print header

10 סדרות מומלצות לכל המשפחה בנטפליקס

על אף שכולם ימליצו שלא להושיב את הילדים מול מסכים, ובמקום להעסיק אותם בדרכים פעילות יותר, יסכימו רבים על כך שלאף הורה אין אנרגיות בלתי נדלות, וגם הילדים צריכים קצת זמן מנוחה יחד עם כל המשפחה. אז בזמן שכזה – למה לא לצפות יחדיו בסדרות נהדרות שכולם יכולים ליהנות מהן? כיום כמעט לכל בית בישראל יש נטפליקס, ושם לא חסרות סדרות, אך אילו הן המומלצות ביותר לראות עם כל המשפחה, מהן גם אתם וגם ילדיכם לא תשתעממו? הכנו לכם רשימה של 10 סדרות שכאלה מכל הז'אנרים והסגנונות, ואתם רק צריכים לבחור את זו שמתאימה לאופי שלכם ושל ילדיכם ולצפות בה בהנאה.
 

1. המקום הטוב (The Good Place) – קומדיה על החיים של אחרי המוות

תיאור נטפליקס: בעקבות טעות, אלינור שלסטרופ האגוצנטרית מגיעה לאחר מותה דווקא אל "המקום הטוב", שאליו מגיעים רק אנשים טובים. כדי שתוכל להישאר, עליה להפוך לאדם טוב יותר.
 
למה לראות עם המשפחה: בעוד ש"המקום הטוב" נשמעת כמו סדרה מאוד רוחנית, מדובר בתוכנית קומדיה שמלווה בלא מעט הומור הורס מצחוק ודמויות שיכולות לכבוש את הלב של כל אחד בכל גיל. יש בה הרבה מאוד הפתעות בכל אחת מהעונות, ועל הדרך נבחנת תמיד השאלה האולטימטיבית: "מה זה אומר להיות בן אדם טוב?".

2. אן עם הצמות (Anne With an E) – אדפטציה נהדרת לספר "האסופית"

תיאור נטפליקס: יתומה אמיצה ודעתנית מוצאת לעצמה בית במקום לא צפוי: בביתם של רווקה מבוגרת ואחיה, הרווק עדין הנפש. מבוסס על הספר "האסופית".
 
למה לראות עם המשפחה: ייתכן שהילדים שלכם כבר מכירים את סיפור האסופית, והסדרה "אן עם הצמות" מספקת התייחסות הרבה יותר מודרנית לעולמה של אן. הסדרה מרחיבה את הסיפור של אן ומרתקת הן למבוגרים והן לילדים, כשהיא גם מדברת על נושאים שמעסיקים ילדים וילדות, כמו בריונות, וכמובן דוגלת בהעצמה נשית. 

3. חברינו הטובים ביותר (Dogs) – על הקשר הייחודי שבין כלבים לבעלים שלהם

תיאור נטפליקס: שישה סיפורים אמיתיים המדגימים את הקשרים הרגשיים העמוקים שנרקמים בין כלבים לבני אדם – גם בנסיבות הקשות ביותר או הכי פחות צפויות.
 
למה לראות עם המשפחה: אם אתם מחפשים סדרה שמחממת את הלב וגם מציגה לא מעט כלבים חמודים, זו האחת בשבילכם! כל פרק מעביר סיפור אחר על כלב והבעלים שלו, כמו למשל ילדה קטנה שחולה באפילפסיה ומקבלת כלב שירות חדש, דייג איטלקי שיוצא לים הפתוח עם הלברדור רטריבר שלו, פליט סורי שנלחם כדי להתאחד עם ההאסקי הסיבירי שלו ועוד. אם יש לכם כלב בבית, זוהי סדרה למשפחה שלכם.

4. סדרה של צרות (A Series of Unfortunate Events) – מבוסס על סדרת ספרי ילדים

תיאור נטפליקס: יתומי בודלר המופלאים יוצאים למסע גורלי כדי לחשוף סודות משפחתיים שנשמרו במשך שנים. בדרך הם עומדים בניסיונות שונים, חווים מצוקות קשות ומתמודדים בגבורה עם הרוזן המרושע אולף.
 
למה לראות עם המשפחה: סדרת הספרים של למוני סניקט, בעלת ההומור השחור, הציניות ומשחקי המילים, לא ממש זכתה להכרה נרחבת בישראל, אף על פי שתוכלו למצוא חמישה מתוך שלוש-עשרה הספרים כאן בארץ. ובכל זאת, ילדיכם וגם אתם תשמחו להכיר אותה בצורת סדרת הנטפליקס הזו, בה עוקבים אחרי שלושה אחים חסרי מזל אך חכמים במיוחד שאיבדו את הוריהם בשריפה. לסדרה יש אווירה גותית אפלה שמקסימה הורים וילדים כאחד.

5. בנות גילמור (Glimore Girls) – על אימא ובת שחיות יחדיו בעיירה משונה

תיאור נטפליקס: לורליי, אם חד הורית, מגדלת את רורי, בתה המחוננת ששואפת ללמוד באוניברסיטה פרטית ויוקרתית, והקשר ביניהן רצוף דיאלוגים שנונים.
 
