print header

12 יצירות מיוחדות מפריטים יומיומיים

האביב מסמל תקופה של התחדשות והתרעננות, ורבים בוחרים לנצל את העונה הזו כדי לסדר את ביתם מ-א' ועד ת', בייחוד לקראת חג פסח שכבר מגיח מעבר לפינה. כשאנחנו עושים ניקיונות מסוג זה, לרוב אנו מגלים פריטים שכבר לא נמצאים בשימוש ומתלבטים אם לזרוק אותם או להשאירם לאותה הבחירה בשנה הבאה. עם המדריך שלפניכם, אתם כבר לא תרצו לזרוק פריטים ישנים, אלא להמיר אותם לדברים שימושיים ויפים במיוחד שתוכלו לנצל בחיי היומיום. אז הצטיידו במספריים ובדבק וצרו לכם 12 פריטים נפלאים מחפצים יומיומיים שתמצאו בזמן הנקיונות, שיגרמו לכם לרצות לנקות את הבית בכל שבוע!
 
חדר עם פריטים שונים תלויים בו
 
 

1. מנשא לשמיכות מחגורות

אין כמו נסיעה להתפנקות נעימה בחוף הים, יציאה לפיקניק משפחתי מהנה או בילוי במקום ירוק ופורח בחיק הטבע כדי לנקות קצת את הראש, ועם המנשא הבא אתם תוכלו לשאת את השמיכות או המחצלות שלכם בקלות ממקום למקום בלי תיקים מסורבלים שתופסים מקום רב ברכב. כדי להכין את המנשא המיוחד הזה תצטרכו 3 חגורות שלא נמצאות בשימוש: קחו חגורה אחת וגזרו את שתי קצותיה לקבלת רצועה באורך הרצוי. 
הוראות הכנה למנשא שמיכות
תפרו או הדביקו לולאות בשתי קצוות החגורה, כפי שמוצג בשלב 2, השחילו לתוכן את שתי החגורות שנותרו, סגרו אותן בעזרת האבזמים והשחילו ביניהן שמיכה. תוכלו לכוון את קוטר החגורות לפי עובי השמיכה באמצעות החורים בחגורה ולקחת כל פריט שתרצו בקלות.
מנשא שמיכות

2. בובות ינשוף מגרב

אם יש לכם בבית גרביים ישנות שלכם או של הילדים, או כאלה שכבר איבדתם תקווה שתמצאו את בני זוגם שאבדו, תוכלו להכין מהם את בובות הינשוף המתוקות הבאות. כדי לעשות זאת, הפכו את הגרב כך שחלקה הפנימי יהיה כלפי חוץ. לאחר מכן גזרו משולש בקצה התחתון של הגרב (האזור של הבהונות - שלב 3) וגזרו גם את החלק העליון כפי שמוצג בתמונה. לאחר מכן תפרו או הדביקו את קצוות המשולש (וודאו שהתפרים או הדבק נמצאים בחלק הפנימי של הגרב).
הוראות הכנה לבובת ינשוף מגרב
מלאו את הגרביים בחומר מילוי דוגמת גזירי עיתונים ישנים או צמר גפן עד לאזור של המשולש, שישמש כאף. הדביקו או תפרו את החלק העליון, קפלו את המשולש כלפיי מטה, הדביקו 2 עיניים משני צדיו והנה, יש לכם בובת ינשוף רכה ומתוקה.
בובת ינשוף מגרב

3. משחק כדורת ביתי מבקבוקים ריקים

לכולנו יש לפחות כמה בקבוקים ריקים בבית בכל עת, אז למה שלא תכינו מהם משחק מהנה? כדי לעשות זאת, ראשית הפכו את הבקבוקים על מגבות נייר כדי שיתייבשו מבפנים במקרה שהם לחים. לאחר מכן מזגו צבע פלסטי בגוון שונה לכל אחד מהבקבוקים, סגרו אותם היטב והפכו אותם כך שהצבע יצפה אותם מבפנים. 
הוראות הכנה למשחק כדורת ביתי
המתינו לייבוש הצבע, סדרו את הבקבוקים הצבעוניים בצורת משולש ושחקו כדורת עם כדור רך. ילדיכם יוכלו להעביר שעות של הנאה בזמן שאתם ממשיכים בניקיון בלי הסחות דעת.
משחק כדורת ביתי
 

