print header

10 מרכזי הקניות הגדולים ביותר בעולם

קניונים גדולים ועצומים הם תחנת עצירה שהיא סוג של חובה לכל תייר שמגיע למדינה ולעיר שבה הם נמצאים. סביר להניח שתרצו לחזור לארץ עם מתנות, בגדים ומזכרות, וככל שהקניון שתבקרו בו יהיה גדול יותר, כך מגוון המוצרים והאטרקציות שבו יהיה רחב יותר. בקניונים האלה תמצאו גם אזורים שלמים שמיועדים למסעדות ומזנוני מזון מהיר, ובחלקם אתם תופתעו לגלות מה עוד מסתתר – אלו הם מקומות שאפשר לבלות בהם יום שלם בכיף! אז איפה נמצאים הקניונים הגדולים והשווים ביותר בעולם? רובם המוחלט הם דווקא במדינות שסביר להניח שלא תגיעו אליהן בזמן הקרוב או בכלל, ובכל זאת שווה לגלות את גודלם העצום, מה יש בהם ואיפה הם נמצאים. אלו הם 10 הקניונים הגדולים ביותר בעולם.
 

1. קניון סנטרל וורלד – בנגקוק, תאילנד (429 אלף מ״ר)

הקניונים הגדולים ביותר בעולם: קניון סנטרל וורלד
הקניון הזה, שנפתח בשנת 1990, הוא מרכז הקניות הגדול ביותר בתאילנד, והוא שווק כמרכז קניות למעמד הביניים. בשנת 2010 פרצה בו שריפה איומה שנמשכה יומיים ונוצרה על ידי מפגינים פוליטיים, וחלק ה״זן״ שבו נפגע כה קשות, כך שנפתח מחדש רק שנתיים לאחר מכן, בשנת 2012, לאחר ששופץ. הקניון כולו היה סגור למשך מספר חודשים לאחר האירוע הזה, וכשנפתח רק 80% מהחנויות שבו יכלו לחזור לעסקים כרגיל. יש בו כיום כ-600 חנויות שונות ובית מלון 5 כוכבים בן 57 קומות.

2. קניון  סנטרל ווסטגייט – נונתאבורי, תאילנד (550 אלף מ״ר)

הקניונים הגדולים ביותר בעולם: קניון ווסט גייט סנטרל
בקניון הזה יש יותר מ-500 חנויות ומסעדות, אך גם חנות של איקאה בגודל 50 אלף מ״ר. יש שם בית קולנוע עם מספר אולמות מיוחדים, ביניהם אולם עם מסך אולטרה ענק, אולם IMAX ואולם 4DX עם כיסאות זזים, אורות ואפילו מערכת הפצת ריחות. כמו ברוב הקניונים הגדולים, גם כאן יש פארק שעשועים מקורה, דוכנים ועוד הרבה הפתעות.

3. קניון גולדן ריסורס – בייג׳ינג, סין (557 אלף מ״ר)

הקניונים הגדולים ביותר בעולם: קניון גולדן ריסורס
הקניון הזה היה הגדול ביותר בעולם בין השנים 2004-2005, ועל אף שבתכנון המקורי שלו שיערו שיגיעו אליו לפחות 50,000 קונים מדי יום, בפועל המספר היה קטן הרבה יותר, ולעיתים היו בו אפילו רק 20 קונים בשעה. הבעיה שעמדה מאחורי הכישלון הענק הזה הייתה המחירים של המוצרים שנמכרו בו, אשר היו מעל ומעבר ליכולתם הכלכלית של האזרחים הסיניים. בעיה נוספת הייתה חוסר הנגישות של הקניון לצרכנים זרים עקב מיקומו שרחוק ממרכז בייג׳ינג.

4. אס-אם טיינג׳ין – טיינג׳ין, סין (565 אלף מ״ר)

הקניונים הגדולים ביותר בעולם: אס-אם טיינג׳ין
זהו אחד מבין שלל קניונים ששייכים לרשת אס-אם (Super Malls – קניוני על) שבאסיה, וכל אחד מהם עצום בגודלו, כשהמחשבה שעומדת מאחוריהם היא פתיחת קניונים בערים שבהם לא משקיעים בבניית קניונים גדולים, כך שלא יצטרכו להתחרות בקניונים בערים פופולריות מאוד, מה שמאפשר לנכס כולו להיות זול יותר הן לקבלן והן לבעלי החנויות. הקניון הזה נפתח בשנת 2010 בקרבת שדה התעופה של טיינג׳ין, ובעת פתיחתו הוא היה הקניון הגדול ביותר של הרשת מבין השבעה שנפתחו בסין.

