print header

20 החיות הכי חמודות ומיוחדות באוסטרליה

כמעט בכל מקום בטבע אפשר לראות בעלי חיים משוטטים, אך מי שיצא לטייל באוסטרליה יודע שיש מקומות עם יצורים שנראו כאילו יצאו מראשו של ילד בעל דמיון מפותח במיוחד. מאחר שהיא למעשה אי אחד ענק, רבים מזני בעלי החיים שבה ייחודיים לה, אולם הם הגיעו גם למדינות אחרות שסביבה כמו גינאה החדשה למשל. בואו נכיר לעומק 20 חיות חמודות ומיוחדות מאוסטרליה, יחד עם עובדות מעניינות שתשמחו לגלות עליהן.
 
לחצו על התמונות על מנת לצפות בהן בגודל מלא

1. קנגורו

חיות מיוחדות וחמודות מאוסטרליה: קנגורו
בשנת 1908 הקנגורו הפך להיות הסמל הלאומי של אוסטרליה, ולא קשה להבין מדוע. מבין כל החיות של היבשת, הקנגורו הוא המיוחד ביותר, כשפרט לניתור בעזרת רגליו, הוא גם יכול לרוץ במהירות של 55 קמ״ש, לשחות ואף לצלול – כל זאת כדי להתחמק מטורפים או אפילו על מנת להטביע את מי שינסה לתקוף אותו.

2. קואלה

חיות מיוחדות וחמודות מאוסטרליה: קואלה
גם הקואלה, כמו הקנגורו, היא חיית כיס, אולם היא ניזונה בעיקר מעלי אקליפטוס, לכן היא חיה על העצים ביערות אקליפטוס. העלים של העץ רעילים, אך לקואלה יש איבר במערכת העיכול שמסייע לפרק את הרעל שבהם ללא כל חשש.

3. קנגורו חולדתי

חיות מיוחדות וחמודות מאוסטרליה: קנגורו חולדתי
בדיוק כמו שהוא נשמע – זהו מכרסם שנראה כמו הכלאה של קנגורו וחולדה. הוא חיה לילית, ומשך החיים שלו קצר מאוד – רק 5-6 שנים.

4. קווקה

חיות מיוחדות וחמודות מאוסטרליה: קווקה
זהו אחד היצורים החמודים והידידותיים ביותר באוסטרליה, והפרצוף שלו פשוט מושלם לסלפי! הוא אפילו ידוע כ״חיה השמחה ביותר בעולם״, ולא קשה להבין למה כשרואים את החיוך המקסים שעל פניו. על אף שהקווקה נראה כמו מכרסם גדול, הוא למעשה חיית כיס.

5. לורי קשת

חיות מיוחדות וחמודות מאוסטרליה: לורי קשת
הציפור היפהפייה הזו היא מבין הנפוצות ביותר באוסטרליה, וקל מאוד לזהות אותה בזכות שילוב הצבעים הבוהק שלה. היא די רועשת ובלילה היא נוטה להימשך לאור, מכיוון שהוא עוזר לה לראות את מי שינסה לתקוף אותה.

6. נמיית כיס נמרית

חיות מיוחדות וחמודות מאוסטרליה: נמיית כיס נמרית
המקומיים לעיתים טוענים שהחיה הזו משוגעת, פשוט בגלל היחסים המוזרים שיש לה עם בני מינה. היא נוטה ״להשתעל״, לשרוק בלחישה או לצעוק בקול דק, ולמרבה המזל, כשאין יותר מאחת בסביבה היא די שקטה.

7. כיסנאי דואה

חיות מיוחדות וחמודות מאוסטרליה: כיסנאי דואה
באנגלית הוא נקרא ״דואה סוכר״, וזאת מכיוון שהוא מכור למתוק ונוטה לדאות מעץ לעץ בחיפוש אחר פירות, אך גם ביצים ולטאות. את רוב חייו הוא מעביר על העצים וכמעט שאינו נוגע בקרקע, אך למרבה הצער הכיסנאים הדואים נוטים לעיתים למות מבדידות. כשאין להם אינטראקציה חברתית, הם פשוט מפסיקים לאכול ומתים.

8. קנגורו אילני

חיות מיוחדות וחמודות מאוסטרליה: קנגורו אילני
זהו הקנגורו היחידי שחי בין ענפי העצים, שם הוא ניזון מביצים, ציפורים צעירות, עלים, פרחים, שרף ואפילו מגזע העץ. למרבה הצער זוהי חיה שנמצאת בסכנת הכחדה באוסטרליה, שם בשנים האחרונות סביבת המחייה שלה מצטמצמת יותר ויותר.

9. וולבי

חיות מיוחדות וחמודות מאוסטרליה: וולבי
זהו קרוב משפחה של הקנגורו שקטן ממנו במעט, הוא די דומה לקנגורו ומשתמש גם כן בזנבו כדי לאזן את עצמו. הוא פעיל בעיקר בשעות הלילה, אך יש סוגים שפעילים גם ביום, ואת רוב זמנם הם מעבירים באכילת עשב. 

