print header

13 כלי נשק קטלניים שלא שמעתם עליהם מעולם

במהלך אלפי שנים התפתחו טכנולוגיות רבות ליצירת כלי נשק שונים ומשונים, והצבא שהיה בעל הטכנולוגיה הטובה ביותר הוא בדרך כלל זה שמדינתו זכתה לנצח במלחמותיה. כולנו מכירים חרבות, אקדחים ופצצות שנעשה בהן שימוש נרחב בשדות הקרב לאורך ההיסטוריה, אך על 13 הנשקים הבאים ככל הנראה לא שמעתם מעולם! לפניכם 13 כלי נשק אמיתיים ומפתיעים, חלקם היו בשימוש בעבר וחלקם נמצאים בפיתוח בימים אלו ממש והולכים להיכנס לשימוש כבר בזמן הקרוב.
 

1. וספה 150 TAP

וספה 150 TAP
את הקטנוע הזה עיצבו בצבא הצרפתי כדי להילחם ביעילות בכוחות הגרילה שבאלג'יר במהלך שנות ה-50. אחרי שהנחיתו אותו מהאוויר בשדה הקרב, החיילים היו משתמשים בו כדי לפרוץ ביצורים מאולתרים בעזרת התותח שלו, שיכול היה לחדור אפילו שריון של טנקים.

2. מרגמת יד

מרגמת יד
את מרגמת היד הזו עיצבו במאה ה-16, והיא מיועדת להשלכת רימונים למרחק רב יותר מזה שהיד מסוגלת להגיע אליו. למרות שכלי הנשק הזה לא היה פופולארי במיוחד, בחלק מצבאות אירופה היו מספר יחידות קטנות שהשתמשו בו במהלך המאות ה-16 וה-17.

3. אקדח שפתון (נשיקת המוות)

אקדח שפתון (נשיקת המוות)
אקדח השפתון אולי נראה כמו כלי נשק שיצא מסרט של ג'יימס בונד, אך נעשה בו שימוש במהלך המלחמה הקרה על ידי סוכנים סובייטיים שהיו צריכים להבריח איתם כלי נשק למקומות מסוימים. קוטר הקנה הוא 4.5 מ"מ בלבד וניתן לטעון באקדח רק קליע אחד, לכן השימוש בו הוא אך ורק מטווח קצר. עם הזמן, אחרי שאנשים התוודעו לקיומו של נשק זה, הוא קיבל את הכינוי "נשיקת המוות".

4. כלב נגד טנקים

חיילים סובייטיים בתהלוכה עם כלבים
כלבים בשירות הצבא זה לא דבר חדש, אך מה שעשו איתם בצבא האדום יפתיע ואף ירתיע אתכם. במהלך מלחמת העולם השנייה, הסובייטים אימנו כלבים לעשות שלל דברים שיעזרו למאמצי המלחמה, וביניהם לרוץ אל מאחורי קוי האויב עם חבילות נפץ על גבם. באופן פרטני, אימנו את הכלבים לדלוק אחרי הטנקים הנאצים, כשחבילות הנפץ היו מתפוצצות ברגע שהיו באים הכלבים במגע עם כלי הרכב הגרמניים המשוריינים.
 

5. טאוכפאנצר – טנק תת מימי

טאוכפאנצר
כשהנאצים התכוננו לפלוש ללונדון, הם פיתחו את טנק הפאנצר שענה לשם "טאוכפאנצר" ואשר היה אמור להגיע ללונדון דרך הים. את הטנק תוכנן להשליך לתוך מי האוקיינוס, והוא עוצב כך שיתגלגל ממעמקי הים עד לחופי היבשה בעזרת שסתומים חד כיווניים שהותקנו בו. בסופו של דבר הטנק לא נכנס לשימוש מעולם משום שהנאצים זנחו את התוכנית לפלוש לעיר הבירה הבריטית.

6. חנית אש

איור של חנית אש
תאמינו או לא, אך הסינים היו הראשונים שהמציאו נשק חם, כבר לפני אלף שנה, אשר נקרא "חנית אש". הנשק הומצא במהלך המאה העשירית, ועשה שימוש בזיקוקים שמצויים בתוך כד על מנת לשגר רעל או כדורי מתכת קטנים מטווח קצר של כמה סנטימטרים בודדים. הנשק הזה היה זול מאוד ופופולארי במיוחד בקרב איכרים, שהשתמשו בו כדי להגן על הכפרים שלהם.