5. קניון אס-אם של אסיה – מנילה, הפיליפינים (589 אלף מ״ר)

הקניונים הגדולים ביותר בעולם: קניון אס-אם של אסיה
הקניון הזה מורכב מ-4 בניינים שמקושרים אחד לשני בדרכים שבהן עוברות רכבות חשמליות, ועל אף שיש בו יותר מ-3,500 חנויות, האטרקציה העיקרית של הקניון היא קולנוע ה-IMAX, שבו נמצא מסך התלת-ממד הגדול ביותר בפיליפינים, שבזמן הקמת הקניון היה הגדול ביותר בעולם. הוא נחשב לקניון הגדול ביותר בפיליפינים, ובנייתו גרמה לסגירתם של מספר רב של קניונים סמוכים. יש פה גם מגרש החלקה על הקרח בגודל אולימפי, בו מתקיימות לעיתים תחרויות החלקה על הקרח ומשחקי הוקי.

6. קניון דרום סין – דונגגוואן, סין (659 אלף מ״ר)

הקניונים הגדולים ביותר בעולם: קניון דרום סין
הקניון הזה נפתח בשנת 2005, ובמשך יותר מ-10 שנים הוא היה כמעט ריק, מכיוון שרק כמות מועטה של בעלי עסקים הקימו בו חנויות, מה שנתן לו את הכינוי ״הקניון המת״. בשנת 2015 עם זאת הוא עבר שיפוץ ומאז הוקמו בו חנויות ואטרקציות רבות, אולם הוא עדיין נותר ריק ברובו. כיום בזכות מגמת שיפור ואכלוס מתמדת, יש בו קולנוע IMAX, פארק שעשועים ואושינריום עם מופעי יונקים ימיים, והוא כבר לא שומם כמו שהיה, כשיותר מ-90% ממנו כבר מלאים בכ-2,350 חנויות, מסעדות ואטרקציות שונות.

7. אספהאן סיטי סנטר – אספהאן, איראן (776 אלף מ״ר)

הקניונים הגדולים ביותר בעולם: אספהאן סיטי סנטר
היזם של הקניון הזה היה אופטימי מאוד בנוגע למיזם שלו – הוא קיווה שהסנקציות שהוטלו על איראן בשנת 2016 יוסרו בסופו של דבר ושדונלד טראמפ ישקיע במלון שיוקם בסמוך לקניון, אך זה לא ממש קרה. הקניון נבנה ב-4 שלבים ומחולק ל-7 קומות, כשיש בו כ-750 חנויות ומסעדות, וגם מוזיאון ופארק שעשועים מקורה עם רכבת הרים.

8. סיטי מול IOI – פוטרג׳איה, מלזיה (821 אלף מ״ר)

הקניונים הגדולים ביותר בעולם: סיטי מול IOI
הקניון הזה נפתח בשנת 2014 ויועד לבני המעמד הבינוני-גבוה, ורק לא מזמן הסתיים שלב בנייתו השני, לקראת סוף 2022, מה שהפך אותו לקניון השלישי בגודלו בעולם. יש בו יותר מ-650 בתי עסק, פארק שעשועים בסגנון פוסט-אפוקליפטי, 2 משטחי החלקה על הקרח ושלל חנויות יוקרה, מסעדות ובתי קפה.

9. קניון האווניוז – מחוז ריי, כווית (1.2 מיליון מ״ר)

הקניונים הגדולים ביותר בעולם: קניון האווניוז
הקניון הזה נבנה ב-4 שלבים, כשהראשון הושלם ב-2006 והרביעי ב-2018, משמע בנייתו ארכה 12 שנה ועלותה הייתה כ-3 מיליארד דולר! יש כאן חלל פנימי עצום שיועד להעניק הרגשה של חלל פתוח, בו מפוזרות חנויות מותגים מבין הגדולים בעולם, ביניהם גוצ׳י, דיור, לואי ויטון ועוד. כמו כן יש בקניון שוק שלם וענק שמעוצב כאילו הוא ממוקם בלב מדבר, ושם יש בתי קפה ומסעדות ערביות קלאסיות ששואפות להעניק לקונים חוויה אותנטית. 

10. קניון איראן – טהרן, איראן (1.9 מיליון מ״ר)

הקניונים הגדולים ביותר בעולם: קניון איראן
זהו הקניון הגדול ביותר בעולם, כשהוא נפתח בשנת 2018 וחלקים ממנו עדיין בבניה גם היום. יש בו יותר מ-2,500 חנויות, מתחמי אוכל עם כמה מאות מסעדות ובתי קפה, ספרייה ענקית בגודל 3,300 מ״ר עם 67,00 כרכים, בית קולנוע עם 12 אולמות בפורמט IMAX, תיאטרון עם 2,000 מושבים, גלריות אומנות, מוזיאון, אולם תצוגה לרכבים ו-3 בתי מלון שאחד מהם נחשב ל-5 כוכבים ומכיל כ-450 חדרים. גולת הכותרת שלו נמצאת על הגג, והיא גאן מהאן – גן פרסי ענקי בשטח של 8,500 מ״ר. בגג יש גם מתחם ספורט עם מסלולי טיולים רגליים, שבילי אופניים, 15 מגרשי ספורט ואף משטח החלקה על הקרח בגודל של כ-12,000 מ״ר ומספר בריכות שחייה.
 

 

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
המשך עם: Google
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
המשך עם: Google
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.