print header

מה הם התנאים של ויזת תייר בהודו?

הודו היא בין היעדים הכי עמוסים בעולם. בשנת 2019, לפי הנתונים הרשמיים של ממשלת הודו, ביקרו בה כמעט 20 מיליון תיירים. הודו היא מזמן כבר לא רק יעד לחיילים משוחררים שמוכנים לוותר על איכות תנאי השהות שלהם תמורת הוזלה משמעותית של עלויות הטיול. בהודו כיום יש אטרקציות שעומדות בסטנדרטים הגבוהים בעולם, ולצד מלונות יוקרה וכפרי נופש מפנקים מתקיימים בהודו פסטיבלים אותנטיים שמושכים תיירים סקרנים מכל העולם. אבל כדי להיכנס להודו יש צורך באשרת שהייה – הלא היא ויזה. בכתבה הבאה תוכלו למצוא מידע על התנאים לקבלת ויזת תיירות בהודו, העלויות של הנפקת אשרת שהייה, מי זכאי לפטור מוויזה ועוד.
 
מידע על ויזה להודו: הטאג' מהאל

האם יש הבדל בין דרכי הכניסה להודו לגבי צורך באשרת שהייה 

הודו היא מדינה כל כך גדולה עד שהיא מוגדרת כתת יבשת. בהודו יש מאות שדות תעופה (יותר מארבע מאות אם אתם ממש רוצים להיות מדויקים) וכן מעברי גבול עם שבע מדינות שונות. אולם הצורך בלהוציא ויזה להודו למטייל לא משתנה לפי הדרך שבה אתם נכנסים למדינה.
 
כל מי שנכנס להודו, ולא משנה אם הוא עושה זאת דרך היבשה, דרך האוויר (כלומר במטוס, לא בצניחה) או דרך הים – כל מי שאינו מחזיק בדרכון הודי חייב שתהיה לו אשרת שהייה כדי שרשויות ההגירה ההודיות תאשרנה את הכניסה שלו. הנקודה הזו רלוונטית במיוחד אם אתם מתכננים טיול גדול בכל המזרח, שאחת התחנות בו היא הודו. גם אם אתם מתחילים את הטיול שלכם באחת המדינות הסמוכות להודו ומתכוונים לעבור להודו דרך היבשה בהמשך הטיול – אתם חייבים שתהיה לכם ויזה.

כמה כסף הנפקת ויזה להודו דורשת

העלות של הליך הוצאת אשרת שהייה להודו משתנה לפי סוג הוויזה המבוקשת. טווח המחירים להנפקת ויזה להודו דרך סוכנות נסיעות המתמחה בטיולים להודו או דרך חברה המתמקצעת בהגשת בקשות לקבלת אשרת שהייה נע בין 200 ל-400 ש"ח. כמובן שניתן גם להגיש את הטפסים באופן עצמאי דרך האתר של רשויות ההגירה, אולם שם הטפסים וההוראות כולם באנגלית או בהינדו.
 
הליך הנפקת ויזה להודו הוא לא מההליכים היקרים ביותר, אך גם לא הזול ביותר. למעשה, כדאי שתדעו שלא מעט מדינות בדרום מזרח אסיה, כמו ויאטנם וסרי לנקה למשל, דורשות מאזרחים ישראלים להנפיק אשרת שהייה לפני שהם נכנסים למדינה. אם אתם מתכננים טיול גדול שעובר בכמה מדינות בחלק הזה של כדור הארץ תוכלו לראות שהעלות להנפקת ויזה להודו היא ממוצעת למדי.

הוצאת אשרת שהייה להודו באופן מקוון

רשויות ההגירה בהודו מודעות לעומס האדיר ש-20 מיליון תיירים בשנה יוצרים על מערכת הפקידים הנדרשים לעבור על כל בקשה לקבלת ויזה להודו, ולכן ניתן כיום להוציא אשרת שהייה להודו באופן מקוון. הוצאת ויזה להודו באופן מקוון טובה גם לתיירים וגם לפקידים.
 
הליך הנפקת הוויזה דומה להליך של הנפקת אשרת שהייה פיזית בדרכון, בכך שגם אותו ניתן להוציא דרך חברות המתמחות בהגשת בקשה לקבלת ויזה או דרך סוכנות נסיעות, אך גם באופן עצמאי דרך אתר רשות ההגירה ההודית.
 
יתרון נוסף של הוצאת ויזה להודו באופן מקוון הוא שהיא מאפשרת יותר גמישות מצד מי שמטיילים בכל דרום מזרח אסיה. את טופס הבקשה לקבלת אשרת השהייה ניתן למלא מכל מקום שיש בו אינטרנט, כך שאם אתם מטיילים באזור והחלטתם שמתחשק לכם לטייל גם בהודו – הליך הנפקת הוויזה נעשה משמעותית קל יותר עבורכם.