10. וומבט

חיות מיוחדות וחמודות מאוסטרליה: וומבט
לוומבט יש רגליים קצרות וגוף קטנטן, מה שמסייע לו לחפור באדמה וליצור לעצמו מחילות בתוכה. חלק מהוומבטים חיים בקהילות וחלקם כיחידים, ועל אף גודלם הקטן, הם יכולים לרוץ במהירות של 40 קמ״ש.

11. בנדיקוט

חיות מיוחדות וחמודות מאוסטרליה: בנדיקוט
היצור הקטנטן הזה חי באדמה ומסתתר במהלך היום, מכיוון שגודלו הזעיר (28-79 ס״מ) הופך אותו לטרף נהדר עבור בעלי חיים גדולים ממנו.

12. בילבי

חיות מיוחדות וחמודות מאוסטרליה: בילבי
יש שקוראים לו ״ארנב הפסחא של אוסטרליה״, כשהוא ידוע גם כ״בנדיקוט ארנבי״, וקצת קשה להבין האם הוא אכן דומה יותר לארנב או לבנדיקוט. ביכולתו להתחפר באדמה, כך שלטורפים קשה לתפוס אותו, ולמרבה ההפתעה הוא מקבל את כל הנוזלים שלו ממזונו, כלומר הוא לא שותה מים כלל.

13. קזואר

חיות מיוחדות וחמודות מאוסטרליה: קזואר
הציפור האוסטרלית המרשימה הזו יכולה להיות מסוכנת מאוד אם מאיימים עליה, כשהטפרים שברגליה כבר היו לא פעם הסיבה לפציעות חמורות, כולל דימום באיברים פנימיים. היא הוכתרה כ״ציפור המסוכנת ביותר בעולם״, לכן ממש לא כדאי להתעסק איתה.

14. קיפודן נמלים אוסטרלי

חיות מיוחדות וחמודות מאוסטרליה: קיפודן נמלים אוסטרלי
יתכן שזו אחת החיות המוזרות ביותר שיש לאוסטרליה להציע. היא מטילה ביצים, יש לה קוצים על הגב, אין לה שיניים ויש לה לשון באורך 15 ס״מ שבעזרתה היא אוכלת נמלים וטרמיטים ישר מהקן. 

15. אמו

חיות מיוחדות וחמודות מאוסטרליה: אמו
האמו נמנה בין החיות הגדולות ביותר באוסטרליה, והוא למעשה העוף השני בגודלו בעולם, מיד אחרי היען. על אף שאינו יכול לעוף, הציפור הזו מסוגלת לרוץ במהירות של כמעט 50 קמ״ש, והבעיטה שלה מסכנת כל טורף שינסה לתפוס אותה.

16. קוקברה

חיות מיוחדות וחמודות מאוסטרליה: קוקברה
מה שמיוחד בציפור הזו הוא קריאתה, שנשמעת כמו צחוק. יש לה מבנה גוף ומקור שמותאם לשיטת הציד שלה: לטוס מענפים אל האדמה ולתפוס בזריזות ובדייקנות את הטרף שלה – מכרסמים, צפרדעים, זוחלים ואפילו נחשים.

17. נומבט

חיות מיוחדות וחמודות מאוסטרליה: נומבט
החיה הזו משתמשת בלשון באורך 10 ס״מ כדי לשלוף טרמיטים – המזון האהוב עליה – מהקן שלהם. הנומבט היא חיה טריטוריאלית מאוד, וכמו חיות מדבר אחרות באוסטרליה, גם היא לא צריכה מים כדי לשרוד – מספיקה לה הלחות שהיא מקבלת מאכילת טרמיטים.

18. ברווזן

חיות מיוחדות וחמודות מאוסטרליה: ברווזן
יש לו מקור והוא מטיל ביצים, אז הוא בטח ציפור, לא? ממש לא! למעשה, מדובר באחד היונקים המסוכנים ביותר בעולם, מכיוון שהוא ארסי! אמנם הוא לא נמנה בין החיות הארסיות ביותר באוסטרליה, אך הארס שלו כן גורם לכאב רב אצל בני אדם.

19. שד טסמני

חיות מיוחדות וחמודות מאוסטרליה: שד טסמני
את רמת בריאותו של השד הטסמני ניתן למדוד לפי גודל הזנב שלו, מכיוון ששם הוא אוגר שומן, והוא צריך לאכול כ-40% ממשקל גופו מדי יום. אמנם הוא לא נראה מאיים כמו טורפים אוסטרליים אחרים, אך הנשיכה שלו עוצמתית ויכולה לרסק עצמות.

20. מולך קוצני

חיות מיוחדות וחמודות מאוסטרליה: מולך קוצני
הלטאה הזו היא מלכת ההסוואה של המדבר האוסטרלי, מכיוון שיש לה ״ראש מזויף״ בחלק האחורי של הצוואר, מה שגורם לטורפים לחשוב שיש לה עיניים בגב. בנוסף, היא יכולה לשנות את צבעה בהתאם לסביבה, ואמנם יש לה מראה דוקרני ומסוכן, אך היא אינה ארסית.
 
מקור התמונות: depositphotos
 
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
המשך עם: Google
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
המשך עם: Google
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.