print header

האנשים הכי חסרי מזל בעולם

אם חשבתם שיש לכם יום רע או שאתם נרדפים על ידי ביש מזל, כדאי שתקראו את הסיפורים הבאים. האיש שנרדף על ידי המוות, האישה שנרדפה על ידי סופות הוריקן, פקח היערות שנרדף על ידי ברקים וזה שקרא תיגר על 2 פצצות אטום. 8 סיפורים אמיתיים של ביש מזל...

תושבי הכפר שזכו בלוטו - מלבד אחד...
סיפורים של ביש מזל
בכל שנה מתקיימת הגרלת לוטו גדולה בספרד שנקראת El Gordo שפירושה - The Fat One - כלומר, 'ההגרלה השמנה'. בפברואר 2012 לתושבי הכפר Sodeto הייתה סיבה רצינית לחגוג כיוון שהם החזיקו כולם יחד בכרטיס לוטו זוכה (58268) בסך 950 מליון דולר. הסכום הגרנזיוזי אומנם חולק בין 70 המשפחות שבכפר, אך עבור החקלאים והפועלים העניים, גם מאות אלפי דולרים זה נאה. אלא שבמהלך החגיגה בכפר, התגלתה מבוכה. מסתבר שכשאנשי עמותת homemakers מכרו את הכרטיסים לתושבי הכפר, הם שכחו לדפוק על דלתו של Costis Mitsotakis. למחרת התפרסמה הידיעה - כל תושבי הכפר הקטן זכו. כולם, מלבד אחד...

 

איש העץ של אינדונזיה
סיפורים של ביש מזל
דדה קוסווארה נולד בריא, אבל בגיל 10, אחרי שנפל ונפצע בברכו ביערות אינדונזיה, חייו השתנו מן הקצה אל הקצה. בעקבות הפציעה, יבלות קטנות החלו להתפשט סביב הפצע ולאט לאט התפשטו לאיזור רגליו וידיו ושינו את מראיהן. במשך שנים, היבלות הלכו ותפחו לשכבה גרוטסקית, דמויית ענפים היוצאים מגופו. דדה מצא את עצמו חסר אונים אל מול תופעה הזויה בה הוא נאלץ לדדות בעולם עם רגליים מושחרות ומנופחות, כמו אסיר של גופו המורד. ככל הנראה, הוא הפך "לחצי צמח". המחלה המסתורית שלו עלתה לו בנישואין, קריירה ועצמאות והוא אולץ, בגלל עוניו הרב, להצטרף לקרקס מקומי על תקן "איש העץ". מנתחים אינדונזיים אבחנו את התופעה כמכה כפולה: לא רק שהוא סבל מוירוס שגרם לצמיחת היבלות, אלא שבגלל כשל חיסוני נדיר, הנגעים שלו השתוללו ויצאו מכלל פרופורציה. בשנה שעברה, המנתחים השתמשו במסור חשמלי כדי להסיר  כ-6 ק"ג של יבלות מגופו, אבל למרבה הצער, הכל גדל בחזרה.

 

האיש השעיר ביותר בעולם
סיפורים של ביש מזל
כל מי שהתלונן בחייו שהוא שעיר, צריך להקדיש דקה ולהתבונן ביו זנואן, בחור סיני צעיר שנחשב באופן רשמי לאיש השעיר בעולם. 96% מהגוף של יו מכוסה שיער כתוצאה ממצב בריאותי נדיר. ומלבד כפות ידיו וכפות רגליו, כל סמ"ר בגופו מכוסה בממוצע ב-41 שיערות. לא רק שהמצב הנדיר שלו רחוק מלהיראות אסטטי, הוא גם לא חיובי מבחינה בריאותית. יו נאלץ לעבור ניתוח להסרת שיער מאוזניו כיוון שהמצב פגע בשמיעה שלו.
למרבה המזל, יו בחר לא להיכנע למצבו ולעשות שימוש במראה הפיזי הייחודי שלו כדי להתפרסם. האו העלה תמונות שלו לאינטרנט במטרה לזכות בהכרה ובבוא היום לזכות בחוזה הקלטות ולהפוך לכוכב רוק בסין. במקביל, הוא גם מחפש אישה.