איך מוציאים ויזה להודו

כדי להוציא אשרת שהייה להודו אתם יכולים לפנות לחברה המתמחה בהגשת בקשות לקבלת ויזה או לסוכנות נסיעות המתמחה בתחום. החברה או הסוכנות יוכלו להסביר לכם ביתר קלות את כל ההליך ולהנגיש לכם את הטפסים, אם אתם לא מרגישים שאתם יכולים או רוצים להתעסק בבירוקרטיה של מדינה זרה באנגלית.
 
אתם גם יכולים להוריד את כל הטפסים הרלוונטיים לסוג הוויזה שאתם צריכים ישירות מאתר רשות ההגירה ההודית, אולם שימו לב שמדובר בטפסים באנגלית, ושיש חוקים מאוד נוקשים לגבי המילוי שלהם. כך שאם לא תגישו את אחד הטפסים או הנספחים בדיוק בצורה הנדרשת הבקשה שלכם תדחה והליך קבלת אשרת השהייה שלכם יתארך.

מה ההבדל בין ויזה אלקטרונית להודו לוויזה המונפקת בדרכון

כפי שכבר ציינו, בשנת 2015 רשויות ההגירה בהודו החליטו להקל על התיירים ועל פקידי ההגירה ולפתוח אפשרות לקבל אשרת שהייה אלקטרונית להודו. אולם האפשרות לקבל ויזה המונפקת פיזית על הדרכון שלכם לא עברה מהעולם, ובסיטואציות מסוימות היא אפילו היא הכרחית.
 
אם תגישו בקשה לקבל ויזה אלקטרונית, לא תצטרכו לצאת מהבית לצורך שום שלב של התהליך – הכול מתנהל ישירות מהמחשב או בשיחת טלפון. אשרת שהייה אלקטרונית תהיה בתוקף למשך שנה, אך תאפשר לכם שהייה על אדמת הודו למשך 90 יום בלבד.
 
אם תגישו בקשה לקבל ויזה פיזית בדרכון תצטרכו לפנות לחברה שמסדירה את קבלת הוויזות הפיזיות להודו בישראל. במסגרת ההליך תדרשו להגיע למשרדי החברה, למלא מספר טפסים, להפקיד את הדרכון שלכם ואחרי כשבוע לאסוף אותו כשהוויזה בתוכו. 

מה הם התנאים של ויזת תייר בהודו

על מנת לקבל ויזת תייר להודו תצטרכו לעמוד בכמה תנאים. ראשית, על הדרכון שלכם להיות בתוקף לפחות לחצי שנה קדימה. בנוסף, תצטרכו לצרף לבקשה תמונת פספורט שעומדת בתנאים המפורטים באתר רשות ההגירה ההודית. עוד תנאי לקבלת אשרת שהייה של תייר בהודו הוא שטופס הבקשה לקבלת הוויזה ימולא כראוי ובאופן ברור. תנאי נוסף לקבלת ויזת תייר להודו הוא שיהיו לפחות שני עמודים פנויים בדרכון שלכם להדפסת הוויזה עצמה, אך התנאי הזה רלוונטי אך ורק במקרים שאתם מגישים בקשה לוויזה פיזית כמובן.
 
אלו לא נשמעים תנאים קשים במיוחד, וזה נכון. יחד עם זאת, מדובר בתנאים מאוד נוקשים ואי עמידה בהם יכולה להוביל לדחיית הבקשה שלכם לקבלת הוויזה. התנאים לוויזות מסוגים שונים הם דומים, אך יש נספחים נוספים שצריך לצרף בהתאם לסוג הוויזה המבוקשת.

מי צריכים להוציא אשרת שהייה לפני שהם מגיעים להודו

הכלל הוא שאם אין לכם דרכון הודי – אתם חייבים להצטייד בוויזה לפני שאתם נכנסים להודו. ניסיון להיכנס למדינה ללא ויזה עלול להוביל לגירוש ובמקרים קיצוניים אף לכליאה במעצר ההודי הידוע לשמצה. אמנם למדינת ישראל יש הסכמים עם מרבית מדינות העולם המאפשרים לתיירים אזרחי ישראל להיכנס ולשהות זמן לא קצר במדינה ללא צורך בוויזה, אולם אין לה הסכם שכזה עם הודו. נוכל להתנחם בכך שאין להודו הסכם כזה כמעט עם אף מדינה בעולם.

לסיכום

התנאים לקבלת ויזה להודו הם לא קשים – אך מחמירים. טיול להודו יכול להיות חוויה נהדרת לכולם, ולכן לא כדאי לקלקל אותה בהסתבכות עם החוק ההודי. הודו היא יעד שישראלים רבים היו בו, ולכן סביר מאוד להניח שאתם מכירים מישהו שאפשר להתייעץ איתו בכל הנוגע לחופשה בהודו.

 

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.