print header

יצירות ייחודיות של אמנים ישראלים מובילים

  בכל פעם אנחנו נוכחים לגלות מחדש שאף על פי שארצנו קטנה, ניתן למצוא בה הישגים רבים וכישרון אינסופי, ותחום האמנות מספק את אחת מההוכחות המובילות ביותר לכך. אמנים ישראלים רבים מייצגים אותנו בכבוד, ויצירותיהם מפארות גלריות, תערוכות ומרכזי תרבות בישראל ואף בעולם. 3 האמנים הבאים עוסקים בתחומים שונים, אך יצירותיהם מספקות לקהל שצופה בהן רגעים מרגשים, משמחים ובעיקר מעוררי מחשבה. אתם מוזמנים להכיר את סיפור חייהם וכמה מהיצירות המובילות שלהם, ולהיווכח בעצמכם במחשבה הרבה המושקעת בכל אחת מהן.
 

1. שלום קלנר, פיסול וגילוף 

שלום קלנר מתמחה בפיסול ובגילוף, והיצירות שלו הוצגו בתערוכות יחיד ותערוכות קבוצתיות רבות, בגלריות שונות ברחבי הארץ ובמספר גלריות באיטליה. חלק גדול מעבודותיו הן בפיסול בעץ, כאשר הנושא המרכזי שלהן הוא התנ"ך וההיסטוריה היהודית, ובכמה מהן משולבות אותיות האלפבית העברי. הייחוד של יצירותיו קשור באופן הדוק למהלך חייו ולילדותו בתקופת השואה, אשר גרמו לו להתעמק בקשרים שבין השפה וההיסטוריה היהודית. 
אמנים ישראלים
שלום נולד בפולין בשנת 1937 ולמד אמנות בסטודיו של הצייר אלכסנדר בוגן שבלודג'. לאחר עלייתו ארצה סיים שני תארים באדריכלות, במהלכם השתתף במספר קורסים באמנות, והחל לעבוד במשרד אדריכלים ולעסוק בתכנון מבני ציבור. במקביל הרחיב את עיסוקו גם באמנות, וב-10 השנים האחרונות מדובר בתחום פעילותו העיקרי.
 
אמנים ישראלים
"הבית היהודי" הוא עבודה מרשימה במיוחד שלו, העשויה מעץ מהגוני שחלק מהאותיות בה מגולפות ואחרות מעובדות בניסור. הסמליות של המבנה הזה, לדבריו של שלום, טמונה בכך שכל עוד כל האותיות מחוברות ומאוחדות זו לזו, הבית היהודי יישאר איתן ויציב. 
אמנים ישראלים
 
שמה של היצירה הבאה הוא "בראשית", ומטרתה לשקף את משמעותן של האותיות ואת החלק שנטלו במעשה בריאת האדם. לאחר חשיבה אודות החומרים והטכניקה הנחוצים לצורך הבעת הנושא המורכב הזה, הוחלט לגלף את האותיות כאשר צורתן וגודלתן נקבעו על פי משמעויותיהן בטקסט המקראי. 
אמנים ישראלים
הזכוכיות הצבעוניות שביצירה מוקמו על פי אותו העיקרון, מהצבעים החמים ביותר אל הקרים.
אמנים ישראלים
הפסל "ידיים" משקף את מאורעות השואה שעבר שלום כילד קטן בפולין, בשעה שנאלץ לנדוד יחד עם הוריו וחזה בזוועות שעברו על היהודים. הקשר הלא פשוט אך הבל ינותק עם האל גרם לו לכעוס עליו בנעוריו, אך במקביל גם להתעטף בטלית ובתפילין, והמילים "וארשתיך לי לעולם" חרוטות על עץ המייפל אותו ייבש שלום בחצר ביתו במשך מספר שנים, ומלוות אותו מדי יום.
אמנים ישראלים
תוכלו להתרשם מיצירות נוספות של שלום קלנר באתר האינטרנט ובקטלוג הדיגיטלי שלו.

2. רינה סטרוד, פיסול בעיסת נייר

רינה סטרוד נמשכה לאמנות מאז ומתמיד ולמדה במכללה לאמנות בניו-יורק, אולם היא הגיעה אל הפיסול בעיסת נייר רק לאחר שחיפשה אחר אמנות שתאפשר לה לחבר בין פיסול לבין ציור, תוך כדי שימוש בחומרים זמינים, זולים וקלים להשגה. 
אמנים ישראלים
ב-11 השנים האחרונות היא יוצרת עבודות מגוונות באמצעות שימוש בטכניקות ייחודיות, תוך מחזור חומרים שכבר אינם נחוצים לאחרים והפיכתם לעולם שלם שלא ניתן להתעלם ממנו.  
אמנים ישראלים
היצירות של רינה מוצגות בגלריית האמנות שבכפר ורדים, בו היא גם מתגוררת, והן נעות סביב נושאים שונים החל מיצירות קלילות והומוריסטיות של ליצנים וחיות, ועד ליצירות מורכבות של אנשים וחפצים שונים. 
אמנים ישראלים
כמו כן, מעבירה רינה את אהבתה לפיסול בעיסת נייר הלאה, על ידי לימוד בקורסים שמאפשרים גם לתלמידיה להתאהב בסוג היצירה יוצא הדופן הזה. 
אמנים ישראלים
תוכלו להתרשם מיצירות נוספות של רינה באתר האינטרנט שלה.
אמנים ישראלים

3. ענת אגמי, ציור

כדי לראות את כל הרבדים השונים שמסתתרים בכל ציור של ענת אגמי דרושות מספר דקות, שכן במבט ראשון קשה להבחין בעולם החבוי בכל דמות שהיא מנציחה על הנייר במשיכות מכחול מדויקות. 
אמנים ישראלים
המטרה של האמנית המדהימה שנולדה באנגליה וגדלה בישראל היא לחשוף את העולם הפנימי שלה טיפין טיפין, ולאפשר למתבוננים בו לגשת אליו צעד אחר צעד. 
אמנים ישראלים
ענת קוראת לסגנון היצירה שלה "אגמיזם", והוא מתאפיין על ידי ציור ללא תכנון מוקדם או העתקה, תוך מריחת הצבע על גבי בדים גדולים באופן חופשי אשר נובע מתוך התת מודע. 
אמנים ישראלים
בזמן העבודה הראש שלה מתרוקן, ואז הדמויות, היצורים והנופים הזעירים קמים לתחיה והבד מתמלא אט אט. ענת מציינת כי לבד ולצבעים יש את האמירה שלהם, ולכן הפרטים והאנקדוטות באים לידי ביטוי בנקודות הקטנות ביותר. הפיל שבתמונה הזו, כמו גם הסוס שראיתם קודם לכל, מסתירים בתוכם עולם שלם של חיות, מצבים ותחושות, שנחוץ זמן כדי לגלות אותו במלואו.
אמנים ישראלים

תוכלו להתרשם מיצירות נוספות של ענת אגמי באתר האינטרנט ובעמוד הפייסבוק שלה.

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו