print header

11 האזורים היפים ביותר בשווייץ

כשרוצים לתאר נופים ציוריים יפהפיים, "שווייץ" הופכת למילת תואר שאיש לא בוחל להשתמש בה - כראייה לכך, יש לא מעט אזורים פסטורליים ברחבי העולם שנקראים "שוויצריה הקטנה", אפילו כאן בישראל, אך שום דבר לא ישתווה למראות שקיימים אך ורק במקום האמיתי. עם זאת, לא מדובר במדינה קטנה, ואם אתם רוצים ליהנות מהנופים שבה כמו שצריך עליכם להכיר את האזורים המומלצים ביותר לביקור. 11 מהם תוכלו למצוא בכתבה הבאה שהכנו עבורכם, כך שאם אתם מתכננים טיול בזמן הקרוב לעיירת נופש או לאתר סקי כזה או אחר ברחבי שווייץ, לפניכם ההמלצות לאזורים הפסטורליים והיפים ביותר שבמדינה שכדאי לכם לקפוץ לבקר בהם.
 
לחצו על התמונות על מנת לצפות בהן בגודל מלא

1. אזור אגם ז'נבה

האזורים היפים ביותר בשווייץ: נוף של אזור אגם ז'נבה
בעוד שרוב התיירים מגיעים לז'נבה כדי לחזות באתרים מפורסמים כמו מזרקת סילון המים או העיר העתיקה, גם שאר האזור שטוף בנופים טבעיים מדהימים שרק מחכים שתגלו אותם. סביב האגם יש 3 ערים מרכזיות שכדאי לכם להגיע אליהן – ז'נבה, לוזאן ומונטרה – ומכל אחת מהן תוכלו לצאת לשייט באגם. בנוסף, את האזור מעטרים שני הרים יפהפיים שעליהם תוכלו לטפס כדי לחזות בנוף שווייצרי מדהים, כמו הר סלב, אליו אפשר להגיע בעזרת רכבל, והר מון בלאן - כדי להירגע אחרי הביקור בהם כדאי לכם גם לפקוד את היקבים הרבים שבסביבת לוזאן.
האזורים היפים ביותר בשווייץ: מזרקת סילון המים בז'נבה

2. אזור הרי היורה

האזורים היפים ביותר בשווייץ: נוף אזור הרי היורה
רכס היורה נמצא בצפון-מערב שווייץ, ותוכלו למצוא בו נופים שונים, בין שתרצו לטייל על הרים ובין שיעניין אתכם יותר להסתובב בעמקים עם אגמים שלווים ואחו פורח. מומלץ מאוד להגיע לאזור שלושת האגמים, בו תראו גבעות ירוקות ויערות שמושלמים לטיול רגלי, או שתוכלו לעלות על ספינה ולצאת לשיט באגם ביל (יש הקוראים לו "ביאן"), אגם מוראט (יש הקוראים לו "מורטן") ואגם נוישאטל.
האזורים היפים ביותר בשווייץ: ציפורים מעל אגם ביאל

3. אזור השפלה השווייצרית (ברן)

האזורים היפים ביותר בשווייץ: נוף של העיר ברן
באזור זה תראו בעיקר גבעות משתפלות, שטחי מרעה ירוקים ויערות, ופרט לבירת קנטון ברן שנושאת את שמו ובעלת עיר עתיקה מדהימה, כדאי מאוד להגיע גם לעיירות הספא שסובבות אותה ובהן יש אוכלוסייה כפרית. אף על פי שזה נחשב לאזור המיושב ביותר בשווייץ, יש לא מעט מקומות מחוץ לברן שבהם כמעט ולא נגעה יד אדם, ושכדאי מאוד לטייל בהם.
האזורים היפים ביותר בשווייץ: נוף של השפלה הברנית

4. אזור הרמה הברנית

האזורים היפים ביותר בשווייץ: עמק ברמה הברנית
אף על פי שהאזור דומה לשם של זה שהכרתם בסעיף הקודם, הוא שונה ממנו לחלוטין מבחינת הנופים שתזכו לראות בו. זהו ביתן של פסגות ההרים הגבוהות ביותר במדינה, ולא משנה איפה תטיילו שם, תראו סביבכם הרים, עמקים, אגמים וקרחונים שהם פשוט תענוג לעיניים. בהתאם לעונה תוכלו לטייל בהרים שבאזור או ליהנות מפעילויות סקי. בנוסף, כדאי לטייל בין הנופים המדהימים של העיירות גרינדלוולד, לאוטרברונן ואינטרלאקן.
האזורים היפים ביותר בשווייץ: אזור מושלג בהרי הרמה הברנית

5. אזור צפון-מערב שווייץ

האזורים היפים ביותר בשווייץ: טירה בשווייץ
בין גבולות שווייץ עם צרפת וגרמניה, כדאי לכם לבקר בבאזל, שהיא העיר המרכזית באזור וכוללת אזור עתיק מימי הביניים, מוזיאונים, אדריכלות מודרנית ואתרים היסטוריים. זה מקום מושלם בשביל מי שרוצה לשלב בטיול שלו ביקור במדינות השכנות, בעיקר ביער השחור שבגרמניה או בחבל אלזס שבצרפת. בנוסף לכל הנופים הללו, ניתן לראות גם את נהר הריין שעובר בבזל וגם בעיירות שנמצאות באזור. כמו כן, תוכלו לבקר בעיירות יפהפיות שנמצאות בצפון-מערב המדינה ושמעוטרות בטירות, כדוגמת וילדג ולצנבורג.
האזורים היפים ביותר בשווייץ: עיירה שווייצרית על גדות נהר

