print header

9 צירופי מקרים מדהימים מההיסטוריה שנותרו ללא הסברים

 צירופי מקרים בלתי מוסברים הם בדרך כלל מקור לוויכוחים בין האנשים שמאמינים כי מדובר ביד הגורל והוכחה לקיומה של יד מכוונת, לבין אלו שחושבים שצירוף מקרים הוא בדיוק כשמו: מאורעות שנקשרו על דרך המקרה. בין שאתם בקרב המאמינים או השכלתניים, ההיסטוריה רצופה באירועים שנותרו בלתי מוסברים כמו רמזים ונבואות שהתגשמו, והתרחשויות שונות שלוו בהמון סמליות – אלו הם 9 צירופי מקרים המעניינים ביותר, שיגרמו לכם לתהות: איך כל זה אפשרי? 
 

1. התאומים שנותרו זהים מרחוק

הסיפור של האחים התאומים ג'ים לואיס וג'ים ספרינגר ידהים אתכם ויעורר בכם מחשבות על קשרים טלפתיים לא מפוענחים. צמד האחים האמריקנים הללו הופרד מעט לאחר לידתו, וכל אחד מהם נמסר בנפרד למשפחה מאמצת שונה. 39 שנים לאחר מכן, הם נפגשו בפעם הראשונה בחייהם, מאז שניתק בינהם הקשר בגיל 4 שבועות, ונדהמו לגלות כמה החיים שלהם דומים באופן בלתי מוסבר:
  • שני האחים קיבלו את השם הפרטי ג'ים.
  • לשניהם היה כלב שנקרא "טוי".
  • שניהם נישאו בפעם האשונה לשתי נשים שונות עם השם לינדה, שניהם התגרשו ונישאו בשנית לשתי נשים שונות עם השם בטי.
  • היה להם את אותו סוג רכב ושניהם עישנו את אותו מותג סיגריות.
  • שניהם עבדו במשטרה, נפשו באותו חוף בפלורידה, סבלו ממיגרנות וכססו ציפורניים. 
צירופי מקרים בהיסטוריה: התאומים ג'ים לואיס וג'ים ספרינגר
 

2. מרד הנעורים של הפורשה של ג'יימס דין

שחקן הקולנוע האגדי ג'יימס דין נהג אל מותו ברכב הפורשה שלו שהיה מכונה "הממזר הקטן". הדימוי של דין הפרוע, שכיכב בסרט "מרד הנעורים", יחד עם הכינוי המחייב של הרכב המפואר, בהחלט הצדיקו את עצמם לאחר התאונה הקטלנית. הפורשה נרכשה לאחר מותו של דין על ידי מעצב בשם ג'ורג' באריס, אך בזמן העברתה נפלה על מכונאי ששבר כתוצאה מכך את שתי הרגליים. לאחר מכן נשרף המוסך בו הוחזקה המכונית, מבלי שנגרם לה כל נזק, ולבסוף כאשר המכונית הובאה לתצוגה במוזיאון, היא נפלה שוב ושברה את שתי רגליו של נער שהיה במקום.
צירופי מקרים בהיסטוריה: ג'יימס דין

3. ראשון ואחרון – הרוגי מלחמת העולם הראשונה

טוראי ג'ון פר, היה החייל הבריטי הראשון שנהרג במלחמת העולם הראשונה ב-1914. טוראי ג'ורג' אליסון היה החייל הבריטי האחרון שנפטר באותה מלחמה ב-1918. בצירוף מקרים מצמרר הם נקברו באותו בית קברות, האחד מול השני. 
צירופי מקרים בהיסטוריה: בית הקברות הצבאי האנגלי, סנט סמפוריאן

4. סימן לבאות – לוחית הזיהוי של פרנץ פרדיננד

עוד צירוף מקרים מרתק שקשור למלחמת העולם הראשונה התרחש ברצח הפוליטי שהצית אותה. הארכידוכס פרנץ פרדיננד, שליט הקיסרות האוסטרו-הונגרית, ואשתו, נורו למוות בסראייבו בעת שהיו במכוניתם. המכונית נשאה את לוחית הזיהוי A III-118, שמספרה זהה לתאריך סיום המלחמה - 11.11.18.  
צירופי מקרים בהיסטוריה: רכבו של הארכידוכס פרנץ פרדיננד
 