4. מיחזור בקבוקי פלסטיק

משחק כדורת הוא בהחלט לא הדבר היחידי שאתם יכולים לעשות עם בקבוקי פלסטיק, ותוכלו ללחוץ כאן כדי ללמוד כיצד להשתמש בהם במגוון דרכים אחרות. ממעמד לתכשיטים ועד למנביט זרעים, בקבוקי פלסטיק יכולים לשמש אתכם להכנה של מגוון פריטים שימושיים שתוכלו להכין גם עם ילדיכם.
עציצים תלויים מבקבוקי פלסטיק

5. מעמד לקינוחים מתקליטים

לכל חובבי המוזיקה, עם השיטה הבאה תוכלו להפיח חיים בתקליטים ישנים שמעלים אבק במחסן. כדי להכין את המעמד המיוחד הבא, השתמשו ב-2 תקליטים גדולים ואחד קטן וערמו אותם על גביי עמוד מתכת מרכזי שניתן לרכוש בחנויות יצירה. כדי לייצב אותם באוויר, הדביקו בכל פעם חתיכת מתכת חלולה לעמוד, חכו לייבוש, הניחו עליה תקליט והדביקו במרכזה חתיכת מתכת חלולה נוספת. 
מעמד לעוגיות מתקליטים
הוציאו את המגש המיוחד שלכם בכל פעם שיגיעו אורחים, כך שגם ייהנו מהיצירה המיוחדת הזו.

6. כיסוי לטלפון נייד מעניבה

העניבות הישנות שלכם יכולות להפוך לכיסוי לטלפון נייד בקלות ובכמה צעדים פשוטים! כדי להכין כיסוי שכזה, הפכו את העניבה הרצויה על משטח עבודה ופרמו את החוטים במרכזה כפי שמוצג בתמונה בשלב 1. לאחר מכן הכניסו את המכשיר החכם שלכם לתוך הכיס שנוצר כדי לבדוק מה העומק הרצוי (כדאי שהסמרטפון יבלוט מעט החוצה כדי שתוכלו להוציא אותו בקלות).
כיסוי לטלפון נייד מעניבה
בשלב הבא גזרו את העניבה באורך הרצוי ותפרו או הדביקו את החלק התחתון של הכיסוי החדש שלכם. כדי שתוכלו לפתוח ולסגור את הכיסוי, הדביקו וולקרו דו-צדדי בחלקו הפנימי של המשולש ועל החלק בכיסוי שהמשולש אמור להיסגר עליו.

7. מעמד קריאה מקרש חיתוך

כל חובבי הבישול יודעים עד כמה זה מעצבן שספר מתכונים שאנו משתמשים בו נסגר בכל פעם שאנו פונים לעשות עוד שלב במנה שאנו מכינים. עם המעמד המיוחד הבא תוכלו למנוע את הבעיה הזו אחד ולתמיד ולבשל בלי חשש שתאבדו את העמוד שהייתם בו. כדי להכין אותו, קחו קרש עץ ישן לחיתוך והדביקו באמצעות דבק עצים לרוחבו בחלקו התחתון חתיכה דקה של עץ בעלת 2 פאות. צבעו את הקרש אם תרצו.
הוראות הכנה למעמד קריאה מקרש עץ
 המתינו לייבוש והשתמשו במעמד הקריאה שלכם בכל עת שתרצו לבשל משהו טעים.
מעמד קריאה מקרש חיתוך