 

האישה הכי חסרת מזל באמריקה
סיפורים של ביש מזל
לאחר שאיבדה 4 בתים ב-4 סופות הוריקן שונות, מלאני מרטינז היא ללא ספק האישה הכי חסרת מזל באמריקה. הייתה את בטסי בשנת 1965, את חואן ב-1985, את ז'ורז' ב-1998 ואת קטרינה בשנת 2005. כל אחת מסופות ההוריקן הללו החריבה את ביתה של מרטינז. זו כנראה התוצאה של מגורים במישור השיטפון של לואיזיאנה. אבל אחרי הפגיעה הרביעית, המזל של נהגת אוטובוס הילדים השתנה. תוכנית ריאליטי בחרה את ביתה הרעוע ברייתווייט, מדרום לניו אורלינס, כדי לבצע בו מהפך. הצוות בילה שבוע ימים והשקיע כ-20,000 דולר כדי לשפץ את ביתה של מרטינז ולהתקין בו מטבח חדש, ארונות חדשים ומכשור חדש, כולל טלוויזיה חכמה 50 אינץ'. אבל ביום רביעי ה-29 באוגוסט 2012, יום השנה השביעי לקטרינה, הוריקן בשם אייזק יילל במפרץ והיכה שוב. מרטינז ומשפחתה חולצו על ידי סירה, יחד עם 5 גורי החתולים ו-3 הכלבים שלהם, כל השאר נשטף ונהרס. עכשיו היא כבר איבדה 5 בתים.

 

האיש שנרדף על ידי המוות אבל הפסיד הרבה יותר
סיפורים של ביש מזל
דמיינו את המקרה הבא: חורף קשה בצפון ארה"ב. הנרי ג'נקינס ושני חבריו יצאו לדוג באגם Ten Mile במינסוטה. האגם היה מכוסה לחלוטין בקרח. בניסיון ליצור חור גדול לדיג, ג'נקינס הטיל מקל דינמיט אל לב האגם. לחרדתו, ג'רי, כלבו מסוג לברדור רטריבר רץ בנסיון להחזיר את המקל לאדונו. הכלב הרים את הדינמיט, למרות שהגברים צעקו לו "לא!" והתחיל לרוץ לכיוונם עם זנב מכשכש. שלושת הגברים הבינו שהם בסכנה והתחילו לנוס על נפשם בכיוון ההפוך, כשהכלב רודף אחריהם. ברגע האחרון הגברים הצליחו להימלט מהפיצוץ, אבל הכלב לא שרד. סדקי הקרח ליד המשאית גרמו לשקיעתה באגם. בנוסף לאיבוד כלבו, ג'נקינס הפסיד גם סכום גדול של כסף, כאשר חברת הביטוח סירבה לשלם על נזקי המשאית השקועה.

 

האדם הכי חסר מזל בבריטניה
סיפורים של ביש מזל
ג'ון לין נחשב לעיתים קרובות כאדם הכי חסר מזל בבריטניה - וזאת לאחר שעבר 16 תאונות גדולות בחייו, ביניהן: פגיעת ברקים, נפילת סלעים במכרה ושלוש תאונות דרכים. הייתה גם את הפעם ההיא שאבן נזרקה לכיוונו ושברה לו שמונה שיניים. התאונות של ג'ון לין התחילו מרגע לידתו. כשנולד, אחד מתוך 5 ילדים למשפחת חקלאים, לא היה ברור אם ישרוד. הריאות שלו לא היו מפותחות מספיק והוא נדרש לזריקות סטרואידים מיוחדות, אבל כנגד כל הסיכויים הוא שרד. בגיל 18 חודשים, הוא הפך סקרן ודידה אל חדר האמבטיה של סבתו. שם, בקבוק פלסטיק גדול סקרן אותו. למרבה הצער היה זה חומר חיטוי והוא הובהל לבית החולים ועבר שטיפת קיבה. אך האירוע המפורסם ביותר התרחש כשהיה נער. אחרי ששבר את זרועו מנפילה מעץ וקיבל טיפול בבית החולים, ג'ון לין עלה על אוטובוס הביתה, אלא שבמהלך הנסיעה, האוטובוס התהפך ולין שבר את אותה היד, רק בחלק אחר. ואם לא די בצירוף המקרים, הרי שכל זה קרה ביום שישי ה-13. אין ספק שלעיתים, המציאות עולה על כל דמיון.

