print header

רשימת השמעה של תכנית הבידור "שלכם לשעה קלה"

בין השנים 1968-1976 שודרה בתחנת קול ישראל תכנית הרדיו הנהדרת "שלכם לשעה קלה" שערכו יוסף אריה ודני רווה, ובמסגרת כל שידור התארח בה אמן שונה, שביצע מערכונים, שירים וחיקויים, וגם דאג להזמין את חבריו הבדרנים. מיטב האומנים הגיעו להנחות את התכנית ביניהם ניתן למצוא את עודד תאומי, יהורם גאון, תיקי דיין, אריק לביא, רבקה מיכאלי ועוד אחרים רבים וטובים. התוכנית שודרה ברדיו אחת לחודש, בימי שבת בשעה 11 בבוקר, ואת אות הפתיחה של התכנית קשה שלא לזכור. אך אם כבר הספקתם לשכוח, או שכלל לא הכרתם, את "תיבת האוצר התרבותית" הזו, לפניכם אוסף של הקלטות מתכנית הרדיו "שלכם לשעה קלה". כל שעליכם לעשות הוא ללחוץ על תמונותיהם של האמנים האהובים עליכם וליהנות משעה קלה של תרבות והומור ישראלי משובחים.

 

יוסי בנאי

יוסי בנאי היה זמר, שחקן קולנוע ותיאטרון, פזמונאי, בדרן, קריין ובמאי תיאטרון ישראלי, חתן פרס ישראל ועוד, אשר נחשב לאחד מגדולי אמני ישראל. כאן בתכנית הוא מבצע את שיר הפתיחה "לשעה קלה" ואחריו מונולוג על "כבוד השחקן" ושאר מערכונים. בתכנית זו מתארחים רבקה מיכאלי שמבצעת עימו את המערכונים "המברק" ו"במסדרון בית המשפט", גדי יגיל המחקה אותו וחווה אלברשטיין אשר מבצעת את גרסת הכיסוי העברית לשירם של הביטלס "Hey Jude".
 

גדי יגיל

גדי יגיל הוא שחקן ובדרן ישראלי, זוכה פרס התיאטרון הישראלי למפעל חיים. כאן בתכנית מבצע יגיל מערכונים שונים יחד עם אמנים אורחים: אברהם מור במערכון "טלוויזיה", רבקה מיכאלי במערכון "בגידה", נירה רבינוביץ' ואריה פלדמן (חבריו מלהקת פיקוד הצפון) במערכון "חברת המרימים". בנוסף, בתכנית זו מתארחים גם אמנים נוספים אשר מבצעים שירים יחד עם יגיל וביניהם ניתן למצוא את יהורם גאון עם השיר "לילה של פריחות", דבורה דותן עם השיר "בנק הלבבות" ובני אמדורסקי עם השיר "מה למדת בגן היום".
 

אריק לביא ושושיק שני

אריק לביא היה זמר ושחקן תיאטרון וקולנוע ישראלי שהלך לעולמו ב-2004, ולצדו שידרה את התכנית הזו שושיק (שושנה) שני, שחקנית וזמרת ישראלית. בתכנית מבצעים השניים שירים שונים כגון: "רק לי לעצמי", "שיחת טלפון של מיסטר סיגל", "זה מצחיק", "מה שאשתי באמת רוצה" ועוד. לצד השירים, השניים מבצעים גם את המערכון "הגירושין" שאותו כתב עמוס קינן. בנוסף, מתארחים בתכנית יפה ירקוני ואריק איינשטיין שמבצעים את שיריהם "איה הגן" ו"מה אתה עושה כשאתה קם בבוקר" בהתאמה.
 

עודד תאומי

עודד תאומי הוא שחקן תיאטרון ישראלי, מרצה לשעבר בחוג לתיאטרון של אוניברסיטת תל אביב וחתן פרס התיאטרון הישראלי. בתכנית זו (שהייתה הראשונה ששודרה) מבצע תאומי את השירים "20 ביוני 1937" - שיר שכתב אהוד מנור על יום הולדתו של תאומי, ואת "החיים יפים" - שכתב ירון לונדון ולימים בוצע על ידי מוטי פליישר. עוד בנוסף, מתארחים אצל תאומי בתכנית עודד קוטלר, גדי יגיל, ליה דוליצקיה (שהייתה הגננת שלו), מרטין מוסקוביץ ואחרים.

גדעון זינגר

גדעון זינגר היה שחקן תיאטרון, קולנוע וזמר ישראלי שהלך לעולמו בשנת 2015. את התכנית בכיכובו הוא פותח בקטע "מונולוג חיי" בו הוא מספר על כך שביום שנולד החליפו אותו עם עוד תינוק, וכיוון ששמע שיש תכנית עם גדעון זינגר לא ידע אם הוא צריך לבוא או האדם השני. בתכנית מתארחים מירי אלוני שמבצעת את השיר "מר ק'" ורביעיית מועדון התאטרון (שבה היה חבר) לביצוע השירים "מטולה" ו"גבריאל".
 

אילי רוליצקי

אילי גורליצקי הוא שחקן וזמר ישראלי, חבר בסגל השחקנים של התיאטרון הקאמרי. בתכנית זו מבצע גורליצקי שירים שונים כגון: "אדון צפרדע המסכן", "נשים", "לאן את הגעת", "האהבה עיוורת היא" ועוד. האורחים בתוכניתו הם יוסי בנאי שמבצע עימו את המערכון "הצילו על הים" ושושיק שני שמבצעת עימו את המערכון "מראה מעל הגשר".
 

אושיק לוי

אושיק (אשר) לוי הוא שחקן תיאטרון, קולנוע וזמר ישראלי. את התכנית פותח דורי בן זאב כשמכריז על "מגילת הפתיחה" ומציג את לוי. בתכנית הוא מבצע שירים שונים כמו: "אב ובנו", "הייתי גבר" ו"לתפוס שלווה", לצד ביצוע המערכונים "ז'אק ברל" יחד עם פופיק ארנון, ו"בן או בת" שאליו הצטרף יוסי בנאי. בנוסף, מתארחים גם אומנים שונים לקטעי שירה; ג'וזי כץ מבצעת את השיר "שמור לך חלום קטן", סוזן ופרן שמבצעת יחד עם לוי את השיר "להחליט לבד" ועוד.
 

תיקי דיין

תקווה (תיקי) רוחמה דיין היא שחקנית קולנוע, טלוויזיה ותיאטרון, קומיקאית וזמרת ישראלית, זוכת שני פרסי התיאטרון הישראלי. בתוכנית שאותה היא הנחתה מתארחים שלמה גרוניך כשהצטרף לביצוע המערכון והשיר "המורה המחליפה", יגאל בשן מבצע עימה את השיר "בואי נעשה לנו חג", טוביה צפיר מצטרף לביצוע השיר "הרדיו הורס לי את החיים" וגלי עטרי, ריקי מנור וציפי זרנקין שמצטרפים אליה לשיר "Higher and Higher". בנוסף, דיין מבצעת לבדה את השירים "הבנות של בן יהודה" ואת השיר בערבית "לעבת אל איאם" כמו גם את המערכון "האולפן בקנדה".
 

שייקה אופיר

שייקה אופיר היה שחקן, קומיקאי, מחזאי, תסריטאי, במאי ופנטומימאי אוהב שהלך לעולמו ב-1987. את התכנית פותח אופיר במערכון "לאן הערב" ועם מקהלת צדיקוב הוא מבצע את השיר "מקהלה עליזה". בנוסף, מבצע אופיר את המערכונים "חדשות בסגנון אישי", "שלכם ממגרש הספורט" ו"כיפה אדומה", סיפור הילדים המפורסם שאליו יצק אופיר סיפורי ילדות נוספים. הפרברים בהרכבם הראשון (ניסים מנחם ויוסי חורי) מתארחים גם כן בתכנית ומבצעים את השירים "ערב של שושנים" ו"יש לי אהבה". 
 

רבקה מיכאלי

רבקה מיכאלי היא מנחת טלוויזיה, שחקנית, זמרת, קומיקאית, מדבבת ושדרנית רדיו ישראלית, זוכת "פרס אופיר" ועוד פרסים נוספים. בתכנית זו מבצעת מיכאלי את השירים "תכנית כבקשתך", "אל הציפורה", "בים בם בום" ו"פזמון סיום". בנוסף, מתארחים אצל מיכאלי אמנים רבים: צמד דרום המבצעים מחרוזת מ"פסטיבל הזמר", נעמי שמר לביצוע השיר "בהאחזות הנחל בסיני", יוסי בנאי לביצוע המערכון "זהירות נהגת", דן בן אמוץ במערכון "התכנית לעקר בית" ואברהם מור ואבנר חזקיהו בביצוע משותף למערכון "ביקור בגן החיות".
 

יהורם גאון

יהורם גאון הוא זמר, מגיש טלוויזיה, רדיו ושחקן ישראלי, חתן פרס ישראל לזמר העברי. גאון החליט שתכניתו תעסוק בתיאטרון והוא מצרף אליו אמנים רבים לביצוע מערכונים שונים; יוסי בנאי מצטרף למערכון "חור במסך", יורם ארבל למערכון "חדשות העבר", שרגא פרידמן למערכון "עצות לשחקן" ושייקה אופיר למערכון "פליקס ומר פייגנבאום". בנוסף, גאון מבצע שירים שונים בקולו ההנדר ומסיים את התוכנית עם הלהיט "יש כבוד".
 
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
המשך עם: Google
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
המשך עם: Google
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.