print header

מדוע לימודי BI נחשבים ליוקרתיים כל כך?

  בשוק ההייטק פועלים קרוב ל-300 אלף עובדים, ובמונחים מודרניים זהו סוג של מועדון סגור, המרכז מהנדסים, מפתחים, אנשי תוכנה, חומרה ובדיקות, אנשי מכירות ואנשי שירות. על אף התדמית הנוצצת, לא כל תפקיד בהייטק מצריך תואר טכנולוגי, וישנם תפקידים המשלבים בין עולמות הניהול לבין ידע טכני בסיסי אשר מושתתים על יכולות בין אישיות וניסיון ניהולי. מפתח BI הוא אחד מהתפקידים המרכזיים והמבוקשים ביותר מהסוג הזה בשנים האחרונות. מה הם לימודי BI, אילו כלים הם מקנים ומדוע לימודי BI נחשבים ליוקרתיים כל כך? הנה כמה עובדות שכדאי להכיר.

השילוב בין טכנולוגיה לידע ניהולי 

כדי להבין מדוע לימודי BI נחשבים ללימודים יוקרתיים, חשוב להכיר את מהות התפקיד של מפתח BI. מפתח או מיישם של מערכת BI הוא אדם שנדרש לשלב בין ידע ניהולי ומעשי הכולל הבנה עמוקה בתהליכים עסקיים, שיווקיים, סביבות עבודה, שרשרת אספקה, מדדים ויעדים, וגם הבנה טכנולוגית הכוללת היכרות עם מונחים, סביבות עבודה ואפילו מושגים טכניים (כמו "לקמפל", "לקסטם", "לפבלש" וכיוצא בזה).
 
בהיבטים של עולמות הניהול, הרי שאם אדם פעל בסביבה עסקית הוא כבר מחזיק בידע הנדרש לו כדי לתווך צרכים עסקיים במונחים טכנולוגיים ובהיבטים של עולמות הטכנולוגיה, הרי לימודי BI מתמקדים בדיוק בעולם הזה - עולם מושגים וכלים טכנולוגיים, המאפשרים למיישם לרכז את הדרישות העסקיות ולכתוב אותן במסמכים עסקיים המתרגמים את המידע למונחים עסקיים, שעות עבודה, צרכים, מאפיינים והכנות מקדימות. מיישם ה-BI הארגוני מנהל פרויקטים רחבי היקף בעלי חשיבות רבה.
 
לימודי BI: דמות מול מחשב

לפעול בסביבה עסקית תחרותית בתפקיד מרכזי

אנשי מכירות, מדריכים, מיישמים טכנולוגיים, מטמיעי מערכות ואקדמאים שפעלו בסביבה עסקית ומחפשים את האתגר הבא יוכלו למצוא במסגרת לימודי BI מקפצה לפיתוח הקריירה. הלימודים המעשיים מקנים לא רק כלים וידע טכנולוגי, אלא מלווים בדוגמאות ומקרי בוחן מתוך העשייה היומיומית בשוק הישראלי. באופן זה יכולים המתעניינים למנף את הניסיון האישי שצברו לאורך השנים כעובדים פעילים בתחומים אחרים לתחום ההייטק, שקצב הפיתוח נהנה מתנופה אדירה.

כרטיס כניסה לתפקיד מפתח בהייטק הישראלי 

עובדים בהייטק זוכים להטבות נרחבות, חווים "גאוות יחידה", נהנים מתחושת הגשמה גבוהה ונהנים מהמעמד. אין זה פלא שאנשים רבים עם יכולות בין אישיות נרחבות, ביניהן: יחסי אנוש טובים, חריצות, עבודת צוות ויכולת גבוהה לעבודה וללמידה עצמית, רואים בתפקידי יישום המערכות ובפרט בפיתוח ויישום BI הזדמנות להיכנס לעולם ההייטק ולפעול בתוך "משבצת" נחשקת ובעלת חשיבות גבוהה לארגון. מיישם BI נהנה ברוב המקרים מעצמאות רבה במילוי תפקידו, הוא מנהל את עצמו ומסייע למנהלים ולצוותי העבודה בארגון לבצע שימוש מושכל ויעיל ביותר בכלי רב עוצמה, שבדרך כלל מושקעים בו משאבים רבים. הצלחת העבודה עם הכלי משדרגת את תהליכי קבלת ההחלטות הארגוניות ועבורו הדבר מהווה הצלחה אישית. 

כי BI זה פני העתיד 

עסקים פועלים בסביבה תחרותית ומאתגרת ביותר, הצרכנים שאליהם הם פונים מתוחכמים יותר, משווים בין מוצרים ושירותים ומגלים מתחרים חדשים במהירות. כלי BI מסייע לארגונים לשמור על רמת שירות גבוהה ולעמוד במדדי הביצועים העסקיים. באמצעות כלי זה הם יכולים להתייעל מבחינה תקציבית, לשפר את היקפי המכירות, לקצר זמני אספקה, להעניק שירות אישי ומותאם ללקוח ולשלוט בנתונים מאינספור מקורות המתעדכנים בזמן אמת. כפי שניתן להבין כלי ה-BI בעידן המודרני הוא לב הניהול של הפעילות העסקית, ועסקים מכל הקשת מעוניינים לשלב אותו בפעילות השוטפת. הביקוש למיישמי BI גבוה מאי פעם ומכאן גם היוקרה הנלווית במסלול לימודי BI.
 
מקור תמונה ראשית: depositphotos.com
 
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.