 

האיש ששרד 2 פצצות אטום אבל מת מסרטן
סיפורים של ביש מזל
צ'וטומו ימגוצ'י נחשב לניצול הרשמי היחיד של הפצצת הירושימה ונגאסקי בסוף מלחמת העולם השנייה. ב-6 באוגוסט 1945, ימג'וצי, מהנדס צעיר, ביקר בהירושימה. שניות לאחר שירד מהרכבת החשמלית בסביבות 8:15 בבוקר, הוא זיהה לפתע הבזק אור שהיכה בעוצמה גדולה בקרקע והתפוצץ 600 מטרים מהעיר. כ-140,000 מתושבי הירושימה נספו באופן מיידי. למרות שהוא היה רק 3 ק"מ ממקום ההפצצה, ימגוצ'י ניצל וסבל רק מכוויות חמורות בגופו העליון ועור תוף מנוקב. הוא בילה את הלילה במקלט עם אנשים פצועים. למחרת, ימגוצ'י פילס את דרכו בין הגופות ועלה על רכבת 180 ק"מ חזרה לנגאסקי, אשר כמו הירושימה, הייתה בסיס תעשייתי וצבאי חשוב ביפן. למרות פציעותיו הוא חזר לעבודה ב-9 באוגוסט, אך לרוע המזל, פצצת האטום רדפה אותו. בשעה 11:02, כאשר הוא נמצא במרחק של פחות מ-3 ק"מ ממקום ההפצצה, ימגוצ'י זיהה הבזק אור מוכר. בעקבות ההפצצה השנייה, ימג'וצי הפך חירש כמעט לחלוטין באוזן אחת וסבל מפצעים וכוויות שהיו חבושים במשך 12 שנים מחייו. אשתו ובנו הורעלו מהקרינה הרדיואקטיבית וכמוהו, גם הם סבלו מחיים של מחלות. אשתו נפטרה בשנת 2008 כשהייתה בת 88, מסרטן בכבד ובכליות. בנם שנחשף לקרינה בגיל חצי שנה, מת בגיל 59 מסרטן הקיבה. ימגוצ'י, שרק בשנת 2009 הוכר באופן רשמי על ידי ממשלת יפן כמי ששרד את 2 פצצות האטום, נפטר בשנת 2010 מסרטן הקיבה.

 

האיש שניצח את הברק אבל נכנע לאהבה
סיפורים של ביש מזל
אומרים שברק לא פוגע פעמיים, אבל הוא פגע ברוי סאליבן 7 פעמים! כן, שבע. זה קרה בין השנים 1942 ל-1977 בזמן שרוי עבד כפקח יערות בפארק הלאומי שננדואה בוירג'יניה. עד היום הוא מחזיק בשיא הגינס של האדם שנפגע הכי הרבה פעמים ממכת ברק בחייו. היינו מצפים שאחרי הפעם השישית הוא כבר ילמד את הלקח ויישאר תחת מחסה בזמן סופת ברקים, אבל לא רוי. הפעם האחרונה בה נפגע הייתה ללא ספק המרשימה ביותר. הברק היכה בו בזמן דייג ובמקביל, דב ששהה בפארק ניסה לגנוב את הדגים ששלף. למרות שהיה פצוע, רוי הצליח לפגוע בדב, להבריח אותו ולההחזיר את כל הדגים שלו חזרה. למרבה הצער, "האדם שניצח את הברק" לא היה חסין נגד לב שבור. בגיל 71 הוא התאבד כתוצאה מאהבה נכזבת.
 
מקור: חנה קורצמן
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.