print header

9 הסדרות בשפות זרות המומלצות ביותר בנטפליקס

תעשיית הבידור האמריקאית, המרוכזת ברובה בהוליווד, היא כבר כמה עשרות שנים היצרנית המובילה בעולם של תוכן טלוויזיוני וקולנועי, ולפיכך מרבית הסדרות והסרטים שאנו רואים מהעולם הם בשפה האנגלית. אך מה אם מתחשק לנו להגדיל קצת את ההיצע התרבותי שלנו ולפתוח חלון למקומות אחרים ולתרבויות שונות, לאו דווקא אילו הדוברות אנגלית? בדיוק בשביל זה יש לנו את נטפליקס – שירות הזרמת התוכן המוביל בעולם כיום, שמלבד אלפי הכותרים שהוא מחזיק בשפה האנגלית (וגם שורת הסדרות והסרטים הישראליים שאפשר למצוא בו) משלב בתוכו עוד שפע של תכנים המגיעים אלינו משלל מדינות מרחבי העולם, הדוברים בשפות שונות ומציגים לנו עלילות מרתקות ויוצאות דופן. אספנו כאן לפניכם את 9 הסדרות המומלצות ביותר שאינן דוברות אנגלית, המצויות בנטפליקס ישראל ומתורגמות לעברית, ואנו ממליצים לכם לצפות בהן.  

1. נערות הכבלים (ספרד, שפת מקור: ספרדית, La Chicas del Cable)

הדרמה הספרדית התקופתית הפופולארית הזו תיקח אתכם הישר אל מדריד של סוף שנות ה-20 של המאה ה-20 – שם ארבע נשים שונות שלא מכירות זו את זו, מתקבלות לעבודה כמרכזניות בחברת תקשורת טלפונים מודרנית שהחלה לפעול בעיר באותה תקופה. אל דאגה, הסדרה לא סובבת סביב איך הן מחליפות את החוטים במרכזיה, אלא שמה דגש רב יותר על החברויות המתפתחות והיחסים הנרקמים ביניהן, על רקע ההתפתחויות החברתיות של התקופה ההיא – שבה נשים התחילו לפתח חיים עצמאיים, אך החברה עדיין נשלטה בידי גברים.

2. 10 אחוז (צרפת, שפת מקור: צרפתית, Dix Pour Cent)

בדרך כלל, אנחנו לא נוטים לחשוב על הצרפתים כטיפוסים מצחיקים במיוחד, אך הקומדיה המוצלחת הזו אולי תוכל לשנות את דעתכם. עלילת "10 אחוז" (שבאנגלית נקראת "התקשר לסוכן שלי!") מציגה בפנינו 4 סוכני שחקנים מוכשרים - אנדראה, מתיאס, גבריאל וארלט - שעובדים יחד באותה סוכנות ייצוג ומשתדלים תמיד להשאיר את הלקוחות שלהם מרוצים. לשם כך הם צריכים להשתלט על שלל הדרמות שקורות מאחורי הקלעים של תעשיית הבידור שהם חלק ממנה, ובין לבין גם להתמודד עם הדרמות שקורות בחייהם הפרטיים ושעליהם לפתור.

3. לא ניתנת לשליטה (מקסיקו, שפת מקור: ספרדית, Ingobernable)

אם אתם אוהבים דרמות פוליטיות מותחות עד הקצה, הנכנסות אל נבכי השלטון ומוציאות את מיטב התככים והמזימות שבו – זו הסדרה בשבילכם. "לא ניתנת לשליטה" מתמקדת בדמותה של אמיליה אורקיזיה, שבעלה הוא נשיא מקסיקו, דייגו נאווה – ולפיכך היא זכאית לתואר הגברת הראשונה של המדינה. לאמיליה אמנם יש תוכניות גדולות לשינוי במקסיקו שהיא מקווה להוציא לפועל בעזרת ההשפעה שלה, אך שפע של תפניות בעלילה ותעלומות פוליטיות המתרחשות במקביל, מכניס את כל העניינים לסחרור שירתק ויפתיע אתכם.

4. עוד פעם (דרום קוריאה, שפת מקור: קוריאנית, One More Time)

דרמת הנעורים הקוריאנית הזו יכולה להתאים לצעירים שביניכם, או פשוט לאלו מכם שמחפשים לצפות בסיפור מפתיע ומרגש על המרקע שלהם. אם יצא לכם לראות את הסרט "לקום אתמול בבוקר" עם ביל מארי מ-1993, אתם אולי תתחברו גם לעיקרון של הסדרה הזו, שעלילתה מתמקדת בטאן – זמר קוריאני צעיר ואנונימי, שיום אחד מתגלה על ידי סוכנות כוכבים גדולה, מוחתם על ידה ונוטש את להקת נעוריו ואת חברתו. באורח פלא, ממש לאחר מכן – הוא מתחיל לגלות שלמעשה הוא חי שוב ושוב את אותו היום, דבר שמכניס אותו להרפתקה מסתורית גדולה שבמסגרתה הוא מנסה להחזיר אליו את אהובתו פעם אחר פעם.