8. עציץ משרדי מתקליטונים ישנים

כולנו זוכרים את התקליטונים המרובעים שרק לפני מספר שנים שימשו אותנו לאחסון של פריטים חשובים על המחשב. כעת תוכלו להשתמש בהם בצורה מקורית במיוחד ולתת להם מקום של כבוד במשרדכם. כדי להכין את העציץ החדש שלכם, תצטרכו 6 תקליטונים. הניחו אחד מהם על משטח עבודה והדביקו עליו ארבעה תקליטונים מכל צידיו. המתינו לייבוש וחזקו את החיבורים על ידי הדבקה של נייר דבק תעשייתי בחלקם הפנימי. לאחר מכן חתכו את חלקו הפנימי של התקליטון השישי כך שיהיו לו שוליים דקים, כפי שמוצג בשלב 4. 
הוראות הכנה לעציץ מתקליטונים
הדביקו את המכסה והמתינו לייבוש. גזרו בקבוק מרובע או עגול בגובה של העציץ החדש שלכם, מרחו דבק על חלקו החיצוני, הכניסו אותו לעציץ וחברו לו אטבי כביסה כדי לחזק את החיבור. 
עציץ משרדי מתקליטונים
הכניסו שתיל לעציץ החדש שלכם והניחו אותו היכן שתרצו כמזכרת קטנה לימים עברו.
עציץ משרדי מתקליטונים

9. קופסות אחסון לפסטה מגלילי חטיפי צ'יפס

שקיות פסטה נוטות להתפזר ברחבי הארונות במטבח, אך אם יש לכם גלילים ריקים של חטיפי צ'יפס, תוכלו לפתור את הבעיה הזו. הדביקו על חלקים החיצוני של גלילים נייר עם הדפס שאתם אוהבים, עליו תוכלו לכתוב את סוג הפסטה שנמצאת בתוך הגליל. 
גלילי צ'יפס מלאים בפסטה
הכניסו את הגלילים לתוך הארונות בצורה מסודרת ותוכלו למצוא בקלות את הפסטה שאתם מחפשים, בלי בלגן.

10. שטיח מחולצות ישנות

לכולנו יש כמה חולצות ישנות בארונות שאנחנו כבר לא צריכים, אז למה לא להכין מהם פריט מקורי? עם השיטה הבאה תוכלו להוציא את הצד היצירתי שבכם בצורה צבעונית ונפלאה ובמאמץ מזערי. בשביל להכין את השטיח שבתמונה, תצטרכו לגזור רצועות ארוכות מהחולצות, למתוח אותן ולאחר מכן לקלוע מהן צמות. כשאתם עושים זאת, חזקו את החלק העליון והתחתון של צמות הבד שלכם באמצעות נייר דבק או דבק לבדים. 
הוראות הכנה לשטיח מחולצות ישנות
את הצמות שיצרתם הדביקו זו לצד זו על גביי בד בגודל הרצוי באמצעות דבק לבדים, ותפרו שוליים במרחק של כמה סנטימטרים מהקצוות. לאחר מכן גזרו את הקצוות הקטנים שתפרתם, פרמו אותם והנה, יש לכם שטיח כניסה או שטיח לאמבט שאין לאף אחד אחד.
שטיח מחולצות ישנות

11. עיטורי אגסים מנורות

קישוטים במראה טבעי ברחבי הבית מקנים לו חן רב, ולא תמיד צריך ללכת לחנות כדי ליהנות ממראם. אספו נורות ישנות, הדביקו לקצה העליון שלהן ענף, מרחו עליהן דבק לכל אורכן והתחילו להדביק חבל דק כפי שמוצג בתמונה (עשו זאת בעדינות כדי שהנורה לא תישבר). 
הוראות הכנה לאגס מנורה
צפו את כל הנורה בדבק, לפפו את החבל, המתינו לייבוש ולאחר מכן הניחו ברחבי הבית כדי להוסיף לו מגע טבעי ונעים במיוחד.
מחזור פריטים ביתיים

12. מכלי/תיקי אחסון ממכלים ריקים

אגרתם בקבוקי פלסטיק גדולים של חלב או חומרי ניקוי? כעת מחזרו אותם בצורה מקורית במיוחד! בעזרת הבקבוקים הללו תוכלו להכין שלל מכלי אחסון או אפילו תיקים לילדיכם על ידי גזירה של חלקם העליון, יצירת חורים בשני קצוות עליונים והשחלה של חוטים לתוכם. צרו לולאות בחלקים הפנימיים של החוטים כדי שלא יצאו החוצה מהחורים, ותוכלו להשתמש ביצירות החדשות שלכם לאחסון צעצועים, תקליטים וכל פריט אחד שנוטה להתפזר ברחבי הבית - רק אל תשכחו לשטוף היטב את המכלים לפני הכנת היצירות.

מכלי אחסון מבקבוקי פלסטיק גדולים

מקור התמונות: brightside רחבי הרשת

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.