5. כוכב נולד – הולדתו ומותו של מארק טוויין

זמן ההקפה המחזורי של שביט היילי סביב השמש עומד על 75.3 שנים. כאשר השביט מתקרב לשמש הבהירות שלו עולה באופן ניכר ולכן הוא נראה בעין בלתי מזוינת ו"מופיע" למשך יום אחד בשמי כדור הארץ. מי שנולד בזמן הופעת השביט ב-1835 הוא הסופר האמריקני מארק טוויין, אשר חזה כי ימות בהופעותו המחזורית הבאה של השביט ב-1910, וכך בדיוק היה.   

צירופי מקרים בהיסטוריה: מארק טוויין

6. האסונות של אולימפיק, טיטניק ובריטניק

ב-1907 חברת הספנות וויט סטאר ליין בנתה 3 ספינות נוסעים גדולות, מפוארות ודומות שבאופן מוזר מאוד מצאו גורל זהה שמעלה תמיהות רבות: הבריטניק טבעה מהתפוצצות מוקש ימי, טיטניק המפורסמת טבעה לאחר שהתנגשה בקרחון ואילו אולימפיק התנגשה בספינה אחרת, תוקנה, חזרה לים והתרסקה לבסוף לתוך מגדלור ליד חופי קנדה.  
צירופי מקרים בהיסטוריה: שרידי ספינה טובעת בים

7. בלתי מנוצחת – האישה ששרדה 3 ספינות טובעות

אם הסיפור של שלוש ספינות הפאר לא היה מדהים מספיק, הכירו את ויולט ג'וזף שסיפורה עולה על כל תסריט דמיוני. מתברר שהאחות והדיילת ג'וזף עבדה בצוות של כל אחת משלוש הספינות שטבעו והתרסקו - אלו שהכרתם בסעיף הקודם. באורח פלא בכל אחת מהפעמים, אשת הצוות ניצלה; באולימפיק לא נפגעו חיי אדם, בטיטניק היא נכנסה לאחת מסירות ההצלה ובבריטניק היא אפילו נפצעה, בזמן שחילצה עצמה מהספינה הטובעת, ולבסוף שרדה. 
צירופי מקרים בהיסטוריה: הדיילת והאחות ויולט ג'וזף

8. מועדון ה-27

המועדון העצוב הזה מורכב ממוסיקאים ושחקנים שנפטרו בגיל 27 הצעיר. עם השנים, ולמרות הטרגדיה שבדבר, אמנים שהצטרפו למועדון במותם, זכו לתהילה של מי ששמם יוזכר בנשימה אחת עם עוד רבים וטובים כמו ג'ימי הנדריקס, ג'ניס ג'ופלין (בתמונה), ג'ים מוריסון, קורט קוביין, איימי ווינהאוס ואחרים. אף שחלק ממקרי המוות הללו נקשרים לשימוש בסמים ואלכוהול, זה לא ממש מסביר את רצף הטרגדיות של עשרות אנשים שהתרחש באותו גיל.
צירופי מקרים בהיסטוריה: ג'ניס ג'ופלין

9. נבואת זעם – תכנית האנימציה שחזתה את בחירת טראמפ

אמריקאים רבים חשבו שבחירתו של טראמפ לנשיאות היא סוג של בדיחה שהפכה למציאות, אך מי שחזתה זאת לראשונה הייתה סדרת האנימציה "משפחת סימפסון". שנים רבות לפני בחירתו, טראמפ אמנם חכך בדעתו לגבי הרעיון של ריצה לנשיאות, אך מי שלקח זאת ברצינות הם דווקא הסימפסונים. בפרק ששודר בסדרה כבר בשנת 2000, הוצגה בדיחה לפיה טראמפ מתמנה לנשיא ארצות הברית, ובהמשך מוחלף בתפקיד על ידי ליסה, אחת מכוכבות התכנית, לאחר שרוקן את אמריקה מנכסיה. 
צירופי מקרים בהיסטוריה: איור של דונלד טראמפ

מקור התמונות: Jean-Pol GRANDMONT/ Wikimedia, Trampus/ WikimediaBoylo/ Wikimediabrightside

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו