print header

מפת הקורונה - אתר עם מידע, מספרים וסטטיסטיקות אמינות בנוגע להתפרצות הנגיף

 נכון להיום (מרץ 2020) אין בכלל ספק בכך שהתפרצות נגיף הקורונה, שהחלה בסין בדצמבר 2019 ומתמשכת עד עכשיו, היא אירוע בקנה מידה בינלאומי. מדווחים על כך בחדשות מדי יום ביומו מאז היוודע דבר תחילת ההתפרצות בסין, ואנו שומעים על עוד ועוד נדבקים כאן בארץ כמו גם ברחבי העולם, על מגבלות שונות – בייחוד בכל מה שקשור לטיסות לחו"ל – שמטיל משרד הבריאות כדי לעצור את ההתפשטות, ועל מאות אלפי הישראלים שכבר נכנסו לבידוד בביתם, כתוצאה מההתפרצות החמורה של הנגיף החדש שאינו מוכר דיו לרפואה בעת הנוכחית.

אתר מפת הקורונה: איור של כדור הארץ מכוסה במסכה רפואית לבידוד הפנים

אמנם אין צורך להיכנס לפאניקה ובהלה מיותרת, מכיוון שגורמי הבריאות בכלל העולם לוקחים אחריות מלאה על הטיפול בהתפרצות, אך אם אתם בכל זאת מודאגים, או שיש לכם קרובים במקומות אחרים בעולם ואתם דואגים לשלומם וברצונכם להישאר מעודכנים בכל הנוגע לקורונה ומימדיה, לגבי המוקדים שבהם היא חזקה במיוחד וגם לגבי אחוזי ההתאוששות ממנה - ממש לא כדאי לכם להסתמך על שמועות מבהילות שרצות ברשת ממקורות לא מבוססים. אפשר ומומלץ להתעדכן במספרים ובסטטיסטיקות מאחורי התפרצות קורונה ממקורות מוסמכים – כמו למשל בעזרת האתר המועיל הבא שנביא כעת בפניכם – ובו תמצאו את כל המידע והסטטיסטיקות שאתם צריכים להכיר לגבי הקורונה.

לחצו כאן כדי להיכנס לאתר המעקב אחרי התפרצות נגיף הקורונה ברחבי העולם

האתר שנכיר לכם כעת פותח על ידי המרכז למדעי מערכות והנדסה באוניברסיטת ג'ונס הופקינס שבבולטימור ,ארה"ב. האתר הזה מתעדכן בצורה מתמדת בכל הנתונים המספריים שקשורים להתפרצות הקורונה, לרוב ממקורות מוסמכים, ומציג אותם באופן ברור לעין – כך שניתן די בקלות להבין היכן בעולם נמצאים מוקדי התפרצות גדולים, מהם מספרי המחלימים והמתים מן ההתפרצות, כמה חולים מאומתים ישנם בכל מדינה ומה קצב ההתפשטות של הנגיף כמעט מהיום הראשון שלו.

נציג לכם עכשיו כמה מאפשרויות המידע המרכזיות של האתר הזה, כך שתבינו איך אפשר להשתמש בו בקלות כדי להישאר מעודכנים.

1. מפת העולם

א. כפי שאתם ודאי יכולים לראות, במרכז העמוד מוצגת מפת העולם ועליה נקודות אדומות בגדלים שונים; כל נקודה מסמנת מוקד של התפרצות, והגודל מסמן את קצב התפשטות המחלה – נקודה גדולה מאוד מסמנת מוקד עיקרי, ונקודות קטנות יותר מסמנות אזור משני.

אתר מפת הקורונה: מפת העולם עם נקודות אדומות המצביעות על התפשטות הקורונה

ב. אם תקישו על כל נקודה תפתח לכם חלונית קטנה, שתציג בפניכם את שם המדינה עליה אתם מסתכלים, ואחר כך – לפי הסדר, את מספר המקרים המאומתים שנספרו בה מאז פרוץ ההתפשטות, את מספר הקורבנות מן המחלה, את מספר המתאוששים ואת מספר החולים הפעילים שקיימים בה ברגע זה.