5. משחקים מקודשים (הודו, שפת מקור: הינדית, Sacred Games)

המותחן המשטרתי הזה הוא הסדרה הראשונה שהפיקה נטפליקס בהודו, והוא מבוסס על ספר מתח של הסופר ויקרם צ'נדרה שראה אור בשנת 2006. העלילה שנפרשת בפנינו מתמקדת במפקח כושל למדי במשטרת מומבאי העונה לשם סרטאג' סינג, שמקבל יום אחד שיחה מפושע ידוע לשמצה – שמודיע לו שיש לו 25 ימים בדיוק כדי להציל את העיר שלו. מכאן, קצת כמו בסדרה האמריקאית הוותיקה "24", מתפתחת שרשרת אירועים דרמטיים ומותחים, המובילה את המפקח סינג ואת קצינת הביון הנלווית לו, אנג'אלי מאת'ור, עד ליום ה-25 הגורלי, ואם אתם רוצים לראות אם הוא אכן הצליח לשמור על העיר ולמנוע אסון, כדאי לכם לצפות בסדרה הזו.

6. סמוראי גורמה (יפן, שפת מקור: יפנית, Samurai Gourmet)

לכל מי מכם שרוצה לצפות בתוכנית אוכל שהיא לא תחרות בישול מלחיצה ומייגעת, אלא סדרה נינוחה ומצחיקה שמספקת שעה קלה של בריחה לעולמות אחרים – "סמוראי גורמה" היפנית היא בדיוק מה שאתם צריכים. הסיפור כאן מתמקד סביב דמותו של נקוטו טקנקה, איש עסקים בגמלאות שמצא לו תחביב חדש כדי להעביר את ימיו: לסעוד במיטב המסעדות בסביבתו לבדו. מלבד התענוגות החושיים שהמנות היפניות המיוחדות שהוא אוכל מציפות בו, הן גם מעוררות בו דמות דמיונית של סמוראי מן העת העתיקה, שהופך למעין מדריך רוחני פנימי עבורו.

7. שירות חשאי מאוד (צרפת, שפת מקור: צרפתית, Au Service de la France)

אם אתם רגילים לסדרות על שירותים חשאיים שמתמקדות במתח הרב, בפעולה ובסכנה שבשירות ביחידת ביטחון חשאית – אז אל תצפו לזה מהסדרה הזו. כאן דווקא מדובר בקומדיה מצליחה, שאכן עוסקת בחבורת סוכנים בשירות המודיעין הצרפתי בשנות ה-60, אך המקומות שהיא הולכת אליהם הם כוללים את המצבים הקומיים והמצחיקים שבעבודה הזו. הסדרה מתמקדת בדמותו של אנדרה מרלו, צעיר בן 23 המצטרף לשירות כמתלמד, ובשלושת הפקידים הבכירים שאחראים על האימון וההכשרה שלו – לא ממש בהצלחה גדולה, כפי שתוכלו לראות.

 

8. סמויים (בלגיה-הולנד, שפת מקור: הולנדית, Undercover)

אם קצת עלילת פשע ועולם תחתון זה מה שאתם חפצים בו כעת – אז התכבדו וגשו לראות את ההפקה הבלגית-הולנדית הזו, המבוססת על סיפור אמיתי. העלילה כאן מתמקדת בזוג סוכני משטרה סמויים הרודפים אחר יצרן סמים גדול שחי חיי מותרות באחוזה שלו בגבול הולנד-בלגיה. לשם תפיסתו, מתחזים השניים לזוג נאהבים שמגיע לנפוש באותו אתר נופש שבו מבלה גם אותו ברון סמים – ומכאן הכל הולך ומסתבך, בדיוק כמו שאנחנו אוהבים על מסך הטלוויזיה שלנו.    

9. כיבוש (נורווגיה, שפת מקור: נורווגית, Okkupert)

 

עלילת המותחן הפוליטי המצליח מאוד הזה מתרחשת בעתיד הלא כל כך רחוק – אז מפלגת "הירוקים" הנורווגית שוחרת הסביבה מצליחה לעלות לשלטון במדינה, והמנהיג שלה – פוליטיקאי אידיאליסט בשם ג'ספר ברג – נהפך לראש הממשלה. בשם אידיאולוגיית שימור הסביבה, מחליט ברג על הפסקה מוחלטת של ייצור וייצוא של גז ונפט בנורווגיה וממנה. האיחוד האירופי, שמסתמך לא מעט על הדלקים המגיעים מנורווגיה, לא מתלהב מהרעיון הזה בלשון המעטה, וביחד עם השלטון הרוסי מתכננים בכירי האיחוד פלישה אל נורווגיה שתרעיד את המפה הפוליטית שם. מתח, דרמה ונושאים אקטואליים כמו משבר האקלים, כלכלה ויחסים בינלאומיים מתערבבים להם יחד בדרמה המושקעת הזו (היקרה ביותר שהופקה בנורווגיה), ותוכלו לשמוע בה עוד שפות מלבד הנורווגית, כמו אנגלית ורוסית.   

מקור תמונת נושא: canva.com

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
המשך עם: Google
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
המשך עם: Google
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.