7. פצצת עטלף

פצצת עטלף
למרות שהנשק הזה נשמע כמו משהו שגיבור העל בטמן היה משתמש בו, זהו למעשה נשק אמריקאי שתוכנן לשימוש בתקופת מלחמת העולם השנייה, ולמענו היה צורך להשתמש בעטלפים אמיתיים. את העטלפים, שאל כל אחד מהם חוברה פצצת תבערה, תכננו לשמור בתוך מיכל מקורר שיגרום להם לשקוע בשנת חורף. מטוסים היו אמורים להפיל את המיכל מעל לערים יפניות, כך שבשלב זה הוט היה נפתח והעטלפים, שהתעוררו משנת החורף, היו מנסים למצוא מחסה בבתים, דבר שהיה גורם להם להבערת המבנים היפניים, שעשויים עץ ונייר. שנה לאחר המצאת כלי הנשק הזה, ב-1944, החליטו האמריקאים לעשות שימוש בפצצת האטום במקום.

8. מטריה בולגרית

סרטוט של מטריה בולגרית
כמו אקדח השפתון, גם הנשק הזה נראה כאילו יצא מסרט של ג'יימס בונד, אך הוא פותח על ידי הק.ג.ב ונעשה בו שימוש פעם אחת בלבד, ברצח גאורגי מרקוב, עיתונאי שהעביר ביקורת קשה על המשטר בבולגריה ברשת ה-BBC. לפי זכרונו, גאורגי נדקר ברגלו על ידי אדם שהחזיק מטרייה, וכשהגיע למקום עבודתו הבחין בפצעון אדום שהופיע במקום. הכאב המשיך ובשעות הערב גאורגי כבר התחיל לפתח חום גבוה. שלושה ימים לאחר מכן הוא מת, וברגלו מצאו הרופאים קליע פלטינה קטן באורך 1.52 מ"מ, אשר הכיל רעל ריצין.

9. קרן המוות של ארכימדס

איור של קרן המוות של ארכימדס
כל אחד יודע שניתן לשרוף דברים אם מכוונים אליהם את אור השמש בצורה ממוקדת, כמו למשל באמצעות זכוכית מגדלת, וזה מה שגרם לארכימדס לעלות על הרעיון שלו לקרן המוות. המתמטיקאי היווני הנודע יצר מראה שהייתה יכולה לשרוף ספינות רומאיות שניסו לפלוש לסירקוזה שבסציליה במאה השלישית לפנה"ס. בעוד שרבים החשיבו זאת כאגדה ותו לא, סטודנטים מהמכון הטכנולוגי של מסצ'וסטס הצליחו להוכיח שנשק שכזה אכן אפשרי לשימוש.

11. מקלע "סערת מתכת"

ישנם כיום מקלעים שיכולים לירות במהירות של 1,000 קליעים בדקה, אך דמיינו לכם כלי נשק שיכול לירות במהירות גבוהה פי 1,000! חברת "סערת מתכת" (Metal Storm) האוסטרלית פיתחה מקלע חדש, אשר יכול לשגר כדורים במהירות של מיליון קליעים בדקה. למרות שלא באמת ניתן לספק לו מיליון קליעים לירייה, באופן מעשי הנשק יכול לירות 180 קליעים תוך פחות משנייה! תוכלו לראות אותו בפעולה בסרטון למעלה, במספר מצבי מהירות: 600 קליעים בדקה, 30,000 קליעים בדקה, 60,000 קליעים בדקה ומיליון קליעים בדקה.

10. תותח לייזר

סרטי המדע הבדיוני מילדותנו הראו לנו שבעתיד הנשקים יירו לייזר, ונראה שכיום הגענו לתקופה המובטחת הזו. יחידת המחקר והפיתוח של חיל הים האמריקאי הציבה בשנת 2014 את תותח הלייזר הראשון בעולם על ספינה לוחמת, והוא כבר נכנס לשימוש מבצעי לאחר שהצליח ליירט בהצלחה מזל"טים, ספינות ומטרות נייחות, ימיות ויבשתיות.

12. קליעים חכמים

קליעים
כבר מזמן המציאו טילים מונחים על ידי לייזר, אך מעט אנשים יודעים שגם קליעים מונחים על ידי לייזר כבר עומדים להיכנס לשימוש ברחבי העולם. הקליעים החכמים עובדים על אותו עיקרון של הטילים מונחי הלייזר, כשבתוכם יש רכיב אלקטרוני או מכאני המאפשר להם לשנות את כיוונם בזמן מעופם. לעת עתה קיימים קליעים שכאלה בשלבי ייצור אב טיפוס ראשוני, אך מניסויים עולה כי הם תמיד פוגעים במטרה, אפילו אם יורה אותם אדם שאינו מיומן בשימוש ברובה.

13. טיל על קולי

כיום הטיל המהיר ביותר שקיים מגיע למהירות אדירה של מאך 3, אך ברוסיה, סין וארה"ב עובדים בימים אלה על טיל על קולי, שיכול להגיע למאך 5 ואף למאך 10! הטיל המהיר ביותר הגיע בניסויים למהירות 32,186 קמ"ש, ולעת עתה לא קיימת שום מערכת להגנה מפני טילים שיכולה לעצור אותו.

 

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
המשך עם: Google
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
המשך עם: Google
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.