אתר מפת הקורונה: מפת הקורונה שמציגה נתונים מאומתים לגבי התחלואה בנגיף בישראל

ג. כמו מפות אינטרנטיות אחרות הקיימות כיום ברשת (גוגל מאפס למשל) גם את המפה הזו ניתן להגדיל ולהקטין בעזרת גלילה על גלגלת העכבר – קדימה ואחורה. כך למשל תוכלו להתמקד על אזור מסוים, למשל דרום אירופה, ולראות לעומק באילו מדינות באזור זה ההתפרצות חמורה יותר ובאילו היא במימדים קטנים נכון לעתה.   

ד. במעבר ללשונית Active Cases תוכלו לקבל תמונה על תחלואת הקורונה הפעילה כרגע בעולם, כלומר כמה חולים שטרם החלימו ישנם כעת בכל מדינה ומדינה. במפה הזו הנקודות הן בצבע צהוב, וגודל הנקודה מצביע על כמות החולים בכל מדינה.

אתר מפת הקורונה: מפת הקורונה מציגה את מקרי החולי הפעילים שישנם כעת בעולם

2. טבלת מקרים מאומתים כללית

אם אתם לא רוצים להתחיל להיכנס לתוככי המפה, אלא רק מעוניינים לראות את המספרים ואת שמות המדינות – פשוט הסתכלו הצידה אל טבלת כלל המקרים המאומתים – שמציגה בראשה את מספר הנדבקים הכללי בכל העולם ברגע זה. תוכלו לגלול את הטבלה ולראות את המספרים נכון לכל מדינה ומדינה; אם תעברו ללשונית "St/Prov" שבתחתית הטבלה תוכלו לראות את המספרים גם בכל אחת מהפרובינציות של סין, כמו גם בכל אחת מהמדינות המרכיבות את ארה"ב באופן פרטני.

אתר מפת הקורונה: טבלת המקרים המאומתים של קורונה בעולם

3. טבלת מחלימים מול טבלת קורבנות

ההתבוננות בטבלת המחלימים הכללית (Total Recoverd) ובמספר המופיע בראשה ומייצג את כלל המחלימים מקורונה מכל העולם – יכולה לתת לכם נקודת מבט חיובית בסך הכל. בנקודת הזמן הזו לפחות (10 למרץ, 2020), כאשר משווים אותה אל מול טבלת הקורבנות בעולם (Total Deathes) רואים כי היחס לטובת המחלימים המאומתים גדול בהרבה, כך שיש עוד מקום לאופטימיות. אם תרדו במוקד הטבלאות הללו, תוכלו לראות את המספרים המדויקים בכל מדינה ומדינה.

אתר מפת הקורונה: טבלת מחלימים מול טבלת קורבנות

4. גרפים

בצד שמאל התחתון של המפה, תוכלו לראות את סיכום הנתונים באופן גרפי. בלשונית Actual מחולק הגרף למספר המקרים המאומתים בסין (קו כתום) ובשאר העולם (בקו הצהוב) ומספר המחלימים הכללי בכל העולם (בירוק). בלשונית Daily Cases ניתן לראות גרף המציג את מספר הנדבקים המאומתים (בעמודה האדומה) ומספר המחלימים (בעמודה הירוקה) מדי יום ביומו, מאז ה-20 בינואר, 2020.

אתר מפת הקורונה: גרפים באתר

לסיכום

כאמור, אנחנו ממש לא ממליצים להיכנס לבהלה מיותרת או לשבת מול המפה שבאתר כל שעות היממה - אך אם אתם רוצים לקבל תמונות מצב עדכנית על מה שקורה בעולם ברגע זה בכל מה שקשור להתפשטות הנגיף, אתם בהחלט מוזמנים להתעדכן דרכו. אם אתם רוצים לקבל מידע נוסף על כל מה שקשור לנגיף הקורונה ולהתפרצות שלו, ולהבין אילו מהמיתוסים המסתובבים סביבו כיום נכונים ואילו אינם - אנו ממליצים לכם להיכנס לכתבה הבאה

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.