print header

איך ניתן לחזק את היכולות של המוח בגיל מבוגר?

המוח שלנו בעל יכולת שינוי, התחדשות והתאמה, ויכולת זו קיימת לא רק בזמן הילדות והנעורים, אלא ממשיכה לאורך כל חיינו. ככל שנאתגר את המוח יותר ונדרוש ממנו יותר, כך הוא יצטרך לשמור על הגמישות שלו ולעדכן את הקשרים המוחיים באופן קבוע. כדי שנוכל להמשיך ליהנות ולהתפתח מהבחינה הזאת גם בתקופת הפנסיה, אנחנו צריכים לשמר את הגוף והמוח שלנו כדי לעזור להם לתפקד בצורה מיטבית. רובנו כבר יודעים מה החשיבות של תזונה בריאה ושל פעילות גופנית לגוף בכלל, אבל מה עם אימונים מיוחדים למוח? חשוב להכיר בחשיבותם של אתגרים מוחיים שכאלה כחלק מאורח חיים פעיל - והם יכולים להיות הרבה יותר מהנים ממש שאתם חושבים.

אתגרו את היכולות הקוגנטיביות שלכם באמצעות אתגר הפרצופים

כדי שתוכלו לחוות זאת בעצמכם וגם לבחון את היכולת של המוח שלכם לעמוד באתגר קוגניטיבי מיוחד, אתם מוזמנים לבחון את התמונות הבאות ולנסות לזהות את הדמויות המוכרות שמרכיבות את הפרצופים המבולבלים האלה. בחנו אותן היטב ונסו לאלץ את המוח שלכם להשלים את חלקי הפנים מתוך הזיכרון וההיגיון שלכם. שימו לב גם למשך הזמן שלוקח לכם לשלוף את השם הנכון. כדי לגלות את התשובות הנכונות כל שעליכם לעשות הוא ללחוץ על התמונה אחרי שתסיימו לבחון אותה והתשובות יחשפו. אם תגלו שטעיתם הרבה יותר משצדקתם, או שלקח לכם יותר מכמה שניות "לשלוף" את השם הנכון, זה כנראה סימן היכר לכך שהמוח שלכם זקוק לאימון...
 
 
פרצופים מבולגנים של מפורסמים
 
פרצופים מבולגנים של מפורסמים

אז איך מאמנים את המוח והזיכרון?

כדי לענות על השאלה החשובה הזאת האקדמיה באה לעזרתנו - מחקרים רבים הראו שבאמצעות אימון קוגניטיבי ממוקד מטרה ניתן לאמן את המוח, בדומה לאופן שבו אימון גופני מחזק את הגוף. התיאוריה אומרת שאימון קוגניטיבי ממוחשב ("משחקי מחשב חכמים") הדורש תגובה מהירה ומדויקת במשימות מאתגרות, למעשה יוצר "עתודה קוגניטיבית" - מעין גיבוי למנגנונים הקיימים - ומחזק את הקשרים המוחיים. 
 
היכולת להתאים אישית את האימון לפלח אוכלוסיה מסויים חשובה במיוחד באימונים מסוג זה, מכיוון שגם הצרכים שונים וגם אופן עבודת המנגנונים המוחיים שונה מאוכלוסיות אחרות. וכל זאת עוד לפני שדיברנו על הצורך בהתאמה אישית לכל אדם ולצרכים הייחודיים שלו.
 

יש דרך יעילה לחיזוק המוח והזיכרון!

ממש כאן בארץ הוקמה בשנת 2018 חברת ההזנק אפקטיבייט שייצרה תוכנה מצויינת ומותאמת אישית לאימון המוח. הצוות שעומד מאחוריה, המרכז בתוכו שנים של ניסיון הן בתחום היזמות והן בתחום המחקר הקוגניטיבי, הציב לעצמו מטרה: לקחת את עולם האימון המוחי לשלב הבא, וזאת תוך התמקדות ביצירת כלי מתאים לאוכלוסיה המבוגרת ולצרכיה הספציפיים. הצוות הקדיש מחשבה ומחקר רב כדי לייצר אימון יעיל, מהנה ומותאם אישית, המתבסס על הטכנולוגיות המתקדמות ביותר, ומשלב ידע מחקרי וטיפולי עדכני. מדובר באפליקציה אינטרנטית, שניתן להיכנס אליה דרך כל מחשב או טאבלט באופן נגיש ונוח. המאמן הקוגניטיבי של אפקטיבייט לומד להכיר את המשתמש באמצעות השימוש שלו באפליקציה. שקלול הפרמטרים בנפרד לכל משתמש מאפשר ליצור תוכנית אימונים מותאמת אישית בעבור כל אדם, והיא ממשיכה להתאים את עצמה כל הזמן ליכולותיו העדכניות.
 
ה"אני מאמין" של החברה דוגל באימון קוגניטיבי כחלק משמירה על אורח חיים בריא ופעיל, ושואף לאימוץ ההרגל של האימון המוחי כפי שאנו שואפים לשמור על בריאותנו על ידי אימון הגוף. 

 

לפרטים נוספים על התוכנה לחיזוק יכולות המוח והזיכרון, מלאו פרטיכם:

 
בלחיצתך "שלח" הינך מאשר להעביר את הפרטים לחברת אפקטיבייט
 

מקור התמונות: Nitzan HafnerEyalbenyaishGage Skidmore

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.