדם. לבעלי חיים אין מנגנון אוטומטי של תקיפה וחייב לעורר אותן לכך. התקיפות הנפוצות בדרך כלל נוגעות להגנה על גורים, חדירה לטריטוריה והפחדה. הימנעות מהתגרות בבעלי חיים תרחיק אתכם ממצבים לא נעימים. שטחי המחייה של בעלי החיים גם ככה הולכים ונעלמים בגלל בני האדם, אז במעט שנותר להם, בואו ניתן להם לחיות בשקט.

מקור: הודיה שרון
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.