למה לראות עם המשפחה: הסדרה הזו היא קלאסיקה, ומסיבה טובה – הדמויות המשונות שבה ומערכות היחסים שנוצרות ביניהם מרגישות אמיתיות להפליא, והיא מלאה ברצף מהיר של בדיחות שממשיכות לשעשע גם בצפייה השנייה והשלישית. הסדרה למעשה עוקבת אחרי 3 דורות של משפחת גילמור, כך שניתן למצוא עם מי להזדהות בה בכל גיל – גם הילדים, גם ההורים ואפילו הסבא והסבתא. אם אהבתם, המשיכו לעונת ההמשך שהופקה עבור נטפליקס – "בנות גילמור: שנה בחיים".

6. מלחמת סיר בסיר: משפחות מבשלות (The Big Family Cooking Showdown) – ריאליטי מעורר תיאבון לכל המשפחה

תיאור נטפליקס: סדרת ריאליטי המעמידה במרכזה משפחות עם תשוקה לבישול, שמבשלות את מנותיהן הטובות ביותר כדי לזכות בתואר "הטבחים הביתיים הטובים בבריטניה".
 
למה לראות עם המשפחה: לא מדובר בעוד ריאליטי לא חינוכי שמפוצץ בדרמה, אלא בדיוק בהפך הגמור – תוכנית רגועה ומושלמת, בעיקר למשפחות שבהם אוהבים מאוד לבשל. אחרי שתיהנו מפרק יחד עם כל המשפחה תרצו לנסות בעצמכם ובמטבח שלכם את המתכונים שראיתם בתוכנית, כי הם פשוט מגרים ומעוררים את התיאבון!

7. צער גידול בנות – הדור הבא (Fuller House) – עונות חדשות לסדרה הקלאסית משנות ה-90

תיאור נטפליקס: ההרפתקאות של משפחת טאנר נמשכות, די ג'יי טאנר-פולר גרה עם אחותה סטפני ועם חברתה קימי, והן עוזרות לה לגדל את שלושת בניה.
 
למה לראות עם המשפחה: אם ראיתם כילדים או יחד עם כל המשפחה את הסדרה "צער גידול בנות" ששודרה בעבר בטלוויזיה, אתם תשמחו להכיר מחדש את כל הדמויות שאתם זוכרים ושכבר גדלו והספיקו להביא דור חדש לעולם. הפעם במקום 3 אבות יש לנו 3 אימהות, אך כמובן שגם הדור הקודם חוזר לתת עזרה. אם אהבתם את הסדרה בעבר אין ספק שאתם וילדיכם תאהבו אותה גם היום.

8. מסע בין כוכבים: הדור הבא (Star Trek: The Next Generation) – סדרת הרפתקה מדע בדיונית קלאסית

תיאור נטפליקס: עשורים חלפו מאז ההרפתקאות של צוות האנטרפרייז המקורי, ועכשיו קפטן ז'אן-לוק פיקארד מוביל את ספינת האנטרפרייז החדשה למשימות מחקר בעולמות לא מוכרים.
 
למה לראות עם המשפחה: סדרה המדע הבדיוני הזו מצליחה להיות מהנה ומרתקת לצפייה גם עשורים רבים אחרי שידורה המקורי, והיא פונה לכל בני המשפחה שחובבים את הז'אנר הזה. בעוד שהדור הבא היא סדרת מסע בין כוכבים הידועה והאהובה ביותר על המעריצים, אם אהבתם אותה תוכלו כמובן לצפות גם ב"מסע בין כוכבים: וויאג'ר" ו"מסע בין כוכבים: אנטרפרייז" הקלאסיות וכן "מסע בין כוכבים: דיסקברי" החדשה יותר – כולן זמינות בנטפליקס.

9. אם הייתי חיה (If I Were an Animal) – סדרת טבע בגובה העיניים של הילדים

תיאור נטפליקס: אמה ואחיה הגדול טים הם ילדים סקרניים שמלווים חיות שונות לאורך שלבים בחייהן, מהלידה ועד הבגרות.
 
למה לראות עם המשפחה: בניגוד לסדרות טבע אחרות, שמאוד רציניות ומרגישות לילדים אולי קצת מאיימות לעיתים, הסדרה הזו עוקבת אחרי חיי היומיום של בעלי חיים שונים (ואפילו חרקים) בצורה רגועה מאוד ובקריינותם של שני ילדים שחולקים אחד עם השני עובדות מעניינות על ההתפתחות של החיות. אין צורך לדאוג מפני סצנות אלימות בטבע – זוהי סדרה שמושלמת לילדים ולמבוגרים חובבי טבע כאחד.

10. איך לגדל גיבור-על (Raising Dion) – סיפור נוגע ללב על אימא שמנסה להגן על בנה

תיאור נטפליקס: אלמנה מנסה לפענח את המסתורין שאופף את כוחות-העל של בנה הקטן ועושה הכל כדי שלא יתגלו.
 
למה לראות עם המשפחה: אין ילד שלא היה רוצה שיהיו לו כוחות על, אך איך אתם כהורים הייתם מגיבים אם זה אכן היה המצב? בסדרה הזו תגלו איך מגיבה אימא שמעוניינת להגן על הבן שלה במצב שכזה מפני גילוי וניצול, כשהתוכנית מבוססת על קומיקס, שקיבל גם אדפטציה לסרט קצר בשנת 2015. 

 

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.