6. אזור מרכז שווייץ

האזורים היפים ביותר בשווייץ: אגם לוצרן
בלב המדינה תמצאו עיר ואגם שעונים לאותו השם – לוצרן – כשהעיר היא אחד האתרים התיירותיים הפופולריים ביותר בשווייץ. היא מהווה נקודת מוצא לטיולים אל עבר שלל הרים שבסביבתה, ביניהם פילאטוס, ריגי וטיטליס, שמכולם תוכלו לחזות בנוף טבעי ומדהים. עקב אותם מראות, מדובר באחד האזורים המומלצים ביותר לטיול בשווייץ עבור חובבי הנופים, אך גם מי שלא נמנה עליהם, בהחלט יוכל ליהנות באזור בזכות שייט או ספורט ימי שאפשר לעשות על אגם לוצרן.
האזורים היפים ביותר בשווייץ: נוף במרכז שווייץ

7. קנטון ציריך

האזורים היפים ביותר בשווייץ: נהר בציריך
באזור ציריך תמצאו כמובן את העיר הגדולה ביותר בשווייץ, בה כדאי מאוד לבקר ולטייל למשך מספר ימים. בעוד שתמצאו בה שלל אטרקציות, תוכלו גם ליהנות משלל פעילויות שניתן לעשות בטבע המדהים שנמצא בסביבתה הקרובה, כמו רכיבה על אופניים בסביבת האלפים או שייט על אגם ציריך. בצד השני של האגם תוכלו לבקר בעיירה מקסימה מימי הביניים, רפרסוויל, כמו גם בעיר צוג שנמצאת דרומית לציריך ובאתר הסקי פלומסרברג.
האזורים היפים ביותר בשווייץ: אגם ציריך

8. אזור מזרח שווייץ

האזורים היפים ביותר בשווייץ: הר עם בית בצלעו
האזור הזה נמתח בין ימת קונסטנץ שבצפון להרי האלפים שבמרכז המדינה, ויש בו סוגים שונים של תצורות נוף שמשתנות בהתאם לעונה שבה אתם מבקרים שם. בקיץ תוכלו לצאת לטיול רגלי או עם אופניים בשטחי אחו מושלמים, בעוד שבחורף אפשר לעשות סקי על ההרים. כך או כך – הנופים תמיד מדהימים, ויש לא מעט כפרים שמסתתרים בעמקים על מרגלות ההרים. פרט לשלל פעילויות ונופים שאפשר לעשות ולראות בטבע שבאזור, מזרח שווייץ הוא גם ביתה של העיר סנט גאלן, בה תמצאו מבנים עתיקים, מוזיאונים מעניינים ומנזר של הקדוש גאלן, בו יש גם ספרייה ששווה לראות.
האזורים היפים ביותר בשווייץ: נוף באזור מזרח שווייץ

9. קנטון ואלה

האזורים היפים ביותר בשווייץ: נוף אל עבר פסגת מטרהורן
בדרום שווייץ, על גבול צרפת ואיטליה, תמצאו קנטון עם שלל קרחונים מדהימים, הרים עם פסגות דרמטיות ועמקים עם נופים משגעים. למעשה, כאן תמצאו את כמה מהנופים היפים ביותר שיש לשווייץ להציע, ומומלץ לטייל באזור בעיקר בקיץ, אך אפשר גם בחורף אם אתם חובבים פעילויות כמו סקי. אחד האתרים שאתם חייבים לראות בוואלה הוא פסגת הר מטרהורן (שמוכרת לכם מאריזת הטובלרון), שהוא אחד ההרים הגבוהים ביותר באלפים. אם אתם מתכננים לעשות זאת, מומלץ שתלונו בעיירה צרמט שלמרגלותיו.
האזורים היפים ביותר בשווייץ: הר מטרהורן

10. קנטון גראובינדן

האזורים היפים ביותר בשווייץ: נוף בקנטון גראובינדן
זהו הקנטון הגדול ביותר בכל המדינה, והוא גם הכי פחות מיושב בה, מה שאומר שבכל מקום שאליו תגיעו תוכלו לראות אזורים טבעיים שבהם לא נגעה יד אדם. בעוד שהוא מתהדר בשני אתרי סקי פופולריים, סנט מוריץ ודבוס, ניתן למצוא בו עוד אתרי ספורט אקסטרים רבים שכדאי להגיע אליהם, כשגם בהם תוכלו ליהנות מנופים מרהיבים ביופיים. יעד נוסף שנחשב למושלם לנופש באזור הוא עמק אנגדין, בו תמצאו נהר, יערות, פארק ושטחי טבע רבים.
האזורים היפים ביותר בשווייץ: שלג בקנטון גראובינדן

11. קנטון טיצ'ינו

האזורים היפים ביותר בשווייץ: עיירה בקנטון טיצ'ינו
האזור הזה נמצא בדרום שווייץ והוא גובל עם איטליה, לכן לא יפתיע אתכם לגלות שרבים מתושביו דוברי איטלקית, ולמעשה הוא משדר הרגשה ונראה שונה לגמרי מכל מה שתמצאו בשאר רחבי המדינה. כראייה לכך ניתן להסתכל על העיר לוגאנו שנחה לצד אגם בעל אותו השם, ושמוקפת בהרים עם פסגות שמציעות נופים פנורמיים מדהימים. הרחק מלוגאנו אפשר למצוא גם את העיר ההיסטורית בלינצונה, שגם סביבה אפשר לטייל בטבע, ובעיקר מומלץ לעשות זאת בעמק ורזסקה.
האזורים היפים ביותר בשווייץ: עמק בקנטון טיצ'ינו
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.